La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Celta Vigo - 27. listopadu 2021   14:00

D. Alavés
21' Joselu (Rioja)
1:2
(1:1)
Celta Vigo
11' S. Mina  (K. Vázquez) • 71' Aspas
D. Alavés
F. Pacheco – Martín, Lejeune, Laguardia (C), R. Duarte (88. Sylla) – Pons (78. Pina), Moya (79. García), Loum (78. Guidetti), Rioja – Joselu, Méndez (72. Pellistri).
Celta Vigo
Dituro – K. Vázquez, Aidoo, N. Araujo, Galán – Beltrán – Méndez (56. Solari), Denis Suárez (56. Tapia), Nolito (46. Cervi) – S. Mina (66. Galhardo), Aspas (C) (83. Murillo).

To je ode mne dnes vše, přeji překrásný zbytek víkendu a brzy zase na počtenou.
Prosněžený zápas je u konce, Celta prolomila sérii čtyř zápasů bez výhry a na stadionu Deportiva Alavés zvítězila 1:2. Domácím tak uštědřila první porážku po pěti soutěžních utkáních. Jednalo se ale spíše o remízový zápas, o jehož osudu rozhodla poměrně nešťasná ruka ve vápně. kterou potrestal dorážkou vlastní neproměněná penalty v 71. minutě kapitán a nejlepší střelec hostí, Iago Aspas.

Deportivo si bude moci spravit chuť již za tři dny, v rámci Copa del Rey totiž pojede na stadion regionálního týmu Unami CP. V lize jej pak čeká 3. prosince souboj venku s Granadou. Celta se v poháru setká také za tři dny s celkem Ebro, v lize ji pak čeká mikulášský souboj s Valencií.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:15.
90+7'
90+6'
Galán chytře odkopl míč do autu odrazem od soupeře.
90+4'
Domácí fanoušci se zlobí na sudího poté, co Sylla v honbě za míčem doslova zahodil Aidaa. Ten se teď zvedl a vysloužil si ohlušující pískot.
90+4'
Kombinace po ose Guidetti-Rioja-Joselu-Sylla skončila centrem posledního jmenovaného, nebezpečný pas do vápna si ale našla hlava jednoho z obránců.
90+3'
Sylla se na pravé straně snažil dostat k centru, hradbu těl ale neprostřelil.
90+3'
Oba hráči ale ukzaují, že nejsou z cukru a už se postavili na nohy.
90+2'
Celta se snažila o útok, na zemi ale zůstali Tapia a Martín po střetu ve vápně. Sudí volá na hřiště lékaře.
90'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Joselu se uvolnil z levého křídla a vypustil parádní střelu pravačkou na zadní tyč, zákrok jako z učebnice legendárního Lva Jašina ale vystřihl Matías Dituro, který jeho střelu vyrazil mimo tři tyče!
90'
Thiago Galhardo šel do souboje s Manu Garcíou s až příliš velkou vervou a dopustil se faulu pár metrů od půlící čáry.
89'
Araujo se s tím nepárala a vysokou svící odkopl míč, odražený po vzdušném souboji Galána s Pellistrim.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Mamadou Sylla.
88'
Nepřesná přihrávka na křídlo ale znamená kop od branky Celty.
87'
Pellistri velmi dobře zadribloval středem hřiště a přesunul těžiště hry na útočnou polovinu.
86'
Po skrumáži se odrazil balon ke Guidettimu, ten si v těsném prostoru dovolil zasekávačku, kterou se mu podařilo vymazat skluzujícího Tapiu – následně byla ale jeho střela z bezprostřední blízkosti zblokována dvojicí skluzujících soupeřů!
85'
Facundo Pellistri byl v souboji střídajících hráčů nehezky sestřelen Tapiou, tohle byla úplně jasná žlutá. Alavés bude rozehrávat z pravé lajny přímý kop a asi se pokusí o centr.
83'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Jeison Murillo.
83'
Stadionem to zahučelo, centr prosvištěl vápnem. Žádné nebezpečí se ale nekonalo.
83'
Guidetti přihrál doleva Riojovi, ten si poradil v situaci 1 na 1. Jeho střílený centr následně srazil Aidoo na roh.
82'
Domácí mají míč na útočné polovině.
81'
Fantastický Pacheco drží naděje týmu na bodový zisk! Po centru zprava vyskočil nejvýše Galhardo a hlavou poslal míč směrem k levé tyči, domácí brankář se ale blýskl skvělou robinzonádou!
80'
Na nebezpečný centr Solariho zprava přímo před Pachecem nedosáhl Aspas!
79'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Moya, přichází Manu García.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Tomás Pina.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Loum, přichází John Guidetti.
77'
Galán se neprosadil proti přesile a Deportivo urychleně nakoplo na Josela. Ten reklamuje ruku Aidaa – a právem, jelikož hostující stoper horní končetinou skutečně zahrál.
76'
Ponsův pokus o zrychlení hry podél levé postranní čáry nevyšel, jeho přihrávka byla sražena na aut.
75'
Vznikající závar ve vápně hostí přerušil sudí, který viděl v počínání Lejeuneho ve vzdušném souboji útočný faul.
75'
Riojův centr dokázal Vázquez zblokovat na roh.
74'
Celta přišla o kontrolu nad míčem a Alavés se žene do protiútoku.
72'
Aspas si seběhl na pravé křídlo a přihrávkou na velké vápno hledal spoluhráče, míč si ale našel Mamadou Loum a zakopl jej do zámezí.
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Facundo Pellistri.
71'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Pokutový kop sice rozehrál IAGO ASPAS otřesně – doprostřed přímo do Pacheca – u odraženého míče byl ale kapitán Celty Vigo jako první a vrátil vedení na stranu svého týmu! 1:2
70'
Ten ještě reklamuje pravděpodobně rozšlapaný trávník v okolí puntíku, o což se dle něj měl asi postarat některý z domácích hráčů. Stadionem zní ohlušující pískot.
68'
Hostující hráči reklamují ruku ve vápně a je tomu opravdu tak! Celta Vigo bude zahrávat pokutový kop. K exekuci se staví kapitán Iago Aspas...
67'
Fran Beltrán vypustil šelmy tvrdou střelou z první z nějakých 23 metrů, neseřídil si ale mířidla a balon jen prosvištěl pár metrů nad břevnem.
66'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Thiago Galhardo.
65'
Zřejmě Cervi si rychlostně poradil na levé straně s Martínem a dostal se k centru, který ovšem sebral i přes bojové podmínky bez problémů do rukavic Pacheco.
64'
Celta Vigo rozehrává od stoperů.
63'
Rioja dostoupil Vázqueze a nedovolil mu projít. Aut pro hosty.
61'
Iago Aspas si naběhl na pěknou kolmici od Miny a vstřelil branku, záhy ale vystřelil nahoru praporek pomezního sudího.
60'
Fantasticky udržel míč kontr táhnoucí Pons a ještě nasadil soupeři jesličky pasem na Josela. Ten se snažil balon zleva přenést na Mendéze, což se mu podařilo. Pumelice posledního jmenovaného zpoza vápna ale mířila jen do prostoru, který vykryl Dituro.
59'
Vypadá to, že teď na trávník Estadio de Mendizorroza začal dokonce dopadat jakýsi prapodivný hybrid mezi sněhem a deštěm. V těchto podmínkách útočí Celta po levé straně hřiště.
57'
Hosté se mohou nadechnout. Balon totiž šikovně vyvezl po levé straně střídajcí Cervi, jehož zezadu nedovoleně sundal Martín a vidí tak žlutě.
57'
Celta opravdu není v pohodě, což demonstroval i nepřesný odkop Ditura, který zamířil někam do třetí řady tribuny.
56'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Renato Tapia.
56'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Augusto Solari.
55'
Domácí jsou ve druhém dějství o mnoho lepším celkem a už se opět dostávají na dostřel branky soupeře.
54'
Zvoní tyč! Po rohovém kopu se k zakončení hlavou dostal Loum a při hostujícím týmu teď opravdu stáli všichni svatí! Kdyby tahle střela šla na branku, Dituro by byl zřejmě bezmocný.
53'
Domácí teď obléhali dlouho šestnáctku Celty, Riojova zblokované střela znamená roh.
52'
Pro centr z pravé strany, který měl asi hledat Josela, si s přehledem došel Dituro.
50'
Rioja na levém křídle zakombinoval s Duartem, jehož podruhé v krátkém časovém sledu poslal k zemi Brais Méndez a dostává tak žlutou kartu.
49'
Teď jsme se málem stali svědky vlastní branky, Araujo riskantní rybičkou odehrál balon po centru zprava na roh – kdyby jej ale poslal o pár decimetrů doleva, Dituro by neměl nárok.
48'
Edgar Méndez se ve vápně uvolnil pohlednou zasekávačkou za patou, jeho přízemní střela byla zablokována.
48'
Hosté začali opravdu od podlahy, Brias Mendéz tvrdě dohrál Duarteho.
47'
Brejk domácích zastaven taktickým faulem, což se vůbec nelíbí fanouškům.
47'
Stoper Lejeune kvůli tomu sice skončil na reklamních panelech za brankovou čárou, dokázal ale odvrátit balon před dobíhajícím útočníkem na roh.
46'
Druhé dějství se bude hrát v o mnoho těžších podmínkách, během přestávky totiž začalo relativně hustě pršet.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Franco Emanuel Cervi.
46'
První pětačtyřicetiminutovka je za námi, stav je zatím nerozhodný – 1:1. Hosté otevřeli skóre v 11. minutě, kdy se po parádním pasu Vazquéze pátým gólem v sezóně prosadil Santi Mina. Za deset minut vyrovnal nejlepší střelec Alavése Joselu, který si našel Roijou prodloužený centr Mendéze a prostřelil Ditura. Tímto gólem se posunul na dělené první místo historické tabulky ligových střelců Deportiva – byla to jeho 29. ligová branka za tento klub.

Celta opticky kontroluje hru a snaží se o držení míče, naopak Alavés spoléhá na rychlé protiútoky. Je před námi ještě jeden poločas této konfrontace odlišných stylů hry, takže se skutečně je na co těšit! Druhé dějství začne přibližně v 15:01.
45'
45'
Presující Santi Mina ve snaze získat míč fauloval Moyu.
44'
Šikovně teď Nolito prostrčil míč jeslemi do vápna Galánovi, který poslal pas zleva pod sebe na Aspase. Ten ještě sklepl na velké vápno, odkud se balon odrazil k Beltránovi – jeho tvrdá střela zpoza šestnáctky ale mířila jen do míst, kde stál připravený Fernando Pacheco.
43'
Denis Suárez byl během driblinku středem hřiště faulovaný, hosté zůstávají na balonu.
42'
Parádní výkop Ditura našel na levé straně volného Nolita, po sérii přihrávek vzad tu ale máme zase obrázek hry, typický pro první půli – klidně kombinující Celta čeká na okénka v defenzivě soupeře.
41'
Elegantní sérii otoček teď při útočném postupu předvedl Edgar Mendéz. Dle mého názoru byl při poslední z nich faulován, sudí se mnou ale nesouhlasí a nechává hru běžet.
40'
Ve veliké šanci teď selhal Santi Mina! Aspas ho našel šikovným centrem z hloubi pole, jenže Minovi balon skočil a svoji střelu z první tak poslal z dobré pozice vysoko nad branku Pacheca.
39'
Křižný balon za sebe Martín proletět nenechal, naopak poslal míč hlavou od náruče gólmana Pacheca.
38'
Po souboji uprostřed hřiště s Lejeunem zůstal ležet na zemi Iago Aspas. Domácí stoper dohrál kapitána hostů nevybíravě a zaslouženě vidí žlutou.
36'
Kolmici na Aspase sice Laguardia projít nenechal, zato ale pořádně zatopil Pachecovi nepříjemnou malou domů. Z této šlamastiky nakonec vzešel rohový kop pro hosty.
36'
Pro laika dost možná nudný styl hry Celty je opět to, co vidíme na trávníku – stopeři Aidoo a Araujo si na několikrát vyměnili míč.
35'
Dituro má míč na svých kopačkách, nemá ale příliš kam hrát.
34'
Joselu udržel balon proti přesile a sklepl pod sebe na Louma, jeho kolmici na Rioju ale scházela razance a zachytila ji obrana.
33'
Centr z levé strany odvrátil hlavou Araujo.
32'
Rubém Duarte se vzpamatoval velice rychle a poté, co Vazquéz na hranici pravidel odstavil do balonu Mendéze hostujícího beka velmi ostře dohrál, za což vidí žlutý kartónek z kapsičky sudího.
31'
Po vzdušném souboji zůstali za zemi Vazquéz a Duarte, snad se nebude jednat o nic dramatického.
30'
Minova střela byla zblokována Leseunem, následně útočník Celty zfauloval Ponse, který se okolo něj šikovně obtočil.
29'
Centr Santi Miny odvrátila obrana směrem k Moyovi, ten si pak dovolil otočku á la Zinedine Zidane, což se neobešlo bez obdivného potlesku tribun.
29'
Kevin Vazquéz skluzem zablokoval centr zleva, Alavés je ale i tak na míči.
28'
Iago Aspas se pěknou přešlapovačkou na pravé straně uvolnil k centru, ten ale prolétl pokutovým územím a nenašel žádného ze spoluhráčů.
27'
Duarte se pustil do útočného výpadu po levé postranní čáře, proti přesile ale nedokázal míč udržet.
25'
Nebezpečný pas do vápna obdržel Brias Mendéz, přihrávku pod sebe ale zablokovala domácí obrana.
24'
Opět tu máme známý obraz hry – Celta kombinuje, leč se jí nedaří najít okénka v obraně Deportiva.
23'
Nevybíravým skluzem poslal po odehrání míče Pons k zemi Nolita, píšťalka ale zůstává němá.
21'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Tribuny bouří, je vyrovnáno. Domácí se hezky prokombinovali na levé křídlo, odkud centroval Edgar Mendéz na přední tyč. Tam vyhrál Rioja hlavičkový souboj s Araujem a poslal kulatý nesmysl do míst, kde byl připravený JOSELU – nejlepší střelec Alavése se tváří v tvář Diturovi nemýlil a srovnal stav utkání!
19'
Celta dlouho kontrolovala hru, po špatném sklepnutí Aspase ale přišel dlouhý balon Deportiva na rozeběhnutého Josela. Ten se dokázal dostat před obránce, z branky ale vyletěl rychlostí blesku mimo šestnáctku Dituro, který rybičkou odhlavičkoval do bezpečí.
18'
Hosté se snaží hlavně kontrolovat míč, jejich pokus o kombinaci je dovedl až k vlastnímu brankáři.
17'
Fantastickým skluzem na pravé straně teď zastavil Kevin Vasquéz unikajícího Edgara Mendéze.
15'
Rozehrávku hostí teď domácí málem vystihli, nakonec ale míč přeci jen doputoval k Nolitovi, který hru zklidnil sklepnutím na stopera Arauja.
13'
Teď si na balon sáhl Dituro, se slabou přízemní střelou ale neměl nejmenší problém.
11'
Hosté dokázali otevřít skóre! SANTI MINA si naběhl na Vasquézovu pohlednou kolmici do vápna a (možná lehce tečovanou) střelu z pravé strany poslal přímo do míst, kde stál domácí brankář. Po jeho nejistém zákroku ale balon doskákal až za bránu – dobíhající Laguardia jej nedokázal odkopnout včas! Asistence: Kevin Vazquéz
10'
Teď bylo trochu rušno před Pachecem, ve spolupráci s dvojicí stoperů ale dokázal nepustit pravděpodobně Minu k zakončení a skokem pod nohy nebezpečnou situaci zažehnal.
9'
Domácí se pohlednou kombinací dostali až na pravé křídlo, odkud poslal přesnou přihrávku do vápna Martín. Do ní se z první opřel Pons, jenže nedokázal dát střele dostatečnou razanci, takže balon skončil v rukavicích Ditura.
9'
Kontr domácích zastaven díky dobré konsolidaci hostující defenzivy, Joselu si musel pomoci přihrávkou pod sebe.
8'
Hosté rozehrávají postupnou kombinací od zadu, míč si teď vyměnili Denis Suaréz a Galán.
6'
Joselu teď zabojoval a po přetažené kolmici obětavým skluzem poslal míč na aut, namísto toho, aby měli hosté odkop od branky.
6'
Duarteho centr z přímého kopu se kroutil směrem do branky, Dituro si jej ale suverénně stáhl ze vzduchu.
5'
Araujo ostře fauloval Josela poblíž půlící čáry, nelibost s jeho jednáním hlasitě vyjádřili domácí fanoušci.
4'
Po propadnutí míče se dostal v těžké pozici do zakončení Mendéz, jeho pomalý lob ale zaletěl až za branku.
4'
Nebezpečí se přesune o pár metrů, je tu roh, který bude zahrávat Iago Aspas.
3'
Celta bude mít možnost ohrozit branku soupeře dlouhým autem zprava.
2'
Po rychlém kontru pálil levačkou z nějakých 25 metrů Duarte, jeho tvrdá střela ale netrefila prostor mezi třemi tyčemi.
2'
Hostující Nolito a Galán pěkně zakombinovali na levém křídle, centr druhého jmenovaného ale dokázala obrana odvrátit.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Martín, Lejeune, Laguardia, R. Duarte – Pons, Moya, Loum, Rioja – Joselu, Méndez.
Náhradníci: Sivera – De la Fuente, García, Saúl García, Guidetti, López, Martín, Miazga, Pellistri, Pina, Tachi, Sylla.

Real Club Celta de Vigo: Dituro – K. Vázquez, Aidoo, N. Araujo, Galán – Beltrán – Méndez, Denis Suárez, Nolito – S. Mina, Aspas.
Náhradníci: R. Blanco – M. Baeza, Cervi, Domínguez, Fontán, Galhardo, Mallo, Murillo, Solari, Tapia, Veiga, Yokuşlu.
Posledních pět vzájemných zápasů

Alavés – Celta Vigo 1:3 (4.4.2021)
Celta Vigo – Alavés 2:0 (20.12.2020
Celta Vigo – Alavés 6:0 (21.6.2020)
Alavés – Celta Vigo 2:0 (20.10.2019)
Alavés – Celta Vigo 0:0 (25.2.2019)
Po sobotním obědě se dnes dočkáme velice chutného dezertu v podobě zápasu 15. kola LaLigy – domácí Deportivo Alavés totiž na svém pažitu přivítá celek Real Club Celta de Vigo. První jmenovaný tým bude mít pořádnou motivaci uspět – se svým dnešním sokem totiž prohrál poslední tři utkání v řadě!

Deportivo Alavés

Domácí jsou po třinácti odehraných zápasech na 14. místě tabulky, podařilo se jim získat rovněž 14 bodů se skóre 10:17. Ofenziva Deportiva je pak, společně s předposledním Getafe, nejhorší v celé soutěži. Na druhou stranu zdobí Alavés skvělá momentální forma – za posleních pět utkání se mu podařilo třikrát vyhrát a dvakrát remizovat, přičemž se jednalo o remízy na stadionech velmi silných týmů (1:1 v Barceloně na Camp Nou, 2:2 v Seville).

Nejlepším střelcem týmu, který obstaral 60% všech vstřelených branek, je jednatřicetiletý Španěl Joselu. Tento hrotový útočník, který disponuje i zkušenostmi z německé Bundesligy či anglické Premier League, těží z toho, že je týmovým exekutorem pokutových kopů, neboť právě z penaltového puntíku vstřelil 4 ze svých 6 branek. Nutno také dodat, že kopání desítek by mohl vyučovat, jelikož se letos z této pozice zatím ani jednou nemýlil.

Real Club Celta de Vigo

Hosté jsou v tabulce doslova sousedem svých dnešních hostitelů. Ačkoliv sice mají o jedno odehrané utkání více, jsou na tom se skóre 14:18 přesně o bod hůře. Poslední tři mače Celty se nesly v znamení remíz, včetně například smírného utkání 3:3 proti věhlasné Barceloně, kde dokonce Celta dokázala dotáhnout třígólové manko – poslední branku utkání vstřelil v 96. minutě Iago Aspas. Na vítězství pak čeká toto mužstvo již čtyři zápasy, prolomit tuto sérii proti pětkrát za sebou neporaženému Alavésu nebude nic jednoduchého.

Ofenzivu týmu táhnou hlavně dvě jména – výše zmíněný Iago Aspas, 34letý Španěl, který se zatím prosadil pětkrát a přidal jednu asistenci. Zdatně mu sekunduje jeho útočný parťák Santi Mina, který se může chlubit slušnou bilancí 4+3. Uvidíme, zdali tato ofenzivní vozba dokáže dovést Celtu po čtyřech utkáních k plnému bodovému zisku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.