La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real Sociedad - 2. ledna 2022   18:30

D. Alavés
58' Joselu
1:1
(0:1)
Real Sociedad
15' Januzaj  (Portu)
D. Alavés
Owono – Martín (46. Méndez), Lejeune, Laguardia, R. Duarte – Martín, Moya, Loum, Rioja – De la Fuente (73. Sylla), Joselu.
Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Rico – Portu (77. Djouahra), Guevara (82. Zubimendi), Merino, Barrenetxea (7. Januzaj) – D. Silva (77. Sörloth), Isak.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 22:10.
Je konec! Deportivo Alavés nakonec uhrálo s Realem Sociedad remízu 1:1. Hosté udeřili z první šance po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Adnan Januzaj. Další obrovskou šanci měl Isak, ale levačkou poslal míč do břevna. Po změně stran byli aktivnější domácí. Po faulu ve vápně získalo Deportivo penaltu, kterou proměnil Joselu. Poté byl aktivnější hostující celek, ale další branku už nepřidal.
90+4'
90+3'
Januzaj procedil míč do pokutového území, ale jeho pobídka skončila mimo šestnáctku. Baskický celek v závěru utkání dotírá na pokutové území soupeře.
90+2'
Stopeři Realu Sociedad kombinují na vlastní polovině a zatím se nikam neženou.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Real Sociedad v závěru utkání zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Laguardia míč dokázal odkopnout.
89'
Mikel Merino si dal pozor na napadajícího soupeře a pomohl si malou domů. Remiro následně nakopl míč na levou stranu.
88'
Jesús Owono si dal pozor na prudký centr od postranní čáry, vyrazil na malé vápno a zalepil míč do připravených rukavic.
87'
Hosté se na polovině Deportiva snažili dostat do vápna z pravé strany, ale Elustondo přízemním centrem trefil prvního ze soupeřů.
86'
Po delší době se do útoku dostali také domácí, ale centr z levé strany přizvedl jeden z obránců Realu Sociedad ven z pokutového území.
85'
Real Sociedad zahrával přímý kop na polovině soupeře. Jeho exekuce se ujal Adnan Januzaj, ale krátkým centrem spoluhráče nenašel.
84'
Zubimendi prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale jeho nadýchaný centr odehrál mimo nebezpečí stoper Laguardia.
83'
Hostující brankář nakopl míč na hrot, ale Isak hlavou prodloužil míč pouze k obránci. Hosté díky vysokému presinku získali vhazování.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
81'
Sorloth si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, kde ustál souboj se soupeřem a vybojoval faul na svou osobu. Baskický celek zůstane na míči.
80'
Další ofenzivní akci domácího celku zastavuje útočný faul útočníka Joselua. Rozehrávat v zadních řadách bude Real Sociedad.
79'
Adnan Januzaj se po pravém křídle prodral do blízkosti velkého vápna, ale přízemní centr srazil první hráče v dresu Deportiva do autu.
78'
Sylla udržel míč ve hře na levém křídle, ale hlavou si jej posunul příliš daleko před sebe. Defenziva Realu Sociedad tak dokázala zakročit.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Portu, přichází Nais Djouahra.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Alexander Sörloth.
76'
Deportivo je nyní mnohem aktivnějším týmem. Z levé strany centroval do pokutového území Mendéz, ale jeho pobídka skončila vedle levé tyčky.
75'
Mamadou Loum si navedl míč do blízkosti velkého vápna, odkud zakončil vnějším nártem, ale jeho slabý projektil skončil v rukavicích brankáře.
74'
Domácí zahrávali přímý kop. K jeho exekuci se postavil Mamadou Sylla, jehož projektil placírkou skončil vedle pravé tyčky.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Miguel De la Fuente, přichází Mamadou Sylla.
72'
Florian Lejeune na pravé straně kličkou obešel jednoho z obránců a sklepl míč pod sebe, kde neměl nikoho v modrobílém. Bojuje se o každý metr trávníku.
71'
Jesús Owono nakopl míč na levou stranu hrací plochy, nicméně tam neměl nikoho v modrobílém dresu domácího celku.
70'
Joselu si naběhl na nákop na polovinu soupeře, ale hlavou jej prodloužil jen do míst, kde nebyl nikdo v modrobílém dresu domácího Deportiva.
69'
Domácí fanoušci hlasitým skandováním ženou Deportivo do ofenzivy. Z hranice velkého vápna střílel Rioja, ale z otočky poslal míč vedle přední tyčky.
68'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
67'
Adnan Januzaj dostal přihrávku na levou stranu, poslal oblouček za obranu domácího Deportiva, ale míč skončil u obránce.
66'
Alexander Isak dostal přihrávku na polovinu soupeře, kde se dobře otočil, ale důrazný Laguardia se vrhl pod nohy a sklepl míč na levou stranu.
65'
Portu se hnal do blízkosti velkého vápna, kde neustál souboj s obráncem a upadl. Sudí ale dává jasným gestem najevo, že faul pískat nebude.
64'
Stopeři Realu Sociedad kombinují s míčem na vlastní polovině, nicméně defenziva Deportiva stojí v pevném bloku.
63'
Hra je přerušena! Na trávníku znovu zůstává ležet Adnan Januzaj, který se drží za pravou nohu.
62'
Adnan Januzaj poslal přihrávku na pravou stranu, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů ve vínovém dresu. Deportivo bude vhazovat.
61'
Žlutou kartu dostává Edgar Méndez (Deportivo Alavés).
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme zajímavé utkání. Domácí celek po změně stran zvýšil aktivitu a dočkal se vyrovnání.
58'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil JOSELU, který s přehledem poslal míč k tyči!
57'
Pokutový kop pro Deportivo! Domácího útočníka stáhl ve vápně Zubeldia a sudí ukázal na značku pokutového kopu!
56'
Baskický celek zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. K přetaženému centru se dostal Le Normand, ale utopil se v moři vlastních kliček.
55'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
54'
Joseba Zaldúa vhazoval v blízkosti pokutového území, ale jeho pobídka skončila na hrudi prvního obránce v dresu Deportiva.
53'
Domácí brankář si dal pozor na další nebezpečnou přihrávku směřující na Isaka, vyrazil na malé vápno a ukryl míč do rukavic.
52'
Edgar Méndez fauloval na polovině soupeře, kde trefil jednoho z hráčů ve vínovém šlapákem. Sudí žlutou kartu nechal v kapsičce.
51'
Luis Rioja se v blízkosti velkého vápna dostal k odraženému míči, ale levačkou nedokázal přesně přihrát. Defenziva Realu Sociedad hraje výborně.
50'
Jesús Owono si dal pozor na přihrávku za obranu domácího celku a před dobíhajícím Adnanem Januzajem míč jednoduše nakopl na tribunu.
49'
Miguel De la Fuente vhazoval poblíž pokutového území, jenže jeho pobídka skončila na hrudi prvního obránce ve vínovém dresu.
48'
Joseba Zaldúa vhazoval na pravé straně hrací plochy. Jeho pobídka směřovala na hranici velkého vápna, ale defenziva stačila zasáhnout.
47'
Domácí Deportivo se hned v úvodu druhého poločasu dostalo do ofenzivy. Miguel De la Fuente střílel zpoza velkého vápna, ale jeho dělovka skončila na bloku obránce.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Edgar Méndez.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Real Sociedad. Hosté udeřili z první šance po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Adnan Januzaj. Další obrovskou šanci měl Isak, ale levačkou poslal míč do břevna.
45+4'
45+2'
David Silva si našel přihrávku do blízkosti velkého vápna, levou nohou dloubl míč za obranu, ale neoslovil rozběhnutého soupeře.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
44'
Isak se znovu hnal vpřed, ale tentokrát si pomohl útočným faulem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Rozehrávat bude Deportivo.
43'
Alexander Isak se jako blesk z čistého nebe dostal do obrovské šance, ale dloubáčkem levou nohou orazítkoval horní tyč!
42'
Mamadou Loum na vlastní polovině zvládl vyklouznout z velmi těžké pozice a odehrál míč na levou stranu hrací plochy.
41'
Duarte prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, ale přetaženým centrem našel jen hlavu dobře postaveného Elustonda.
40'
Nakonec se domácí po rohovém kopu do zakončení nedostali. Příliš důrazný byl Joselu, který si podle sudího pomohl útočným faulem.
39'
Deportivo následně zahrávalo rohový kop. Ještě před centrem ale musel sudí uklidňovat zejména domácího Laguardiu.
38'
Domácí standardní situaci nesehráli vůbec špatně. Zajímavý centr přiletěl na zadní tyč, kde hostující brankář Remiro zasáhl na poslední chvíli.
37'
Joselu byl v dalším souboji blízko velkého vápna faulován a vybojoval pro Deportivo přímý kop ze zajímavé pozice.
36'
Joselu se hnal za nákopem na polovinu baskického celku, ale Le Normand proti němu vystoupil a hlavou odehrál míč do bezpečí.
35'
Další zranění na straně hostů. Po tvrdém souboji se za levý kotník drží Merino.
34'
Po ošetření se znovu pokračuje ve hř. Před branku hostů přiletěl centr z levé strany, ale defenziva si dala pozor.
32'
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává ležet Januzaj, který potřebuje ošetření.
31'
Joselu sprintoval za přihrávkou na levou stranu, ale důrazný zadák ve vínovém dresu jej bez větší námahy dokázal od míče odstavit tělem.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Hostující Real Sociedad je zatím aktivnější.
29'
Remiro se opět zapojil do rozehrávky Realu Sociedad. Hostující brankář levou nohou nakopl míč na křídlo, ale jeho pobídka nebyla přesná.
28'
Januzaj chtěl vnějším nártem poslat přihrávku za obranu soupeře, ale jeho pobídka skončila na hrudi prvního soupeře.
27'
Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč propadl ke vzdálenější tyči, ale tam se po míči nikdo v modrobílém nenatáhl.
26'
Adnan Januzaj mohl sprintovat s míčem vpřed po levé straně, ale podle všeho si natáhl stehenní sval. Tohle hostující kouč nevidí vůbec rád.
25'
Zaldúa dostal přihrávku na pravou stranu, prošel po křídle do blízkosti velkého vápna, ale přízemním centrem trefil prvního obránce.
24'
Real Sociedad mohl přidat druhou branku! K odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal David Silva, ale placírkou branku přestřelil!
23'
Hosté už opět hrají s míčem na kopačkách a hledají si prostor v blízkosti velkého vápna. Domácí mají v defenzivě plno práce.
22'
Domácí Deportivo zahrávalo rohový kop. V pokutovém území se k zemi skácel Joselu, ale sudí dává jasným gestem najevo, že penaltu pískat nebude.
21'
Aritz Elustondo v pádu vymyslel přihrávku za obranu domácího celku, jenže jeho pobídka byla příliš prudká a skončila v rukavicích brankáře.
20'
Isak se v blízkosti velkého vápna dostal k odraženému míči a zakončil levačkou. Jeho dloubáček ale prolétl kolem zadní tyčky.
19'
Joselu hlavou sklepl míč na levou stranu, ale Le Normand stál na správném místě a dokázal míč na poslední chvíli zablokovat.
18'
Hosté jsou v ofenzivě hodně přímočaří. Adnan Januzaj tentokrát narýsoval kolmici za obranu a Isakovi scházel snad jediný krok.
17'
Domácí se okamžitě hnali vpřed se snahou o odpověď. Joselu si ale nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
15'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hostující Real Sociedad se dostává do vedení! Po rychlé kombinaci na polovině soupeř se do vápna dostal Portu, který poslal přihrávku pod sebe a střídající ADNAN JANUZAJ z první prostřelil bezmocného brankáře!
14'
Hosté se usadili na polovině Deportiva, ale kombinace Sociedadu je zatím hodně kostrbatá. Defenzivy obou týmů jsou zatím důrazné.
13'
Remiro se ujal rozehrávky z vlastní šestnáctky. Hostující brankář nakopl míč na polovinu hřiště, kde ve vzdušném souboji uspěl Martín.
12'
Hosté riskovali kombinací ve vlastním pokutovém území. Hodně riskantní přihrávku předvedl Elustondo, ale Joselu se k míči nedostal.
11'
Aritz Elustondo si pokryl míč tělem a napadající Rubén Duarte jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat budou hosté.
10'
Laguardia diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Jeho pobídka směřovala na pravé křídlo, kde zasáhli zadáci soupeře.
9'
Rubén Duarte se dostal na levé straně k odcentrování do šestnáctky, ale přízemní pobídkou trefil prvního soupeře ve vínovém dresu baskického celku.
8'
Robin Le Normand si dal pozor na jednoho z domácích hráčů na pravé straně hrací plochy a špičkou kopačky zakopl míč mimo trávník.
7'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Adnan Januzaj.
5'
Ander Barrenetxea vypadá po jednom ze soubojů hodně otřesený a podle všeho bude dokonce potřebovat nosítka. Komplikace pro hosty hned v úvodu.
4'
Na trávníku nyní zůstává ležet také jeden z hráčů hostujícího Realu Sociedad. V úvodu duelu sledujeme velké množství tvrdých zákroků.
3'
Antonio Moya si pokryl míč na polovině hřiště a napadající soupeř jej šlapákem poslal k zemi. Uvidíme, zda bude potřeba ošetření.
2'
Martín dostal přihrávku na levou stranu pokutového území, odkud střílel levačkou, jenže jeho dělovka skončila na boční síti.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Deportivo se ihned vydalo do útoku, ale přihrávka na pravou stranu byla příliš dlouhá.
1'

Deportivo Alavés: Owono – Martín, Lejeune, Laguardia, R. Duarte – Martín, Moya, Loum, Rioja – De la Fuente, Joselu.
Náhradníci: Sivera – García, Saúl García, Guidetti, López, Méndez, Miazga, Tirlea, Tachi, Sylla.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Rico – Portu, Guevara, Merino, Barrenetxea – D. Silva, Isak.
Náhradníci: Ryan – Djouahra, Guridi, Januzaj, J. Pacheco, Sörloth, Zubimendi, Zubeldia, Turrientes..
Deportivo Alavés

Domácí Deportivo Alavés je na tom mnohem hůře. Po osmnácti kolech má na svém kontě patnáct bodů a zatím se krčí na sestupové osmnácté pozici. V polovině soutěže ale drží kontakt s Elche a Getafe. Ze spodních pater na Alavés dotírá Cádiz. Doma navíc domácí celek trápí ofenziva. Dosud Deportivo na svém stadionu vstřelilo soupeřům jen sedm branek. Naposledy remizovalo 1:1 s Getafe.

Baskický celek měl fantastický vstup do sezóny, kdy několik kol dokonce bojoval s Realem Madrid o vedoucí pozici, ale v posledních týdnech forma Realu Sociedadu poklesla. Po osmnácti kolech tak má na kontě dvacet devět bodů a patří mu šestá pozice ligové tabulky. Na čtvrté Vallecano ale ztrácí jen jeden bod. Ze zadních pozic se na něj ale tlačí slavná Barcelona. V posledním duelu doma prohrál Real Sociedad 1:3 s Villarrealem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Deportivem Alavés a Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.