La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real - 14. srpna 2021   22:00

65' Joselu
1:4
(0:0)
Real
48' Benzema  (E. Hazard) • 56' Nacho Fernández  (Modrić) • 62' Benzema   • 90+2' Vinícius Júnior  (Alaba)
D. Alavés
F. Pacheco – Martín, Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – García (59. Guidetti), Pina (82. Moya), Pons (59. Loum), Rioja (68. Martín) – Joselu, Méndez (68. Pellistri).
Soto – Álvarez, Villaseñor
Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz
3 968 diváků
Real
Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, Alaba – Modrić (88. Asensio), Casemiro, Valverde (88. Isco) – Bale (68. Rodrygo), Benzema (C) (89. Jović), E. Hazard (66. Vinícius Júnior).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:12. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:10.
Je dobojováno a my nakonec viděli slušný příděl gólů. Real vstoupil do druhé půle jako velká voda a už ve 48. minutě otevřel skóre Karim Benzema. Na něj pak v 56. minutě navázal Nacho Fernández a v 62. minutě se Karim Benzema trefil podruhé. Bylo to o tři góly a vše vypadalo jasně. Jenže už o tři minuty později proměnil Joselu pokutový kop na Courtoisův faul a Alavés se ještě mírně nadechl ke snaze výsledek dorovnat. Domácím se však už stav zkorigovat nepovedlo a naopak v nastaveném čase hosté udeřili počtvrté, do statistik se zapsal střídající Vinícius Júnior. Real Madrid tak do nové ligové sezóny vstoupil na výbornou, z Alavésu si veze body za výhru 4:1.
90+3'
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Následný roh hosté rozehráli hodně zeširoka, už to vypadalo, že nebezpečí pro branku Alavésu hrozit nebude, ale najednou přišel Alabův centr z levé strany, na pas si u malého vápna naběhl VINÍCIUS JÚNIOR a hlavou překonal bezmocného Pacheca – 1:4.
90+1'
V přečíslení se do pokutového území dostal Vinícius Júnior, v něm ale nechal vyniknout Pacheca, ten jeho zakončení vyrazil.
90'
Budou se přidávat tři minuty.
90'
Navíc tu byl přímý kop, ten hosté rozehráli takticky nakrátko, jen aby udrželi míč na svých kopačkách.
89'
Hosté už zápas v poklidu dohrávají, soupeře prakticky nepouští k míči.
89'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
88'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Isco.
88'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.
88'
Na trávníku leží Rodrygo, toho nevybíravě zastavil Duarte.
87'
Hráči Realu reklamovali faul v pokutovém území na Benzemu, tohle ovšem sudí vyhodnotil jako čistý zákrok a nechal pokračovat ve hře.
86'
Prudká střela Luky Modriće, jeho dělovku zablokoval svým tělem jeden z obránců.
85'
Casemiro v mírných problémech po forčekinku domácích, nakonec se mu míč povedlo odkopnout k půlce.
84'
Vinícius Júnior se ke střele z levé strany neodhodlal a raději přihrával do druhé vlny na Valverdeho. Ten už zakončoval, jenže vysoko nad branku.
83'
Střídat budou i hosté, jen si musí ještě chvíli počkat na přerušení hry.
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Antonio Moya.
82'
Hodně nepovedený centr v podání Ivána Martína, míč skončil mimo hrací plochu.
81'
Podél brankové čáry se vydal do útoku Vinícius Júnior a příhrou po zemi hledal nabíhající spoluhráče. Výborná myšlenka, finální fáze už ale tak dobrá nebyla a Pacheco si mohl oddechnout.
80'
Madridští nikam nepospíchají, v poklidu si přihrávají u půlky a vyčkávají.
79'
Mamadou Loum si přehodil míč z nohy na nohu a prudkým švihem vyzkoušel Courtoise. Ten nadvakrát míč zkrotil a udržel svému týmu dvoubrankový náskok.
78'
Domácím fotbalistům nelze upřít snahu něco udělat s nepříznivým výsledkem, hodně akcí je ale vedeno do šířky a připravené obrany Realu.
76'
Faul hostů, Alavés však z následné standardky nic nevytěžil.
74'
Rozehrávka byla pojata jako signál, míč se dostal do šestnáctky na Alabu, jeho následné technické zakončení šlo vedle Pachecovy branky.
73'
Hraje se teď velice útočný a běhavý fotbal, akce střídá akci. Hosté si nyní vybojovali rohový kop.
71'
Rodrygo se rozběhl na pravé straně, snažil se předběhnout soupeře, u toho mu ale míč těsně utekl za brankovou čáru.
70'
Přímý kop si vzal na starost Guidetti, trefil ale pouze dobře postavenou zeď.
69'
Píská se proti Realu, bude tu přímý kop z dobré pozice. Proviněním měla být hra rukou, to se ale nekonalo, míč trefil hruď bránícího hráče. Hosté vehementně protestovali, úspěchu se však nedočkali.
68'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Rodrygo.
68'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Facundo Pellistri.
68'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Iván Martín.
66'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Vinícius Júnior.
65'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Penaltu si nachystal JOSELU, s ničím se nepáral a prudkou ranou na svou levou stranu upravil na 1:3. Možná tu máme alespoň malou zápletku.
64'
Thibaut Courtois navíc za zákrok dostal žlutou kartu.
64'
Penalta pro Alavés. Militao udělal hrubku při malé domů, Courtois to hasil faulem na Guidettiho a rozhodčí neměl jinou možnost, než ukázat na puntík.
62'
A máme asi definitivně rozhodnuto. Real podnikl rychlý brejk pravou stranou, po centru se míč dostal k malému vápnu, kde sice KARIM BENZEMA napoprvé neuspěl, ale míč se k němu vrátil a dorážka už skončila za gólmanem – 0:3.
62'
Na opačné straně si v pokutovém území zpracoval Guidetti a z otočky vyzkoušel Courtoise.
61'
O chvíli později se po pěkné kombinaci dostal k prudké střele Benzema, Pacheco ale vytáhl pohotový zákrok a ránu vyrazil před sebe.
61'
Z pravé strany centroval Lucas Vázquez, pouze ale do rukavic domácího brankáře.
59'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Mamadou Loum.
59'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Manu García, přichází John Guidetti.
58'
Real se po dvou úderech uklidnil a nyní je to skoro exhibiční fotbal.
56'
Po rozehrání rohového kopu hosté na chvíli zakombinovali, poté Modrić našel centrem nabíhajícího NACHA FERNÁNDEZE a ten v pádu dokázal svůj volej umístit podél gólmana do sítě – 0:2.
56'
Už se zase hrálo na opačné straně, na centr z levého křídla si naskočil Bale, tomu ale není dnes přáno. Jeho hlavička byla tečována nad břevno.
55'
Martín se snažil přihrávkou najít Joselua, Nacho Fernández však tento pas pohotově zastavil a akci přerušil.
53'
Gareth Bale se dopustil šlapáku na Rubéna Duarteho a dostal za to od sudího žlutou kartu.
51'
Zvlášť, když hosté vyráží do rychlých kontrů a po jednom takovém zakončoval zprava Bale. Jeho pokus byl zablokován.
50'
Alavés tak musí rázem přidat směrem kupředu, proti celku jako je Real, to ale bude velmi těžké.
48'
V úvodu druhé půle je tu první úder hostujícího celku. Po centru z levého křídla vrátil míč do vápna Vázquez, Hazard přiťukl na KARIMA BENZEMU a ten pohotovou ranou prostřelil marně zasahujícího Pacheca – 0:1.
47'
Utkání sleduje 3 968 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 23:02.
Je za námi první poločas, který přinesl hodně nervozity na obou stranách, hodně osobních soubojů a jen několik málo šancí. Za hosty nejvíce zahrozil technickou střelou Benzema a za Alavés vylekal Courtoise Rioja. Ani jeden ovšem neuspěl, gólu jsme se v této pětačtyřicetiminutovce nedočkali a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45+1'
Tentokrát si přímý kop z velké dálky vyzkoušel Alaba, míč poslal na tribunu za Pachecem.
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
44'
Ještě jeden přímý kop pro Real Madrid, ani teď to ale není zrovna v ideální vzdálenosti.
42'
Šance na obou stranách, u hostů neuspěl Modrič, na domácí straně zase Rioja.
41'
Laguardia pohotově zakročil proti Vázquzově centru na Benzemu, ten místo voleje pouze naprázdno promáchl.
40'
Zase se nám na trávníku začíná přitvrzovat a roste nervozita. Rozhodčí se rozhodně nenudí.
39'
Domácí ještě reklamovali, že Vázquez při obranném zákroku zahrál rukou od těla, penalty se však nedočkali. Hosté rozehrávají.
38'
Rychlý protiútok Alavésu. Po centru z pravé strany a lehkém prodloužení zakončoval Rioja, přes nohu ale poslal míč na horní síť!
37'
Následoval přímý kop z úctyhodné vzdálenosti, Bale to přesto zkusil napřímo, trefil ale přesně prostor, kde hlídkoval Pacheco.
35'
Teď se už karta ukazovala, za faul na Karima Benzemu si ji prohlédl právě domácí Manu García.
34'
Manu García dostal v souboji úder za krk, rozhodčí v tom ale nedovolený zákrok na kartu neviděl.
33'
Po rozehrání se míč dostal za pokutové území a Valverde se neúspěšně pokoušel o střelu z dálky.
33'
O chvíli později sklepl Alaba na Hazarda a jeho střela byla sražena obranou Alavésu na roh.
31'
U levého rohu pokutového území si zpracoval Benzema, po lehkém úkroku se dostal i ke střele, jenže technický pokus prosvištěl kousek od vzdálenější šibenice branky Alavésu.
29'
Alaba neměl šanci zachytit prudkou přihrávku na svou osobu, Martín se pozvolna chystá na vhazování.
28'
Pokus o narážečku, Rioja ale na pravé straně sklepával mimo dosah spoluhráče, Real bude vhazovat.
27'
Po souboji s Vázquezem schytal domácí Edgar Méndez nepříjemný úder na koleno, už se ale zase zvedá a bude pokračovat.
26'
Teď se už pískalo a to faul na Casemira. Real rozehrává kousek od půlící čáry.
25'
Po souboji Joselua a Nacha Fernándeze byl odmáván aut pro Real, domácí hráč s tím však nesouhlasil a reklamoval faul na svou osobu. Neúspěšně.
24'
Pons se tentokrát dostal do role centrujícího, míč ale poslal přesně do rukavic gólmana Courtoise.
22'
Na Martínův centr z pravé strany si naběhl Pere Pons, jeho volej byl dobře myšleny, ovšem hůře provedený.
21'
Bale má střelecký apetit, opět se dostal do pozice, ze které mohl zakončit, nyní to bylo prudší, ale znovu vedle branky.
20'
Z velké dálky to vyzkoušel Gareth Bale, branku minul a vysloužil si pouze posměšné vybučení od publika.
19'
Zase Hazard a zase bez úspěchu. Nyní se snažil zužitkovat Benzemovu přihrávku, centr se mu ale vůbec nevydařil.
17'
Casemirův pas sklepával Modrič na Hazarda, nebylo to však přesné. Hazard se k míči dostal až o pár okamžiků později a technickou ranou mířil vedle levé Pachecovy tyče.
16'
García poslal dlouhý pas na pravou stranu na Martína, ten ale přes Alabu nepřešel a nevybojoval ani rohový kop.
14'
Manu García zůstal chvíli sedět na hrací ploše, už je ale zase připraven hrát a pomoci spoluhráčům v útoku.
12'
Hostující Real zatím nepředvádí kdovíjak aktivní fotbal, spíše vyčkává na okénka v obraně domácích.
10'
Hraje se na polovině Realu Madrid, Casemiro s Modričem ale dokázali ofenzívu domácích udržet na uzdě.
9'
Na trávníku zůstal po vzdušném souboji s Nachem Fernándezem ležet domácí Joselu a vůbec se mu nechtělo vstávat. Nedovolený zákrok se ale k nevoli hráčů Alavésu nepískal.
8'
Dlouhý a vysoký pas k brance Realu Madrid, Courtois vyběhl mimo své vápno a rychle otočil hru opačným směrem.
7'
No a po rychlém přechodu jsme se dočkali první střely na branku, předvedl ji Méndez a Courtois musel na zem.
6'
Velká malá domů na Pacheca, prudký pas mu poslal Laguardia. Od branky tak začíná akce Alavésu.
5'
Zprava se k pokutovému území dostával Bale, k centru jej ale nepustil vracející se Duarte.
4'
Vše skončilo nedovoleným zákrokem na Casemira, Real rozehrává z hloubi vlastní půle.
3'
Alaba se pokusil vyvézt míč na útočnou polovinu, brzo byl ale odzbrojen a teď už kombinuje domácí Duarte.
2'
Alavés opět u míče, tentokrát se jedná o velice pomalou a postupnou akci levou stranou.
1'
Hned v první minutě se domácí dostali na útočnou polovinu, po chvilce odcentroval Manu García a našel Méndeze. Jeho hlavička šla vedle Courtoisovy branky.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Martín, Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – García, Pina, Pons, Rioja – Joselu, Méndez.
Náhradníci: Sivera – Guidetti, Moya, Martín, Loum, Lucas Pérez, Saúl García, Pellistri, López, Hara, Tachi, Abqar.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, Alaba – Modrić, Casemiro, Valverde – Bale, Benzema (C), E. Hazard.
Náhradníci: Lunin, Fuidias – Jović, Odriozola Arzallus, Vinícius Júnior, Rodrygo, Isco, Blanco, Asensio, Gutiérrez.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Villaseñor.
Oba celky jsou již na hrací ploše, utkání za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de Mendizorroza začne ve 22:00, takže si a večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude César Soto, kterému budou na pomezí asistovat Carlos Álvarez a Julián Villaseñor.
Real Madrid CF

Hosté skončili v loňských dostizích o titul o dva body na druhém místě za městským rivalem z Atlétika. Po oslabení velkého soupeře z Barcelony se dá očekávat i letos souboj o titul a začít bude chtít tříbodovým ziskem z Alavésu. V přípravě toho Real mnoho neodehrál, a to i pro velkou vytíženost svých hráčů v reprezentačních celcích a tak se možná bude tým nějakou dobu sehrávat. Madrid podlehl Glasgow Rangers a remizoval s AC Milán. Ale o body půjde až dnes.
Deportivo Alavés

Domácí tým v loňské sezoně bojoval až prakticky do konce o záchranu, která se nakonec podařila o čtyři body. Letos bude chtít klub zaznamenat zajisté lepší výsledek, ovšem start nebude jednoduchý. Příprava byla navíc lehce kostrbatá, mužstvo dokázalo zdolat Amorebietu, Mirandes, nebo Al Nasr, na druhou stranu prohrálo s Logrones, Realem Sociedad, nebo Elche. No a dnes nastoupí hned proti jednomu z adeptů na titul.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 1. kola mezi týmy Deportivo Alavés a Real Madrid CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.