La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Mallorca - 16. dubna 2022   14:00

Elche
43' Mojica (Fidel) • 59' Bigas  • 82' Lee Kang-in(vl.)
3:0
(1:0)
Elche
E. Badía – Verdú, Roco, Bigas (87. González), Mojica – Josan (72. Morente), Mascarell, Guti (68. Gumbau), Fidel (69. P. Milla) – Ponce, K. Pérez.
Mallorca
S. Rico – Maffeo (46. Lee Kang-in), Valjent, Raíllo, Oliván, J. Costa (38. G. González) – A. Sánchez, Baba, D. Rodríguez (46. Kubo) – Muriqi, Ndiaye (57. Sevilla).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:13.
Je konec! Elche si poradilo s Mallorcou výsledkem 3:0. Domácí celek byl od úvodního hvizdu o něco aktivnější a tlačil se do útoku. Branky se Elche dočkalo ve 43. minutě, kdy se prosadil Johan Mojica. Po změně sran se navíc hlavou prosadil Pedro Bigas. V závěru už Mallorca musela otevřít hru a neuhlídala Morenteho, po jehož zakončení si nešťastnou vlastní branku vstřelil Lee Kang-in.
90+4'
90+2'
Domácí Elche se usadilo na polovině Mallorcy a už se nikam nežene. Ani hosté už nemají dostatek sil na napadání soupeřovy kombinace.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Hostující brankář si dal v samotném závěru pozor na vysoký nákop a ještě se snažil rozjet útok Elche. Ani domácí celek se ale daleko nedostal.
89'
Další ofenzivní výpad baleárského celku končí zdviženým praporkem asistenta rozhodčího. Ofsajd!
88'
V samotném závěru se Mallorca dostala do šance! Sevilla střílel z hranice velkého vápna, ale domácí brankář jeho přízemní ránu vyrazil!
87'
Žlutou kartu dostává Takefusa Kubo (RCD Mallorca).
87'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Diego González.
86'
Mallorca zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Kubo, jehož nadýchaný centr levou nohou domácí brankář vyboxoval.
85'
Hosté se do pokutového území dostali akcí vedenou po pravém křídle, ale přízemní pobídka skončila na noze obránce.
84'
Elche stále nemá dost a nadále se tlačí do ofenzivy. Morente se prokličkoval až na hranici vápna, ale nezakončil kolem soupeře.
82'
Elche právě vstřelilo branku!
Elche definitivně potvrzuje svůj dnešní triumf třetí brankou! Na dlouhou přihrávku si naběhl Tete Morente, který sice nedokázal zakončit kolem brankáře, ale odražený míč si do vlastní branky srazil LEE KANG-IN!
81'
Kubo obešel v blízkosti velkého vápna hned dva soupeře, jenže už nedokázal přesně najít někoho v červeném. Zadáci Elche jsou hodně důrazní.
80'
Do konce utkání zbývá posledních deset minut a domácí Elche stále drží vedení. V případě dnešního triumfu se Elche vyhoupne na třináctou pozici.
79'
Domácí střelec Pedro Bigas se dostal na polovinu Mallorcy, jenže neměl dostatečnou podporu spoluhráčů a vůbec se nedostal do zakončení.
78'
Kubo se stáhl na vlastní polovinu a pomohl spoluhráčům s uklidněním rozehrávky.
77'
Stopeři Mallorcy se dostali na polovinu Elche a snaží se zvýšit tlak hostujícího mužstva. Hráči v červeném se ale potřebují dostat k zakončení.
76'
Pere Milla se sice dostal k nákopu na polovinu soupeře, ale podle rozhodčího si v souboji pomohl faulem. Mallorca bude rozehrávat.
75'
Kubo uvolnil spoluhráče na levém křídle, jenže ten si míč v souboji předkopl daleko před sebe a už nestačil odcentrovat na trávníku.
74'
Hostující brankář Sergio Rico vyhnal své spoluhráče nahoru, nicméně jeho následný nákop byl až moc dlouhý a skončil v rukavicích brankáře.
73'
Mallorca se po levé straně dostala k odcentrování, jenže vysoký centr se snesl pouze do rukavic připraveného brankáře.
72'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Tete Morente.
71'
Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Tady to vypadá, že kouč Elche bude muset sáhnout ke střídání.
70'
Mallorca se dvacet minut před koncem utkání dostala do zajímavé pozice. Sevilla ale z ostrého úhlu trefil jen nohu obránce ve skluzu.
69'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Pere Milla.
68'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Gerard Gumbau.
66'
Žlutou kartu dostává Antonio Sánchez (RCD Mallorca).
65'
Žlutou kartu dostává Salva Sevilla (RCD Mallorca).
64'
Hra je přerušena! Autor druhé branky Pedro Bigas zůstává po souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
62'
Žlutou kartu dostává Pedro Bigas (Elche CF).
61'
Mallorca se ihned vydala zpátky do útoku se snahou o odpověď. Další akce hostů ale skončila útočným faulem.
59'
Domácí celek přidává druhou branku a výrazně se přibižuje k dalšímu triumfu! Na centr z přímého kopu si naběhl PEDRO BIGAS, který využil špatného výběhu brankáře a sklepl míč do sítě!
58'
Ani domácí Elche se nyní nikam nežene. Fotbalisté domácího celku raději uklidňují hru kombinací na vlastní polovině.
57'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Salva Sevilla.
56'
Žlutou kartu dostává Iddrisu Baba (RCD Mallorca).
55'
Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo. Ani jeden z týmů se ani po změně stran nedostává do většího počtu příležitostí.
54'
Kubo se krásnou kličkou zbavil obránce, ale neustál střet s dalším soupeřem. Japonský hráč si ale nedovolený zákrok nevykoledoval.
53'
Sergio Rico si dal pozor na slabý přízemní centr z levé strany a jednoduše schoval míč do rukavic. Mallorca ale potřebuje hlavně útočit.
52'
Spoustu prostoru dostal Pedro Bigas, který ihned posunul míč do vápna, ale tam už neměl nikoho ze spoluhráčů v bílém dresu Elche.
51'
Domácí využili volného prostoru na levé straně a dostali se do útoku. Defenzivě hostující Mallorcy pomohl i Muriqi, který míč odehrál do autu.
50'
Sergio Rico zrychlil rozehrávku Mallorcy výhozem na levou stranu hřiště. Ani jeho pobídka ale nepřelstila domácí defenzivu.
49'
Mallorca je od úvodu druhého poločasu hodně aktivní a postupně se tlačí vpřed. Ani další akce hostů neskončila adresným centrem.
48'
Gonzalo Verdú si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, ale sám se nechtěl pouštět do velkých akcí a raději odehrál míč na obránce.
47'
Hosté se dostali hned v úvodu druhého poločasu do pokutového území, ale centr z pravé strany se snesl do rukavic připraveného brankáře.
46'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Takefusa Kubo.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Lee Kang-in.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Elche. Domácí celek byl od úvodního hvizdu o něco aktivnější a tlačil se do útoku. Branky se Elche dočkalo ve 43. minutě, kdy se prosadil Johan Mojica. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Brian Oliván (RCD Mallorca).
45+2'
Elche zahrávalo rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na značku pokutového kopu, kde bez problémů zakročila defenziva Mallorcy.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Na stadionu po úvodní brance Elche panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci jsou s výkonem Elche spokojení a ženou své oblíbence vpřed.
43'
Domácí Elche se krátce před odchodem do kabin ujímá v záchranářském souboji vedení! JOHAN MOJICA si ve vápně přehodil míč na levačku a přízemní dělovkou rozjásal fanoušky!
43'
Ani další akce hostující Mallorcy neskončila adresným centrem do pokutového území. Defenziva Elche je hodně důrazná.
42'
Pedro Bigas se dostal do zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho dělovka skončila na bloku prvního obránce.
41'
Enzo Roco si skvěle pokryl míč tělem na vlastní polovině a dotírající soupeř jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
40'
Dani Rodríguez prošel s míčem u nohy na hranici velkého vápna, přehodil si jej na placírku a zakončil. Jeho technický pokus ale skončil daleko od branky.
39'
Raúl Guti vnějším nártem dloubl míč do pokutového území, jenže tam byl jediný hráč Elche proti přesile fotbalistů Mallorcy.
38'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Giovanni González.
37'
Hra je znovu přerušena! Na trávníku opět zůstává ležet jeden z fotbalistů Mallorcy.
36'
Stopeři Elche kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. Ani fotbalisté Mallorcy teď rozehrávku rivala neatakují.
35'
Antonio Sánchez byl pozdě v souboji na polovině hřiště a trefil soupeře ostrým šlapákem. Hostující hráč může být rád, že nedostal kartu.
34'
Právě Muriqi při další akci upadl na hranici velkého vápna, nicméně podle rozhodčího se nejednalo o nedovolený zákrok.
33'
Muriqi se sice pustil do hlavičkového souboje na polovině soupeře, jenže pod tlakem dotírajícího rivala nemohl míč poslat na spoluhráče.
32'
Elche po předchozí akci Mallorcy znovu vysunulo svou kombinaci na polovinu ostrovního mužstva. Hosté vyčkávají v pevném bloku.
31'
První obrovská šance také pro Mallorcu! Po rychlém protiútoku zakončoval v pádu Muriqi, ale jeho pokus skončil vedle levé tyčky!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme typickou záchranářskou bitvu. Ani jeden z týmů se moc nedostává do zakončení.
29'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Mallorcy zůstává po souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
28'
Brian Oliván se dostal k zakončení po odraženém centru z levé strany. Jeho následná dělovka levačkou skončila na bloku prvního obránce.
27'
Brian Oliván narýsoval přihrávku do pokutového území, ale obrana soupeře se stačila rychle přesunout a odehrála míč do bezpečí.
26'
Ezequiel Ponce prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho pobídka skončila u obránce.
25'
Pedro Bigas kouzlil s míčem u nohy na levé straně hřiště, ale nedokázal si obhodit prvního soupeře v červeném dresu Mallorcy.
24'
Domácí brankář musel vyrazit až mimo vápno, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Mallorca se v posledních minutách jen brání.
23'
Sergio Rico v pravou chvíli vyběhl na malé vápno a zajímavým odkopem poslal míč mimo velké vápno. Elche v posledních minutách zvyšuje svůj tlak.
22'
Elche zahrávalo další přímý kop. Nadýchaný centr se snesl na malé vápno, ale ve vzdušném prostoru dominovali stopeři Mallorcy.
21'
Elche se usadilo na polovině Mallorcy, ale kombinace domácího celku je zatím hodně kostrbatá. Naopak obrana soupeře se pozorně přesouvá.
20'
Enzo Roco poslal přihrávku na polovinu soupeře, nicméně jeho pobídka skončila na noze připraveného rivala. Defenziva Mallorcy je zatím hodně pohyblivá.
19'
Domácí kouč se nyní vydal až na hranici svého vymezeného prostoru, aby svým svěřencům hlasitě udělil pokyny.
18'
Obrovská šance domácích! Gonzalo Verdú si naběhl na fantastický centr, ale jeho zakončení z voleje hostující brankář neskutečně vyrazil!
17'
Enzo Roco kombinoval na levé straně, nicméně jeho přihrávka na hranici velkého vápna byla očekávaná a skončila na kopačce soupeře.
16'
Do rozehrávky domácího celku se nyní musel zapojit také brankář. Elche hraje od úvodních minut dnešního souboje hodně opatrně.
15'
Stopeři Elche dirigovali své spoluhráči, aby byli o něco aktivnější. Defenziva Mallorcy se ale dobře přesunula a odehrála míč do bezpečí.
14'
Mallorca kombinovala na vlastní polovině, jenže napadající hráči Elche dostali soupeře pod velký tlak. Akce skončila odkopem do zámezí.
13'
Tentokrát si dal brankář hostující Mallorcy na průnikovou přihrávku dobrý pozor a raději nakopl míč na polovinu rivala.
12'
Z další akce už byla obrovská šance Elche! Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zakročila defenziva Mallorcy.
11'
Snad poprvé v utkání se domácí Elche dostalo až do zakončení. Z hranice velkého vápna to zkusil Gonzalo Verdú, ale pod tlakem pálil nad branku.
10'
Brian Oliván zahrával další přímý kop hostujícího celku. Jeho pobídka se snesla na malé vápno, kde bez problémů zasáhla domácí obrana.
9'
Mallorca je v úvodních minutách o něco aktivnější a zatím se tlačí vpřed. Hosté zatím kombinují hlavně po stranách, ale nedostávají se k odcentrování.
8'
Vedat Muriqi dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde si balón skvěle pokryl, ale nedokázal se otočit kolem prvního obránce.
7'
Hostující brankář potáhl míč na hranici velkého vápna, nicméně jeho následný nákop našel jen prvního obránce v bílém dresu.
6'
Domácí stopeři kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Ani hráči hostující Mallorcy zatím kombinaci neatakují.
5'
Brian Oliván se ujal rozehrávky rohového kopu hostujícího celku. Nadýchaný centr poslal na malé vápno, kde nebyli spoluhráči.
4'
Mallorca zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna, nicméně jeden z domácích obránců nadýchaný centr přizvedl hlavou na rohový kop.
3'
Enzo Roco prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, ale jeho nadýchaný centr skončil na bloku prvního obránce Mallorcy.
2'
Domácí Elche obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Elche se ihned vydalo do útoku, ale nákop skončil v zámezí.
1'

Elche CF: E. Badía – Verdú, Roco, Bigas, Mojica – Josan, Mascarell, Guti, Fidel – Ponce, K. Pérez.
Náhradníci: L. Andreu, Casilla – Barragán, González, Gumbau, Marcone, P. Milla, Olaza, Piatti, Pastore, Morente.

RCD Mallorca: S. Rico – Maffeo, Valjent, Raíllo, Oliván, J. Costa – A. Sánchez, Baba, D. Rodríguez – Muriqi, Ndiaye.
Náhradníci: Reina – Battaglia, G. González, Hoppe, Kubo, Lee Kang-in, Prats, Niño, Sevilla, Russo..
Elche CF

Domácí Elche zatím také nemůže hrát s klidem na kopačkách. Po jedenatřiceti kolech má domácí celek na kontě třicet dva bodů a patří mu patnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu ale Elche disponuje pouze čtyřbodovým náskokem. Ze zadních pozic na něj dotírá Granada, Mallorca a Cádiz. V případě vítězství se ale domácí celek může výrazně přiblížit k záchraně. V posledním kole Elche prohrálo 1:2 s Realem Sociedad.
RCD Mallorca

Hostující Mallorca po solidním vstupu do ligového ročníku spadla do boje o setrvání mezi španělskou elitou. Po třiceti jedna odehraných zápasech má Mallorca na kontě dvacet devět bodů a drží sedmnátou pozici. Na záchranu má navíc k dobru jediný bod a očekává se, že spolu s Cádizem a Granadou svedou v závěru ligy velký boj o udržení. V posledním kole doma Mallorca překvapivě porazila 1:0 Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.