La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Real Betis - 21. listopadu 2021   18:30

0:3
(0:3)
Real Betis
12' Juanmi  (Moreno) • 24' José   • 27' Fékir
Elche
E. Badía (C) – Barragán (63. Palacios), Roco, Bigas (46. González), Mojica – Josan (73. Carrillo), Mascarell (63. Guti), Gumbau, Pastore (46. Morente) – Lucas Pérez, Boyé.
Pizarro V.
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Real Betis
Rui Silva – Bellerín, Pezzella (52. González), V. Ruiz, Moreno – Akouokou, Canales (C) (69. Guardado) – Rober (80. Tello), Fékir, Juanmi (69. Ruibal) – José (80. W. Carvalho).

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.
Statistiky utkání:

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:14.
Zápas je za námi a jeho ráz a výsledek určila první půlhodina. Během tohoto časového úseku se totiž hostující tým prosadil hned třikrát. Od té doby se pak stáhl do defenzivy. Elche hrálo od 68. minuty v přesilové hře po vyloučení Bellerína, šance si ale vytvářelo až v závěru. Brankář Rui Silva svou nulu udržel a jeho tým se mohl radovat z pohodlného vítězství.
90+4'
90+3'
Guti to nyní zkusil sám zpoza vápna, bránu ovšem přestřelil. Betis je blízko své nejvyšší výhře za více než pět let.
90+2'
O tom, jak zápas dopadne, je už celkem dávno jasno. Teď je to jen o tom, jestli Elche vstřelí alespoň jeden čestný gól.
90+1'
Tři minuty nad rámec základní hrací doby nás čekají ve druhém poločase.
90'
Ještě minimálně jeden zákrok Silvy. V závěrečných minutách nám ukazuje, že si možné čisté konto určitě zaslouží.
88'
Teď to bylo z pohledu Silvy trochu jednodušší, sebral totiž do rukavic centrovaný míč z levého křídla.
87'
A další zákrok Ruie Silvy. Tentokrát zasáhl reflexivně proti hlavičce Carilla. V závěru se hostující gólman nenudí.
86'
Centr Palaciose z pravého křídla byl zablokován a odražen do zámezí, čeká nás tak další rohový kop.
85'
Silva má v závěru práci. Nyní musel zasahovat proti střele Carilla, jehož pokus ovšem nebyl příliš razantní.
83'
Rui Silva a jeho nejtěžší zákrok v zápase! Lucas Boyé na něj nabíhal úplně sám, hostující brankář ale vystihl to, kam bude střílet!
82'
Druhá půle je oproti té první opravdu méně zajímavá. Dalo se to však čekat, že neuvidíme tak velké množství gólů, když se Betis zatáhl do defenzivy.
81'
Po odchodu hroťáka Josého nastoupil defenzivní záložník Carvalho. Je tak jasné, že se hosté snaží ještě více zhustit prostor v obraně. Přece jen hrají v oslabení.
80'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rober, přichází Cristian Tello.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Willian José, přichází William Carvalho.
79'
Teď už se totiž vůbec nedá čekat, že by domácí mohli zápas nějak více zdramatizovat. Do konce totiž zbývá už tak maximálně čtvrthodinka.
78'
Elche už využilo všechna svá střídání, ani to však nepomohlo k tomu, aby se dostávali do nějakého podstatně většímu množství šancí.
77'
Betisu se v posledních tak dvou minutách daří držet míč celkem daleko od své brány.
75'
Pěkná rána poza pokutového území v podání Gerarda Gumbaua, Jeho dělovka ale horní tyč minula.
74'
Elche zatím nepomáhají ani standardní situace. Nyní zahrávalo další roh, centrovaný míč byl i v tomto případě odvrácen bez větších problémů.
73'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Guido Carrillo.
72'
Jednoduchá práce pro Ruie Silvu proti nepříliš povedené střele Gutiho. Zatím není úplně poznat, že je domácích na hřišti o jednoho víc.
71'
Rober se odhodlal ke střele zpoza pokutového území, mířil na bližší tyč, ovšem ji minul a brankář tak zasahovat nemusel.
70'
I přes přesilovou hru se nedá úplně čekat, že by se Elche mělo podařit skóre vyrovnat. Tři góly jsou na nějakých 20/25 minut trochu moc.
69'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Andrés Guardado.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Aitor Ruibal.
68'
Že by komplikace? Héctor Bellerín stáhl unikajícího soupeře a vidí za to červenou kartu. Jeho tým tak bude dohrávat o deseti hráčích v poli.
67'
Fanoušci Elche si teď za něco přáli penaltu, i když nebylo vůbec vidět, za co. Žádný faul určitě nenastal a na ruku to také nevypadalo.
66'
Elche má v dnešním zápase větší poměr držení míče. To je mu však úplně k ničemu.
65'
I z těchto důvodů se tak toho na trávníku příliš neděje. Betis samozřejmě bude rád, když to takto bude až do konce utkání a bude se o to i snažit.
63'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Antonio Barragán, přichází Helibelton Palacios.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Raúl Guti.
60'
Gólman Rui Silva toho ani ve druhém poločase nemusel moc řešit. Je však pravda, že Elche není úplně týmem, který by byl zvyklý dobývat. NA tom jeho hra postavená není.
59'
Nic tak zatím nenasvědčuje tomu, že by nás měla čekat nějaká velká zápletka.
57'
Teď fotbalisté Elche zahrávali další standardní situaci, ani v tomto případě však do zakončení nedospěla.
56'
Nic velkého se úplně nemění. Betis zatím v klidu brání svůj náskok a soupeř se do šancí úplně nedostává.
53'
Žlutou kartu dostává Lucas Boyé (Elche CF).
52'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Edgar González.
52'
O první střelu Betisu ve druhém poločase se postaral zpoza vápna Sergio Canales, nemířil ale přesně a bránu tak minul.
51'
První střídání nás čeká už i na straně hostujícího celku. Hráč si ale bude muset ještě nějakou donu počkat.
50'
Betis se do ofenzivy nijak nežene a dává tak najevo, že ve druhém poločase pochopitelně chystá zejména na důslednou ofenzivu.
49'
Lucas Boyé se nyní dostal ke střele zhruba z hranice pokutového území přes obránce. Moc mu to ale nesedlo a po zemi minul bližší tyč.
48'
Mojicův centr z levého křídla opravdu povedený nebyl a přeletěl až do zámezí. Následuje odkop od brány.
47'
Uvidíme, s čím vstoupí Elche do druhé půle. Domácí tým totiž už nemá moc co ztratit.
46'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Tete Morente.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Diego González.
46'
První poločas nese naprosto jednoznačný výsledek. Hostující tým se ani nemusel zas tak extra snažit a přitom vede už tříbrankovým náskokem. V závěru poločasu se sice Elche začalo trochu zvedat, mohlo to však souviset s potenciálním polevením ze strany hráčů Realu Betis. Ke gólu to ale nevedlo. Do druhého poločasu tak můžeme očekávat nějaká střídání ze strany domácího celku.
45+2'
45+1'
Ani další roh nebezpečný nebyl, zároveň s tím se už hraje jediná minuta nastavení.
45'
Boyé měl nyní celkem hodně místa v úhlu na levé straně vápna. Naběhl si ale až moc k brankáři, který míč bez větších problémů dostal na rohový kop.
45'
Willian José centrovaný míč bez problémů odvrátil na rohový kop. Ani ten však pro hostující bránu nebezpečí neznamenal.
44'
Další standardní situace Elche, tentokrát zprava a z větší vzdálenosti.
43'
Lucas Pérez v pokutovém území pouze odrazil míč k brankáři a následně s dlaněmi v tvář spadl k zemi. Na penaltový zákrok to ovšem nevypadl.
41'
Je však poměrně zajímavým faktem, že před dnešním zápasem se Elche vysokou prohrou Granady dostalo samo ze zóny sestupu. Samo nyní ale prohrává o tři góly, nejspíš se tam tak opět vrátí.
40'
Z pohledu Elche je to už o něco lepší než takových patnáct minut zpět. Stále však bránu soupeře žádným větším způsobem neohrozilo.
38'
Po faulu Bellerína zahrávali domácí fotbalisté standardní situaci z levé strany. Takovým trošku akrobatickým kopem zády k bráně ji zakončil Javier Pastore, prostor mezi třemi tyčemi ale hodně minul.
37'
Baría byl nyní pozorný a vyběhl z branky na hranici pokutového území, aby sebral míč před nabíhajícím Canalesem. To se mu povedlo.
36'
Možná první práce vůbec pro gólmana hostů. proti takovému vysokému koníčku o zem po centru Mojicy to ale měl velmi jednoduché.
35'
Pro hosty teď je samozřejmě nejdůležitější v klidu svůj náskok ubránit do poločasu a nedat soupeři nějakou malou naději, které by jej mohla nakopnout.
34'
Rohový kop však pro branku Silvy nebezpečný nebyl, protože Willian José míč bez problémů odhlavičkoval do bezpečí.
33'
Jinak se hra mimo to trochu uklidnila. Elche se do žádných šancí i nadále vůbec nedostává. Teď bude ovšem zahrávat roh.
32'
Fotbalisté Realu Betis opět okupují prostory kolem pokutového území soupeře a znovu hledají cestu k bráně.
31'
Pokud si dobře vybavuji, tak hostující gólman Silva nemusel ani jednou zasahovat a utkání je pro něj minimálně zatím úplně bez práce.
30'
Je totiž pravda, že z pohledu domácího týmu je zatím jeho výkon tristní a na Betis v ničem nestačí. Hosté se přitom ani nemuseli nijak moc snažit.
29'
Za postranní čarou se už začínají rozcvičovat domácí náhradníci. Není tak vyloučeno, že uvidíme střídání ještě v prvním poločase.
27'
Real Betis právě vstřelil branku!
Třetí gól hostujícího týmu je světě! NABIL FÉKIR využil zaváhání obránce a trochu nečekanou střelou bodlem na bližší tyč navýšil vedení Realu Betis.
26'
Na pravou stranu nyní proběhl Bellerín a po střetu s gólmanem spadl. Předtím si ovšem až moc ukopl míč a nejspíš kvůli tomu rozhodčí neodpískal druhou penaltu.
25'
Pro Elche se tak zápas vyvíjí hodně špatně a pokud něco ve své hře nezmění, tak si myslím, že je už teď o vítězi rozhodnuto.
24'
K exekuci pokutového kopu se postavil WILLIAN JOSÉ a počínal si naprosto suverénně. Poslal míč pod horní tyč do protipohybu gólmana a je to 2:0 pro hosty.
22'
Bellerín našel v pokutovém území Juanmiho, ten si zpracoval míč hrudí a následně se skácel k zemi. Rozhodčí následně ukázal na penaltový puntík! Celkem zbytečný faul Barragána.
21'
Elche to pět zkouší po levém křídle. Teď byl Mojica zastaven a po následném vhazování jeho tým míč ztratil.
20'
Juanmi je zatím v centru dění. Po gólu a žluté kartě se teď hezky uvolnil a vystřelil z větší vzdálenosti. Pravou tyč brány ale minul.
19'
Na levé straně teď domácí také neuspěli. Přihrávka Péreze zpět na Pastoreho úspěšná nebyla.
18'
Žlutou kartu dostává Juanmi (Real Betis).
18'
Domácí by se nemohli vůbec divit, kdyby to bylo už 3:0 pro soupeře. V útoku jsou totiž zatím úplně bezzubí a v obraně hodně nepřesní.
17'
Obrana Elche je zatím hodně děravá. Tutovou šanci měl nyní Fékir, který ale ze skvělé pozice mířil jen na Baríu. Domácí gólman tak dokázal míč vyrazit!
16'
Willian José si po přihrávce Canalese zasekl míč a dělovkou jej poslal přesně do levého horního rohu. Pískán je ovšem ofsajd, ve kterém se nacházel už právě Canales.
16'
Vypadá to ovšem tak, že vstřelená branka hostujícímu týmu pomohla a teď navíc i drží více míč.
15'
Naopak Betis teď nemá důvod se nikam hnát a bude si i nadále čekat na nějaké své šance a okénka, která jim obrana soupeře třeba nabídne.
14'
Pro Elche to tak není ani zdaleka pozitivní zpráva. Sice více drželo míč, k žádné střela se ale nedostalo a nyní navíc už prohrává.
12'
Zakřikl jsem to, protože hosté jdou do vedení! JUANMI měl na levé straně pokutového území po přihrávce Morena hodně času a nezaváhal. Trefil se do pravého dolního rohu.
12'
Ani jeden z brankářů tak zatím moc práce neměl. Ten domácí si připsal jeden jednoduchý zákrok.
11'
Sergio Canales zahrál standardní situaci od pravé postranní čáry. Hlavička sice přišla, byla ovšem hodně vysoká a nakonec dopadla na horní síť.
10'
Juanmi se nyní vydal do protiútoku po pravé straně. proti dvěma protihráčům moc šancí neměl a proto jen tak slabě nastřelil balon na Baríu.
9'
Domácímu týmu ale držení míče zatím do žádných šancí nepomáhá, na dostřel brány se totiž ještě dostat nedokázal.
8'
Elche bude mít větší držení míče, soupeř se k němu totiž na nějaké delší časové úseky prakticky vůbec nedostává.
7'
Jediným zajímavějším momentem úvodních minut zápasu zatím byla pouze střela Morena z úhlu hned na začátku utkání.
6'
Naopak v případě Betisu to vypadá spíš tak, že se bude soustředit právě na obranu a hrozit z protiútoků, které by v jeho podání mohly být nebezpečné.
5'
Domácí tým se zatím k bráně soupeře dostat nedokázal. Zatím však celkem drží míč a nehodlá se tak pouze zatáhnout do nějakého defenzivního bloku.
4'
Nějakou dobu zůstal na trávníku Mojica. nakonec se ale sám zvedl a vypadá to, že bude bez větších problémů pokračovat.
3'
Další protiútok Betisu moc nepovedený nebyl, přihrávka vzduchem na křídlo totiž byla až příliš dlouhá a míč tak skončil v zámezí.
2'
Nyní už s míčem kombinují domácí hráči, kteří by si velmi rádi odnesli ze zápasu nějaké body.
1'
Hostující fotbalisté se hned v první minutě dostali na dostřel bráně soupeře. Z úhlu z levé strany vápna nakonec zakončil Alex Moreno, trefil ovšem pouze boční síť.
1'

Elche CF: E. Badía (C) – Barragán, Roco, Bigas, Mojica – Josan, Mascarell, Gumbau, Pastore – Lucas Pérez, Boyé.
Náhradníci: Casilla – Jony Álamo, Benedetto, Carrillo, González, Guti, Marcone, Milla, Palacios, Piatti, Morente, Verdú.

Real Betis: Rui Silva – Bellerín, Pezzella, V. Ruiz, Moreno – Akouokou, Canales (C) – Rober, Fékir, Juanmi – José.
Náhradníci: C. Bravo, Robles – Bartra, W. Carvalho, González, Guardado, Iglesias, Joaquín, Miranda, Ruibal, Tello, D. Lainez.

Rozhodčí: Pizarro V..
Real Betis

Madridský celek se i v letošní sezoně nachází v horních patrech tabulky. Zaostává pouze za vedoucí čtyřkou, přičemž na čtvrté Atlético ztrácí pět bodů, což už není úplně málo. Naopak na druhou stranu se pod ním o pět bodů nachází až dvanáctý Villarreal. Tato část tabulky je tak poměrně vyrovnaná a jedno vítězství, respektive prohra, mohou jeden z těchto týmů hodně posunout. Betis se nenachází v ideálním rozpoložení, když postupně prohrál s Atléticem, Bayerem Leverkusen a Sevillou. Všichni to však byly soupeři těžkého kalibru. S Elche to bude trochu něco jiného.
Elche CF

Domácí tým se v loňské sezoně zachránil až prakticky vítězstvím nad Bilbaem v posledním kole. Ani letos to však nevypadá tak, že by se mu měly vyhnout boje o sestup. Momentálně se totiž Elche nachází v sestupových vodách. Má sice stejně bodů jako sedmnáctá Granada, odehrálo ovšem o jedno utkání více. Domácí fotbalisté v současném ročníku dokázali zvítězit dvakrát, a to nad trápícím se Getafe a Celtou Vigo. Na další vítězství čeká Elche pět zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.