La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Real Sociedad - 10. dubna 2022   18:30

Elche
3' Carrillo (Mojica)
1:2
(1:2)
Real Sociedad
31' Sörloth  (D. Silva) • 39' Le Normand  (Le Normand)
Elche
E. Badía – Palacios (68. Josan), Roco, González (46. Verdú), Mojica – Morente, Mascarell (82. K. Pérez), Gumbau (46. Guti), Fidel (C) – Carrillo (42. Ponce), P. Milla.
G. C. Fernández – R. A. Fernández, J. L. Mir.
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Remiro – Zaldúa (C) (85. Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, Rico (79. A. Elustondo) – Merino, Zubimendi, Rafinha Alcântara (68. Portu), D. Silva (79. Muñoz) – Sörloth (68. Januzaj), Isak.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 3.
Díky dalšímu zaváhání sedmého Villarrealu si Real Sociedad vytvořil na šesté pozici luxusní osmibodový polštář a v závěrečných sedmi kolech může směle atakovat pozice zaručující účast v Lize mistrů. Na čtvrté Atlético Madrid nyní ztrácí jen tři body. Naopak Elche ještě bude válčit o záchranu, na patnácté pozici má pouze čtyřbodovou rezervu.
San Sebastian se nerozložil ze strašidelného začátku a na Carrillův gól ze třetí minuty navzdory zahozené penaltě Isaka ještě do pauzy dvakrát odpověděl. K obratu zavelel David Silva, jenž svými centry nachystal gólové hlavičky Sörlotka a Le Normanda. Po změně stran nepřidali uklidňující zásah Rico ani Isak a Real se tak strachoval až do posledních sekund. Nejprve přežil možnost Ponceho a v úplné koncovce ustál i závěrečný nápor Elche.
90+4'
90+4'
V poslední minutě nezafungoval ani jeden ze dvou centrů před Remira. Další příležitost už Elche nedostane, píšťalka už je připravena k použití.
90+3'
Portu byl vyslán na zteč. K sobě ale nikoho neměl, takže to dopadlo tak, že společně s Januzajem šetřil cenné sekundy u rohového praporku.
90+2'
Aby toho nebylo málo, tak se Mojica nabízel i jako adresát centru z rohového kopu. Balon na něj letěl, ale bujným účesem ho vesměs netrefil.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut byl Mojica zase ve sprintu. Odcentrovat se mu ale nepovedlo a navíc šel balon do autu právě od něj.
90'
Johan Mojica podává obdivuhodný běžecký výkon. Nyní setřásl svého strážce, leč se střelou z ostrého úhlu Remiro moc práce neměl.
90'
Gonzalo Verdú se musí omlouvat na všechny strany za zkažený nákop. Míč si vzal Remiro a bude čekat s jeho odkopnutím.
89'
Ponce ani nikdo jiný na Josanův centr nedosáhl. Z opačného kraj ehřiště urychle vhazuje Mojica a kombinuje s Gutim.
88'
Až teď se konal náznak jakéhosi tlaku. Zapojil se do něj aktivní Mojica a ze sraženého centru se stal rohový kop. Balon nebezpečně proletěl skrz malé vápno, Elche neúspěšně orodovalo za penaltu.
87'
Dvakrát po sobě se domácí fotbalisté vyhnali ze hřiště neadresnými nákopy. Ve druhém případě ho marně chytal sedmigólový Pere Milla.
86'
Jubilejní desátý roh nebyl od Realu proveden vůbec zle. Centr Januzaje si našel Elustondo a hlavičkoval kousek mimo bránu.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Andoni Gorosabel.
84'
Januzaj procpal přihrávku na dalšího náhradníka Portua. Díky získanému rohovému kopu pošetří San Sebastian další desítky sekund.
83'
Mojica se nezalekl presinku Portua. Konstruktivně rozehrál, jenomže Zubeldia protiakci Elche záhy zatrhl.
82'
Zaldúa tak dlouho váhal s hozením autu, až v ruce hlavního rozhodčího Fernándeze spatřil žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Kike Pérez.
80'
Joseba Zaldúa s přehledem pokryl diagonálu na Mojicu a hrudí sklepl míč do Remirova držení.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Aritz Elustondo.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Aihen Muñoz.
79'
Chvíli to trvalo, než byl dopísknut faul na Portua. V přerušené hře patrně dojde na dvojnásobné střídání San Sebastianu.
78'
Adrian Januzaj našel jen hlavu Roca a Zaldúa byl ve středovém kruhu přinucen k malé domů na Remira.
77'
Johan Mojica na poslední chvíli přispěchal k Portuovi, který se po nahrávce Davida Silvy už chystal na zadní tyči vystřelit. Je z toho další roh.
76'
Fidel se v drzém průniku zastavil o Zaldúu, jenž se chytře postavil mezi hráče a balon. Na penaltu to bylo málo.
75'
Ponce měl starosti se zpracováním Mojicovy přihrávky. Poblíž stojící Zaldúa nic nevymýšlel a skoro až zbytečně zakopl balon na roh.
74'
Tohle už mělo od Elche dobré parametry! Ještě z obranné poloviny Milla nastartoval Josana. Nízký centr zprava letěl na Ponceho, jehož zakončení patou skončilo těsně vedle Remirovy pravé tyče.
73'
Ezequiel Ponce se ve středovém kruhu přetahoval se Zubediou. Souboj neustál, ale hvizdu hlavního sudího se nedočkal.
72'
Morente ve snaze o centr vytloukl nejbližší bloky. Fidel rychle rozjel roh na krátko, jenže ani Josan balon do ohně nedoručil.
71'
Brejk San Sebastianu skončil už osmým rohem. Ten už byl zakončen, ale z mely před brankou byl míč Le Normandem katapultován nad břevno.
70'
Centr z rohu odhlavičkoval Mojica. Elche se dralo do protiútoku, jenže Ponce skončil v nepalebném úhlu a Guti napálil soupeře.
69'
Nově příchozí Portu dostal Isaka do těžké pozice, a tak si Švéd u zadní čáry vystačil se ziskem rohového kopu.
68'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Helibelton Palacios, přichází Josan.
68'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Adnan Januzaj.
68'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Portu.
67'
Real Sociedad většinou útočí přes levou stranu, kde v tomto případě David Silva přetáhl přihrávku na neúnavného Rica do autu.
66'
Dlouho se čekalo, než se rozhodčí navzájem domluví. Nakonec vyřkli výrok v neprospěch Fidela, jenž marně prosil o rohový kop.
65'
Sörloth se ve společnosti Palacioase netrefil do hlavičky. Původní centr pokračoval k Isakovi, jemuž skočil do voleje Mojica. Nekvalitní dorážku už pokryl Badía.
64'
První vážnější moment po změně stran. Po snaze Sörlotha střílel z ostrého úhlu Rico. Badía byl na přední tyči připraven a o dorážku Merina se za něj postaral Verdú.
63'
Mojica byl zahnán až k zadní čáře. Po jeho centru se míč ocitl na úplně druhé straně, kde už to Elche uklidnilo a po několika krátkých nahrávkách bude vhazovat.
62'
Martín Zubimendi stál přesně tam, kde to Real Sociedad při bránění centru z pravého křídla potřeboval.
61'
Raúl Guti si vysloužil potlesk, i když jeho projektil z dálky proletěl minimálně metr a půl nad brankou Álexe Remira.
60'
Na španělské poměry se hraje v dobrém tempu. Ani jeden z týmů neztrácí moc času s přípravnou fází. Míče chodí rychle k pokutovým územím.
59'
Fidelův centr byl u zadní tyče odhlavičkován před vápno, kde Mascarell poslal tvrdou střelu do dalšího z obránců.
58'
Fidel byl během přebírání Mojicova autu zezadu nakopnut. Rafinha Alcântara takto daroval Elche standardní situaci.
57'
Helibenton Palacios obětavě skočil do Isakovy rány ze střední vzdálenosti. Švéd si až moc dlouho naváděl balon na pravou nohu.
56'
Dobře dozadu zapracoval i Zubeldia, přes kterého nemohl pořádně rozvinout ofenzivní aktivitu Tete Morente.
55'
Zubimendi přibrzdil možný domácí brejk, kterému předcházela zachycená kombinace mezi Sörlothem a Alcäntarou.
54'
Rico a Silva opět spolupracovali nalevo od velkého vápna. Na centr si ale nikdo z nich netroufl a hosté se sami vrátili o několik desítek metrů dozadu.
52'
Další doteky pro Isaka a Davida Silvu připravily míč pro Alcântaru. Ten se položil do střely z třiadvaceti metrů, ovšem Badíu tím nikterak nezaměstnal.
51'
Alcântarova přihrávka bez přípravy byla tak překvapivá, že Sörlothovi při zpracování spadl míč na ruku.
50'
Zubeldia přerušil domácí ofenzivní choutky. Získal míč na hranici vápna a k tomu se stal obětí Ponceho faulu.
49'
Elche bude muset být aktivnější na polovině soupeře. První minuty po změně stran nasvědčují, že by to nemusel být neřešitelný úkol.
48'
Mojica to hodně přehnal s razancí centru. Morente u zadní lajny čeště míč chytil, ale bylo to dáno jeho faulem na Rica.
46'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Diego González, přichází Gonzalo Verdú.
46'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Raúl Guti.
46'
Žluté karty: 3 – 2.
Stadion Manuela Martíneze Valera byl v úvodu utkání doslova zalit sluncem a dobrou náladou, kterou již ve třetí minutě podpořil skórující Guido Carrillo. Potom už se v hledišti začalo hlavně nespokojeně pískat, což byla reakce na výkon hlavního rozhodčího. Ten byl vůči hráčům Elche dost nemilosrdný. Vrcholem bylo nařízení podivné penalty za faul na Sörlotha. Isak ji každopádně kopnul v rozporu s pravidly a místo gólu zapsal pouze žlutou kartu. I přes tento nezdar zvládl Real Sociedad skóre do pauzy otočit. Po centrech veterána Davida Silvy se ujaly hlavičky Sörlotha a Le Normanda. K domácí smůle se navíc zranil autor gólu Carrillo a na hřiště narychlo musel Ponce.
45+2'
45+2'
Le Normand ani nadvakrát optimálně nesklepl přetažený centr ze standardky Alcântary. Na druhé straně byla vystavena stopka čerstvému Poncemu.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Zubimendi před Remirem odklidil centr z levého okraje pokutového území. Real bez váhání vyrazil do protiútoku, avšak Rafinha Alcântara nedokázal vrátit míč Isakovi.
44'
Pár minut starý úspěch z rohového kopu Real Sociedad nezopakoval. Centr tentokrát nebyl tak přesný a totéž platilo v případě střely zpoza vápna.
43'
Dlouhé míče pro Alexandera Sörlotha na domácí obranu platí. Další ošemetnou situaci hasil na zadní čáře Palacios.
42'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Ezequiel Ponce.
42'
U Guida Carrilla to vypadá na nějaký svalový problém. Patrně ještě před pauzou dojde na straně Elche k neplánovanému střídání.
41'
Elche spěchalo s realizací rohového kopu. Ve finále to bylo na škodu, protože příchozí centr si do náruče stáhl Álex Remiro.
39'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Sörlothův pas z pravého křídla byl dvakrát propuštěn na Isaka. Z tečované střely vznikl roh a jeho prostřednictvím Real zkompletoval otočku na 2:1! I druhý gól svou asistencí zařídil David Silva. Dostatečně důrazný byl ve vápně ROBIN LE NORMAND a Badía byl na jeho hlavičku krátký.
38'
Pro Ricův centr si tentokrát nedoskočil žádný z vytáhlých hráčů ve fialovém. Obléhání šestnáctky tím ale nekončí.
37'
Enzo Roco si vyšlápl na Davida Silvu. Tažena byla další žlutá karta, nicméně místo pachatele ji za protesty obdržel Zubimendi.
36'
Centr od rohového praporku netknutě proletěl skrz celé vápno na Morenteho, jehož ambiciózní volej letěl hodně vedle.
35'
Druhý roh pro Elche. Je to po velmi dlouhé době, co u Remira probíhá takto hromadné hemžení.
34'
Za zbytečný atak mimo balon spatřil Guido Carrillo žlutou kartu. Na domácí straně je už třetí.
31'
Velká územní převaha je vyjádřena vyrovnávajícím gólem! Rico si po přihrávce Isaka míč dlouho nenechal a předal jej Davidu Silvovi, jenž naplno prodal svou geniální kopací techniku. Centrem zleva nalezl ALEXANDERA SÖRLOTHA a jeden z obránců srazil důraznou hlavičku do Badíova protipohybu.
30'
Držení míče: 28 % – 72 %.
29'
Pády hráčů Elche hlavního arbitra Fernándeze nezajímají. Vůbec se nedivím naštvané domácí lavičce, kam nyní mířila další žlutá karta.
28'
San Sebastianu se vyplatil aktivní presink jen napůl, protože David Silva po posunu do vápna minul bližší tyčku.
27'
Bochánek Rica se v pokutovém území dlouho neohřál. Míč je zpátky na půlící čáře u nohy Le Normanda.
26'
David Silva byl v ofsajdu. Přihrávku do vápna beztak nezpracoval, takže ho to nemusí tolik mrzet.
24'
Hlavnímu rozhodčímu se zápas úplně vymkl z rukou. Za podražení Alcântary udělil další žlutý trest Gumbauovi.
22'
Centr ze standardky byl odvrácen před vápno, kde se povedenou střelou přihlásil o slovo Zaldúa. Badía odpověděl skokem k levé tyči.
21'
Palacios si nevěděl rady s bráněním Merina. Po provedení přihrávky na Rica ho dohrál a řekl si o žlutou kartu.
19'
Tak to je zajímavé! Alexander Isak se při zahrávání penalty těsně před míčem zastavil a počkal si, až Badía skočí. Potom kopl míč do brány, jenže gól nebyl uznán. Isak dostal kartu a penalta se ani nebude opakovat.
18'
Hlavní rozhodčí zatím píská jenom proti Elche. Alexander Sörloth doběhl s míčem do vápna, kde byl sám na dva hráče. Jeden z nich skluzoval, norský hráč šel teatrálně k zemi a k překvapení mnohých je z toho penalta.
17'
San Sebastian dovoluje hodně rychlých přesunů od půlky k vlastnímu vápnu. Díky zablokované střele však Álex Remiro práci neměl.
16'
Potvrdilo se, že Elche nemá v oblibě rohy na krátko. Centr letěl rovnou do ohně, kde došlo k útočnému faulu Diega Gonzaleze.
15'
Stačil jeden nákop před velké vápno a Elche hlásí zisk rohového kopu.
14'
Vytáhlý švédský reprezentant Isak nechytil ve hřišti nákop do pokutového území.
13'
Realizace standardní situace se hostům moc nepovedla. Něco podobného se dá říct o samostatném protiútoku Mily, kterého ve vápně odzbrojil Merino.
12'
K velké nelibosti publika se pískal naprosto minimální faul Diega Gonzáleze na Sörlotha. Nařízena je potenciálně nebezpečná standardka pro Real.
11'
S výjimkou gólové situace se hraje výhradně na útočné polovině Sen Sebastianu, jenž v těchto sekundách hledá skuliny v postaveném bloku.
10'
David Silva naplno ukázal své silné stránky. Rozdal několik chytrých přihrávek. Po narážečce uvolnil Isaka, ale ten místo vyrovnání nechal vyniknou Badíu.
9'
Rico nečekal, že mu Rafinha Alcântara bude z levého křídla balón vracet. Lepší by asi bylo, kdyby se konal centr na dvě vysoké věže.
8'
Kousek vedle středového kruhu skončil na kolenou Rafinha Alcântara, takže se většina mužů stěhuje před branku Elche.
7'
Palacios si pečlivě nachystal dlouhý aut. Míč ale přistál na hlavě obránce a navíc se ozval hvizd v domácí neprospěch.
5'
Po autovém vhazování už hosté byli s míčem za koncovou čarou, takže ho Badía bude vracet zpátky hřiště.
3'
Elche právě vstřelilo branku!
Na gól jsme nemuseli čekat dlouho! Fidel si nalevo počkal na druhou vlnu, skvěle uvolnil Mojicu a ten adresoval míč před malé vápno, kde se nachomýtl GUIDO CARRILLO a z prvního doteku rozjásal domácí obecenstvo.
3'
Badía nezačal zápas zrovna jistě. Nedomluvil se s Diegem Gonzálezem při sbírání vysokého míče a darovali soupeřům rohový kop, ze kterého z dálky nepřesně zakončil Diego Rico.
2'
Úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v převážně bílých dresech. Real Sociedad je ve fialovém.
1'

Elche CF: E. Badía – Palacios, Roco, González, Mojica – Morente, Mascarell, Gumbau, Fidel (C) – Carrillo, P. Milla.
Náhradníci: L. Andreu, Casilla – Barragán, Bigas, Guti, Josan, K. Pérez, Marcone, Olaza, Piatti, Ponce, Verdú.
Trenér: Francisco

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa (C), Zubeldia, Le Normand, Rico – Merino, Zubimendi, Rafinha Alcântara, D. Silva – Sörloth, Isak.
Náhradníci: Ryan – Djouahra, A. Elustondo, Guevara, Gorosabel, Guridi, Illarramendi, Januzaj, A. Martín, Muñoz, J. Pacheco, Portu.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: G. C. Fernández – R. A. Fernández, J. L. Mir..
1. vzájemný zápas

26.09.2021
Real Sociedad – Elche 1:0
Branka:
81. M. Oyarzabal.
Elche CF

Domácí ještě nemají jistotu, že příští rok oslaví své 100. výročí od založení klubu jako účastníci nejvyšší španělské soutěže. S bilancí osmi výher, osmi remíz a čtrnácti porážek nalezneme Elche na patnáctém místě, kde se jeho náskok na sestupové pásmo zmenšil na čtyři body. Je to dáno tím, že svěřenci trenéra Francisca prohráli čtyři z pěti posledních zápasů. Minulý týden padli na hřišti Bilbaa 1:2. O pozici nejlepšího střelce týmu se dělí sedmigóloví Boye a Milla.
Real Sociedad San Sebastian

Hostující klub obhajuje v LaLize loňské páté místo a na podobných místech se s velkou pravděpodobností umístí i na konci tohoto ročníku, ze kterého zbývá odehrát osm kol. Real Sociedad je po sobotních zápasech šestý a dělí ho pět bodů jak od pátého Betisu, tak od sedmého Villarealu. Za předchozích šest utkání San Sebastian prohrál jen s Realem Madrid. Od té doby porazil Alavés s Espanyolem a připsal si i cenný bod za bezbrankovou plichtu se Sevillou. S bilancí 9+3 je neproduktivnějším hráčem aktuálně zraněný záložník Mikel Oyarzabal.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jednatřicátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Elche a Realem Sociedad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.