La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Granada - 6. listopadu 2021   14:00

Espanyol
30' Pedrosa (Darder) • 42' de Tomás (Darder)
2:0
(2:0)
Espanyol
Diego López (C) – Aleix Vidal, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Embarba (87. Wu), Bare (72. David López), Y. Herrera (72. Morlanes), Darder (87. Dimata) – de Tomás, Puado (61. Melamed).
J. García – F. Calero, Dimata, Melamed, Melendo, Mérida, Miguelón, Morlanes, Loren, Vilà, Wu, David López.
de Mera – Gómez, Aguado
RCDE Stadium, Barcelona
19 050 diváků
Granada
Maximiano – Quini (59. S. Arias), G. Sánchez, Díaz (C), Neva (78. Escudero) – Montoro (78. Bacca), Monchu, Rochina – Soro (59. Machís), J. Molina, Suárez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:8. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:8.
Espanyol se aspoň na chvíli dostal v tabulce před slavnějšího městského rivala na deváté místo. Granada po čtyřech zápasech padla a je šestnáctá.
Souboj mezi Espanyolem a Granadou se v rámci třináctého kola LaLigy určitě zařadí mezi ty atraktivnější. O výsledku rozhodla již první půle, kdy Maximiano nestačil na úchvatný volej Pedrosy a pak ani na hlavičku de Tomáse. Ve druhé půli byla lepší Granada, jenže spalovala jednu šanci za druhou. Diego López předvedl proti hlavičkám kvantum skvělých zákroků.
90+5'
90+4'
Velké zmatky u domácí branky! Několik střeleckých pokusů za sebou hostům nesedlo. Celé to končilo u Moliny, jenže ani on Lópeze zblízka neprostřelil.
90+2'
Maximiano vychytal Dimatu. Granada ihned přepla do ofenzivy. Už dlouho se hraje nahorů dolů bez nějakého vydechnutí. Rozhodně to není hra na údržbu.
90+1'
Nad rámec druhé půle se bude hrát dalších pět minut.
90'
Kličkovaná Luise Suáreze skončila na hranici šestnáctky. Na druhé straně Maximiano pohledem kontroloval nepřesnou střelu z dálky.
89'
Ze standardky Espanyol moc nevytěžil, ale hlavní pro něj je, že ukrojil další desítky vteřin ze zbývajícího času.
88'
Germán Sánchez uťal Pedrosův útočný výlet zastavením přihrávky do opuštěného malého vápna.
87'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lej Wu.
87'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Nany Landry Dimata.
85'
Darwin Machís se zleva přestěhoval až k ose, jenže z necelých pětadvaceti metrů Lópezovu bránu přestřelil.
83'
Ani jeden z trenérů asi nemůže být spokojen s prací obran a s kvalitou zakončení. Portugalský gólman Maximiano nyní čelil hlavičce Davida Lópeze.
82'
Teď už se situace na bojišti uklidnit musí. Probíhá ošetřování Escudera, který se přitom zapojil teprve nedávno.
80'
Bláznivý úsek hry nekončí. Zapojil se i Luis Suárez, jehož střela ale byla jednoznačně nejhorší z těch, které se za posledních deset minut urodily.
79'
Raúl de Tomás mohl hosty vyškolit z efektivity. Darder na něj pustil Vidalem centrovaný balón, ale střela do protipohybu Maximiana prosvištěla vedle brány.
78'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Ángel Montoro, přichází Carlos Bacca.
78'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Sergio Escudero.
77'
Takto bylo jako přes kopírák! Diego López po rohu reflexivně zareagoval na kvalitní zakončení hlavou z dílny Montora. Střelecké štěstí Granadě nepřeje.
76'
Čerstvý čtyřicátník Diego López zase ukazuje, že zdaleka nepatří do starého železa! Po centru Rochiny na čáře zneškodnil i hlavičku Germána Sáncheze.
75'
Před Ariasem vyrostl strom s názvem Nico Melamed. Rozhodčí to vyhodnotil jako faul a nabídl hostům standardní situaci.
74'
Luis Suárez napravo přehrál Davida Lópeze a takřka bezchybně nacentroval na Molinu. Ten hlavičkoval bez výskoku úplně sám, ale zasáhl pouze tyč.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Keidi Bare, přichází David López.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Manu Morlanes.
71'
Luis Suárez se ideálně netrefil do hlavičky, když si na zadní tyči naskakoval pro přetažený centr zprava. López si míč pohodlně vzal.
70'
Granadě se už delší dobu daří sbírat odražené balony. Územní převaha k nelibosti pískajícího publika narůstá.
69'
Držení míče: 45 % – 55 %.
68'
Prudká rána z úhlu Lópeze nepřekvapila. Jeho spoluhráči si pak poradili i s Machísovým centrem z opačné strany.
67'
Aleix Vidal utekl žluté kartě za jasný faul v křídelní lokalitě. Standardní situace z levé strany se však konat bude.
66'
Víctor Díaz se stihl vrátit do souboje s Melamedem, který mu v jeden okamžik utekl. Na křídle ale došlo k učebnicovému odzbrojení.
65'
Skvěle sehraný nacvičený signál z domácí standardky! Darder z jedničky posouval balon za hlavní chumel obránců, nicméně Raúl de Tomás se zleva do brány netrefil.
64'
Zažlutilo se i v případě Víctora Díaze, jenž došlápl na nohu Derdera.
63'
Machís nesladil náběh s přihrávkou Moliny, která šla do postavení mimo hru.
62'
Maximianovi pomohl proti střele zpoza vápna blok spoluhráče z obrany. Ta pak neměla problém ani s rohovým kopem. Bare se dokonce dopustil taktického faulu za žlutou kartu na Machíse.
61'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Nico Melamed.
60'
Alberto Soro si vhodně pokryl balon na obranné polovině. Zezadu byl faulován a dopředu může tým Granady.
59'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Quini, přichází Santiago Arias.
59'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Alberto Soro, přichází Darwin Machís.
58'
Luis Suárez podnikl další výpad po levé straně. Tentokráte se mu vše povedlo, ovšem rychle padající hlavička Moliny ztroskotala na rukavici Diega Lópeze.
57'
Yanger Herrera je téměř u všeho důležitého. Nyní však nezvládl přihrát z pravého křídla přes dobře postavené protivníky.
56'
Quiniho přízemní pas si zase vzali členové domácí obrany. Diego López už dlouho neměl jakoukoliv práci.
54'
Embarba v protiútoku do otevřené obrany pozdě přihrál Herrerovi. Ten precizně zavěsil, ale kvůli ofsajdu slavit nemohl.
52'
Aleix Vidal srazil Nevův centr na roh. Espanyol se ubránil a prvně jmenovaný Vidal odtáhl balon do bezpečí.
51'
Herrera s de Tomásem v přímočarém posunu roztáhli akci více doprava. Zase zakončoval Embarba, ale nikoliv s dostatečnou přesností.
50'
Luis Suárez hrál z levé strany. Cabrera si s jeho centrem poradil více než přesvědčivým způsobem.
49'
Dnešní utkání sleduje 19 050 převážně spokojených diváků.
48'
Nescházelo mnoho a Espanyol definitivně rozhodl o tříbodovém zisku. Opět si šanci vypracoval z rohového kopu. Adrián Embarba se pěkně uvolnil u okraje šestnáctky a levačkou o kousek netrefil boční tyč.
47'
Ani jeden z trenérů před zahájením druhé půle nestřídal, takže na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Isidro Díaz de Mera nenastavil ani minutu a ukončil první poločas, za který fotbalisté Espanyolu sklízí zasloužené ovace. Zhruba po čtvrthodině začal domácí tým hřiště ovládat a vypracoval si několik šancí. Tu první Maximiano de Tomásovi zneškodnil, ale ve 30. minutě už nestačil na krásný volej Pedrosy. Do pauzy navíc lovil míč ze své sítě ještě jednou, několikátou hlavičkou zvýšil na 2:0 ve formě hrající Raúl de Tomás.
45'
44'
Sergi Darder se pokoušel o další geniální asistenci. Míč tentokrát poslal do autu, ale i tak si vysloužil potlesk od nadšeného publika.
43'
S domácími při druhém gólu hrála i špetka štěstí. V momentě gólové přihrávky byl nabíhající de Tomás přesně na hranici ofsajdu. U videorozhodčích to prošlo.
42'
Espanyol právě vstřelil branku!
Podruhé kapitulující Granada si opět nedala pozor na nebezpečné hlavičky RAÚLA DE TOMÁSE, který si našel vhodné místo k převzetí Darderova centru a hlavou dokonale uklidil balon k vzdálenější tyči.
42'
Aleix Vidal obdržel milimetrově přesný pas do běhu, jenže z křídla nedoručil plánovanou zásilku dovnitř velkého vápna.
41'
Sergi Gómez pěkně vystoupil a vrátil míč do domácího držení. Raúl de Tomás si nabíhal do vápna, ale hlavou Herrerův centr mezi tyče neusměrnil.
40'
Z hostujícího nedorozumění se stal Puadův protiútok. Centrovaný balón však před Herrerou uchmátl Luis Maximiano.
39'
Centrující Quini napálil hned první překážku. Po vhozeném autu se Granada přesunula do klidnější lokality u půlící čáry.
38'
Postupnou kombinací se hosté dostali k Suárezovi. Ten přenášel doprava, ale sklepnutý míč zase sebral Javi Puado.
37'
Quini, Sánchez, Díaz a Neva nespěchají s odchodem z obranné poloviny. Moc možností na rozehrávku dopředu nemají.
36'
Aleix Vidal použil k odcentrování Embarbu. Balón byl tentokrát zablokován, Barcelona se musí spokojit s vhazováním.
35'
Ángel Montoro objevil Soru, který byl vytlačen do křídla. Tam podstoupil souboj s Vidalem a fauloval.
34'
Sorův centr zleva se neujal. Hosté to ale mohou zkusit jinak, protože Darder fauloval Rochinu.
33'
Od nějaké patnácté minuty se defenziva Granady skutečně nenudí. Teď se ocitla pod tlakem ve vlastním vápně, zisk autu byl v daný moment velkým úspěchem.
32'
Odpověď po levém křídle vezl Carlos Neva, ale šlo jen o centr, který spadl do dlaní Diega Lópeze.
30'
Zhruba ve třetině zápasu si Katalánci zajistili výhodu rohového kopu a z toho padl jejich nádherný vedoucí gól! Sergi Darder přetáhl roh až před hranici velkého vápna, kde se do voleje opřel ADRIA PEDROSA a úchvatným způsobem vsítil dost možná nejhezčí gól v kariéře.
29'
Luis Suárez si zpracoval přetěžký míč u levé postranní čáry, jenže pak odcentroval do míst, kde se nenacházel žádný ze spoluhráčů. Běžně tam bývá on sám.
28'
Držení míče: 47 % – 53 %.
27'
Nákop Montora se hezky snášel k zadní tyči. Sklepnout míč do lepší pozice na střelu se jeho kolegům ale nepodařilo.
26'
Po menší odmlce si může zaútočit i parta z Granady. Před standardkou ze středu hřiště se všichni hlavičkáři přesunuli k Lópezovi.
25'
Monchu dal těžkou malou domů Maximianovi, jenž musel odehrávat balon ze vzduchu. Espanyol pokračuje v presinku.
24'
Keidi Bare v tvrdém souboji srovnal se zemí Luise Suáreze, který se už delší dobu svíjí na trávníku. V nějaké napomenutí soupeře ale doufá marně.
22'
I z následného rohu si domácí vypracovali zajímavou příležitost. Vzduchem se tentokrát proletěl Yangel Herrera a hlavičkoval ze svého pohledu vedle pravé tyče.
21'
Aleix Vidal podpořil z druhé vlny narušenou akci Espanyolu. Z volné pravé strany špičkově odcentroval, ale Maximiano ještě lépe vytěsnil hlavičku de Tomáse.
20'
Snad poprvé bylo k vidění dlouhodobější dobývání zatažené obrany Granady. Muži v červenobílém balon do blízkosti Maximiana ale nepustili.
19'
Stoper Granady se zmátořil bez ošetření. Jeho spoluhráči se poté vyhnali ze hřiště nepřesným ťukesem k Albertu Sorovi.
18'
U Luise Maximiana má zdravotní problém Germán Sánchez. Byl to právě on, který byl při likvidaci zmíněného centru kontaktován Herrerou.
17'
Puadovi se zavřelo místo na střelu z osy. Musel si pomoct přihrávkou na Embarbu, který nikoho nenašel prudkým nízkým centrem.
16'
Granada si opět dávala načas s přechodem na útočnou půli. Hned první nahrávka vpřed se neujala a hru přerušil nedovolený zákrok na Yangela Herreru.
15'
Darder roztáhl hru k Vidalovi, který byl špičkově odzbrojen Rochinou. Ten se záhy pustil do riskantního dobrodružství a vysvobodil ho faul Herrery.
14'
Po vícero přihrávkách mezi obránci se zrodil nákop mimo dosah kolumbijského střelce Luise Suáreze. Na tahu je Espanyol.
13'
Quiniho centr proletěl těsně před rukavicemi Lópeze. Ten si nepočínal moc předpisově, ale jeden z hostů už nestihl zavřít zadní tyč.
12'
Raúl de Tomás se podle názoru de Mery dopustil faulu ve středovém kruhu. Granada může začít budovat novou útočnou akci.
11'
Adria Pedrosa byl rychlejší než Soro. Malá domů na Diega Lópeze v daný okamžik zakončila jeho defenzivní činnost.
10'
Adrián Embarba byl v rohu obklíčen, ale i tak solidně odcentroval na de Tomáse, který pálil z jedničky nepřesně.
9'
Granadě se málem vyplatil vysoký presink. Domácí rozehrávka z obrany byla v jednu chvíli na pokraji krachu.
8'
Rozehrávající Rochina to udělal čtyřicátníkovi v brance Espanyolu dost jednoduché. Další náznak brejku skončil hned v zárodku.
7'
Carlos Neva si narazil se Sorem a rozběhl se po levém kraji, kde díky nečistě provedenému skluzu Embarby ukořistil pro své barvy standardní situaci.
6'
Díky nepřesnosti Rubéna Rochiny zaútočil Espanyol, ale nákop z hloubi pole před Embarbou pokryl Maximiano.
5'
Molinův centr byl odvrácen na Montora, jehož ambiciózní half-volej Diega Lópeze vskutku neohrozil.
4'
Diego López sebral centr na Sora. Rychlou rozehrávkou započal i brejk, jenž ztroskotal na centru Yangela Herrery.
3'
Luis Suárez byl zbaven míče, tak že se do něj mohl z větší vzdálenosti opřít Rochina. Levačkou trefil střed brány a velezkušeného Diega Lópeze.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v červenobílých, zatímco domácí v modrobílých dresech.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Aleix Vidal, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Embarba, Bare, Y. Herrera, Darder – de Tomás, Puado.
Náhradníci: J. García – F. Calero, Dimata, Melamed, Melendo, Mérida, Miguelón, Morlanes, Loren, Vilà, Wu.

Granada CF: Maximiano – Quini, G. Sánchez, Díaz (C), Neva – Montoro, Monchu, Rochina – Soro, J. Molina, Suárez.
Náhradníci: A. Escandell – Abram, S. Arias, Bacca, Escudero, Machís, Puertas, Torrente, Butzke.

Granada CF

Hosté jsou na tom tabulkově hůře, ale na druhou stranu disponují mnohem lepší formou. Zatímco Espanyol třikrát za sebou nevyhrál, tak Granada je čtyři duely bez porážky. Remizovala 1:1 s Osasunou a Getafe. Hlavní však jsou výhry 1:0 nad Sevillou a 3:0 nad Levante. Těchto osm bodů katapultovalo Granadu ze sestupové zóny na čtrnáctou příčku. S třemi zásahy je neproduktivnějším hráčem Kolumbijec Luis Suárez.
Espanyol Barcelona

Navrátilec do nejvyšší soutěže vstupuje do třináctého kola z jedenáctého místa dvacetičlenného pelotonu. Na kontě má tři výhry, pět remíz a čtyři porážky. V posledních dvou týdnech Espanyol odehrál tři zápasy se ziskem dvou bodů za remízy 2:2 s Elche a 1:1 s Bilbaem. Poslední říjnový den padl 1:2 na hřišti posledního Getafe, pro které to byla první výhra v sezoně. Nejlepším střelcem je s šesti zásahy Raúl de Tomás.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Espanyolem Barcelona a Granadou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.