La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Espanyol - 31. října 2021   18:30

Getafe
32' Ünal (Koffi) • 56' Ünal (Aleñá)
2:1
(1:1)
Espanyol
39' Sergi Gómez
Getafe
Soria – Damián Suárez (C), Dakonam, S. Mitrović, Koffi (65. J. Silva) – Nyom (81. Florentino), Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá (81. Cuenca) – Ünal (76. Jaime Mata), Poveda Romera.
Muňiz – Hernández, Melero
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
4721 diváků
Espanyol
Diego López (C) – Aleix Vidal, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Embarba (90. Wu), Morlanes (72. Bare), Darder (46. Loren), Melendo (46. Y. Herrera) – Melamed (63. Puado), Dimata.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších fotbalových přenosů zase brzy na viděnou.
Getafe bodovalo z posledních pěti kol počtvrté a bodově se dotáhlo na předposlední Levante. Na nesestupovou pozici sedmnáctého Cádizu ztrácí tři body. Ty bude moci "uloupit" příští týden na stadionu třináctého Villarrealu. Jedenáctý Espanyol bude doma hostit osmnáctou Granadu.
Trvalo to poněkud déle, ale přeci jen se dočkali. Fotbalisté Getafe porazili v utkání 12. kola La Ligy 2:1 Espanyol a radují se z premiérového letošního triumfu! Hrdinou střetnutí se stal domácí útočník Enes Ünal, jenž obstaral oba góly. Nejprve ve 32. minutě otevřel skóre nádhernou křižnou ranou přes hlavu, kterou vymetl vzdálenější pravý horní růžek branky. Hosté šest minut před pauzou po rohovém kopu zásluhou dorážky Sergiho Gómeze srovnali, krátce po změně stran ale vysunul Aleñá obloučkem za obranu Ünala, který se tváří v tvář Lópezovi nemýlil.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:11.
90+8'
90+8'
Po zisku míče nasadil ke sprintu Jaime Mata. Za půlící čárou mu došly síly, byl ale faulován Lorenem. Tohle už vypadá pro Getafe dobře.
90+7'
Na konci sedmé minuty nastavení se do zakončení dral střídající Lej Wu. Vše končí rohovým kopem z levé strany. Zřejmě poslední možnost pro Espanyol.
90+6'
Sudí Muňiz má v závěru co dělat, aby všechny aktéry ukočíroval. Požďuchuje se to pěkně, jen co je pravda. Dalším příjemcem žluté karty Jaime Mata.
90+5'
Po teči rozhodčího rozehrává Getafe z vlastní poloviny. Žádný závěrečný nápor Espanyolu se momentálně nekoná.
90+4'
Djené Dakonam si aktivním napadáním na útočné polovině vykoledoval faul Keidiho Bareho, jenž si vysloužil žlutou kartu. Teď to na trávníku hodně vře.
90+3'
Následoval rohový kop Espanyolu. Centr z levé strany byl přetažený. David Soria mohl zůstat v klidu.
90+2'
Damián Suárez prohodil něco směrem k rozhodčímu a rozšířil řadu karetních hříšníků.
90+1'
Hlavní arbitr Alejandro Muňiz Ruíz nastaví nad rámec řádné hrací doby hned sedm minut!
90'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lej Wu.
89'
Espanyol ze standardní situace nezahrozil. Getafe přesunulo hru po levém křídle k protější brance a Jaime Mata po zpětné přihrávce poslal míč z první jen těsně nad břevno.
88'
Adria Giner Pedrosa od sebe v přerušené hře odstrčil Jaimeho Matu a ten skončil na zemi. Hostující bek může být rád, že to má jen za žlutou.
87'
Chvíli se hrálo, teď už je ale hra znovu přerušena. A po faulu na Yangela Herreru bude zahrávat Espanyol zajímavou standardku.
86'
Na trávníku zůstává ležet Mauro Arambarri. V souboji dvou hráčů s osmnáctkou na zádech mu šlápl kolíky na nárt Nany Landry Dimata, aby následně rozhodčímu ukázal, že "on nic, on muzikant".
85'
Hosté z Barcelony vhazují na útočné polovině kousek od rohového praporku.
83'
Obrana Getafe si poradila s přízemním centrem z levé strany a odvrátila po chvíli balon daleko na druhou polovinu. Aktivitu domácí zcela přenechali Espanyolu.
82'
Nany Landry Dimata si zpracovával přihrávku před hranicí velkého vápna. Míč mu od kopačky odskočil do ruky, což rozhodčí viděli. Akce Espanyolu je u konce.
81'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Jorge Cuenca.
81'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Florentino.
81'
Kamerunský obránce inkasoval nějaký úder do hlavy a je dost otřesen. Nyní už v doprovodu zdravotníků odkulhává za postranní čáru.
80'
Na centr z pravé strany si naskakovala dvojice hráčů v červeném. Bez úspěchu. Na trávníku zůstal ležet Allan Nyom, který zřejmě nebude schopen pokračovat ve hře.
79'
Zmatky před brankou Getafe mohl potrestat Javi Puado. Jeho křižnou střelu tečoval Djené Dakonam na rohový kop.
78'
Mauro Arambarri dohrál u brankové čáry tělem Adriána Embarbu. Vše skončilo přátelským podáním rukou.
77'
Autor dvou domácích tref má pro dnešek odpracováno. Enese Ünala ze hřiště vyprovodil bouřlivý potlesk.
76'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.
75'
Adria Giner Pedrosa si z levé strany navedl míč na střelu zpoza vápna. Jeho pokusu scházela jak přesnost, tak i dostatečná razance. David Soria míč bez problémů lapil.
74'
Djené Dakonam fauloval u postranní čáry Sergiho Gómeze a rychle přispěchal s omluvou. Dohrává totiž se žlutou kartou.
73'
Centr Espanyolu z pravé strany prodloužen na rohový kop. Po něm vyboxoval David Soria balon až skoro ke středovému kruhu. Slušná pecka.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Keidi Bare.
71'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná, a to na úkor kvality zápasu. Getafe už se nikam hnát nemusí a pravděpodobně bude spoléhat na zajištěnou defenzivu.
70'
Jonathan Silva se pověsil rukama okolo Adriána Embarby. Za takový zápasnický chvat by se nemusel stydět ani Krpálek. Další žlutá karta.
69'
Jonathan Silva zezadu lehce trkl do Javiho Puada a ten se teatrálně svalil k zemi. Žlutá karta za filmování.
68'
Damián Suárez centroval z pravé strany. Na balon si za obranu zabíhal Jonathan Silva, skluzem ho ale o pár decimetrů minul.
67'
Na programu byl přímý kop Espanyolu. Ten byl nejprve zblokován. Následně pálil Adrián Embarba nepřesně mimo branku.
66'
Dalším adresátem žlutého napomenutí je Nemanja Maksimović, jenž se provinil skluzem na obranné polovině.
65'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Koffi, přichází Jonathan Silva.
63'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Javi Puado.
62'
Djené Dakonam fauloval Landryho Dimatu a vyfasoval žlutou kartu.
61'
Enes Ünal zezadu stáhl k zemi Adriána Embarbu. Ten je dnes terčem podobných přestupků opravdu často.
60'
Do konce utkání schází poslední půlhodina plus nějaké to nastavení. Hraje se nad očekávání dobrý fotbal.
58'
Getafe se vůbec poprvé v této sezoně zvládlo v utkání prosadit více než jednou. Aktuálně to s možným premiérovým letošním triumfem vypadá hodně nadějně.
56'
Getafe právě vstřelilo branku!
Domácí jdou podruhé do vedení! Carles Aleñá našel za obranou tečovaným obloučkem ENESE ÜNALA a ten z hranice malého vápna nekompromisně prostřelil Lópeze.
53'
Situaci ještě zkoumal VAR, původní verdikt ale zůstal v platnosti. Pokračuje se za nerozhodného stavu 1:1.
52'
Teď spadl domácím ze srdcí hodně velký balvan. Espanyol rozehrál standardku centrem za obranu, kde byli dva osamocení hráči v červeném. Hlavičku Landryho Dimaty David Soria vyrazil, na dorážku Yangela Herrery už byl ale krátký. Gól nicméně pro těsný předcházející ofsajd neplatí.
52'
Koffi zezadu nedovoleně atakoval rozběhnutého Adriána Embarbu. Ten je dnes hodně vidět.
51'
Espanyol zahrával roh z pravé strany. Míč z kopačky Leandra Cabrery byl sražen k Sergimu Gómezovi, jenž mířil levačkou vysoko nad břevno.
49'
Dnešní utkání sleduje 4 721 diváků.
48'
Úvod druhého poločasu je v deštivém počasí zatím hodně opatrný. Na první náznak šance čekáme.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Loren.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Yangel Herrera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Zajímavý úvodní poločas nabídl dva góly. Getafe do zápasu vtrhlo jako uragán a kdyby po úvodní čtvrthodině vedlo 4:0, nikdo by nemohl říci ani popel. Domácí se ale paradoxně prosadili až poté, co hosté srovnali obraz hry. Enes Ünal si na kolenou zpracoval balon a krásnou ranou přes hlavu vymetl pravý horní růžek Lópezovy branky. O sedm minut později přišla ledová sprcha. Po rohovém kopu nejprve hlavičkoval Cabrera do spojnice břevna a levé tyče, Sergi Gómez už ale dorážel z otočky do sítě. Vzápětí mohl dokonat obrat Embarba, jeho sólo bravurně zlikvidoval Soria. V závěru poločasu pak na druhé straně dvakrát nebezpečně zakončoval Ünal, stav už se ale na předměstí Madridu nezměnil.
45+1'
45'
A znovu Enes Ünal! Po rohu z pravé strany hlavičkoval před malým vápnem zhruba metr vedle levého horního růžku Lópezovy svatyně.
44'
Obrana Espanyolu odvrátila rohový kop z levé strany. K míči se poté dostal Enes Ünal, který si ho navedl na střelu levačkou z hranice vápna. Míč byl tečován protihráčem těsně vedle pravé tyče.
42'
Aktivita Getafe z úvodní čtvrthodiny je dávno minulostí. Domácí jsou jako opaření a výhradně se v těchto chvílích brání.
40'
Getafe teď může líbat ruce Soriovi! Po pravé straně pláchl Adrián Embarba a zakončil své sólo přízemní ranou, kterou pohotově vyrazil právě domácí brankář. Nechybělo mnoho a hosté by šli do vedení!
39'
Espanyol právě vstřelil branku!
Hosté ze svého prvního ohrožení branky srovnávají stav. Leandro Cabrera po centru z pravé strany hlavičkoval o zem do spojnice tyčky a břevna. SERGI GÓMEZ následně dorážel z otočky do protipohybu brankáře k levé tyčce.
38'
Nany Landry Dimata se dostal dravým průnikem do kleští dvou protihráčů – Mitroviće s Koffim. Po pádu nepřišla penalta, nýbrž rohový kop.
37'
Adrián Embarba tentokrát zezadu nakopnut Carlesem Aleñou. Nějaká ta modřina dnes na těle hostujícího záložníka přibyde.
36'
Mauro Arambarri skolil u postranní čáry skluzem Adriána Embarbu. Vše se obešlo bez karetního napomenutí.
35'
Adrián Embarba se zbavil protihráče, balon ale do volného prostoru neposlal. Rozehrávky se ujme David Soria.
32'
Domácí jdou díky své páté brance v sezoně do vedení! Koffi nejprve po drobném kontaktu s Embarbou upadl v šestnáctce a Getafe si žádalo penaltu, akce ale pokračovala. Míč se dostal k ENESI ÜNALOVI, který z levé strany nádhernou akrobatickou střelou přes hlavu poslal míč přesně do vzdálenějšího horního růžku branky.
30'
Akce Espanyolu skončila hned v zárodku. Na útočné polovině se po Morlanesově pasu za obranu zapomněl v ofsajdovém postavení Nany Landry Dimata.
29'
Getafe aktivně napadá hostující rozehrávku. Fanoušci oceňují snahu potleskem, vhazovat nicméně bude Espanyol.
28'
Koffi si na levém křídle poradil s přenesením hry. Hezkým obloučkem si obhodil Aleixe Vidala, ve vápně ale o balon přišel.
27'
Sergi Darder se zezadu vrhl pod nohy Romerovi. Je z toho už třetí dnešní žlutá karta.
25'
Slabší pasáž utkání. Getafe už se do útoku tolik nedostává. Mírně aktivnější jsou v těchto chvílích naopak hosté. S míčem nyní hrají poblíž středového kruhu.
22'
Rohový kop pro Espanyol. Kroucený pas z levé strany si stáhl do rukavic brankář David Soria. Ten se dnes zatím musí nudit, vadit mu to ale asi příliš nebude.
21'
Enes Ünal přišlápl nárt Aleixi Vidalovi a bude si muset dávat na své další zákroky velký pozor. Z rukou rozhodčího viděl žlutou kartu.
20'
Getafe roh rozehrálo z levé strany nakrátko. Žádné nebezpečí z toho před brankou Diega Lópeze nebylo.
19'
Koffi centroval do pokutového území. Obrana Espanyolu odvrátila balon na rohový kop.
18'
Espanyolu se podařilo trochu zklidnit hru. Aktuálně zadáci barcelonského celku kombinují s balonem na vlastní polovině.
16'
Po faulu Óscara Melenda mělo Getafe k dispozici standardní situaci. Střílený centr z pravé strany byl hodně přetažený a nikým nezasažen skončil v zámezí.
15'
Zmatky v pokutovém území Espanyolu musel řešit Diego López vyběhnutím až na jeho okraj. Poté odehrál balon za autovou čáru.
14'
Espanyol se na chvíli dostal na polovinu soupeře, kde však o balon rychle přišel. Getafe ho uvede do hry zpoza postranní čáry.
13'
Stefan Mitrović se zapisuje do statistik jako první dnešní příjemce žlutého varování. Obětí jeho zákroku se stal Nany Landry Dimata.
12'
Jedna šance Getafe střídá druhou. Kratší centr z pravé strany hosté odvrátili mimo šestnáctku. Přízemní pokus Maura Arambarriho, jenž byl lehce tečován Enesem Ünalem, proletěl až k Lópezovi, který musel opět na zem! Po jeho zákroku střílel po zpětné přihrávce Koffi nad branku.
11'
Hlavičku z pravé strany Diego López jemně tečoval konečky prstů do boční sítě. Getafe uspělo s reklamací a bude kopat roh.
9'
Tohle že je poslední tým La Ligy? Getafe si v úvodní desetiminutovce vypracovalo už třetí možnost a nenechává nikoho na pochybách, že touží konečně zvítězit! Allan Nyom odcentroval z pravé strany na hlavu Enese Ünala. Ten mířil tentokrát doprostřed branky, kde číhal připravený Diego López.
8'
Centr od levého rohového praporku odvrátila obrana Espanyolu. Fotbalisté v červených dresech ale posléze nepřesným nákopem znovu jen odevzdali míč na kopačky aktivního Getafe.
7'
Další dobrá možnost Getafe! Carles Aleñá si navedl balon na střelu levačkou zpoza velkého čtverce. Jeho pokus mířící do levého spodního růžku vytáhl Diego López na roh.
6'
Z levého křídla odcentroval hodně nepřesně Koffi. Balonu se na středu vápna zmocnili hosté.
4'
Oba týmy vyznávají stejné barvy – modrou. V té dnes hraje Getafe. Espanyol nastoupil v červených dresech.
3'
Po zásahu obránce přišel ještě jeden centrovaný balon před hostující branku. Míč si stáhl do rukavic Diego López.
2'
Domácí celek má zkraje utkání k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
1'
Getafe vstoupilo do zápasu hodně aktivně! Po centru z pravé strany zakončoval Enes Ünal akrobaticky o zem těsně vedle pravé tyčky!
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez (C), Dakonam, S. Mitrović, Koffi – Nyom, Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá – Ünal, Poveda Romera.
Náhradníci: Conde, Yáñez – Cabaco, Cuenca, Florentino, Iglesias, Jaime Mata, J. Silva, Timor.

Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Aleix Vidal, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Embarba, Morlanes, Darder, Melendo – Melamed, Dimata.
Náhradníci: J. García – Bare, F. Calero, Y. Herrera, David López, Mérida, Miguelón, Loren, Puado, Vadillo, Wu, Vilà.

Rozhodčí: Muňiz – Hernández, Melero.
Tři poslední vzájemná střetnutí skončila nerozhodně – naposledy loni v červnu bez branek 0:0. Bude remízová série pokračovat? Odpověď naleznete v našem přenosu.
Espanyolu se letos, na jeho poměry, docela daří. Po jedenácti odehraných kolech je klub z Barcelony na solidní jedenácté pozici. Aktuálně táhne Espanyol sérii čtyř zápasů bez porážky, z nichž vytěžil osm bodů. Celkově jich má na kontě 14, a to při vzácně vyrovnaném skóre 11:11. V minulém kole uhrál Espanyol cennou remízu 1:1 s Bilbaem, přišel ovšem o svého šestigólového střelce Raula de Tomase, který v nastaveném čase obdržel červenou kartu. Spoléhat tak tentokrát bude hlavně na dvoubrankového
Aleixe Vidala.
Getafe se v úvodu sezony trápí. Po jedenácti odehraných kolech má na kontě pouhopouhé tři body. Radost z vítězství ještě letos poslední celek dvacetičlenné tabulky nepoznal. V minulém kole Getafe remizovalo 1:1 na hřišti Granady. Hlavní bolístkou je mimořádně slabá produktivita. Klub z jižního předměstí Madridu se od začátku sezony prosadil jen čtyřikrát (oproti 17 inkasovaným brankám). Na post nejlepšího týmového střelce tak stačí Sandru Ramírezovi aktuálně jen dva vstřelené góly. Getafe se delší dobu potýká také s nepříjemnou marodkou. Mimo hru je nicméně i český reprezentační záložník Jakub Jankto, jenž zasáhl do hry naposledy 18. září.
Hezký nedělní podvečer. V pořadí 12. kolo španělské La Ligy má dnes na programu kvarteto utkání. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy Getafe CF a Espanyolem Barcelona. Řečí sázkových kurzů nemá duel výraznějšího papírového favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.