La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Barcelona - 8. ledna 2022   18:30

Granada
89' Puertas
1:1
(0:0)
Barcelona
57' L. de Jong  (Dani Alves)
Granada
Maximiano – Quini (84. Bacca), Díaz (C) (68. D. Duarte), Torrente, Neva (84. Escudero) – Puertas, Milla, Gonalons (62. Montoro), Machís (68. Collado) – J. Molina, Suárez.
A. Escandell – Abram, Bacca, Butzke, D. Duarte, Monchu, Eteki, Montoro, Ruiz, P. Sánchez, Collado, Escudero.
González Fuertes – Rodríguez, Bárcena
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Barcelona
ter Stegen – Dani Alves, Piqué (C), García (54. Lenglet), J. Alba – González, S. Busquets, Gavi – O. Dembèlé (82. Sanz), L. de Jong (61. Depay), Blanc (61. Ezzalzouli).

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:8. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:21.
Druhý poločas už nabídl výrazně více zajímavých momentů než úvodní dějství. Hosty před uplynutím hodiny hry poslal do vedení Luuk de Jong, pak ale Barcelonu vyloučením oslabil Gavi a Granadě se v závěru povedlo vyrovnat díky úspěšnému rohovému kopu.
90+6'
90+4'
Po chybné rozehrávce ter Stegena jej málem překonal Montoro, německý brankář ale jeho oblouček z dálky dokázal vyrazit mimo branku.
90+3'
Carlos Bacca dostává žlutou kartu za hru rukou na útočné polovině.
90+2'
Gerard Pique napřáhl k dalekonosné ráně, ta proletěla nad domácí brankou.
90+1'
Rozhodčí González Fuertes oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
89'
Granada právě vstřelila branku!
Obrovská sláva v Granadě! Po rohovém kopu se míč odrazil k naprosto osamocenému ANTONIU PUERTASOVI, jenž se trefil přesně do šibenice!
89'
Po průniku Luise Javiera Suáreze se do zakončení tlačil Molina, jeho střela ale byla zablokována.
89'
Staronová posila Blaugranas už se vrací zpět do boje.
88'
Dani Alves už odchází k pokračování ošetření do zámezí a Barcelona bude chvíli hrát v devíti.
88'
Zdravotní potíže trápí Daniho Alvese a Barcelona už by nemohla střídat, pokud by veterán v hostujícím dresu nebyl schopen pokračovat.
87'
Antonio Puertas se dokázal uvolnit na pravém křídle, pak ale střílený centr nasměroval jen k ter Stegenovi.
86'
Po následné standardní situaci Domingos Duarte u vzdálenější tyče jen prodloužil míč za branku.
85'
Dalšího tvrdého faulu se dopustil Pique, tentokrát se to řeší bez karty.
84'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Quini, přichází Carlos Bacca.
84'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Sergio Escudero.
83'
Další žlutou kartu v hostujícím týmu dostává Ezzalzouli za přišlápnutí nohy soupeři.
83'
Po nakrátko rozehraném rohu se ke střele z dvaceti metrů dostal Collado, ter Stegen si s jeho ránou poradil.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Álvaro Sanz.
81'
Granada se snaží zapnout na vyšší obrátky, Nevův centr je sražen na rohový kop a mezitím už se do hry chystá Carlos Bacca. Ten po příchodu z Villarrealu stále čeká na svoji úvodní trefu v novém dresu.
79'
Barcelona bude dohrávat v deseti! Gavi dostává druhou žlutou kartu za podražení Álexe Collada.
79'
Hostující obránce už je zpět na nohou, nakonec nebylo potřeba ani ošetření.
78'
Hra je přerušena, neboť ve středu hřiště se v bolestech svíjí Jordi Alba.
76'
Na opačné straně se do zakončení dostal Ezzalzouli, mířil však nepřesně.
76'
Quini se to pokusil změnit prudkou přihrávkou na Montora, jeho střela ale byla zablokována.
75'
Už se blíží závěrečná čtvrthodina a Granada stále není schopna vytvořit si nějakou kloudnou šanci.
73'
Abde Ezzalzouli jednoduše potáhl míč volným prostorem až k pokutovému území, pak nepřesně přihrával před branku.
71'
Další centr Daniho Alvese už si pohlídal brankář Maximiano.
69'
Mempis Depay si prohlíží žlutou kartu za faul ve středu hřiště.
68'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Álex Collado.
68'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Víctor Díaz, přichází Domingos Duarte.
66'
Dembélé v pokutovém území Granady přesnou patičkou našel Gaviho, tomu nevyšla klička kolem bránícího soupeře.
65'
Barceloně nevyšla útočná akce na polovině soupeře, brzy se hosté ale k míči zase vrátili.
63'
Do zakončení se tlačil střídající Abde Ezzalzouli, vystřelit se mu ale nepovedlo, navíc zahrál rukou.
62'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Ángel Montoro.
61'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ferran Jutgla Blanc, přichází Abde Ezzalzouli.
61'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Memphis Depay.
60'
Po centru Carlose Navy se k hlavičce dostal Antonio Puertas, jeho pokus však byl nepřesný.
57'
Barcelona právě vstřelila branku!
Dani Alves se do barcelonského angažmá vrací parádní asistencí, když skvělým centrem našel hlavu LUUKA DE JONGA, jehož střelecký pokus už brankář Maximiano nedokázal vyrazit!
56'
Lenglet krátce po příchodu na trávník dostává žlutou kartu za faul na Luise Javiera Suáreze ve středu hřiště.
54'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Eric García, přichází Clément Lenglet.
53'
U střídačky už se vysvléká do dresu Clément Lenglet.
52'
Zdravotní potíže trápí Erica Garciu, ten se náhle položil k zemi a dost pravděpodobně nebude schopen pokračovat ve hře.
51'
Po něm se Pique sice dostal k hlavičce, v těžké pozici však nedokázal usměrnit míč na branku.
50'
Další Dembélého střela už byla alespoň tečována, následovat tak bude druhý barcelonský roh.
48'
Ousmane Dembélé napřáhl k nepřesné střele z dálky, bude se rozehrávat od domácí branky.
47'
Útočné snažení domácích je zakončeno odpískaným faulem na hranici pokutového území.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas souboje Granady s Barcelonou nabídl zajímavý moment jen v osmé minutě, kdy branka de Jonga nebyla uznána kvůli velmi těsnému ofsajdu přihrávajícího Gaviho, bezbrankové skóre tak je zcela zasloužené.
45+2'
45+2'
Dembélého centr byl odražen za branku, místo rohového kopu se však píská hostující faul před brankou.
45+1'
Rozhodčí González Fuertes k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené minuty.
45'
Puertasův centr z pravého křídla Busquets jasně zablokoval rukou, rozhodčím to však uniklo. Hostující záložník se navíc provinil ještě vedle pokutového území, tak to ani nemohlo zvrátit video.
44'
Dembélé potáhl míč k pokutovému území, pak ale neprostrčil svoji kolmici na Jutglu.
42'
Gavimu nevyšla narážečka s Jutglou, zpětnou přihrávku druhého jmenovaného domácí odkopli do zámezí.
40'
Barcelona zatím i statisticky táhne většinu svých útoků po pravé straně, tam se ale Dembélé zatím absolutně nedokázal prosadit.
38'
Jutgla zkoušel vystřelit z velké dálky, mířil ale velmi vysoko.
37'
Barcelona zatím přechází přes střed hřiště jen velmi pomalu, hosté se marně snaží prosadit přes kompaktní defenzivu Granady.
35'
Neúspěšná souhra Barcelony na pravé straně, po Nicově přihrávce byl Dembélé odstaven od míče Raúlem Torrentem.
33'
Nepovedená střela Gonalonse z pětadvaceti metrů se dokutálela mnoho metrů vedle hostující branky.
32'
Po nakrátko rozehraném volném kopu nepřesně centroval Dani Alves, bude se rozehrávat od domácí branky.
31'
Třetí faul domácích je ohodnocen žlutou kartou, když Gonalons podkopl Luuka de Jonga.
30'
Machís se zajímavě probíjel do pokutového území, nakonec si ale naložil příliš silné sousto a o míč přišel.
28'
Pro Jutglův sražený centr si doběhl brankář Maximiano.
28'
Předchozí střela Machíse byla vůbec první střelou na branku, celkově je to na střelecké pokusy 3:2.
26'
Už se zase hraje na opačné straně, kde se do zajímavého zakončení dostal Darwin Machís, ten vtěsnal svoji přízemní střelu mezi nohy Daniho Alvese, Marcu-Andrému ter Stegenovi se jeho střelu povedlo vyrazit.
25'
Barcelonskou útočnou akci nepřesnou střelou zakončoval Ousmane Dembélé.
24'
Po Nevově centru se Luis Milla marně dožadoval odpískání faulu v bezprostřední blízkosti pokutového území, k nevoli domácích hráčů se ale nepískalo.
23'
Po zaváhání v barcelonské rozehrávce se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Luis Suárez, hostům se povedlo pokus kolumbijského jmenovce legendárního uruguajského útočníka zablokovat.
23'
Předchozí faul Gaviho byl už šestý barcelonský, domácí jsou v této statistice stále na nule.
22'
Gavi dostává žlutou kartu za nepříjemný skluz pod nohy Darwina Machíse.
21'
Dani Alves to stále v noze má, což prokázal skvělou přihrávkou do běhu na Luuka de Jonga, ten si po pádu v pokutovém území marně říkal o penaltu.
20'
Z rohového kopu se hosté nedokázali nijak prosadit.
19'
Ousmane Dembélé na pravém křídle vybojoval první rohový kop zápasu, míč za branku odehrál Carlos Neva.
17'
Po centru Jutgly se do zakončení z voleje dostal Luuk de Jong, v těžké pozici však minul domácí branku.
16'
Hosté si přihrávají na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území Granady.
14'
Gonalons se nejdříve šikovně uvolnil na vlastní polovině, pak ale velmi nepřesně hledal Antonia Puertase.
12'
Další ofsajd je máván u pravé postranní čáry Ousmanemu Dembélému.
11'
Domácí disponovali standardní situací, z ní se nijak prosadit nedokázali.
10'
Nakonec po více než dvou minutách je ofsajd skutečně potvrzen, neboť je odmáván přihrávajícímu Gavimu, jenž byl v postavení mimo hru o pár centimetrů.
8'
Na Gaviho centr si naskočil Luuk de Jong a přesnou hlavičkou poprvé rozvlnil síť domácí branky, rozhodčí však viděli jeho ofsajd. Je však dost možné, že se od videa tento verdikt změní, protože nizozemský útočník nejspíše v ofsajdu nebyl!
7'
Neúspěšný útočný výpad Luise Suáreze po útočné polovině, míč mu ukopl Dani Alves, domácí útočník se pak marně dožadoval odpískání faulu.
6'
Luis Milla byl ve středovém kruhu faulován Gavim, v držení míče bude Granada.
4'
Jutglův tečovaný centr mířil před branku do prostoru, kam měl daleko Ousmane Dembélé, Carlos Neva odkopl míč do bezpečí.
2'
Centr Luise Milly jen proletěl pokutovým územím, následovat bude odkop od barcelonské branky.
1'
Carlos Neva byl faulován Busquetsem při průniku po levém křídle, následovat bude první standardní situace.
1'
Úvodního výkopu se ujali ve žlutých dresech hrající Katalánci, Granada hraje v tradiční červeno-bílé kombinaci.
1'
Fotbalisté už nastoupili na trávník stadiónu Nuevo Los Cármenes, v jehož ochozech je skvělá atmosféra.

Granada CF: Maximiano – Quini, Díaz (C), Torrente, Neva – Puertas, Milla, Gonalons, Machís – J. Molina, Suárez.
Náhradníci: A. Escandell – Abram, Bacca, Butzke, Collado, D. Duarte, Monchu, Eteki, Montoro, Ruiz, P. Sánchez.

FC Barcelona: ter Stegen – Alves, Piqué (C), García, J. Alba – González, S. Busquets, Gavi – O. Dembèlé, L. de Jong, Blanc.
Náhradníci: Neto, Peña – Akhomach, Balde, Depay, Dest, Ezzalzouli, Lenglet, Mingueza, Puig, Sanz, Umtiti..
FC Barcelona

Barcelonu v poslední době trápila obrovská marodka způsobená různými zraněními i pozitivními testy na covid. Situace se mírně zlepšuje, přesto ale budou hosté výrazně oslabeni.

Po bídném startu do sezóny je Barcelona už čtyři kola neporažena, když v tomto období nasbírala osm bodů za dvě výhry a dvě remízy a v tabulce ze středu už poskočila na pátou pozici se ztrátou jediného bodu na čtvrté Atlético Madrid. Naposledy Barcelona zvítězila 1:0 na Mallorce, v týdnu pak ve španělském poháru vyhrála 2:1 na trávníku třetiligového Deportiva Linares.

Hosté se musí obejít bez zraněných Arauja, Pedriho, Sergiho Roberta, Wagueho a Frankieho de Jonga, mimo hru je po zlomenině nohy čerstvá posila Ferrán Torres. Naopak poprvé by do ligového zápasu mohl zasáhnout navrátilec Dani Alves.
Granada CF

Granada po bídném startu do sezóny dokázala neprohrát posledních pět ligových zápasů a díky bilanci 3-2-0 se v tabulce vyšvihla už na dvanácté místo. Během té doby ale stačila šokujícím způsobem vypadnout z Copa del Rey, kde nestačila na čtvrtoligovou Manchu.

Domácí se musí obejít bez dlouhodobě zraněného Kolumbijce Lozana, kromě něj chybí i krajané Arias a Bacca (ten ale oproti vysokým očekáváním za dvanáct zápasů ještě nevstřelil ani branku) a při nedávné výhře nad Atléticem Madrid odstoupil i zkušený obránce Escudero.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 20. kola, v němž fotbalisté Barcelony zavítají do Granady. Tu v posledních dvou vzájemných zápasech nedokázali porazit, ačkoliv oba zápasy sehráli na svém domovském stadiónu Camp Nou.

Granada loni na konci dubna zvítězila v Barceloně 2:1, což byl šokující a naprosto kritický výsledek pro Barcelonu v boji o mistrovský titul, k němuž v té době měla dokonce nejblíž, po zmíněné prohře ale odpadla a skončila až třetí. V probíhajícím ročníku pak oba týmy sehrály remízu 1:1 v polovině září.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.