La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Barcelona - 2. ledna 2022   21:00

0:1
(0:1)
Barcelona
44' L. de Jong  (Mingueza)
Mallorca
Reina (C) – Maffeo, Russo, Valjent, J. Costa – Baba (61. de Galarreta), Battaglia (84. Prats) – A. Sánchez (70. Mboula), D. Rodríguez, Lee Kang-in (71. Llabres) – Ángel Rodríguez (61. Niño).
Mateu Lahoz – Cebrián, Porras
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Barcelona
ter Stegen – R. Araújo, Piqué (C), García, Mingueza (76. Lenglet) – González (71. Sanz), F. de Jong, Puig – Akhomach (80. Pedrola), L. de Jong, Blanc.
Neto, Peña – Comas Freixas, Lenglet, Sanz, Umtiti, Jaume, Mármol, de Vega, Pedrola.

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a úspěšný start do prvního pracovního týdne nového roku 2022. Na počtenou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 22:24.
Druhá půle už žádnou branku nenabídla, dlouho ani nebylo nic moc k vidění. To hlavní přišlo až v samém závěru, kdy domácí zvýšili svoji aktivitu, dvakrát byli blízko gólu, především jejich obrovská možnost v nastavení po něm doslova volala, avšak Barcelonu podržel ter Stegen, který v zápase moc práce neměl, přesto v důležitém momentu zasáhl a díky němu si hosté připisují důležité tři body.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Martin Valjent (RCD Mallorca).
90+6'
Barcelona bude ještě rozehrávat standardku z pravé strany a může tak v klidu šetřit čas.
90+4'
Žlutou kartu dostává Clément Lenglet (FC Barcelona).
Žlutou kartu dostává Pablo Maffeo (RCD Mallorca).
Žlutou kartu dostává Dani Rodríguez (RCD Mallorca).
90+3'
Emoce planou, strkanice ve pokutovém území však končí podáním ruky dvou hlavních aktérů, přesto se budou udělovat žluté karty.
90+2'
Ter Stegen neměl po celé utkání větší práci, ale teď je třeba gólmana Barcelony pochválit. V obrovské šanci se před ním zjevil Jaume Costa, kterého obránci katalánského mužstva ponechali úplně volného, hráč s osmnáctkou na zádech ale z hranice malého vápna poslal míč jen do pravé ruky gólmana, který bravurně zasáhl a balón vyrazil.
90+1'
Nastavení druhé půle bude čtyři minuty dlouhé.
90'
Málem se do šance dostal Jordi Mboula, ale nepovedlo se mu vystřelit ani přihrát. Následuje rohový kop.
89'
Žlutou kartu dostává Abdón Prats (RCD Mallorca).
88'
Abdón Prats celkem zbytečně fauloval v útoku, Gerard Piqué zpět na nohy příliš nechce a bude se znovu žlutit.
87'
Estanis Pedrola se málem dostal do samostatného úniku, skluzem mu v tom zabránil jeden z protihráčů, který tečoval míč do autu.
86'
Dani Rodríguez centroval z levé strany, míč hlavičkoval Martin Valjent příliš mimo. Domácí jsou v závěru docela aktivní.
84'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Abdón Prats.
84'
Domácí nebyli daleko od vyrovnání. Jordi Mboula zůstal nepohlídaný, naběhl si na centrovaný balón, zblízka jej ale hlavou usměrnil kousek nad břevno. Ovšem nutno říct, že stál nejspíš v ofsajdu a ač pomezní arbitr praporek nezvedl, situace by se poté zřejmě zkoumala u videa a gól by uznán nebyl.
83'
Žlutou kartu dostává Jaume Costa (RCD Mallorca), zřejmě za nemístné poznámky.
82'
Krátce na to přichází další faul Katalánců, kteří ale drží míč daleko od své svatyně.
82'
Clément Lenglet zcela jasně fauloval v útoku a balón musí odevzdat.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Estanis Pedrola.
79'
Žlutou kartu dostává Ferran Jutlga Blanc (FC Barcelona). První karetní trest v zápase.
78'
Ilias Akhomach přišel na pravé postranní čáře pokutového území o balón dříve, než stihl přihrát nebo střílet.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Clément Lenglet.
75'
Barcelonští zdržují, Oscar Mingueza skončil na trávníku a na nohy se mu vůbec nechce.
74'
Nepřesná přihrávka z pravé strany doputovala přímo do náruče připraveného ter Stegena, který nepřipustil problémy.
73'
Ofsajd domácího mužstva, které se tak musí vrátit na svoji polovinu.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Álvaro Sanz.
71'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Javier Llabres.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Jordi Mboula.
70'
Chystá se další střídání na straně Mallorcy.
69'
Hra je přerušena, ve středovém kruhu leží jeden z hostů.
67'
Znovu se červení dožadovali penalty, i v tomto případě jejich přání není vyslyšeno, neboť sudí píská jejich útočný faul.
66'
Rohový kop pro Mallorcu.
65'
Barcelona se málem dostala do šance, když se jeden z hráčů tlačil do zakončení, ale bojoval proti přesile a o míč nakonec přišel.
63'
Hosté si vynutili faul kousek za středovou lajnou, domácí se zlobí, ale to je tak vše, co mohou dělat.
61'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Fernando Niño.
61'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.
60'
Ilias Akhomach o chvíli později centrem z pravé strany žádného spoluhráče nenašel, míč skončil v rohu velkého vápna a sebrali jej hráči domácího mančaftu.
59'
Ronald Araújo posílal přihrávku z levého křídla před bránu, kde se míč povedlo tečovat de Jongovi, avšak vysoko nad.
58'
Gerard Piqué a Ronald Araújo si nabíhali na letící míč, prvně jmenovaný se dostal k hlavičce, ale trefil pouze protihráče, poté sebral míč do rukou Reina.
56'
Domácí celek se dožadoval pokutového kopu poté, co na trávníku skončil Antonio Sánchez, nic takového se ovšem neděje.
53'
Slušný pokus v podání Ferrana Jutlga Blanca, jenž ale poslal míč pravačkou pouze nad domácí bránu.
52'
Útočným faulem přichází Barcelona o míč, domácí rozehrají před středovou lajnou.
50'
Domácí nemohli pokračovat v útoku, neboť by to byl ofsajd. Dopředu vyráží protivník.
48'
Následoval centr před bránu, kde tečoval míč jeden z hostů, přesto to bude rohový kop.
47'
Na úvod druhé půle šance pro Barcelonu, která bude po faulu rozehrávat v blízkosti pokutového území.
46'
Domácí se dlouho statečně bránili, měli i štěstí, když favorit trefil tyč a břevno. Sami ter Stegena vážněji neohrozili, dvě střely, které vyslali mezi tři tyče jeho brány, byly poměrně snadné. Když už to vypadalo, že první půle branku nepřinese, přišla prakticky poslední akce hostů, ze které se jim povedlo skórovat a nutno říct, že nejspíš zaslouženě.
45+1'
44'
Barcelona právě vstřelila branku!
LUUK DE JONG se na třetí pokus dočkal. Hráč s číslem 17 na dresu si naběhl na centr na vzdálenější tyč, kde dostal až příliš prostoru, a hlavou usměrnil míč do sítě za bezmocného Reinu.
42'
Lee Kang-in střílel levačkou, zeď sice tentokrát propálil, ale jeho nepříliš prudký pokus ter Stegen bez problémů chytá do náruče.
42'
A pozor, příležitost znovu na druhé straně, přímý kop pro Mallorcu.
41'
Následoval sice dlouhý centr před bránu, ale šance z toho nebyla.
41'
Lee Kang-in při obranné práci jasně zahrál rukou, soupeř rozehraje z levé strany v blízkosti šestnáctky.
40'
Eric García ale celkem zbytečně fauloval, čehož si hlavní sudí velmi dobře všiml.
39'
Marc-André ter Stegen pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou a ti se vydávají rychle směr opačný kout hřiště.
38'
Obrana hostů však zastoupila svého gólmana a odehrála míč rychle do bezpečí.
37'
První rohový kop Mallorcy v tomto utkání.
36'
Hra je přerušena, na trávníku leží jeden z hráčů Barcelony.
34'
Dopředu vyrazil hostující tým, ale do šance se nedostal a musí pro míč zpět na svou stranu.
32'
Ránu Lee Kang-ina z 23 metrů ovšem zastavila jen dobře postavená zeď. Skóre tak zůstává nezměněno.
31'
A štěstí mohou zkusit i domácí, Lee Kang-in si vynutil faul před velkým vápnem Barcelony a Marc-André ter Stegen se musí mít poprvé více na pozoru.
30'
Luuk de Jong má neuvěřitelnou smůlu. V další velké příležitosti střihl v pokutovém území parádní nůžky, ale míč poslal jenom do břevna. Manolo Reina by nestačil zasáhnout, ale měl velké štěstí, podruhé v krátké době.
29'
Ale tohle byla obrovská možnost, zatím největší v utkání. Luuk de Jong se vyhnul ofsajdu, bojoval proti přesile, ale přesto se dokázal dostat do zakončení, v pádu tečoval lehce míč do bližší tyče. Poté už domácí balón zakopli do autu. Tahle akce volala po gólu.
28'
Hostům vůbec nevyšla kombinace, protivník odkopl míč až na jejich polovinu.
27'
Na hlavičku si v pokutovém území skákal jeden z hostujících fotbalistů, o kousek na míč nedosáhl. To mohlo být hodně nebezpečné.
25'
Nedovolený zákrok i na druhé straně, provinil se Nico González, který se sice rozčiluje, ale zbytečně.
24'
Domácí málem vyrazili ve dvou proti dvěma, ale hlavní sudí správně viděl jejich předchozí faul a píská.
23'
Přihrávka z pravého křídla po zemi projela kolem brány Barcelony, žádný z hráčů v červeném dresu se ale k míči nedostal. Zatím ale možná největší hrozba pro ter Stegena, jenž se musí nudit tak jako ve většině zápasů Manuel Neuer v Bayernu Mnichov.
22'
Po útočném faulu však veškerá snaha katalánského celku končí. Reina může odkopávat z hranice velkého vápna.
21'
Zblokovaný centr přináší hostům druhý rohový kop. Mallorca ještě nezahrávala ani jeden.
19'
Faul ve prospěch Barcelony ve středovém kruhu, což bylo pro domácí docela dobře, neboť tím zastavili slibný brejk soupeře.
17'
Ferran Jutlga Blanc se rozhodl pro střelu z levé hranice pokutového území, mířil na vzdálenější tyč, ale minul. Pak se na sebe hodně zlobil.
16'
Outsider chvíli pobyl na útočné polovině, ale už musí honem zpátky.
14'
Luuk de Jong byl faulován, provinil se Franco Russo, jenž klidně mohl vidět žlutou kartu.
13'
Ilias Akhomach se málem dostal v pokutovém území k míči, chyběl mu malý krůček, ovšem Manolo Reina byl přeci jen rychlejší.
11'
Po jeho rozehrávce se k odraženému balónu dostal jeden z Katalánců, jenže zamířil z voleje vysoko nad bránu.
10'
Ilias Akhomach poprvé zamířil mezi tři tyče a Manolo Reina měl co dělat, aby včas padl k zemi a míč vyrazil. To se mu povedlo, následuje roh.
9'
Dlouhý míč byla práce pro Reinu, který vyběhl k hranici velkého vápna a balón uklidil do rukavic.
8'
Zkušený hráč s kapitánskou páskou na pravé ruce to zkusil z dálky, ale mířil vedle bližší tyče.
7'
Manolo Reina si staví zeď, ke střele je pro změnu připraven Gerard Piqué.
6'
Nyní faulovali hráči domácího mužstva, je z toho nebezpečná standardka Barcelony. Uvidíme první gól?
5'
Katalánci se faulem připravili o míč, domácí rozehrají ze své poloviny.
4'
Pablo Maffeo se málem dostal do nebezpečného brejku, ovšem u míče byl o chvíli později, než soupeř.
3'
Nebezpečný centr do velkého vápna domácího mužstva jeho hráči včas odvrátili, ale akce Barcelony pokračuje.
2'
Po nepřesném centru však letí balón pouze do zámezí. Oba týmy se dožadovaly autu, arbitr jej přisuzuje Mallorce.
1'
Barcelona drží míč na kopačkách a pomalu postupuje k bráně soupeře.
1'

RCD Mallorca: Reina (C) – Maffeo, Russo, Valjent, J. Costa – Baba, Battaglia – A. Sánchez, D. Rodríguez, Lee Kang-in – Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Román, Llorente – Gayá, Llabres, Mboula, Oliván, Prats, de Galarreta, Sastre, Sedlar, Sevilla, Niño.
Trenér: Luis García

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué (C), García, Mingueza – González, F. de Jong, Puig – Akhomach, L. de Jong, Blanc.
Náhradníci: Neto, Peña – Comas Freixas, De Vega, Jaime, Marmol, Pedrola, Lenglet, Sanz, Umtiti.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, Porras.
FC Barcelona

Barcelona se letos mimořádně trápí, když dosavadních osmnáct zápasů odehrála s bilancí 7-7-4 a na vedoucí Real Madrid ztrácí už propastných 18 bodů, na pozice zajišťující příští ročník Ligy mistrů, tedy čtvrté Rayo Vallecano, ztrácí dva body.

V posledním kole před Vánocemi Katalánci odehráli těžký zápas na trávníku druhé Sevilly, kde uhráli remízu 1:1 a nedokázali využít půlhodinovou přesilovku po vyloučení Koundého.

Trenér Xavi se musí obejít bez nevídaného počtu čtrnácti hráčů. Kvůli pozitivnímu testu na covid chybí Jordi Alba, Alejandro Balde, Clément Lenglet, Sergiňo Dest, Coutinho a Ezzalzouli, pozitivně testován byl i Dani Alves, toho však Barcelona může zařadit na soupisku až zítra.

Sergi Roberto a Memphis Depay se zotavují ze svých zranění, blíže ke startu mají Pedri s Braithwaitem. Hrát nemůže ani vykartovaný Sergio Busquets a nová posila Ferrán Torres, toho Barcelona může také zapsat až zítra, navíc je dlouhodobě zraněn.
RCD Mallorca

Mallorca se loni po roční pauze vrátila do nejvyšší soutěže a strávila Vánoce na patnáctém místě tabulky s bilancí 4-8-6 a náskokem pěti bodů na sestupové pásmo.

V posledních deseti kolech se Mallorca dočkala jediného vítězství, to však bylo velmi senzační, když v závěru otočila nepříznivý vývoj utkání na Atléticu Madrid, které porazila 2:1, vítěznou branku vstřelil Takefusa Kubo v 91. minutě.

Ten však dnes bude chybět kvůli pozitivnmu testu na koronavirus, kromě něj také celá řada dalších hráčů včetně Jordiho Mbouly, Salvy Sevilly, Aleksandara Sedlara, Jaumeho Costy, Ruize de Galarrety, Matthewa Hoppeho a Ángela Rodrigueze.

I přes toto obrovské množství absencí by trenér Luis García měl zůstat u rozestavení 4-2-3-1 s Abdonem Pratsem na hrotu útoku.
Hezký večer při sledování závěrečného utkání dnešního programu 19. kola La Ligy, Mallorca přivítá Barcelonu a oba týmy budou nesmírně oslabeny kvůli koronaviru a různým zdravotním patáliím.

Barcelona vyhrála všech sedm posledních ligových zápasů, všechny z nich minimálně o dvě branky. Mallorca ji naposledy porazila v květnu 2009.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.