La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Elche  - 7. listopadu 2021   18:30

Mallorca
72' Sevilla  • 90+5' Maffeo (D. Rodríguez)
2:2
(0:0)
Elche
68' Boyé   • 75' Boyé  (Mojica)
Mallorca
Reina – Maffeo, Valjent, Russo, J. Costa – Baba (77. de Galarreta), Sevilla (82. Mboula) – Lee Kang-in (77. Prats), A. Sánchez (64. Ndiaye), D. Rodríguez – Ángel Rodríguez (64. Niño).
Melero – Martínez, Méndez
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Elche
E. Badía – Barragán, Roco, Bigas, Mojica – Lucas Pérez (80. Benedetto), Gumbau, Mascarell (86. González), Fidel (67. Josan) – Pastore (67. Josema) – Boyé (86. Marcone).

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 11:19.
Je dobojováno. Utkání La Ligy mezi Mallorcou a Elche bylo dlouho poměrně nudné a bez zápletky, rozmezí 68. a 75. minuty ale nabídlo parádní podívanou. Hosté se nejprve ujali vedení po gólu Boyého. Krátce nato srovnal skóre z penalty veterán Salva Sevilla, sotva o tři minuty později ale hostům vrátil vedení svým druhým gólem Boyé! Užuž se zdálo, že si Elche v boji o záchranu připíše extrémně důležité tři body, v poslední minutě nastaveného času ale Pablo Maffeo srovnal na konečných 2:2.
90+6'
90+5'
Mallorca právě vstřelila branku!
To jsou věci, Mallorští v poslední minutě nastavení vyrovnávají na 2:2! Dani Rodríguez od rohového praporku nacentroval míč na zadní tyč, kde zůstal trestuhodně neobsazený PABLO MAFFEO a hlavou usměrnil balon do sítě!
90+4'
Po trmě-vrmě před pokutovým územím Elche se dostal ke střele Dani Rodríguez, jeho pokus byl ale sražen do zámezí.
90+3'
Franco Russo se teď provinil zbytečným útočným faulem, hostující Antonio Barragán leží na trávníku a sbírá cenné vteřinky.
90+2'
Domácí měli k dispozici přímý kop z místa nedaleko hranice pokutového území, Dani Rodríguez ale svou střelu nasměroval přímo do míst, kde se vyskytoval připravený brankář Badía.
90+1'
Na stadionu v Palmě už se rozběhlo pětiminutové nastavení!
90'
Svěřenci Frana Escriby kombinují na útočné polovině, to už se rozběhla poslední minuta základního časového rámce.
89'
Účel ale toto i jiná drobná pozdržení v podání hostujícího celku plní dokonale, domácí jsou zcela z rytmu a na žádný závěrečný nápor to aktuálně nevypadá...
88'
Pedro Bigas s rozehrávkou otálel tak dlouho, až dostal žlutou kartu za zdržování hry.
86'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Ivan Marcone.
86'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Diego González.
85'
Centr Jaumeho Costy z levé strany obrana Elche srazila jen k domácímu Danimu Rodríguezovi, ten ale s míčem nic kloudného nevymyslel.
84'
Maffeův centr z pravé strany si Edgar Badía pohlídal a s rozehrávkou od své branky pochopitelně vůbec nespěchá.
83'
Lucas Boyé fauloval na polovině hřiště, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Jordi Mboula.
80'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Darío Benedetto.
79'
Fotbalisté Mallorcy teď vybojovali rohový kop, z něj ale žádné nebezpečí pro Elche nepramenilo.
78'
Opařený domácí tým jen kombinuje na vlastní polovině, druhá inkasovaná branka Mallorcu očividně srazila do kolen.
77'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Abdón Prats.
77'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.
75'
Elche právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, Elche si okamžitě bere vedení zpět! Johan Mojica poslal z levé strany centr do pokutového území, kde číhal LUCAS BOYÉ a nechytatelně usměrnil míč za Reinova záda.
73'
Mallorští fotbalisté jsou najednou jako polití živou vodou a nyní neohroženě kombinují na útočné polovině.
72'
Míč si na puntík postavil veterán SALVA SEVILLA, po dlouhé prodlevě se rozběhl a střelou přesně k tyči nedal Badíovi šanci!
70'
Střídající Josema ve vlasním pokutovém území stáhl k zemi Pabla Maffea, domácí tak budou mít šanci okamžitě vyrovnat!
69'
Penalta pro Mallorcu!
68'
Ale pozor, Elche se zničehonic dostává do vedení! Napadající LUCAS BOYÉ obral o míč Franca Russa, naběhl si s míčem až do pokutového území a z pravé strany střelou pod břevno překonal Reinu!
68'
Trenér Elche Fran Escribá před chvilkou vystřídal oba křídelníky Fidela a Pastoreho, jejichž místa na hřišti zaujali dva obránci. Elche tak pravděpodobně mění rozestavení na defenzivní 5-4-1.
67'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Josema.
67'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Josan.
65'
Lee Kang-in se pokusil z krkolomné pozice u postranní čáry vybojovat rohový kop, balon se ale nakonec odrazil do zámezí od jednoho z hráčů Mallorcy.
64'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Fernando Niño.
64'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Amath Ndiaye.
62'
Asi první velká šance zápasu: Iddrisu Baba vypálil z hranice šestnáctky a Edgar Badía jeho ránu vyrazil jen před sebe, dorážka Ángela Rodrígueze ale těsně minula branku!
61'
Salva Sevilla našel na levém okraji pokutovém území Lee Kang-ina, jehož centr byl ale zblokován.
60'
Pastoreho prudký pas si Omar Mascarell nedokázal zpracovat, nicméně domácí Antonio Sánchez o míč následně rychle přišel.
59'
Iddrisu Baba nedovolenými prostředky stáhl k zemi Fidela, za což mu sudí Melero ukázal žlutou kartu.
58'
Domácí teď kombinují jen na vlastní polovině, dál je aktivně napadající hráči Elche nepouštějí.
57'
Johan Mojica pěknou patičkou přenechal míč Fidelovi, ten o něj ale vzápětí přišel a svěřenci Luise Garcíi už zakládají protiútok.
55'
Hra je v posledních minutách velice rozkouskovaná, Elche se pomalu zatahuje do defenzivy a hrozí už jen z brejků.
54'
Antonio Sánchez při pokusu o přenesení hry na Jaumeho Costu trefil rozhodčího, diváci na tribunách mohutně pískají.
53'
Exekuci přímého kopu si vzal na paškál Lee Kang-in, korejský mladík ale svůj pokus nasměroval přímo do Badíovy náruče.
51'
Pablo Maffeo byl podražen Gerardem Gumbauem, domácí tak budou zahrávat přímý kop ze zhruba dvaadvaceti metrů od branky.
50'
Domácí ale s vybojovanou standardní situací naložili prachbídně, Elche se v pohodě ubránilo a navíc bude vhazovat.
49'
Antonio Sánchez nasměroval svůj centr z levé strany pouze do bránícího Barragána, od nějž se míč odrazil do zámezí. Mallorca bude zahrávat roh.
48'
Fidel se zbavil svého strážce Baby a poté vyslal na zteč dlouhou kolmicí Péreze, který ale o míč vzápětí přišel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Aktivněji do zápasu vstoupili fotbalisté Elche, žádnou velkou šanci si ale nevytvořili a postupně převzala otěže hry Mallorca. Ani hostujícící brankář Edgar Badía ale žádné ošemetné situace řešit nemusel.
45'
44'
Elche mělo k dispozici autové vhazování, Johan Mojica ale míč vhodil v rozporu s pravidly. Hosté tak o míč zase přicházejí.
43'
Martin Valjent ve vzdušném souboji fauloval Boyého a rodák z Dubnice nad Váhom může být rád, že za svůj ostrý zákrok nedostal žlutou kartu.
42'
Lee Kang-in zpoza hranice šestnáctky pálil nepřesně, Edgar Badía už si chystá balon k odkopu od své branky.
41'
Jaume Costa neuspěl v souboji jeden na jednoho a na opačnou stranu se poté vydal Javier Pastore, jehož kolmice na Boyého ale nebyla přesná.
39'
Exekuce přímého kopu se ujal veterán Salva Sevilla, který ale napálil míč přímo do zdi.
38'
Antonio Barragán zatáhl za záchrannou brzdu a před pokutovým územím podrazil unikajícího Daniho Rodrígueze. Mallorca bude zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
37'
Pokus Mallorcy o protiútok končí nezdarem, dalekonosný nákop na Ángela Rodrígueze zamýšleného adresáta nenašel.
36'
Z nařízeného rohového kopu hosté nezahrozili, Gumbaův centr nikoho v bílém dresu nenašel.
35'
Důležitý obranný zákrok si teď připsal slovenský stoper Martin Valjent, který v pokutovém území zblokoval ránu Lucase Péreze.
34'
Pablo Maffeo zůstal ležet na trávníku po souboji s Fidelem u postranní čáry, zdá se ale, že bude v pořádku.
33'
Lucas Boyé hluboko na útočné polovině ošklivě zajel do Ángela Rodrígueze, za což si vykoledoval žlutou kartu.
32'
Gerard Gumbau špatně rozehrál, domácí toho ale nedokázali využít a kupředu už míří Lucas Pérez.
30'
Po této standardce byl domácím odpískán ofsajd, Edgar Badía tak mohl zůstat v klidu.
29'
Dvacetiletý Korejec Lee Kang-in byl sražen k zemi bránícím Bigasem, domácí tak budou zahrávat přímý kop.
28'
Nakonec z této akce domácího celku byl jen nepovedený centr Maffea z pravé strany, který si Edgar Badía snadno pohlídal.
27'
Omar Mascarell si špatně zpracoval balon, čehož okamžittě využil Jaume Costa a Mallorca už míří kupředu.
26'
Na konci rychlé protiakce Elche stál Lucas Pérez, jehož rána z nějakých dvaadvaceti metrů proletěla v bezpečné vzdálenosti nad břevnem.
24'
Ángel Rodríguez už se ke střele nyní dostal, trefil ale jen prvního hráče Elche, který stál před ním.
23'
Salva Sevilla už napřahoval ke střele, nakonec ale místo toho přenechal míč Lee Kang-inovi.
22'
Úvodní závan aktivity hráčů Elche rychle opadl, hosté se teď už poněkolikáté zmohli jen k odkopu míče na soupeřovu polovinu.
20'
Fidel se neprokousal přes Maffea, který navíc následně vybojoval autové vhazování pro Mallorcu.
19'
Lee Kang-in byl ve středu hřiště faulován napadajícím Mojicou, domácí ale krátce po následné rozehrávce o balon přišli.
18'
Právě Franco Russo nyní uklidnil hru zadovkou na brankáře Reinu, domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině.
17'
Franco Russo vidí za postrčení sprintujícího Bigase žlutou kartu.
16'
Střela Lee Kang-ina ze střední vzdálenosti byla zblokována a Ángel Rodríguez už se k dorážce nedostal.
15'
Lucas Pérez dostal naloženo v hlavičkovém souboji s Valjentem, sudí Melero k nelibosti publika přerušuje hru.
14'
V posledních minutách se hra uklidnila, nyní sledujeme kombinaci Elche na vlastní polovině.
12'
Zajímavé "choreo" teď vytáhli fanoušci Mallorcy. Diváci na celém stadionu začali mávat nad hlavami bílými ručníky a i několika transparenty dávají najevo nespokojenost s výkony sudích v této sezóně. Zajímavý způsob, jak vyjádřit křivdu...
11'
Svěřenci Frana Escriby jsou zatím aktivnějším týmem, nyní po delší době sledujeme kombinaci Mallorských na útočné polovině.
9'
Manolo Reina bez potíží vyboxoval Fidelův centr a navíc byl při tom faulován, domácí fotbalisté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
8'
Balon byl ovšem tečován a Elche bude zahrávat roh.
7'
Lucas Boyé si v pokutovém území vyměnil míč s Fidelem a poté vyzval ke střele Omara Mascarella, rodák z Kanárských ostrovů ale z nějakých dvaceti metrů vysoko přestřelil.
6'
Franco Russo odhlavičkoval Pérezův nákop do šestnáctky mimo dosah nabíhajících si fotbalistů Elche.
5'
Zatím sledujemee poměrně ofenzivní podívanou, oba týmy se snaží o rychlý přechod do útoku. Nechme se překvapit, co to přinese, nyní na polovině svého soupeře kombinuje Mallorca.
3'
Po zaváhání v rozehrávce Mallorcy se balonu ujal Lucas Pérez, jeho následný střílený centr do pokutového území ale nikoho v bílém dresu Elche nenašel.
2'
Fidel se dlouhou kolmicí pokusil oslovit Lucase Boyého, ten se ale k míči nakonec nedostal.
1'

RCD Mallorca: Reina – Maffeo, Valjent, Russo, J. Costa – Baba, Sevilla – Lee Kang-in, A. Sánchez, D. Rodríguez – Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Greif, Román – Battaglia, Febas, Lago Junior, Mboula, Ndiaye, Niño, Oliván, Prats, de Galarreta, Sastre.

Elche CF: E. Badía – Barragán, Roco, Bigas, Mojica – Lucas Pérez, Gumbau, Mascarell, Fidel – Pastore – Boyé.
Náhradníci: Casilla, Werner – Jony Álamo, Benedetto, Carrillo, Donald, González, Josan, Josema, Marcone, Milla, Verdú.

Rozhodčí: Melero – Martínez, Méndez.
ELCHE CF

Zato Elche je v bojích o záchranu namočeno už od začátku. S pouhými dvěma výhrami z dvanácti kol se celek z města ve Valencijském společenství krčí na sedmnácté pozici se stejným počtem deseti bodů jako aktuálně sestupující Alavés. Právě proti Deportivu Alavés před dvěma týdny prohrálo. Porážku si Elche připsalo i v minulém kole, výsledek 1:2 proti Realu Madrid ale není žádnou ostudou.
RCD MALLORCA

Celek z Baleárských ostrovů se zatím jakožto ligový nováček prezentuje velmi slušně, z dvanácti zápasů Mallorca prohrála jen čtyři a pohybuje se v klidném středu tabulky. Slovo klidném ale berte s rezervou, letošní La Liga je velice vyrovnaná a na sestupové pásmo má RCD náskok jen šesti bodů. Tři poslední utkání celku z oblíbené destinace nejen českých dovolenkářů skončily remízou, včetně toho proti silné Seville.
Hezký den. Srdečně vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování textového přenosu z utkání 13. kola španělské La Ligy, ve kterém RCd Mallorca přivítá Elche CF. Tak si to od 18:30 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.