La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Valencia - 27. října 2021   20:00

Real Betis
14' Iglesias  • 30' Iglesias (Juanmi) • 61' Pezzella (Fekir) • 68' Juanmi
4:1
(2:1)
Valencia
39' Paulista
Real Betis
Bravo – Montoya, Pezzella, Ruiz, Moreno – Carvalho (84. R. González), Rodríguez (63. Guardado) – Canales, Fekir (74. Ruibal), Juanmi (74. J. Sánchez) – Iglesias (84. da Silva).
Silva – Bellerín, Bartra, Miranda, R. Sánchez, Lainez, Tello.
Díaz – Becerril, Santaursula
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
43 123 diváků
Valencia
Cillessen – Foulquier, Paulista (45+3. Diakhaby), Alderete, Gayá – Guedes (76. Vallejo), Wass (76. Račić), Guillamón, Vázquez (60. Musah) – Mendonça, Duro (60. Costa).
Doménech, Mamardašvili – Piccini, Račić, Blanco, H. González.

Sevillský Betis se dotahuje na čelo tabulky španělské ligy jasným vítězstvím nad Valencií. V otevřeném prvním poločase se spoustou šancí na obou stranách otevřel skóre Iglesias z penalty, které si na rozdíl od hlavního arbitra všimnul videorozhodčí. Tentýž hráč pak navýšil skóre, za hosty jen snižoval po rohu Paulista.
Druhá půle patřila Betisu a i když to nebyla taková ofenzivní podívaná, dokázali zelenobílí dvěma góly zvýraznit náskok.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:19.
90+5'
90+5'
Vallejův přízemní centr po narážečce s Costou dostávají domácí fotbalisté do bezpečí.
90+4'
Ještě rohový kop pro Valencii.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 43 123 diváků.
90'
Nastavuje se pět minut.
88'
Skluzem už nestihl průnikovou přihrávku na hrací ploše Sergio Canales.
87'
Hosté si vepředu nerozuměli, kope se od Bravovy brány.
85'
Rychlá souhra domácích po pravém křídle vrcholí příliš vysokou střelou Ruibala, který se předtím odpoutal od svého strážce.
84'
Další dvě střídání na straně Betisu: ze hřiště odcházejí Borja Iglesias a William Carvalho, opačným směrem míří Willian José da Silva a Rober González.
84'
Další roh hostů zachraňuje skokem po pravici brankář Bravo.
83'
Valencia mohla zápas zdramatizovat. Po Vallejově centru se míč odrazil před úplně volného Uroše Račiće, který ze tří metrů překopl bránu.
81'
Po rozehrání vpřed je však naopak pískán útočný faul kapitánovi Betisu.
80'
Na to, že je o vítězi zápasu zřejmě rozhodnuto, se hraje hodně tvrdě a nešetrně. Vallejo sejmul skluzem Pezzellu a nemohl by se divit, kdyby po čtyřech minutách na hřišti zamířil pod sprchy. Jestli se tedy za tak krátkou dobu stihl zpotit...
78'
Žlutou kartu dostává Manu Vallejo (Valencia CF).
76'
Valencia má dnes dostřídáno: hřiště opouštějí Gonçalo Guedes a Daniel Wass, přicházejí Manu Vallejo a Uroš Račić.
74'
Dvě střídání v mužstvu Betisu: ze hřiště odcházejí Yassin Fekir a Juanmi Jiménez, přicházejí Aitor Ruibal a Joaquín Sánchez.
73'
Žlutou kartu dostává Dimitri Foulquier (Valencia CF).
71'
Prakticky stejně jako při gólu na 4:1 se Juanmi Jiménez dostal i do další šance, tentokrát však vybíhající brankář jeho zakončení zblízka vystihl.
70'
Žlutou kartu dostává Gonçalo Guedes (Valencia CF).
68'
Real Betis právě vstřelil branku!
JUANMI JIMÉNEZ se dostal k dlouhému výkopu brankáře Brava, který mu ještě nechtěně přistrčil obránce, a zkušeně placírkou obhodil gólmana Valencie.
66'
V Seville se slaví, diváci povzbuzují mohutnými chorály zelenobílé, kteří znovu vedou o dva góly a kontrolují hru.
63'
Poprvé střídá Real Betis: ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Andrés Guardado.
61'
Na Fekirův rohový kop si naskočil GERMÁN PEZZELLA a hlavičku umístil perfektně do horního růžku, kam Cillessen skákal marně.
60'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Valencie: ze hřiště odcházejí Hugo Duro a Jesus Vázquez, přicházejí Hélder Costa a Yunus Musah.
58'
Hosté kopali přímák z podobného místa asi 35 metrů od brány, odražený míč trefil bodlem Vázquez, jenže také zelenobílou hradbu nepropálil.
55'
Zatím se hraje deset na deset, po trestném kopu Valencie hlavičkuje spíše do výšky než na bránu Marcos André Mendonça.
54'
Žlutou kartu dostává Guido Rodríguez (Real Betis), který byl rozhodčím označen za viníka srážky.
53'
Bolestivé brnknutí hlavy o hlavu odnesli Guedes a Rodríguez, k oběma přibíhají maséři a zase nás čeká prostoj.
50'
Hrubku ve valencijské rozehrávce nepotrestal Canales, který se rozhodl raději podržet míč a přihrát na jistotu dozadu. Po dlouhém nákopu přesto přichází zakončení, Juanmi Jiménez střílí po zemi slabě do brankáře.
49'
Žlutou kartu dostává Hugo Guillamón (Valencia CF).
47'
Gonçalo Guedes nepoděkoval za šťastně odražený míč, z hranice šestnáctky trefuje nečistě a střílí vedle.
46'
V první půli sledovali fanoušci strhující podívanou, domácí přežili dvě tutovky soupeře a sami udeřili z penalty, kterou poradil hlavnímu rozhodčímu až kolega u videa. Také druhý gól vstřelil Borja Iglesias, mezitím ještě domácí trefili tyč Carvalhem. Za Valencii snížil po rohovém kopu Paulista, pro kterého krátce nato zápas vinou zranění skončil předčasně.

Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 5:3, střely mimo 1:1, rohy 2:2, fauly 8:11, ofsajdy 2:0.
45+8'
45+8'
Poločas se po předchozím útočném festivalu dohrává spíše uprostřed hřiště.
45+5'
Po mírné strkanici před bránou domácí fotbalisté z rohu nic nevytěžili.
45+5'
Canales si už chystal střelu v šestnáctce, když mu míč skluzem odpálil Foulquier.
45+3'
Střídání v týmu Valencia CF: jediný střelec červeno-černých Gabriel Paulista už se do hry po ošetření nevrátí, nahrazuje ho Mouctar Diakhaby.
45+2'
Guedes vyzkoušel usilovným taháním pevnost švů Morenova dresu. Jeho faul se nepochopitelně obešel bez karty.
45+1'
Rozhodčí Díaz nastavuje poločas o osm minut.
45'
Hra pokračuje, Paulista je zatím stále v péči lékaře za pomezní čarou.
43'
Další zákrok valencijských zdravotníků přímo na trávníku, nastavení se patrně hodně protáhne. Ošetřován je právě nedávný úspěšný střelec Paulista.
42'
Iglesias podskočil centrovaný míč a z penaltové značky ho poněkud zbrkle uklízí na tribunu Foulquier, který byl široko daleko sám.
41'
Platnost gólu ještě posuzoval VAR, ale nic závadného neshledal a platí původní verdikt.
39'
Valencia právě vstřelila branku!
Ostře kopnutý roh vytáhl brankář Bravo jen na rameno GABRIELA PAULISTY, který si nechal míč spadnou a pohotově ho ze dvou kroků doklepl do sítě.
38'
Obranná hlavička sevillského obránce na zadní tyči směřuje za čáru, Valencia si roh zopakuje z opačné strany.
38'
Hosté vybojovali rohový kop, rozehrát ho míří Wass.
37'
Žlutou kartu dostává za úmyslnou ruku Víctor Ruiz (Real Betis).
36'
Až po třech minutách na ošetření dává rozhodčí pokyn ke hře.
33'
Valencia se ubránila rohu, srážka Paulisty s Iglesiasem je však posouzena jako faul hostujícího hráče. Ten odnesl střet hůře, padající protihráč ho zasáhl kolíky do hlavy.
32'
Morenovu prostrkávačku srážejí hosté za cenu rohu.
30'
Po přihrávce „Juanmiho“ Jiméneze vystřelil z 20 metrů BORJA IGLESIAS přes obránce a rána zapadla pěkně k tyči.
28'
Carvalhův dloubáček do šestnáctky vystihl Alderete a skluzem odkopává míč.
25'
Záplavu šancí nestíhají diváci snad ani vstřebávat. Znovu Carvalho si navedl míč zprava a parádní křížnou střelou zatřásl tyčí valencijské brány!
24'
William Carvalho protáhl Jaspera Cillessena pěknou střelou zpoza šestnáctky.
23'
Z trávníku se ztěžka sbírá podražený Gayá. Rozhodčí netrestá, Betis bude vhazovat.
22'
Udeřit mohli vzápětí i domácí, kteří běželi čtyři na dva. Canales zakončoval sám tváří v tvář Cillessenovi, který mu vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho tutovku vyráží.
20'
Vyrovnání viselo na vlásku. Marcos André Mendonça dostal předloženo před bránu od Guedese, Montoyou lehce ztlumenou střelu vyráží Bravo do strany a Gayova akrobatická dorážka se mezi tyče nevešla.
19'
Domácí kapitán Canales napřáhl zpoza šestnáctky, trefuje jen bok jednoho z protihráčů.
16'
Mendonça vnikl do šestnáctky Betisu a vyslal tvrdou střelu z levé strany, skluzem mu ji zablokoval Montoya.
14'
Autorem branky z pokutového kopu je BORJA IGLESIAS. Brankář Valencie skákal k opačné tyči.
13'
Betis se přece jen penalty dočkal! VAR odhalil, že ke střetu došlo již uvnitř pokutového území.
12'
Žlutou kartu dostává Omar Alderete (Valencia CF). Rozhodčí viděl kontakt ještě před vápnem a nařizuje přímý kop.
11'
Borja Iglesias si po vyhraném souboji posunul míč stehnem a řítil se směrem k bráně, když mu skluzem vletěl pod nohy Alderete. Stalo se přímo na velkém vápně.
8'
S tvrdou střelou Jesuse Vázqueze doprostřed brány si Claudio Bravo poradil.
6'
Domácí brankář byl otřesen a až nyní po krátkém ošetření hra pokračuje.
4'
Hugo Duro přistrčil pod sebe na Marcose Mendonçu, jehož prudká rána prošla pod nohama domácího Ruize a trefila brankáře do obličeje. Odražený míč pak dostali Bravovi spoluhráči až třetím kostrbatým odkopem z vápna.
2'
Za nakopávaným míčem vystartoval Sergio Canales a hostující brankář Cillessen musel předvést hlavičkové umění za velkým vápnem.
1'
Domácí fotbalisté hrají v zelenobílých dresech, hosté v červenočerných.
1'
Real Betis: Bravo – Montoya, Pezzella, Ruiz, Moreno – Carvalho, Rodríguez – Canales, Fekir, Juanmi – Iglesias.
Náhradníci: Silva – Bellerín, Bartra, Miranda, Guardado, Sánchez, Joaquín, Lainez, R. González, Ruibal, da Silva, Tello.

Valencia CF: Cillessen – Foulquier, Paulista, Alderete, Gayá – Guedes, Wass, Guillamón, Vázquez – Mendonça, Duro.
Náhradníci: Doménech, Mamardašvili – Diakhaby, Piccini, Račić, Musah, Blanco, Vallejo, Costa, H. González.

Rozhodčí: Díaz – Becerril, Santaursula.
Vzájemné zápasy
Na svém hřišti dokázali fotbalisté ze Sevilly porazit Valencii jen jednou z posledních šesti utkání.

Valencia CF
Hostům naopak po dobrém vstupu do sezóny došla šťáva a na vítězství čekají již šest kol, rovnoměrně rozdělených mezi remízy a porážky. Naposledy doma zachraňovali bod proti Mallorce, kterou ve druhém poločase nachytali do Csaplárovy pasti a srovnali na 2:2.

Nejlepší střelci:
3 – Soler, 2 – Guedes, Duro.
Real Betis Balompié
Sevillský klub čeká čtvrté utkání v devíti dnech a těžkou šňůru zatím zvládá, když k těsným ligovým výhrám 1:0 v Alavésu a 3:2 nad Rayem Vallecanem přidal v Evropské lize remízu 1:1 s Bayerem Leverkusen. Betisu patří v letos nesmírně vyrovnané tabulce pátá příčka s tříbodovou ztrátou na vedoucí San Sebastian, ale jen třemi body k dobru na devátou Barcelonu.