La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Mallorca - 22. září 2021   22:00

Real
3' Benzema  • 24' Asensio  • 29' Asensio (Benzema) • 55' Asensio (Benzema) • 78' Benzema (Alaba) • 84' Isco (Vinícius Júnior)
6:1
(3:1)
Mallorca
25' Lee Kang-in  (Hoppe)
Real
Courtois – Nacho Fernández (80. Fernández Fernández), Militao, Alaba, Gutiérrez – Asensio (72. Isco), Valverde, Camavinga (60. Blanco) – Rodrygo (72. L. Vázquez), Benzema (C) (80. Jović), Vinícius Júnior.
Alberola – Sobrino, Hernández
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Mallorca
Reina (C) – Sastre, Valjent, Oliván, Gayá (59. J. Costa) – Kubo (46. Baba), Febas (59. A. Sánchez), Battaglia, Lee Kang-in – Hoppe (59. Prats), Lago Junior (76. Mboula).

Já pro dnešek mockrát děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Vítězství posouvá Real Madrid CF v tabulce LaLigy na 1. místo, zatímco RCD Mallorca si po 6. kole stojí na 10. příčce.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:8.
Tři body dnes zůstanou v hlavním městě! Mallorca přitom nepředvedla zcela tragický výkon a měla také své světlejší momenty, ve výsledku však fotbalové zápasy rozhodují góly, kterých dnes Real Madrid napočítal po několika zbytečných chybách soupeřovy obrany rovnou šest. Hlavní hvězdou utkání se bezesporu stal Marco Asensio, jenž vstřelil hattrick.
90+4'
90+3'
Jović si udělal prostor k nebezpečné hlavičce do břevna za pomoci faulu, což spatřil také hlavní rozhodčí.
90+2'
Po přiťuknutí od Kang-ina z jedničky vyslal projektil Baba, Courtois se však před pohodlným zákrokem ani nemusel příliš pohnout.
90'
Nastavení druhého poločasu bude trvat nejméně čtyři minuty.
90'
Větší nebezpečí představoval únik pozapomenutého Sáncheze, ambiciózní pokus o lob ale Courtoisovi značně usnadnil práci!
89'
Akrobatická koncovka Joviće přes hlavu zamířila i přes svou efektnost jen přímo na brankáře.
88'
Průniková přihrávka Isca na Joviće nabrala trošku větší rychlost, než by bylo bývalo záhodno. Reina provede odkop od své brány.
86'
Ošetření za postranní čárou v těchto chvílích podstupuje Sastre, jenž si v souboji s Viníciusem roztrhl ret.
84'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Mallorca odjede z Estadio Santiago Bernabéu s debaklem! Další gól zařídili Vinícius Júnior ve spolupráci s ISCEM, který po zpětné přihrávce na penaltový puntík s chladnou hlavou zdárně zakončil!
82'
Baba na sebe navázal Valverdeho a stal se v oblasti půlící čáry obětí jeho faulu.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Sergio Santos Fernández.
78'
Pátý míč loví ze své svatyně Manolo Reina! KARIM BENZEMA si zpracoval milimetrový pas Davida Alaby z obranné linie trošku neortodoxně zády, i díky nezanedbatelné teči Valjenta však překonal brankáře!
77'
Zbytečně ostře šel do těla Pratse Militao, díky němuž Mallorca má k dispozici přímý volný kop asi ze třiceti metrů.
76'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lago Junior, přichází Jordi Mboula.
75'
Prats se vší silou opřel do skákajícího míče před šestnáctkou, minimálně o metr se však s výškou své koncovky přepočítal.
74'
Benzema vyhlížel centr Nacha Fernándeze, ten ale nepovedeným kopem jen daroval soupeři odkop od brány.
72'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Lucas Vázquez.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Isco.
71'
António Blanco rozjel slibně vypadající kontr, předfinální přihrávku na Viníciuse Júniora však přečetla a zneškodnila obrana soupeře.
68'
Právě faulovaný Lago si našel odražený míč a pohotově jej vyslal jen kousek vedle vzdálenější tyče!
67'
Žlutou kartu si zblízka prohlédnul Nacho Fernández! Krajní bek Realu se skluzem u rohového praporku vrhnul pod nohy Laga Juniora.
66'
První dotyk teď zklamal Benzemu, kterému před obráncem sjel balón po podrážce kopačky.
65'
Razanci svého centru z hloubi pole nevyměřil Rodrygo a zahnal kolegu Valverdeho do zámezí.
62'
Lago Junior se rychle zorientoval, nicméně z otočky vyslal Courtoisovi pohodlný pozdrav přímo do náručí.
60'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Antonio Blanco.
59'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Josep Gayá, přichází Jaume Costa.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Abdón Prats.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Antonio Sánchez.
57'
Baba byl pozdě v souboji s Rodrygem u postranní čáry a brazilského protivníka dohrál za cenu žluté karty.
55'
Tak přeci jen dochází k vyhotovení hattricku! MARCO ASENSIO využil trochy volného prostoru, který mu nabídla defenzíva Mallorky, a utaženou střelou z kraje pokutového území načapal Reinu!
54'
Velmi okatě zatáhnul ve vlastním pokutovém území Josep Gayá za dres Rodryga, impulz k odpískání penalty ovšem nakonec překvapivě nepřišel ani od videa.
53'
První rohový kop Mallorky v zápase skončil na noze Matthewa Hoppa, jehož obtížný volej však měl k ohrožení brány velmi daleko.
50'
Druhá branka Benzemy v dnešním zápase nakonec po kontrole u videa nebyla uznána. Francouzský kanonýr si při náběhu na Rodrygův centr pomohl v souboji se Sastrem nedovolenými prostředky.
48'
Vinícius Júnior se ocitl v situaci jeden na jednoho proti brankáři, odfláklou koncovku ale poslal přímo do něj!
48'
Technická jedovka Laga Juniora měla slibné parametry, ve výsledku ale přeci jen neskončila mezi třemi tyčemi.
47'
Na světě je premiérová žlutá karta zápasu! Za potenciálně nebezpečný skluz na technického Kang-ina ji vidí Rodrygo.
46'
Mallorca rozehrála druhé dějství.
46'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Iddrisu Baba.
46'

Ofsajdy: 2 – 0
Na Estadio Santiago Bernabéu zatím sledujeme velmi přesvědčivý výkon domácího týmu. Los Blancos se šťastně ujali vedení už ve 3. minutě a od té doby diktují tempo zápasu. Jedinou kaňkou na jejich představení je inkasovaný gól od Lee Kang-ina. To však nemusí Real nijak zvlášť trápit, za něj se totiž po Benzemovi dvakrát prosadil Asensio.
45+2'
45+2'
Pohotová rána levačkou v podání Benzemy naopak nenadělala Reinovi žádné významnější potíže.
45+1'
Vinícius se znovu dostal do menšího křížku s Reinou. Tentokráte gólmanovi hostí mírně kopnul do rukou, když se snažil ukořistit propadlý míč.
45'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Skrytou střelu z dílny Viníciuse Júniora musel reflexivním zákrokem vyrážet Manolo Reina! Brankáři následně pomohla obrana, která odvrátila volný míč.
44'
Nepovedeného zpracování Hoppeho využil Valverde alespoň k uklizení míče mimo hrací plochu.
43'
Asensio je dnes při chuti a pokusil se to potvrdit také zakončením z hranice vápna. Zamířil však jen do náručí Reiny.
43'
Militao dobře viděl náběh Viníciuse Júniora za obranu, míč nicméně neúmyslně poslal až do zámezí.
42'
Balón už je znovu v chodu, z obranné linie rozehrává Real Madrid.
41'
Tak nakonec se zdá, že Hoppe bude moci bez omezení pokračovat.
40'
Na trávníku po souboji s Nachem Fernándezem zůstal ležet Matthew Hoppe. Po střetu hlav se americkému útočníkovi dostává péče ze strany lékařského personálu.
39'
V době přihrávky Benzemy se Rodrygo nacházel v ofsajdovém postavení. Tato skutečnost neunikla ani asistentovi rozhodčího.
38'
Ambiciózní dalekonosný pas Camavingy na Viníciuse k adresátovi nedoputoval.
36'
Asensio málem kompletoval hattrick! Ačkoli Benzema perfektně vracel Viníciusův centr do šestnáctky, gólovou koncovku z kopačky španělského reprezentanta zablokoval Martin Valjent!
35'
U postranní čáry si Nacho Fernández vyšlápnul na Laga Junior, který se také stal obětí faulu.
34'
Vinícius Júnior uprostřed pole nasadil parádní jesličky Battagliovi, trošku uspěchanou střelou ze střední vzdálenosti ovšem značně přestřelil.
32'
Asensio si brousil zuby na další slibný útok, přetažený lob za obranu však před brankovou čárou nestihnul.
29'
Domácí celek si znovu vytváří dvoubrankový odstup od protivníka! Karim Benzema sklepnul míč do běhu MARCU ASENSIOVI, jenž si umně pošťouchnul balón patou za obranu a tváří v tvář Reinovi se pak nemýlil!
25'
Mallorca právě vstřelila branku!
V podstatě hned po rozehrávce ze středového kruhu přichází korekce aktuálního stavu! Šikovný LEE KANG-IN obešel hned několik bránících hráčů a zpoza šestnáctky točenou střelou přelstil Thibauta Courtoise! Asistenci si připíše Matthew Hoppe.
24'
Královský celek jde do dvougólového vedení! Rodrygův přízemní pas do šestnáctky se po nešťastné teči odrazil od brankáře přímo k osamocenému MARCU ASENSIOVI, který pak neměl problém rozvlnit síť! Jako odchovanec a rodák z Mallorky se Asensio zdržel větších oslav.
22'
Neposedný míč odskočil Eduardu Camavingovi, který se tak nechal před vápnem Mallorky odzbrojit. Rychlému kontru zabránil precizním skluzem Éder Militao.
20'
Nebezpečněji vypadala na opačném konci hřiště ostrá rána Laga Juniora, jenž po chytrém přiťuknutí patou od Kang-ina zpoza šestnáctky vypálil o kousek nad!
19'
Benzema se sice nejdříve nedohodnul o míč s Asensiem, francouzský snajpr se však následně zmocnil odražené meruny a zkusil ze střední vzdálenosti své štěstí. Pravou nohou ovšem zcela minul zařízení.
18'
Domácí nicméně balón příliš dlouho nepodrželi a už zakončoval ze šestnáctky Lago Junior, kterému překazil plány až zdárný blok Nacha Fernándeze!
18'
Camavinga perfektně přečetl kombinaci soupeře a obral jej o kopačák.
16'
Během trochu delšího přerušení se však dali inkriminovaní fotbalisté dokupy.
16'
Nepříjemný vzdušný střet mezi Nachem Fernándezem a Brianem Olivánem odnesli oba bolestivými šrámy.
14'
Valjent se přepočítal a zbytečně za sebe propustil centr Viníciuse Júniora! K jeho štěstí však Benzema s touto možností nepočítal a nemohl tak znesnadnit práci připravenému Reinovi.
13'
Po přetaženém centru se do pohotové koncovky opřel Kubo, střela mu ovšem vůbec nesedla a Courtoisovi stačilo jen kontrolovat její cestu do zámezí.
12'
Rodrygo se poctivě vrátil, aby Olivána odstavil od míče a alespoň odklidil merunu na autové vhazování.
11'
Bílý balet působí nadále velmi aktivním dojmem. Mužstvu z Baleárských ostrovů presinkem v podstatě znemožňuje pozemní rozehrávku.
10'
Benzema ve snaze pokrýt si míč fauloval Joana Sastreho. Mallorca tak může alespoň na chvilku vydechnout.
9'
Nápor Realu pokračuje, naopak hosté vůbec nezachytili start utkání.
7'
Obrana Mallorky naprosto podcenila rohový kop Marca Asensia na přední tyč a Brian Oliván musel míč vykopávat z brankové čáry!
5'
O odpověď se pokoušel Takefusa Kubo, z těžké pozice ale obstřelem minul svůj cíl.
3'
Los Blancos bleskově otevírají skóre! Josep Gayá podklouznul při rozehrávce a nabídnul tak samostatný únik KARIMU BENZEMOVI, který dokázal překonat Manola Reinu! Hostující brankář si sice na střelu sáhnul, avšak jen ji usměrnil do dolního růžku své branky!
2'
Menší zdravotní potíže si v jednom z předcházejících střetů přivodil David Alaba, nakonec ale bude moci pokračovat bez ošetření.
2'
Camavinga sice vyhrál hlavičkový souboj uprostřed hřiště, dle názoru sudího se nicméně dopustil nedovoleného zákroku na Kang-ina.
1'
Domácí fotbalisté se postarali o úvodní rozehrávku, po rychlém útočném faulu Asensia se však míč přesune na kopačky hostů.
1'
Aktéři dnešního duelu už vstupují na hrací plochu.

Real Madrid CF: Courtois – Nacho Fernández, Militao, Alaba, Gutiérrez – Asensio, Valverde, Camavinga – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Fuidias, Lunin – J. Vallejo, Casemiro, Modrić, Blanco, Isco, L. Vázquez, E. Hazard, Jović, M. Díaz, Fernández Fernández.

RCD Mallorca: Reina (C) – Sastre, Valjent, Oliván, Gayá – Kubo, Febas, Battaglia, Lee Kang-in – Hoppe, Lago Junior.
Náhradníci: Greif, Garcia – Carmona, J. Costa, Rodríguez, Baba, A. Sánchez, Ndiaye, Mboula, Sevilla, Niño, Prats.

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.

RCD MALLORCA
9. místo, 5 zápasů, 8 bodů, skóre: 3:3

Po minulé sezoně se v Mallorce konaly velké oslavy. Ostrovní tým se vrátil na španělské výslunní, kde stál od sezony 2013-14 jen jednou. V relativně krátkém období zažil velké peripetie, ještě před třemi lety působil dokonce až ve třetí nejvyšší soutěži, o to mocnější je ovšem radost z vyvedeného úvodu ročníku.

RCD se před více než měsícem vrátilo remízou s Betisem (1:1) a hned na to mu první výhru proti Alavésu (1:0) vystřelil v 80. minutě Fernando Niño. Totožný skalp proti dalšímu nováčkovi z Espanyolu (1:0) zase na domácím hřišti zařídil ještě v první půli Dani Rodríguez.

Třebaže pak Mallorca nestačila v roli hostujícího týmu na Athletic Bilbao (0:2), sebevědomí pro velmi náročné měření sil s Realem nabrala proti Villarrealu (0:0), poslednímu vítězi Evropské ligy. Třetí čisté konto v rámci této sezony udržel zkušený, šestatřicetiletý gólman Manolo Reina. Řadí se k pěti ligovým brankářům, kteří na tuto hodnotu dosáhli.

RCD sice od počátku ukazuje, že se chce tentokrát na elitní úrovni udržet, ale Real Madrid, to bude zřejmě jiná káva. Změny v základní jedenáctce oproti dobře zvládnutému klání s Villarrealem zřejmě nelze očekávat. Jedinou citelnější ztrátu by měl představovat Antonio Sánchez, který poslední duel proseděl na lavičce náhradníků. Vykurýrovat by se mohli obránci Antonio Raíllo, Aleksandar Sedlar a Franco Russo.

V barvách Mallorcy momentálně válčí hned dva slovenští hráči. Gólman Dominik Greif se od startu svého španělského angažmá do branky nepodíval a plní roli náhradníka. Naposledy chytal v květnu za bratislavský Slovan. Zato stoper Martin Valjent už stihl nasbírat pět startů. Zatím nezaznamenal gól, asistenci, ale ani žlutou či snad červenou kartu.

REAL MADRID
1. místo, 5 zápasů, 13 bodů, skóre: 15:7

V létě v Realu došlo ke změně manažera. Dlouholetý tahoun Zinedine Zidane klub opustil a na jeho místo nastoupil Carlo Ancelotti, který v klubu z hlavního města prožije již své druhé angažmá. Italský trenér s sebou zatím přináší úspěch.

Los Blancos ztratili na své suverénní cestě pouze dva body, to když po úvodní, jednoznačné výhře proti Alavésu (4:1) váhali s Levante (3:3). Remízu jim vystřelil až střídající Vinícius Júnior.

Od té chvíle táhne Madrid sérii tří vítězství v řadě a poradil si rovněž s Interem Milán (1:0) v rámci skupinové fáze Ligy mistrů, kdy poslední a jediný gól duelu zaznamenal až v 89. minutě další talentovaný Brazilec Rodrygo.

Real vůbec zvládá těsné koncovky zápasů. Naposledy se střetl s Valencií (2:1), které po pěti kolech patřilo fantastické třetí místo. Dlouho se zdálo, že překoná i slavný „Bílý balet“, ale brankami Viníciuse a Karima Benzemy v rozmezí 86. a 88. minuty hosté výsledek otočili.

Pokud se madridští fotbalisté hodlají udržet na čele, musí Mallorcu pochopitelně porazit. Do karet jim nehraje dlouhý seznam absencí. Chybí Toni Kroos, Gareth Bale, Dani Ceballos nebo obránce Marcelo. Jeho kolega Ferland Mendy se o svém startu rozhodne zřejmě až v den utkání. V Realu nepůsobí a od rozdělení Československa nikdy ani nepůsobil český nebo slovenský hráč. Pouze Janko Daučík tu nepravidelně hrál mezi lety 1962-64.
Příjemný středeční večer u vloženého kola španělské LaLigy. Real Madrid vyhlíží pokračování silného startu v domácí soutěži a na vlastním hřišti přivítá nováčka z Mallorcy. I když RCD nevstoupilo do letošní sezony špatně a s osmi body si drží deváté místo, parta zkušeného kouče Carla Ancelottiho v pěti případech ještě neprohrála a po pondělní dohrávce mezi Barcelonou a Granadou okupovala vrchol tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.