La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Granada - 13. února 2022   18:30

Real Sociedad
37' Oyarzabal  • 74' Rafinha Alcântara (Oyarzabal)
2:0
(1:0)
Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz (83. J. Pacheco) – Zubimendi, Merino – Januzaj (67. Portu), D. Silva (67. Rafinha Alcântara), Oyarzabal (C) (84. Zaldúa) – Isak (83. Sörloth).
Alberola – Sobrino, Hernández
Reale Arena, San Sebastián
Granada
Maximiano – Quini (C), Torrente, D. Duarte, Escudero – Collado (72. Rochina), Gonalons (72. Montoro), Milla (63. Petrović), Uzuni (63. Puertas) – Arezo (72. J. Molina), Suárez.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:13.
Utkání je u konce a v bojovně vedeném zápasu se domácí dočkali výhry a tří bodů. Druhá půle přinášela akce, které ale nebyly dotažené, mnohdy přišel blok, či nepřesnost. Blízko gólu byl Januzaj, toho však v 65. minutě vychytal Maximiano a dočkal se až v 74. minutě střídající Rafinha Alcântara. Ten si naběhl na centr z levé strany a zblízka uklidil míč k bližší tyči. Granada se v závěru snažila s nepříznivým stavem něco udělat, před Remira posílala větší množství centrů, ani jeden se ale neujal a tak zápas skončil výsledkem 2:0. San Sebastian je po této výhře na šestém místě s 38 body, Granadě patří 16. místo s 24 body.
90+4'
90+3'
Remiro odkopává od vlastní branky, vše si pečlivě chystá, prostě nespěchá. Rozhodčí s ním má trpělivost.
90+2'
Pískalo se proti domácím, Granada pospíchá s rozehrávkou a rychle se přesouvá k vápnu.
90+1'
Domácí Zubimendi se snažil brankáře Maximiana překvapit z velké vzdálenosti, gólman Granady se ale včas vrátil a na brankové čáře jistě zakročil.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
San Sebastian nikam nespěchá, domácím stačí držet míč u půlky.
88'
Je to teď o centrech, i Granada se snažila si vybojovat šanci přihrávkou z levého křídla. Na malém vápně zakročili Remiro a obrana.
87'
Nepovedený centr do vápna Granady, hosté už pospíchají dopředu.
86'
Sörloth neprošel levou stranou, domácí tým bude ale vhazovat. A samozřejmě s tím nebude spěchat.
85'
Roh pro Granadu z levé strany, skončilo to tečovanou střelou, která prolétla vedle levé Remirovy tyče.
84'
Granada se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, naráží ale ještě před hranicí pokutového území na zkonsolidovanou obranu.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Joseba Zaldúa.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Alexander Sörloth.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Jon Pacheco.
81'
Hráči si ještě musí počkat, přednost dostala rozehrávka brankáře Remira.
80'
Na lavičce domácích se chystají další změny, i zde to bude hned trojnásobné střídání.
78'
Escudero poslal do šestnáctky San Sebastianu další centr, teď z toho byl i náznak střely, ale hráči v modrobílých dresech opět dobře zakročili a Reiro byl bez práce.
77'
Nakonec z celé akce byly hned dva centry, ale ani jeden brankáře Remira neohrozil. Domácí si vlastní vápno hlídali opravdu skvěle.
76'
Roh pro hosty.
74'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí dávají uklidňující branku. Akce byla vedena levým křídlem, kde se ofsajdu vyhnul Oyarzabal, na jeho centr na malé vápno si naběhl RAFINHA ALCÂNTARA a střelou z první zamířil přesně k tyči – 2:0.
73'
Domácí rozehráli rohový kop, ve vápně byl míč lehce prodloužen a následná hlavička z chumlu skončila přesně v Maximianových rukavicích.
72'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Álex Collado, přichází Rubén Rochina.
72'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Matías Arezo, přichází Jorge Molina.
72'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Ángel Montoro.
71'
Hosté chystají další změny a to hned tři!
70'
Po dlouhé době musel zasahovat domácí brankář. Arezo vyhrál hlavičkový souboj a z dálky pak zakončoval Collado. Ale přesně do rukou brankáře Remira.
69'
San Sebastian teď spoléhá na rychlé přechody do útoku pomocí dlouhých pasů. Zpracování však pokulhává...
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Portu.
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Rafinha Alcântara.
66'
Do úniku se hnal hostující Puertas, neměl ale potřebnou rychlost a jeho střela byla sražena na roh.
66'
Střídat se bude i na straně San Sebastianu, a to hned dvakrát.
65'
Januzajovi dnes není přáno. Teď dostal přihrávku do vápna a z pravé strany mířil na první tyč. Maximiano jeho pokus vyrazil před sebe, dorážka pak nevyšla Isakovi.
63'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Njegoš Petrović.
63'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Antonio Puertas.
62'
Výsledkem po rohovém kopu byly dvě zblokované střely na hranici šestnáctky. A dopředu už jde zase San Sebastian.
61'
Hostující Suárez centroval z levého křídla, obrana San Sebastianu odvrátila na další rohový kop.
60'
Centr padal na malé vápno a nejlépe se zorientoval Isak a rázně míč odhlavičkoval.
59'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu a Granada má k dispozici rohový kop.
58'
Po levé straně unikal Oyarzabal, i přes těsnou obranu se dostal k centru, ale ve vápně našel pouze plně obsazeného Isaka.
57'
Trocha nepřesností zejména na domácí straně, San Sebastian se tak sám zbavil několika možností zaútočit.
55'
Opět Januzaj, tentokrát byl zastaven až kousek od pokutového území. Platí, že dnes se opravdu snaží a je pro svůj celek velice platným hráčem.
53'
Januzaj byl tvrdě atakován při svém průniku středem, dle sudího to ale bylo v pořádku.
52'
Faul domácího Isaka, ten doslova zboural Collada. Obešlo se to bez karty, pouze za přímý kop.
50'
Do zakončení se nedostal ani Januzaj, obrana Granady zvládá svému gólmanovi notně pomáhat a odvracet z hranice malého vápna.
49'
Gorosabel centroval z levé strany, jeho prudký pas ale nedokázal ani jeden ze dvou nabíhajících plejerů umístit na branku.
48'
Hosté vhazují, jenže celé je to hodně pomalé a hráči jsou obsazeni.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Je za námi první poločas, který přinesl výraznou převahu domácích. Ti před Maximiana cpali od úvodu jeden míč za druhým, takže se nenudil. Přesto první šance zápasu přišla od hostů, když se za obranu dostal Arezo a Remiro musel rychle z brány, aby vykopl střelu po zemi. Poté už vzali vše do svých rukou hráči San Sebastianu a dočkali se jednoho gólu. Ve 37. minutě se k pokutovému kopu za ruku Duarteho postavil Mikel Oyarzabal a umístěnou střelou zařídil stav 1:0.
45+2'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
V pokutovém území teď svými kličkami zmátl obránce Isak, následná střela po zemi však šla přesně do míst, která pokrýval brankář Maximiano.
43'
Další možnost pro domácí tým, ten ale šance zahazuje. Nevyšlo to ani po Silvově přiklepnutí na Merina. Ten zblízka zakončil mimo.
42'
Faul i na opačné straně, při souboji o míč sáhl soupeři do obličeje Adnan Januzaj.
41'
Z něj už nic nebylo a Granada se na chvíli vydala do protiútoku. Ten ovšem skončil útočným faulem Álexe Collada.
40'
Rychlý brejk domácích, Januzaj přihrával na vápno, jenže jeden z vracejících se obránců skluzem uklidil míč na roh.
38'
Rázem je na tribunách živo a diváci hlasitě zpívají oslavné chorály. A domácí jdou zase vpřed.
37'
Míč si na penaltový puntík postavil MIKEL OYARZABAL, nedal si zrovna dlouhý rozběh, zvolil střelu po zemi a i když gólman Maximiano vystihl směr, tak rána byla natolik prudká a umístěná, že skončila v síti.
36'
Samozřejmě ještě proběhla kontrola celé situace u videa, to ale celkem brzy potvrdilo předcházející verdikt.
35'
Penalta pro San Sebastian. Centr domácích byl sice odvrácen, ale následná tečovaná střela se odrazila od Duarteho ruky a rozhodčí neváhal ani okamžik.
34'
Docela se nám přitvrdilo, zejména hosté stále častěji sahají k nedovoleným zákrokům.
33'
Krátká pauza, na trávníku posedával domácí Merino, nebylo ale potřeba přistoupit k ošetření.
32'
Šance domácích. K odraženému míči se na hranici šestnáctky dostal Januzaj, rychle si zpracoval a vystřelil, jenže přesně doprostřed branky, kde stál připravený Maximiano.
30'
Na levé straně si k vápnu naběhl Aihen Muñoz, jenže z plného běhu nezakončil a jeho kop se nedal považovat ani jako centr na spoluhráče.
29'
Další přímý kop pro San Sebastian, tentokrát rozehrával Isak, prostřelil zeď, u levé tyče však zakročil pohotový Maximiano.
28'
Oyarzabal poslal do vápna až příliš prudký pas, míč ale zůstal na hrací ploše a do centra dění jej ještě vracel Januzaj. Ale ani jemu nebylo přáno být tím, kdo vymyslí finální pas pro zakončení.
26'
Další žlutá karta pro hostující tým, i přes protesty jeho spoluhráčů ji za faul dostal Myrto Uzuni.
26'
Přímý kop u na opačné straně, tam si ale vše dobře zkoordinoval gólman Remiro a míč skončil v jeho rukavicích.
24'
Po Januzajově přiklepnutí na hranici šestnáctky zakončoval po zemi Isak, bylo to ale slabé a Maximiano neměl se zákrokem problémy.
23'
Přímý kop si vzal na starost Januzaj, trefil však pouze pevně postavenou zeď. Domácím pak nevyšla ani reklamace hry rukou v šestnáctce.
22'
Je tu první žlutá karta, za faul na Alexandera Isaka ji dostal hostující Sergio Escudero.
22'
Arezo centroval z levého křídla, obranná hlavička však celou akci zastavila a Granada z toho nemá ani rohový kop.
21'
Krátké obléhání pokutového území Granady, zatím je to o hledání cesty dovnitř, případně k vybudování místa pro střelu z dálky.
19'
Celkem nenápadný centr od Oyarzabala prolétl až do pokutového území, hosté ale s trochou štěstí zvládli dostat hru zase pryč od šestnáctky.
18'
Granada se očividně probouzí, další střelecký pokus si připsal Uzuni, jeho rána z dálky šla ale vysoko nad břevno.
16'
Velká šance pro Granadu. Po rychlém přechodu do útoku dostal pas za obranu Arezo, jenže povyběhnutý Remiro jej dokázal vychytat!
15'
Sledujeme teď pasáž hranou spíše okolo středového kruhu, hosté už začínají také kombinovat.
13'
San Sebastian má zatím výraznou převahu, koncovka však zatím není z nejlepších.
12'
Na levé straně se kličkami uvolnil Isak a z vápna posílal ostrou přihrávku na malé vápno. Obrana Granady jen tak tak odvrátila na třetí roh.
11'
Januzajův centr od rohového praporku chtěl využít Isak, jeden z hostujících hráčů ale jeho hlavičku tečoval na další roh. Ten už tak povedený nebyl, hosté jdou s míčem kupředu.
10'
První rohový kop utkání, po sraženém centru z pravého křídla jej vybojoval domácí Januzaj.
9'
Hra se nám na chvíli přesunula před Remira, ten si prohlédl situaci a poté rozehrál na svou obrannou řadu.
8'
Další až moc prudký pas na levou stranu, Aihen Muñoz se snažil jej zachytit skluzem, míč ale skončil mimo hrací plochu.
7'
Domácí neprotestovali, ani neproběhla kontrola u videa, prostě se pokračuje a Granada pospíchá na útočnou polovinu.
6'
Pád v pokutovém území Granady, rozhodčí ale ukazoval, že zákrok na Oyarzabala nebyl nedovolený.
5'
Januzaj to zkusil z ostrého úhlu, jeho rána na náhodu skončila mezi diváky na tribuně.
4'
Další pokus domácích, nyní z pravého křídla, tentokrát následoval rázný odkop k půlce.
3'
První útočný výpad, na svědomí jej měli domácí fotbalisté. Na přihrávku si nabíhal Oyarzabal, bylo to na něj ale moc prudké a je z toho jen odkop od Maximianovy branky.
2'
Úvod je opatrný, zatím sledujeme pouze nakopávané míče směrem k brankám.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Zubimendi, Merino – Januzaj, D. Silva, Oyarzabal (C) – Isak.
Náhradníci: Ryan – Rafinha Alcântara, Sörloth, Rico, J. Pacheco, Guevara, Illarramendi, Zaldúa, Djouahra, Guridi, Portu.
Trenér: Imanol Alguacil

Granada CF: Maximiano – Quini (C), Torrente, D. Duarte, Escudero – Collado, Gonalons, Milla, Uzuni – Arezo, Suárez.
Náhradníci: A. Escandell – Rochina, Soro, J. Molina, P. Sánchez, Eteki, Petrović, Puertas, Montoro, Díaz.
Trenér: Robert Moreno

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Reale Areně začne v 18:30, takže si nic na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Javier Alberola, kterému budou na pomezí asistovat Teodoro Sobrino a Iván Hernández.
Real Sociedad San Sebastian

Domácí tým je zatím na sedmém místě s 35 body a například na pátou Barcelobu ztrácí pouze tři body. Forma je ale v posledních týdnech kolísavá, z posledních pěti ligových duelů San Sebastian vyhrál pouze jednou a hned třikrát remizoval. Navíc proti Getafe a hned poté proti Valencii nedal ani gól a zápasy tak skončily 0:0. Přesto dnes bude San Sebastian za favorita, neboť Granada má zcela jiné problémy.

Granada CF

Hosté jsou totiž až na 16. místě s 24 body a od sestupových příček je dělí pouze pět bodů. V lize už čekají pět zápasů na výhru, v posledních třech zápasech Granada navíc prohrála a ve dvou z nich neskórovala. Minulé kolo se tým představil na trávníku Realu Madrid a utkání rozhodla jediná trefa – dal ji domácí Asensio.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 24. kola mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Granada CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.