La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Villarreal - 18. prosince 2021   16:15

Real Sociedad
32' Isak
1:3
(1:1)
Villarreal
38' G. Moreno  (Parejo) • 68' G. Moreno  (A. Moreno) • 90+6' Chukwueze  (G. Moreno)
Ryan – Zaldúa, Zubeldia (82. Sörloth), Le Normand, Muñoz (81. Rico) – Januzaj (52. Portu), Zubimendi, Merino (65. A. Elustondo), Oyarzabal – D. Silva (52. Barrenetxea), Isak.
Figueroa – Porras, Carreño
Venue Reale Arena, Donostia-San Sebastián
26 926 diváků
Villarreal
Rulli – Foyth, Albiol, P. Torres, Estupiñán (61. Pedraza) – Pino (61. Chukwueze), Capoue (90+3. Iborra), Parejo, A. Moreno (82. Trigueros) – G. Moreno, Dia (82. Moisés Gómez).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:15.
Real Sociedad prohrává ani v pátém ligovém duelu po sobě nedokázal vyhrát, navíc si připisuje již čtvrtou ligovou prohru v řadě a zcela jednoznačně se dá již mluvit o velké krizi, která tým postihla.
Villarreal dnes dokázal využít slabší formy soupeře, který byl sice v tabulce mnohem výše, ale který se stále jen propadá níž a níž. Pro Villarreal jsou to velice cenné body a naopak, v porovnání s Realem, potvrzení zlepšení formy!
90+6'
90+6'
Villarreal právě vstřelil branku!
Gerard Moreno (Villarreal) pláchl na levé straně do rozevřené obrany domácích, odkud poslal přesný míč do vápna, kam si seběhl SAMUEL CHUKWUEZE, který pečetí skóre zápasu.
90+4'
Ofsajdem končí akce domácích, k velké nelibosti diváků v hledišti.
90+3'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Vicente Iborra.
90+2'
A domácí nebyli daleko od vyrovnání! Nejprve Alexander Sörloth hlavičkoval z hranice malého vápna, ale trefil gólmana Rulliho, aby tentýž hráč následně trefil jen z další akce boční síť.
90+1'
Pět minut se ještě nastavuje, takže alespoň nějaký ten čas domácím na vyrovnání přece jenom ještě zbývá.
89'
Volný kop z levé strany rozehrál Étienne Capoue (Villarreal), jeho centr si ze vzduchu sebral gólman Mathew Ryan.
88'
Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (Real Sociedad San Sebastian).
86'
Gerard Moreno (Villarreal) se hnal za obranu soupeře, před vápnem Realu upadl, ale dříve je signalizován ofsajd.
85'
Gerónimo Rulli (Villarreal) má míč ve svých rukavicích a nespěchá s rozehrávkou, diváci pískají.
84'
Real se ještě snaží alespoň o vyrovnání, aktivita domácích je patrná posledních zhruba deset minut.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Moisés Gómez.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Manu Trigueros.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Alexander Sörloth.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Diego Rico.
81'
Žlutou kartu dostává Dani Parejo (Villarreal CF).
80'
Je tu posledních deset minut, v nichž budou hosté bránit těsné vedení.
79'
Alexander Sörloth a Diego Rico se u postranní čáry připravují na vstup do zápasu.
78'
A centr se také do vápna Villarrealu dostal, jenže zakončující Ander Barrenetxea (Real Sociedad) byl v ofsajdu.
77'
Volný kop pro Real Sociedad, není to na přímé ohrožení branky, ale na centr.
75'
Dnešní utkání sleduje 26 926 diváků.
74'
Statistika držení míče – 40% : 60%.
73'
Rohový kop pro Real Sociedad... domácí rychle rozehráli z levé strany, první centr odvrácen.. přichází druhý z levé strany, ale míč si chytá ve vzduchu gólman Rulli.
72'
Malá domů v podání domácích, Mathew Ryan si musel počínat velmi rychle, aby stihl míč odehrát.
71'
Nicméně dnešní zápas jen podtrhuje tu nepohodu, která provází Real Sociedad v posledních zápasech.
70'
Tak Real začíná pomalu, ale jistě, tento zápas ztrácet... hraje o deseti, již prohrává... nic moc výchozí pozice pro posledních přibližně dvacet minut.
68'
Alberto Moreno rozehrál roh z pravé strany, bránící hráč Realu Sociedad na bližší tyči míč nedoskočil, ten propadl za něho, kde byl nikým nehlídaný GERARD MORENO, který hlavou již míč zasáhl a navíc ho poslal neomylně do domácí branky.
67'
Rohových kopů přibývá, další vybojovali hosté, po obranném zákroku Elustonda.
66'
Rohový kop pro Real Sociedad, domácí rychle rozehráli, rychle však míč také ztratili.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Aritz Elustondo.
64'
Rohový kop rozehráli hosté z levé strany, na bližší tyč, kde odhlavičkovává bránící hráč Realu Sociedad.
63'
Hosté rozehrávají volný kop z pravé strany, opět je to centr do vápna, kdy z toho hosté vybojovali roh.
62'
Aihen Muñoz (Real Sociedad) stáhl za dres pronikajícího protihráče a nabídl tak Villarrealu výhodu volného kopu.
61'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Samuel Chukwueze.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Alfonso Pedraza.
59'
Alfonso Pedraza a Samuel Chukwueze se u postranní čáry připravují na vstup do zápasu v dresu Villarrealu.
59'
Hlavičkový souboj u půlící čáry vyhráli domácí, kteří se snaží následně něco vymyslet na útočné polovině.
58'
A vidíme pohyb i na lavičce Villarrealu, který připravuje dvojí střídání.
57'
Útočným faulem končí akce Villarrealu, domácí tak mohou rozehrát... jenže Realu se poslední minuty nedaří podržet déle míč na svých kopačkách.
56'
Míč letí do vápna Realu Sociedad, bránící hráč ho ale hned z jedničky odkopává do autu.
55'
Villarreal získává volný kop na útočné polovině, bude to na centr do vápna z pravé strany.
54'
Mathew Ryan (Real Sociedad) vykopává od své branky, domácí ale nevybojovali míč.
53'
Pervis Estupiñán (Villarreal) vyslal na brankáře Ryana spíše takovou propagační střelu, přesto donutil gólmana k zákroku.
52'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ander Barrenetxea.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Portu.
51'
Odcházejícího Oyarzabala vyprovázeli diváci potleskem, pro Real Sociedad je to klíčový hráč.
50'
Yeremi Pino (Villarreal) sprintoval za míčem, když zezadu ho neskutečně tvrdě fauloval Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian), který při skluzu kopačkou zasáhl lýtko soupeře a za tento zákrok dostává rovnou červenou kartu!
50'
Centr od levého rohového praporku zamířil do vápna Villarrealu, který se ale zvládl ubránit.
49'
Také Real Sociedad vybojoval roh, domácí rozehrají z levé strany.
48'
Hosté rozehráli roh z levé strany na krátko, pak to ale trochu překombinovali, až o míč přišli.
47'
Hned v úvodu druhé půle budeme svědky rohového kopu Villarrealu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:18.
První poločas je minulostí. Oba týmy dokázaly jednou skórovat, takže do kabin jdou hráči za nerozhodného stavu, tedy stejně, jako na začátku zápasu. S tím rozdílem, že jsme viděli již zmíněné dvě branky. Mimo to jsme byli svědky i několika šancí, takže rozhodně předváděná hra nenudila. Naopak, oba týmy hrály pohledný a rychlý fotobal.
45+1'
45'
David Silva (Real Sociedad) fauluje bránícího Torrese, jasný faul, a to může být domácí borec rád, že to nebyla karta.
44'
Žlutou kartu dostává Pau Francisco Torres (Villarreal CF).
43'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
42'
A další gólová šance hostů, Yeremi Pino přihrál z pravé strany, uvnitř vápna, Morenovi, který to zkusil technickou střelou, tu ale na brankové čáře pohotově zastavil Joseba Zaldúa (Real Sociedad)!
41'
Gerard Moreno (Villarreal) se dokázal gólově prosadit z vůbec první střely svého mužstva na bránu.
40'
Tak radost domácích z vedení netrvala dlouho, hosté dokázali ještě do poločasu srovnat, nutno dodat, že zaslouženě.
38'
A Villarreal srovnává, když si na centr z levé strany, po rohovém kopu, naběhl na bližší tyči GERARD MORENO, který míč hlavou usměrnil do branky.
38'
Z protiútoku vybojovali roh také hosté.
37'
První rohový kop pro Real Sociedad, domácí rozehrávají z levé strany, odkud letí centr na Isaka. Ten sice dokázal míč hlavou zasáhnout, ale poslal ho pouze ven z vápna.
36'
Adnan Januzaj (Real Sociedad) poslal z levé strany centr do vápna, míč, alespoň na chvíli, dostal ven z vápna bránící hráč Villarrealu.
35'
Raúl Albiol (Villarreal) ztratil míč na pravém křídle, hrát tak mohou domácí.
34'
Real Sociedad opět v útoku, domácím samozřejmě vstřelená branka hodně prospěla.
32'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
ALEXANDER ISAK otevírá skóre zápasu! Villarreal přišel o míč na útočné polovině, Isak si pak doslova pohrál s dvojicí bránících hráčů a z levé strany naběhl k vápnu, odkud parádní střelou na zadní tyč nedal brankáři Rullimu šanci.
31'
První půl hodina nenabídla gól, ovšem nějaké ty šance již ano, po lepším úvodu Villarrealu jsou v posledních minutách o něco aktivnější zase domácí.
29'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) si naběhl mezi dvojici bránících hráčů a na malém vápně těsně míjí míč, po centru z pravé strany!
28'
Zatím, dle statistiky, šly na branku pouhé dvě střely, pokaždé to byly střely domácích.
27'
Žlutou kartu dostává Pervis Estupiñán (Villarreal CF).
26'
Alexander Isak (Real Sociedad) zůstává na trávníku, kde jsou kolem něho jeho spoluhráči, ale není to nic vážného.
25'
Útočným faulem na Isaka končí akce hostů na polovině soupeře, nedaleko od půlící čáry.
23'
Z pravé strany letí míč do vápna Realu Sociedad, gólman Mathew Ryan míč vyboxovává pryč.
22'
Volný kop vybojovali na polovině soupeře také hosté, rozehrávat budou z pravé strany.
21'
Domácí rozehráli volný kop z levé strany, ale hodně nepovedeně.
20'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) faulován na útočné polovině, domácí tak získávají volný kop.
19'
Villarreal hned z protiútoku také zahrozil, nabídka před branku z pravé strany ale zůstala nevyslyšena.
18'
V první gólové šanci domácí, jmenovitě Alexander Isak, kterého marně stíhal vracející se Pau Francisco Torres. Domácí útočník se z pravé strany dostal do zakončení, brankář Rulli ale skvělým reflexivním zákrokem míč vyrazil.
17'
Ve třech se hosté řítili na dva vracející se obránce Realu Sociedad, první přihrávka ale nebyla přesná a míč získali domácí.
16'
Domácí bojují na polovině soupeře, od Davida Silvy se míč odráží do autu, vhazují hosté.
15'
Villarreal ale ztrácí na útočné polovině míč, hrají domácí.
14'
Také Gerónimo Rulli (Villarreal) se z pozice gólmana zapojuje do rozehrávky svého mužstva.
13'
Malá domů v podání domácích, Mathew Ryan rozehrává trochu riskantně a jeho spoluhráči jsou tak hned pod tlakem.
12'
Dvě zajímavé akce na obou stranách, nicméně zatím čekáme alespoň na první gólovou šanci.
10'
Bránící Igor Zubeldia (Real Sociedad) v poslední chvíli ukopl míč útočícímu Diaovi a jen tak bezmocně rozpřáhl ruce ke svým spoluhráčům.
9'
Nepochopením se nyní hosté připravili o míč ve vápně soupeře, kdy Dia nečekal zpětnou přihrávku od spoluhráče z levé strany.
8'
Real Sociedad je v úvodních minutách pod viditelným tlakem soupeře.
7'
Pervis Estupiñán (Villarreal) si bere míč, aby ho mohl vhodit do hry na útočné polovině.
6'
Boulaye Dia (Villarreal) zkoušel přejít přes dva bránící hráče Realu, ale neuspěl a ztratil míč.
5'
Hosté rozehráli roh z levé strany, ve vápně se dostal do zakončení Gerard Moreno (Villarreal), který ale branku přestřelil.
4'
Yeremi Pino (Villarreal) vybojoval první roh v zápase pro svůj tým.
3'
Dlouhý nákop v podání Villarrealu, který se poté dostává k vápnu Realu.
2'
První centr míří do vápna, z kopačky domácího hráče, gólman Villerreallu sbírá míč ze vzduchu.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Ryan – Zaldúa, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Januzaj, Zubimendi, Merino, Oyarzabal – D. Silva, Isak.
Náhradníci: Remiro – Barrenetxea, A. Elustondo, Portu, J. Pacheco, Gorosabel, Sörloth, Turrientes, Guevara, Navarro, Illarramendi, Rico.
Trenér: Imanol Alguacil

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol, P. Torres, Estupiñán – Pino, Capoue, Parejo, A. Moreno – G. Moreno, Dia.
Náhradníci: Jörgensen, Asenjo – M. Gaspar, Jackson, Iborra, Pedraza, Mándí, Chukwueze, Trigueros, Moisés Gómez.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Figueroa – Porras, Carreño.
VILLARREAL CF
Hosté jsou sice v tabulce daleko za Realem Sociedad, ale zdá se, že mají právě opačnou formu, než dnešní soupeř... Villarreal sice prohrál v 16. kola LaLigy těsně 0:1 na hřišti Sevilly, jenže po úvodní domácí prohře 0:2 s Manchesterem United, v utkání základní skupiny F Ligy mistrů, se Villarreal vzepjal hned v dalším kole, kde si připsal nesmírně cennou výhru 3:2 na hřišti Atalanty! O tři dny později, tedy minulý víkend, přidal i domácí výhru 2:0 nad Vallecanem a třízápasovou vítěznou sérii zakončil Villarreal výhrou 7:1 v utkání 2. kola Copa del Rey na hřišti Sanluguena. Bude Villarreal úspěšný také na stadionu Anoeta v San Sebastánu?
REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN
Real Sociedad vstoupil do ligy prohrou 2:4 v 1. kole na Nou Campu s Barcelonou, jenže od té doby v dalších třinácti kolech vždy bodoval a navíc hned osmkrát dokázal vyhrát. Právě tyto skvělé výsledky ho katapultovaly jednu dobu i do čela LaLigy!
Nicméně zdá se, že Realu, po výhře 2:0 na Osasuně, začátkem listopadu, těžce došel dech, pak již přidal jen bod za domácí bezbrankovou remízu s Valencií a poté již tři ligové prohry – 0:1 na Espanyolu, 0:2 doma s Realem Madrid a v posledním kole nepříjemný výprask 0:4 na hřišti Realu Betis! Zastaví sérii porážek doma s Villarrealem?
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 18. kola španělské LaLigy, v němž REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN přivítá na svém stadionu VILLARREAL CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.