La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Atlético - 18. prosince 2021   21:00

Sevilla
7' Rakitić (Rekik) • 88' Ocampos (Koundé)
2:1
(1:1)
Atlético
33' Felipe  (Lemar)
Sevilla
Bunú – Rekik, Diego Carlos, Koundé, G. Montiel (29. Gudelj) – Rakitić (C), Delaney, Jordán (54. Acuňa, 85. Augustinsson) – A. Gómez (84. Munir), Romero (54. Mir), Ocampos.
Bengoetxea – Fernández, Vega
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
33 241 diváků
Atlético
Oblak – Felipe, Kondogbia, Hermoso – Koke (C) – Trippier, M. Llorente (40. de Paul), Lemar, Carrasco – Á. Correa (46. Félix), L. Suárez (57. Cunha).
Lecomte – de Paul, Félix, Lodi, H. Herrera, Cunha, Serrano, Martín, Camara.

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 15:14.
Atlético bylo ve druhém poločase aktivnějším týmem a výrazně mu pomohl hlavně příchod dvojice Félix – Cunha, která dělala obraně Sevilly obrovské problémy. Jeho aktivita ale až na jednu příležitost Kondogbiy po rohovém kopu nevedla téměř k ničemu nebezpečnému pro domácího brankáře. Sevilla toho ve druhém poločase směrem dopředu moc nepředvedla, v dramatickém závěru ale dokázala strhnout vítězství na svou stranu, když se po Delaneyho hlavičce do břevna prosadil z voleje Lucas Ocampos. Hosté se pak ještě vrhli do útoku a nechybělo jim moc, aby vyrovnali, Félixova krásná střela z ostrého úhlu ale skončila jen na břevně domácí branky.

Sevilla tak vybojovala velmi důležité vítězství (třetí za sebou), díky kterému bude i po tomto kole na druhém místě ligové tabulky. Na první Real Madrid v této chvíli ztrácí pět bodů. Atlético naopak prohrálo potřetí za sebou a je na průběžném pátém místě, o bod za překvapením soutěže Vallecanem.
90+8'
90+7'
Ocampose nakonec odnesli do šatny na nosítkách a zřejmě se skutečně jedná o vážnější zranění. Hra pokračuje rozehrávkou domácích fotbalistů.
90+6'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Matheus Cunha (Atlético Madrid).
90+5'
Ocampos zůstal po jednom ze soubojů ležet přesně na autové čáře a hra je navzdory protestům fotbalistů Atlética přerušena.
90+4'
Carrascův centr odhlavičkoval do autu Ocampos. Félix se pak dostal na levém křídle k míči a krásnou technickou střelou z ostrého úhlu téměř zaskočil brankáře Bunúa, protože jeho pokus spadl na břevno domácí branky.
90+3'
Carrasco byl faulován na levém křídle a hosté získali přímý kop, na který si nabíhá do domácí šestnáctky i gólman Jan Oblak.
90+2'
To teď potvrdil Koundé, jenž míč bez váhání poslal na tribunu stadionu. Po autovém vhazování se hosté konečně dostali na polovinu Sevilly.
90+1'
Atlético se zoufale vrhlo do útoku, nedaří se mu ale usadit na delší dobu na útočné polovině. Sevilla už bude jen odkopávat míče co nejdále od své branky.
90'
Bude se hrát ještě čtyři minuty.
88'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí se v úplném závěru dostávají znovu do vedení! Rakitićův centr z rohu usměrnil hlavičkou v pádu do břevna Oblakovy branky Delaney. Od něj se míč odrazil k levé tyči ke Koundému, jenž ho možná vysokou nohou srazil k LUCASOVI OCAMPOSOVI a ten ho z voleje poslal na branku. Brankář Atlética Oblak si na míč sice sáhl, svým zákrokem si ho ale už jen srazil k levé tyči své branky. Asistence: Jules Koundé.
87'
Koundé vystihl rozehrávku Atlética a okamžitě spolu s Ocamposem přenesl hru na opačnou stranu. Nakonec právě Ocampos získal pro Sevillu zblokovaným centrem rohový kop.
86'
Rakitić nakopl míč z přímého kopu do šestnáctky Atlética na Diega Carlose, ten ale zády k brance hrací předmět usměrnil mimo Oblakovu branku.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Ludwig Augustinsson.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Munir.
83'
De Paul potáhl míč ze středu pole až před domácí šestnáctku, kde ho chtěl přenechat Cunhovi. Jeho úmysl však přečetl domácí gólman Bunú, jenž byl u míče jako první.
82'
Na Lemarův centr z rohu si v šestnáctce Sevilly naběhl Hermoso, jeho hlavičku ale chytil bez větších problémů domácí gólman Bunú.
81'
Cunha vybojoval míč v souboji s Koundém a v šestnáctce ho posunul na rozběhnutého Félixe. Jeho střelu srazil nohou na rohový kop Diego Carlos.
80'
Atlético má v těchto chvílích výraznou převahu a domácí mají velký problém se vůbec dostat k míči.
78'
De Paulův centr zprava odhlavičkoval Mir za šestnáctku k volnému Carrascovi, jenž poslal míč nepovedenou střelou z voleje výrazně mimo Bunúovu branku.
77'
Cunha našel přihrávkou z levého křídla na hranici šestnáctky Lemara, jeho střela ale byla zblokována. Lemar pak na konci této akce získal zblokovaným centrem další rohový kop Atlética.
76'
Střely: 4:11
75'
Carrascův centr z přímého kopu z levé strany útočné poloviny dokázal Félix hlavou tečovat, míč ale usměrnil mimo domácí branku.
74'
Centr z rohu Atlética zasáhl na přední tyči Kondogbia a hlavičku letící k zadní tyči odvrátil do bezpečí těsně před brankovou čárou Delaney.
73'
Carrasco utekl na levé straně Rekikovi a pronikl u brankové čáry až do šestnáctky. Jeho přihrávku před branku odkopl na rohový kop Gudelj.
72'
Ocampos šlápl při napadání rozehrávky Atlética na nohu Kondogbiovi. Ten se jen těžce zvedá z trávníku, ošetření ale nepotřebuje.
71'
Mir aktivním presinkem vybojoval míč pro svůj tým a okamžitě založil rychlou akci Sevilly. Na jejím konci byl Ocampos, jenž z hranice šestnáctky vypálil nad Oblakovu branku.
70'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává už vystřídaný Gonzalo Montiel (Sevilla FC).
69'
Trenérovi Atlética Diegovi Simeonemu se tento verdikt vůbec nelíbil a dožaduje se červené karty pro Gómeze. Neúspěšně.
68'
Žlutou kartu dostává Alejandro Gómez (Sevilla FC), jenž doslova sestřelil ve středu pole rozběhnutého Lemara.
67'
Ani tato standardka ale hostům štěstí nepřinesla. Domácí tentokrát získali odražený míč a přecházejí do rychlého protiútoku.
66'
Trippierův centr ze standardky do šestnáctky Sevilly domácí obrana vyřešila, v souboji o odražený míč ale fauloval Félixe Ocampos.
66'
První žlutou kartu zápasu dostává za faul na Cunhu ve vzdušném souboji Karim Rekik (Sevilla FC).
64'
Oba týmy si pak nepovedenými rozehrávkami vyměnily ve středu pole kontrolu nad míčem, až se nakonec vrátil na kopačky hráčů Atlética.
63'
Sevilla odpovídá svým útokem, kterým se po pravé straně dostala až k pokutovému území madridského týmu. Koundé se do něj snažil prokličkovat, v čistém souboji ho však vytlačil za brankovou čáru Hermoso.
62'
Carrasco si naběhl na levou stranu šestnáctky a centrem před branku hledal Cunhu. Před ním odkopl míč Diego Carlos.
61'
Ti se dostali na útočnou polovinu, jejich kombinace se ale opět zasekla na seřazené obraně Sevilly.
60'
Hra se uklidnila a opět sledujeme hlavně boj o střed pole. Míč mají v této chvíli na kopačkách fotbalisté Atlética.
58'
Ocampos utekl na pravém křídle Hermosovi a s míčem se dostal až do pokutového území Atlética, jeho přihrávka ale šla přímo mezi dva dobíhající spoluhráče.
57'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Matheus Cunha.
56'
Sevilla vytlačila kombinující hosty za půlící čáru, o míč je ale připravit nedokázala. Atlético se tak po chvilce vrátilo na útočnou polovinu.
55'
Koundého rozehrávku vystihl Hermoso, jenž okamžitě zavezl míč na útočnou polovinu. Domácí ale stihli zacouvat dozadu a hosté musí útočit „do plných“.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Marcos Acuňa.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Iván Romero, přichází Rafa Mir.
53'
Rekik těsně před brankovou čárou připravil de Paula o míč a pak ho posunul do druhé vlny na dobíhajícího Rakitiće. Ten střelou z první namířil do boční sítě.
52'
Romero si zpracoval odkop ze své poloviny hřiště, v ostrém souboji mu ale míč vzal Kondogbia. Ten pak nepovedeným nákopem na Suáreze vrátil kulatý nesmysl domácím.
51'
Lemarův centr se na hranici šestnáctky Sevilly odrazil k volnému de Paulovi, jenž vystartoval do odvážného průniku. Jeho akce skončila až obranným skluzem Rekika.
50'
Poprvé ve druhém poločasu se na polovinu soupeře dostali i domácí, ze svého útoku ale vytěžili jen jeden velmi nepřesný centr Rakitiće, který skončil daleko za Oblakovou brankou.
49'
De Paul pak našel hezkou průnikovou přihrávkou na pravé křídlo rozběhnutého Trippiera, jehož centr z první chytil připravený domácí gólman Bunú.
48'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi rozpačitě a hosté se znovu dostali na útočnou polovinu. Jejich akci ukončil velmi diskutabilním zákrokem proti Suárezovi Diego Carlos.
47'
Koke krásnou kolmicí mezi obránce Sevilly vysunul do šestnáctky Carrasca a jeho střelu musel ve skluzu zblokovat Diego Carlos.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází João Félix.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Domácí začali zápas skvěle a hned první střela z jejich strany skončila gólem, když v 7. minutě namířil krásnou ránou do pravého horního rohu branky Atlética Ivan Rakitić. Pro Sevillu to ale byla současně jediná střela na branku v prvním poločase, hosté totiž postupně hru vyrovnali a dokonce častěji zakončovali své útoky. Nakonec se jim povedlo vyrovnat ve 33. minutě, když Lemarův centr z rohového kopu usměrnil hlavou do domácí branky Felipe. Sevilla ještě v závěru prvního dějství zatlačila hosty do obrany, Atlético ale disciplinovanou hrou v zadních řadách nepustilo domácí k ničemu. Největší radost z dosavadního průběhu tohoto zápasu tak mají zřejmě hráči a fanoušci Realu Madrid...

Fauly: 5:9
45+4'
45+3'
Trippier hned po zisku míče nakopl hrací předmět na útočnou polovinu, kde musel před rozběhnutým Suárezem odhlavičkovat míč do zámezí Koundé.
45+2'
Domácí se sice dostali pod tlak presujících hostů, míč ale znovu udrželi pod kontrolou a bez větších potíží se dostali zpět na útočnou polovinu.
45+1'
45+1'
Rakitić našel přesným nákopem na levou stranu šestnáctky Delaneyho, jenž ještě vracel míč na opačnou stranu. Jeho přihrávku ale nedokázal zpracovat žádný z hráčů Sevilly.
45'
Koke podrazil před vlastní šestnáctkou Romera. Další přímý kop pro Sevillu.
44'
Hermoso pak tuto situaci i vyřešil, když odhlavičkoval centr domácích do šestnáctky. Fotbalisté Sevilly hrací předmět ve středu pole opět získali na své kopačky.
43'
Hermoso tohle běhání už zřejmě nesnesl a na pravém křídle srazil na trávník rozběhnutého Gómeze. Standardka pro Sevillu.
42'
Už více než dvě minuty běhají hosté neúspěšně za přihrávajícími si domácími. Ti se k šestnáctce Atlética nedostali, míč ale drží pevně pod kontrolou.
41'
Od Bunúa začal další postupný útok Sevilly, který umožnil domácím dostat se na útočnou polovinu. Atlético se začíná dostávat v závěru poločasu pod tlak domácích.
40'
Oblak vyboxoval Rakitićův centr z rohového kopu tak, že se míč dostal až do středu pole. Obránci Sevilly kulatý nesmysl okamžitě posunuli malou domů až na svého brankáře.
40'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo de Paul.
39'
Llorente zůstal sedět na trávníku a musí být ošetřen. Podle signalizace lékařů Atlética na střídačku to v jeho případě vypadá na svalové zranění...
38'
Rozehrát se však Seville povedlo a hosté přece jen museli zacouvat dozadu. Kombinace domácích skončila zblokovaným centrem Jordána z levé strany.
37'
Hosty vstřelená branka povzbudila a vysokým presinkem dělají domácím obrovské problémy. Obránci Sevilly si míč přihrávají jen před vlastní šestnáctkou.
36'
Koke zakončil tento útok střelou ze vzdálenosti cca 25 metrů, kterou poslal míč na tribunu za Bunúovou brankou.
35'
Suárez hezkým pasem za domácí obranu vyslal do náběhu Lemara, ten se ale sám zbytečnými kličkami vytlačil do příliš ostrého úhlu. Odtamtud musel míč posunout dozadu.
33'
Atlético právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Lemar nacentroval z rohového kopu do brankového území, kde nezachytil Delaney náběh FELIPEHO a ten prudkou hlavičkou k zemi poslal míč mimo dosah domácího brankáře Bunúa. Asistence: Thomas Lemar.
32'
Zápas se v posledních minutách změnil na taktickou bitvu, ve které nechce ani jeden tým zbytečně otevřít hru. Sledujeme tak hlavně boj o střed pole.
31'
Lemar při snaze vypíchnout míč Romerovi zasáhl domácího útočníka do kotníku. Ten je naštěstí v pořádku a domácí po rozehrávce standardky pokračují v postupném útoku.
30'
Domácí se vrátili na útočnou polovinu, zatím ale kombinují jen v uctivé vzdálenosti od šestnáctky Atlética Madrid.
29'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Nemanja Gudelj.
28'
Lemarův centr ze standardky zvedl Koundé hlavičkou tak, že se míč odrazil na zadní tyč ke Correovi. Ten nepovedenou střelou z voleje poslal míč mimo domácí branku.
26'
Montiel v souboji s rozběhnutým Carrascem spadl, při svém pádu ale zasáhl Carrasca do břicha. Fotbalista Atlética musí být ošetřen.
25'
Držení míče: 59 % : 41 %
24'
Rekik potáhl míč po levé straně na útočnou polovinu a dostal se dokonce až k šestnáctce Atlética, tam ale jeho průnik ukončil Trippier.
23'
Koundému se povedlo vybojovat míč a Koke ho okamžitě musel zastavit faulem, jinak by domácí vystartovali do rychlého protiútoku.
22'
Hosté se snaží rozehrát postupný útok, opět ale narazili na seřazenou obranu Sevilly, která je nepouští do těsné blízkosti své šestnáctky.
21'
Ocampos si zpracoval těžký nákop na pravé křídlo, míč mu ale při kličce proti Carrascovi odskočil za brankovou čáru.
20'
Tam však ze své útočné akce ale kromě jednoho centru Trippiera nevytěžili nic. Domácí hrací předmět získali a s rozehrávkou nijak nespěchají.
19'
Hermoso se pak předvedl i fotbalověji, když odhlavičkoval na spoluhráče nákop domácích obránců na Romera. Hosté pak přenesli hru na útočnou polovinu.
18'
Ocampos se pokusil o průnik po pravé straně, jeho akci ale ukončil nedovoleným způsobem Hermoso. Domácí si míč přihrávají ve středu pole a na vlastní polovině.
17'
Montiel si naběhl na pravé křídlo na průnikovou přihrávku Ocampose a pak mu přihrávkou do šestnáctky míč vrátil. Osamocený Ocampos však ve výborné střelecké pozici vypálil z první vysoko nad Oblakovu branku.
16'
Následný centr Llorenteho z pravé strany odkopl do bezpečí Koundé. Po autovém vhazování se pak míč dostal na kopačky domácích, kteří rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
15'
Další pokus Atlética o rychlou rozehrávku skončil tím, že Jordán odhlavičkoval do autu nákop na pravé křídlo na rozběhnutého Llorenteho.
14'
Hra se teď trochu vyrovnala a týmy se snaží získat postupnými rozehrávkami převahu ve středu pole. Zatím se to ani jednomu celku nedaří.
13'
Seville se povedlo kombinující hosty vytlačit až před jejich šestnáctku a nakonec je donutit k nepřesnému nákopu na Suáreze. Míč skončil u gólmana Sevilly Bunúa.
12'
Centr Atlética z rohového kopu proletěl celou domácí šestnáctkou a skončil u Carrasca na opačné straně. Ten se spoluhráči pokračuje v útočné kombinaci.
11'
Jordán srazil Correův centr zprava za brankovou čáru, hosté ale ještě vrátili míč před branku zmatených domácích. Až po chvilce odpískal rozhodčí rohový kop.
10'
Ze své aktivity vytěžili domácí rohový kop, který rozehrál Rakitić. Jeho centr na zadní tyč nedokázal zasáhnout žádný hráč Sevilly.
9'
Domácí se okamžitě po výkopu hostů dostali k míči a usadili se na útočné polovině.
7'
Domácí krásnou brankou otevírají skóre! IVAN RAKITIĆ dostal míč od Rekika ve vzdálenosti zhruba 25 metrů od domácí branky a jelikož měl hromadu času a prostoru, tak si svou střelu připravil skutečně důkladně a krásnou ránou vymetl pravý horní roh Oblakovy branky. Asistence: Karim Rekik.
6'
Domácí obránci si míč přihrávají ve středu pole. Hosté zacouvali do obranného postavení a nechávají iniciativu hráčům Sevilly.
5'
Atlético se nastěhovalo na útočnou polovinu a získalo rohový kop. Při jeho rozehrávce si neporozuměli Llorente s Lemarem a druhý jmenovaný fotbalista se ocitl v ofsajdovém postavení.
4'
Correa hned po přechode půlící čáry vypálil na domácí branku a téměř zaskočil dezorientovaného brankáře Bunúa. Jeho rána nakonec skončila těsně nad brankou Sevilly.
3'
Romero se pak vydal napadat rozehrávku Atlética a donutil hosty k nepřesnému nákopu na útočnou polovinu. Míč skončil u domácího brankáře Bunúa.
2'
Sevilla získala míč vysokým presinkem pod svou kontrolu. Rekik na konci domácí rozehrávky nakopl míč na debutanta Romera, ten ale prohrál hlavičkový souboj s Kondogbiou.
1'
Výkop utkání měli hosté. Jejich první nákop na útočnou polovinu zastavili obránci Sevilly, ti ale nepovedenou rozehrávkou vrátili míč obráncům Atlética.
1'
Sevilla bude hrát v bílých dresech, Atlético v modrých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Sevilla FC: Bunú – Rekik, Diego Carlos, Koundé, G. Montiel – Rakitić (C), Delaney, Jordán – A. Gómez, Romero, Ocampos.

Náhradníci: Dmitrović, Díaz – Augustinsson, Gudelj, Munir, Mir, Óscar Rodríguez, Acuňa, Idrissi, Cruz, Juanlu, Quintana.

Trenér: Julen Lopetegui

Atlético Madrid: Oblak – Felipe, Kondogbia, Hermoso – Koke (C) – Trippier, M. Llorente, Lemar, Carrasco – Á. Correa, L. Suárez.

Náhradníci: Lecomte – de Paul, Félix, Lodi, H. Herrera, Cunha, Serrano, Martín, Camara.

Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Bengoetxea – Fernández, Vega.

Vzájemné zápasy

Vzájemná bilance z posledních deseti ligových sezon mluví jasně ve prospěch Atlética, které z 20 utkání proti Seville prohrálo jen dvakrát, vyhrálo devětkrát a v devíti zápasech se zrodil nerozhodný výsledek. V minulé sezoně vyhrály týmy hrající doma – Atlético v lednu 2021 2:0 a Sevilla v dubnu 2021 1:0.

Posledních 5 vzájemných ligových zápasů:
12. 5. 2019: Atlético Madrid – Sevilla 1:1
2. 11. 2019: Sevilla – Atlético Madrid 1:1
7. 3. 2020: Atlético Madrid – Sevilla 2:2
12. 1. 2021: Atlético Madrid – Sevilla 2:0
4. 4. 2021: Sevilla – Atlético Madrid 1:0

Atlético se v lize trochu zaseklo a po dvou porážkách – doma překvapivě s Mallorcou a na půdě městského rivala Realu – kleslo na čtvrté místo, ze kterého ztrácí na třetí Betis už 4 body (Atlético má zápas k dobru). Na rozdíl od Sevilly se mu ale povedlo z těžké skupiny Ligy mistrů, kde čelilo Liverpoolu, FC Porto a AC Milán, postoupit z druhého místa do osmifinále. Madridský klub navíc teprve čeká vstup do Španělského poháru, protože byl nasazen až do třetího kola.

Atlético má v této sezoně na svoje poměry poměrně děravou obranu a hned několik klubů má méně inkasovaných gólů. Naopak, v útoku je očekávaným lídrem Luis Suárez se sedmi vstřelenými brankami, který je osmým nejlepším střelcem španělské LaLigy. Atlético může před tímto zápasem povzbudit i dobrá bilance v zápasech venku, na cizích hřištích je totiž čtvrtým nejlepším týmem soutěže.

Sevilla FC

Sevilla předvádí v první polovine ligové sezony skvělé výkony a zaslouženě je na druhém místě za vedoucím Realem Madrid, na který ztrácí 8 bodů (Sevilla má navíc zápas k dobru). V předchozích 16 ligových zápasech prohrála jen dvakrát – s Granadou (0:1) a naposledy na konci listopadu s Realem Madrid (1:2), kvůli čemu se právě vytvořil odstup mezi Sevillou a Realem. Výborné výsledky v lize ale kontrastují s výsledky v poháru a Lize mistrů. Ve Španělském poháru Sevilla vyřadila čtvrtoligovou Córdobu až po prodloužení a také čtvrtoligový Andratx dokonce až po penaltách. V Lize mistrů Sevilla dokonce nepostoupila do jarní části vůbec, když ve skupině s Lille, Salzburgem a Wolfsburgem vyhrála jen jednou a skončila na třetím místě.

Tým těží hlavně ze skvělé obrany, která má nejméně inkasovaných gólů ve španělské LaLize (11 inkasovaných branek). Směrem dopředu je Sevilla také produktivní, žádný z její hráčů ale výrazněji nevyčnívá a útočná produkce je rovnoměrně rozložena mezi několik fotbalistů. Důkazem toho je, že nejlepší střelec Sevilly Rafa Mir je s 5 brankami až na děleném 16. místě v tabulce střelců. Doma se Seville v této sezoně velmi daří, když vyhrála všechna domácí utkání kromě jednoho.

Betis – Sevilla 0:2
Sevilla – Alavés 2:2
Real Madrid – Sevilla 2:1
Sevilla – Villarreal 1:0
Athletic Bilbao – Sevilla 0:1
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Sevilla FC – Atlético Madrid. Šlágr 18. kola španělské LaLigy začíná ve 21:00.