La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Espanyol - 31. prosince 2021   16:15

Valencia
51' Alderete (Costa)
1:2
(0:0)
Espanyol
83' de Tomás   • 88' Puado  (Puado)
Valencia
Cillessen – T. Correia (78. Iranzo), Guillamón, Alderete, J. Vázquez (67. Piccini) – Costa (84. Čeryšev), Soler (C), Wass (84. Koindredi), Duro – M. Gómez, Guedes.
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio de Mestalla, Valencia
29 566 diváků
Espanyol
Diego López – Aleix Vidal (C) (81. Carreras), Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Darder, Bare (82. Morlanes), Melamed (71. Ó. Gil) – Embarba (61. Puado), Loren (71. Dimata), de Tomás.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 29 566 diváků.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:14.
Utkání je u konce a hosté se po obratu mohou radovat z výhry. Vstup do druhé půle měli lepší hráči Valencie a už v 51. minutě se po hlavičce Omara Aldereteho dostali do vedení. Domácí i nadále drželi mírnou převahu a vypadalo to, že dokráčí k výhře. Jenže v 83. minutě Raúl de Tomás srovnal z penalty, nařízené za zákrok na Carrerase a navíc byl vyloučen domácí Duro. Přesilovku Espanyol využil v 88. minutě, to se přesnou hlavičkou trefil Javi Puado a zařídil první výhru barcelonského celku z trávníku Valencie od roku 2007.
90+6'
90+6'
Ještě jedna žlutá karta na straně Valencie, dostal ji gólman Jasper Cillessen.
90+5'
Espanyol drží míč na útočné polovině a dokonce je tu i rohový kop. S rozehrávkou se rozhodně pospíchat nebude.
90+4'
Maxi Gómez v pokutovém území netrefil míč, hosté vzápětí odkopli.
90+3'
Adria Giner Pedrosa za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
90+2'
Přímý kop pro domácí tým, to vše po Pedrosově bodyčeku.
90+1'
Po rohu se domácí ofenzíva dostala k hlavičce, ta se zastavila o břevno, López tak zasahovat nemusel. Tohle byla od Iranza velká šance.
90'
Bude se nastavovat šest minut.
89'
Domácí tlačí, snaží se srovnat, mají teď rohový kop.
88'
Espanyol právě vstřelil branku!
Šok pro domácí. Ti nechali projít soupeře k centru, na vysokou přihrávku z pravé strany si na malém vápně naběhl JAVI PUADO a zblízka překonal CIllessena. Stav je tak rázem 1:2 a hosté jsou blízko výhře!
87'
Na centr z pravé strany si naskočil Maxi Gómez, hlavička ale skončila o pořádný kus vedle.
86'
Závěr se nám zase nese v nervóznějším duchu, na obou stranách bylo k vidění několik faulů.
85'
Espanyol je vyrovnáním hodně povzbuzen a CIllessen musel čelit střele de Tomáse z vápna. Tentokrát uspěl.
84'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Koba Koindredi.
84'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hélder Costa, přichází Denis Čeryšev.
83'
Míč si na penaltový puntík postavil RAÚL DE TOMÁS a i když jeho střela mela do ideálních parametrů daleko, skóroval. Ránu poslal doprostřed branky a i když Cillessen nebyl daleko od zákroku, míč mu pod rukou prošel do sítě.
83'
Hugo Duro navíc za svůj zákrok dostal žlutou kartu a jelikož to je dnes jeho druhá, následovala i ta červená!
82'
Penalta pro Espanyol! Carreras se vřítil do šestnáctky mezi dva hráče, Hugo Duro jej srazil a rozhodčí neváhal ani okamžik!
82'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Keidi Bare, přichází Manu Morlanes.
81'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Jofre Carreras.
80'
Zase se bude střídat, tentokrát na straně hostujícího celku.
79'
... a také domácí Hugo Duro.
79'
Strkanice o míč a rozhodčí opět tahal žluté karty. Dostal ji hostující Óscar Gil...
78'
Rubén Iranzo se uvedl pomalou rozehrávkou autového vhazování a dostal za to žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Rubén Iranzo.
76'
Hostující Raúl de Tomás vystřelil po zemi, jenže přesně doprostřed branky, kde byl připraven Cillessen.
75'
Šance i na opačné straně. Na centr z pravého křídla si naskakoval Hélder Costa a na poslední chvíli jej předskočil jeden z obránců a míč odvrátil!
73'
Tohle už vypadalo o mnoho lépe. Po akci pravou stranou přišla příhra na střed a Puadoa střela po zemi skončila těsně vedle!
72'
Snaha hostů o centr po zemi skončila u Aldereteho, Valencia se ubránila.
71'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Loren, přichází Nany Landry Dimata.
71'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Óscar Gil.
69'
Protiútok domácích skončil u pokutového území, jeden z hráčů zahrál rukou.
68'
Konečně střela. Míč se odrazil kousek za šestnáctku k Baremu, jeho rána z první ale skončila na tribuně mezi diváky.
67'
Zase tu máme pasáž bez souvislejší akce, zápas postrádá tempo.
67'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jesus Vázquez, přichází Cristiano Piccini.
65'
Na domácí straně se chystá střídání, Vázquez má totiž zdravotní problémy.
63'
Žlutá karta na straně domácích, za zbytečné dohrání byl potrestán Daniel Wass.
63'
Po Vázquezově centru domácí reklamovali ruku v pokutovém území, sudí ale ihned ukázal, že tohle pískat nebude.
61'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Javi Puado.
61'
Hra se z pravé strany dostala do šestnáctky Pedrosa se z úhlu snažil Cillessena překvapit. Ten vykopl pravou nohou.
60'
Vidalovi se nepovedlo odcentrovat, je z toho pro hosty pouze autové vhazování.
59'
Espayol kombinuje, ale je stále daleko od toho, aby nějakou střelou ohrozil gólmana Cillessena.
57'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a po druhém centroval Embarba. Cillessen dokázal vyboxovat.
56'
Hra se nám přesunula na opačnou polovinu, Vidal vybojoval pro Espanyol rohový kop.
55'
Domácí tým teď nikam nepospíchá, Alderete čeká, až se mu někdo nabídne.
53'
Rázem tak má Espanyol co dohánět a zase se mu výhra z Valencie vzdaluje. Naposledy tu barcelonský klub vyhrál v roce 2007.
51'
Valencia právě vstřelila branku!
Teď se už ale domácí gólu dočkali a vedou. První centr sice obrana Espanyolu dokázala odvrátit, ale ten další už skončil u nabíhajícího OMARA ALDERETEHO a ten prudkou hlavičkou zblízka nedal Lópezovi šanci na zákrok – 1:0.
50'
Tak už je po kontrole a penalta to nakonec nebude...
49'
Po rozehrávce a dalším centru došlo k zákroku v pokutovém území, po kterém šel domácí Gómez k zemi a bude se kontrolovat video.
48'
Centr z pravé strany López vyškrábl nad břevno, je tu roh pro domácí.
48'
Na opačné straně se Valencia prokombinovala k pokutovému území a López musel pohotově odkopávat.
46'
Hosté ihned po rozehrávce z kruhu zaútočili a Sergi de Tomás dostal přihrávku před gólmana. Z dobré pozice ale jeho branku přestřelil!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:17.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalu nepřinesl. V úvodu se sice oba celky snažily o útočné výpady a domácí Duro dokonce hlavičkou trefil Lópezovu tyč, s postupem času se ale začalo více bojovat na úkor techničnosti. Dalších velkých šancí jsme se tak nedočkali a tak ani gólů. Do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45'
45'
Další centr už pokrýval Cillessen, na zadní tyči rukou prodloužil vysoký míč a odvrátil hru mimo vlastní šestnáctku.
44'
Hosté rozehráli rohový kop a po střele z levé strany ihned reklamovali hru rukou. Sudí ale ihned ukazoval, že tohle bude pouze další roh.
42'
Ofsajd. Hosté předvedli pěknou kombinaci, ale finální pas na Melameda skončil mimo dovolené postavení.
41'
Se svým centrem neuspěl ani Adria Giner Pedrosa, nízký pas skončil u obrany Valencie.
40'
Z pravé strany přilétl do pokutového území centr v podání Sergi Dardera, u míče byl ale jako první Cillessen a stáhl si jej do rukavic.
38'
A zase tu máme menší útlum, na obou týmech je vidět, že nechtějí udělat hlavně chybu.
36'
Začalo se hrát o něco více útočněji, Vidal potáhl akci Espanyolu, jeho centr ale nešel přesně do míst, kde jej čekali spoluhráči.
35'
Po Costově přiklepnutí se mezi dvěma obránci snažil prosmýknout Soler, v rozhodujícím okamžiku ale o míč přišel.
33'
Tak ani tady to neklaplo, zeď zastavila prudký pokus a dopředu už míří Valencia.
32'
Hra se nám rychle přesunula na opačnou stranu a Correia svým zákrokem nabídl Espanyolu zajímavou standardní situaci.
31'
Prudký Solerův centr z přímého kopu pouze prolétl vápnem a po teči obrany je z toho pouze autové vhazování pro Valencii.
30'
Žlutá karta i na straně Espanyolu, za stažení Correii u pokutového území ji dostal Nico Melamed.
29'
Soler rozehrál další rohový kop, ten svým dobrým výskokem odvrátil hlavou Leandro Cabrera.
28'
Centr se stáčel na malé vápno, López a jeho spoluhráči i tuto situaci zvládli bez problémů odvrátit.
27'
Valencia se snažila rychle rozehrát, sudí je ovšem přibrzdil a roh se bude opakovat.
25'
Tempo nám teď lehce pokleslo, sledujeme hru převážně okolo středového kruhu.
23'
Centr od rohového praporku vyboxoval pozorný López, následná Wassova rána zpoza šestnáctky šla vysoko nad.
23'
Další sražený pokus, tentokrát si domácí Valencia vybojovala rohový kop z levé strany.
22'
Z ostrého úhlu se pokoušel vystřelil Duro, jeho ránu hosté srazili na autové vhazování. Valencia pokračuje v útoku.
20'
Následný přímý kop se Espanyolu vůbec nevydařil, přetažený pas skončil u Cillessena.
19'
Teď se už karta ukazuje, dostal ji domácí Gonçalo Guedes, když zastavil unikajícího Dardera.
17'
Domácí rychle rozehráli, Guedes z pravé strany popíchl špičkou na branku, López ale v poklidu míč lapil a hned rozehrál.
16'
Ostrý zákrok na domácího Correiu, tentokrát se ale faul Adriána Embarby obešel bez karty.
15'
Nevyšlo to ale ani domácímu celku, o rozehrávku se teď pomaličku snaží Diego López.
14'
Až příliš dlouhý pas za domácí obranu, míč skončil u připraveného Cillessena.
12'
Viděli jsme první žlutou kartu zápasu, domácí Thierry Correia skluzem sestřelil Perdosu a tady nebylo o čem.
10'
Espanyol se u míče dlouho neudržel, ten je teď u brankáře Cillessena a Valencia zahajuje další útok.
9'
První velká šance utkání! Na pravé straně se uvolnil Soler, centrem našel Dura a jeho hlavička skončila na tyči Lópezovy branky!
8'
Vázquez zachytil rozlet hostujícího týmu a Valencia už jde pomaličku dopředu po levé straně.
7'
Nakrátko rozehraný rohový kop domácího celku, míč ovšem skončil pouze u hráčů Espanyolu.
6'
Po krátkém sprintu centroval po zemi Pedrosa, hledal na vápně spoluhráče, jeho pas ale odkopl vracející se Soler.
5'
Výpad po levém křídle skončil ještě před pokutovým územím a už je tu protiakce Espanyolu.
4'
Valencia u míče na vlastní polovině, směrem dopředu se zatím domácí moc nežene.
3'
Úvod zápasu se nese v docela tvrdém duchu, oba celky zvolily opravdu bojovný styl.
2'
Domácí se hned v úvodu dostali na dostřel a zpoza vápna zakončoval Wass. Šlo to ale velký kus vedle pravé Lópezovy tyče.
1'

Valencia CF: Cillessen – T. Correia, Guillamón, Alderete, J. Vázquez – Costa, Soler (C), Wass, Duro – M. Gómez, Guedes.
Náhradníci: Mamardašvili, Doménech – Piccini, Čeryšev, M. Vallejo, Koindredi, Musah, A. Blanco, Joseda, Iranzo, Aleman, Burlamaqui.
Trenér: José Bordalás

Espanyol Barcelona: Diego López – Aleix Vidal (C), Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Darder, Bare, Melamed – Embarba, Loren, de Tomás.
Náhradníci: Oier – Miguelón, Wu, Dimata, Ó. Gil, Carreras, Vilà, Melendo, Puado, Morlanes, Villahermosa, Gorjón.
Trenér: Vicente Moreno

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de Mestalla začne v 16:15, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude José Sánchez, kterému budou na pomezí asistovat Raúl Cabañero a José Gallego.
Valencia CF

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 28 bodů a může se pyšnit slušnou formou. Napříč soutěžemi drží sérii devíti zápasů bez porážky a posledních pět skončilo výhrou. Naposledy se o pohodě Valencie přesvědčilo Levante, které Valencia porazila na jeho trávníku po divoké přestřelce 4:3. A dnes se tým pokusí o výhru s pořadovým číslem šest.

Espanyol Barcelona

Hosté jsou na 11. místě s 23 body a forma je u barcelonských kolísavá. V domácím poháru sice v prosinci přešli přes dva soupeře, v lize je to už ale horší. Espanyol padl na trávníku Vallecana, pak sice vyhrál doma s Levante, ale naposledy to na hřišti Celty Vigo neklaplo a skončilo to porážkou 1:3.
Dobré odpoledne u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 19. kola mezi týmy Valencia CF a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.