La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Vallecano - 27. listopadu 2021   16:15

Valencia
19' Soler
1:1
(1:0)
Vallecano
64' Palazón
Valencia
Cillessen – Foulquier, Diakhaby, Alderete, Gayá (C) – Soler, Wass (82. Musah), Guillamón (88. Koindredi), Costa (82. Čeryšev) – Guedes (63. M. Gómez), Duro (88. M. André).
Hernandez A.
Estadio de Mestalla (Valencia)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Valentín (90+3. Kévin Rodrígues), Comesaña – Palazón (79. Martín), Unai López (58. Pozo), Á. García – Guardiola (79. Bébé).

Ode mne je to vše. Přeji pěkný sobotní večer.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:14.
Dva rozdílné poločasy nám nabídl zápas mezi Valencií a Vallecanem. Minimálně tedy co se herního obrázku týče. První půle byla nudná a bez šancí, jediný gól vsítil z penaltového puntíku Carlos Soler. I druhý poločas sice přinesl jen jednu branku, byl ale mnohem zajímavější, a to hlavně ve svém závěru. Konečným výsledek nakonec byl 1:1, což znamenalo, že si oba týmy body rozdělily.
90+6'
90+5'
Bébé v další velké šanci Vallecana! Vzal to na sebe, trefil ale ovšem pouze Diakhabyho!
90+4'
Vzhledem k tomu, že byl hostující Valentin asi minutu ošetřován, bude nastavení asi o stejný čas prodlouženo.
90+3'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Kévin Rodrígues.
90+2'
Rozhodčí nastavil i ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základního hracího času.
90+1'
Souhru střídajících hráčů zakončoval po přihrávce Musaha Marcos André, ze skvělé pozice ovšem bránu přestřelil. Oba týmy tak nebyly daleko od možná rozhodujícího gólu!
90'
Bylo to ale opravdu hodně těsné. Velká škoda pro hosty tak znovu po pár minutách.
89'
Andres Martín šel úplně sám na Cilessena a také jej lobem překonal, gól ovšem neplatí, protože byl hostující střelec v malém ofsajdu!
88'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Marcos André.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Koba Koindredi.
87'
Gól ještě bezpochyby padnout může, oproti první půli se totiž opravdu nehraje tak moc defenzivně.
85'
Dva na nula teď prakticky šli hostující hráči. Ještě ale přišla přihrávka na prázdnou bránu, která ovšem byla příliš dlouhá. Velká škoda pro Vallecano!
84'
Také bych řekl, že ve druhé půli je naopak o něco lepší Valencia. Je poměrně paradoxní, že se prosadila pouze ve druhém poločase a její soupeř naopak pouze ve druhém.
83'
Z mého pohledu je druhá půle atraktivnější než ta první. Vidíme aspoň nějaké šance a není to taková nudná šeď.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Yunus Musah.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hélder Costa, přichází Denis Čeryšev.
81'
Po delší době poměrně dobrá šance. Dimitriveski dokázal vyrazit tvrdý pokus Foulquiera celkem z úhlu.
80'
Mohlo dojít k situaci čtyři na čtyři. Ještě předtím, než se akce dokázala rozvinout, tak Gómez míč ztratil.
79'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Andrés Martín.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Bébé.
78'
Zápas se nám pomalu začíná blížit do své desetiminutovky. Uvidíme, zda se některé z celků v tomto čase dokáže dostat do vedení.
76'
Pozo si za hranicí vápna udělal dobře prostor, jeho zakončení už ale tak povedené nebylo a míč celkem výrazně minul levou tyč brány.
75'
Žlutou kartu dostává Óscar Valentín (Rayo Vallecano).
74'
Standardní situaci zahrával Carlos Soler, jeho centr ale nebezpečný nebyl. Míč se odrazil ke Costovi, který trefil jen bránícího hráče.
73'
O chvíli později přišel naopak nedovolený zákrok z druhé strany. Obětí byl Maxi Gómez.
72'
Carlos Soler se dostal přes jednoho bránícího hráče, druhého už ovšem neobešel a navíc mu byl odpískán útočný nedovolený zákrok.
71'
Ani napodruhé to gólem neskončilo, míč se akorát po dalším centru Palazóna ocitl v rukavicích gólmana Cilessena.
70'
Palazón zahrával další rohový kop svého celku. Míč se k němu po chvíli vrátil a hostující střelec trefil jen Foulquiera. Roh si tak zopakuje.
69'
K vítězství nyní mají oba týmy stejně daleko a řekl bych, že stav je to poměrně zasloužené. Snad uvidíme ještě nějaké další šance.
68'
Žlutou kartu dostává Daniel Wass (Valencia CF).
67'
Veliká šance i na druhé straně. Parádní zákrok Dimitrievskiho! Naštěstí pro hosty ale nepřišla dorážka a stejný scénář jako na opačném konci se tak neopakoval.
66'
Začínáme tak prakticky od začátku. Rayo se prosadilo celkem z ničeho nic a jeho šance přišly jak blesk.
64'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Jesper Cilessen sice proti netradičnímu zakončení ještě skvěle zasáhl a míč vyškrábl, na dorážku ISIHO PALAZÓNA už ale neměl nárok.
63'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Maxi Gómez.
62'
Hlavní rozhodčí dnes rozhodně nešetří žlutými kartami. Rozdal jich už osm. Pět na domácí straně, zbývající tři pak na straně hostů.
62'
Žlutou kartu dostává Dimitri Foulquier (Valencia CF).
61'
V posledních minutách je hra už zase klidnější a moc šancí nenabízí. Nejlepší částí zápasu tak byl právě úvod druhého poločasu.
60'
Guardiola si zasprintoval a a dostal se k míči na pravé straně vápna. Byl ale ubráněn a o balon tak zase rychle přišel.
58'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Unai López, přichází José Angel Pozo.
57'
García si nyní ve vápně sice obhodil gólmana, mezi tím se ale do branky dostali bránící hráči a jeho následná střela v pádu byla jednoduchou prací pro Costu.
57'
Ani následný rohový kop domácích zakončen nebyl. V ofenzivě je však Valencia aktivnější než v té první.
56'
Domácí tým zahrával standardní situaci ze zajímavého místa na levém křídle. Soler to zkusil ostrou střelou nebo stříleným centrem. Obrana ale dokázal míč přizvednout nad bránu.
55'
Žlutou kartu dostává Isi Palazón (Rayo Vallecano).
55'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).
54'
Žlutou kartu dostává Santi Comesaña (Rayo Vallecano).
53'
Rayo je ale trochu v útlumu a to hlavně z toho hlediska, že už tak moc nedrží míč. Šance totiž nemělo ani v první polovině.
52'
Comesaña centroval z pravé strany, tento způsob však k úspěchu ze strany hostů zatím nevede. Stopeři si centry hlídají bez problémů.
51'
Tohle byly určitě největší šance Valancie ze hry, protože je pravda že si domácí v prvním poločase kromě penalty vůbec nic nevypracovali.
50'
První pětiminutovka určitě lepší než první poločas. Nyní pálil z pravé strany pokutového území Guedes, branku ale o kousek po zemi minul. Takhle by se nám to líbilo víc!
49'
Foulquier to na pravé straně udělal skvěle, obmotal se kolem soupeře a nabízel míč na druhou tyč. Hostující obránce ale dokázal zasáhnout a přihrávku překazit.
48'
Uvidíme, zda nám druhá půle přinese trochu více vzruchu než tak první. Bylo by to záhodno.
47'
Protiútok Valencie byl zastaven, Carlos Soler byla ale soupeřem napálen asi někam pod žebra. Bude ale v klidu.
46'
Palazón napřáhl z velké dálky prověřil Cilessena. Ten má tak po jedné minutě snad stejný počet zákroků jako za celý první poločas.
46'
První poločas je za námi a co si budeme povídat, byla to celkem nuda. Neviděli jsme skoro žádné šance a jediný gól padl z pokutového kopu. Ten po poměrně dlouhé kontrole situace u videa proměnil střelou do protipohybu v devatenácté minutě Carlos Soler. Rayo Vallecano sice více drží tým, samo se ale neprosadilo. Domácí tak po polovině utkání vedou 1:0-
45+5'
45+4'
Balliu centroval z pravého křídla, míč byl však bez problémů pohlídán obranou. Nic víc už se nestihne.
45+3'
Už tři domácí fotbalisté viděli v prvním poločase žlutou kartu. To by v tom druhém mohl pro ně být trochu problém a nepříjemnost.
45+2'
Žlutou kartu dostává Omar Alderete (Valencia CF).
45+1'
V prvním poločase se nastavují čtyři minuty a to hlavně kvůli prodlevám u videa s penaltou.
45'
Žlutou kartu dostává Mouctar Diakhaby (Valencia CF).
45'
Teď se Valencia ofenzivně trochu probudila. Míč už byl ve vápně a s ním Wass, tem byl ovšem zády k bráně a nakonec nedošlo ani k zakončení.
44'
Carlos Soler nyní vypálil z větší dálky, ovšem přestřelil. Konečně jsme po dlouhé odmlce ale viděli nějaký střelecký pokus.
43'
Rayo pak vystřelilo také jen jednou, párkrát ale na rozdíl od soupeře bránu i minulu. Je to však v hodně úsporném režimu.
42'
Domácí fanoušci na tomto celém zápase musí bavit pouze jen dosavadní výsledek, protože jejich tým mimo penalty nemá ani jednu střelu na bránu.
41'
Není moc o čem informovat. Většinu doby se totiž hraje mezi oběma brankami a ne u nich. Míč je pak většinou na kopačkách hráčů hostů.
39'
López se snažil vyslat po pravém křídle Balliua, do obrany se ale skvěle stáhl Guedes, který byl u balonu dřív než soupeř.
38'
Rayo má více než 60% držení míče, k ničemu velkému to ale ani nadále nevede. Jeho brankář Dimitriveski pak nemá dokonce ani jeden zákrok.
37'
Nehraje se ve špatném tempu, ukazuje se však, že mezi týmy není moc velký rozdíl. V tabulce sice trochu ano, ale Valencia zase hraje doma a to je její výhodou.
36'
Trochu to působí, jako kdyby se Valencia celý zápas soustředila hlavně na obrana. A proměněná penaltu jí k tmu hodně pomohla.
35'
Zatím jsme neviděli ani mnoho rohů. Jediný z nich totiž zahrávalo pouze Vallecano.
34'
Stále tak čekáme na nějaké větší šance. Jedinou střelu za poslední dobu vyslal jen López, kterou musel Cillesen vyboxovávat. Míč by ale asi i tak bránu minul.
33'
Po delší době se blíže v bráně soupeře dostali domácí fotbalisté. Guedes sehrál míč na levou stranu na Heldera Costu, jehož centr byl ale v klidu odvrácen obranou.
31'
Unai López nyní prověřil Cilessena z úhlu, ten v tomto případě tak musel míč vyrazit.
30'
Rayo Vallecano i nadále drží více míč a Valencia se spíše brání. Příliš mnoho práce však hosté brankáři Cillesenovi nenadělali.
29'
Jednoduchá práce pro gólmana Dimitrievskiho, který jen sebral pomaý míč, jenž k němu přijel do pokutového území.
28'
Standardní situace hostů z pravé strany opět úspěšná nebyla. Centrovaný míč byl hlavou prodloužen pouze poměrně daleko vedle levé tyče.
27'
Žlutou kartu dostává Carlos Soler (Valencia CF).
26'
Od proměněné penalty jsme opět neviděli ani jednu mez tři tyče. Tu snad v celém dosavadním průběhu obstaral jen a pouze Carlos Soler.
25'
Unai López dostal přihrávku do běhu na levé křídlo, rychle však zasáhl obránce Diakhaby, který míč odkopl do zámezí.
23'
Na obrázku hry se ale podle mě moc nezměnilo. Stále se na míči více Vallecano. Jeho centr z levého křídla teď byl odvrácen.
22'
Hostům navíc dnes v ofenzivě chybí Falcao, což je přece jen zkušený mazák s poměrně dobrou formou. Uvidíme, zda se jim podaří prosadit.
21'
Naopak Valencii to může jen a jen pomoci. Tohoto momenta po vstřeleném gólu se určitě bude snažit využít.
20'
Pro Vallecano to tak je poměrně kruté nebo jak to vyjádřit. V dosavadním průběhu totiž bylo přece jen o něco lepší.
19'
Valencia právě vstřelila branku!
První střelu domácích na bránu obstaral až CARLOS SOLER z penaltového puntíku a byl přesný. Trefil se k levé tyči do protipohybu gólmana.
18'
Žlutou kartu dostává Esteban Saveljich (Rayo Vallecano).
18'
Nakonec je všechno jinak! Valencia přece jen bude kopat pokutový kop!
17'
Nakonec se hlavní rozhodčí na obrazovku půjde podívat sám.
17'
Nicméně videorozhodčí si dávají na čas a stále se rozhodují, jak to bude.
16'
Konečně jsme tak na obou koncích hrací plochy viděli něco zajímavějšího. Třeba nám to hru trochu rozhýbe.
15'
Zajímavá situace na druh straně. Domácí se snad poprvé dostali do vápna a přišel penaltový zákrok. Penalta ovšem nebude, protože tomu všemu předcházel ofsajd!
14'
První větší šance zápasu. Unai López dostal přihrávku do druhé vlny a rychle vystřelil vnějším nárte z levé strany pokutového území. Minul ovšem bližší tyč branky.
13'
A ani v tomto případě se tomu tak nestalo, po odraženém míče přišla střela ze střední vzdálenosti. Comesaña ovšem míč napálil až nad horní tyč.
12'
Ani jeden z gólmanů zatím neměl prakticky žádnou práci. Úvod utkání je hodně poklidný.
11'
Rayo Vallecano zahrávalo standardní situaci z pravé strany hřiště. Centr byl ale až příliš dlouhý a doletěl až do zámezí.
9'
První minuty odpovídají tomu, že favorita je těžké určit. Zatím není skoro nic kromě dresů, co by týmy nějak rozlišovalo.
8'
Teď už domácí tým trošku déle kombinoval s míčem i na útočné polovině, centrovaný míč však dopadl jen na hlavu bránící hráče.
7'
Naopak hráči Valencie se na dostřel branky nedostali ještě ani jednou, o míč totiž často přiházejí někde okolo poloviny travnaté plochy.
6'
Prvních pět minut nám žádné vzrušení nebo střelu na branku nepřineslo. O něco blíže k tomu však měli hráči Vallecana.
5'
Daniel Wass byl faulován nedaleko středového kruhu, k míči se tak vrátí fotbalisté domácího celku.
4'
Hostující tým zahrával svůj první rohový kop. Centr od praporku byl odvrácen a stejně tak i následný balon poslaný do vápna z druhé strany.
3'
Guardiolovi se nepodařilo zpracovat v útoku dlouhý míč a ten se rak odrazil opět až k brankáři domácích.
2'
Hráči Valencie se ale také zatím nikam nedostali. Zápas by měl být vyrovnaný. Je těžké takto dopředu hledat většího favorita.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali hráči Vallecana. Okamžitě nakopli míč dopředu, ten byl však odhlavičkován jen ke gólmanu Cillesenovi.
1'

Valencia CF: Cillessen – Foulquier, Diakhaby, Alderete, Gayá (C) – Soler, Wass, Guillamón, Costa – Guedes, Duro.
Náhradníci: Doménech, Mamardašvili – M. Gómez, Jason, Čeryšev, Koindredi, M. André, Musah, Piccini, Račić, M. Vallejo.
Trenér: Bordalas Jimenez J.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Valentín, Comesaña – Palazón, Unai López, Á. García – Guardiola.
Náhradníci: I. Arboleda, L. Zidane – Bébé, Hernández, Maraš, Martín, Moreno, Pozo, Qasmi, Kévin Rodrígues.
Trenér: Iraola A.

Rozhodčí: Hernandez A.
Rayo Vallecano

Madridský celek si zatím nemůže prakticky na nic stěžovat. Jeho současné umístění je totiž určitě nad plán. Rayo Vallecano se totiž nachází na šestém místě ligové tabulky třeba i před svým dnešním soupeřem z Valencie. Právě šestý flek by mu v následující sezoně zaručoval boj v kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu. Současná forma hostujícího celku je absolutně průměrná. Ze tří posledních odehraných utkání totiž totiž jednou prohrál, jednou remizoval a jednou vyhrál.
Valencia CF

Z pohledu domácího celku letošní sezóna zatím není žádná hitparáda. V současných chvílích se totiž fotbalisté Valencie nacházejí mimo místa, která by jim v příštím ročníku zajistila účast v bojích v pohárové Evropě. Konkrétně je to až desátá příčka. Na kontě mají po čtrnácti odehraných zápasech 18 bodů, což znamená pětibodovou ztrátu alespoň na klíčovější šesté místo. Hlavní problémem Valencie je, že prostě nevyhrává. Z posledních deseti utkání totiž vyhrála pouze jedno. K tomu si pan připsala pět remíz.
Zdravím vás u zápasu 15. kola La Ligy, kterém se utkají týmy Valencia CF a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.