La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Bilbao - 23. ledna 2022   18:30

0:1
(0:1)
Bilbao
30' Serrano
Vallecano
L. Zidane – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Ciss (76. Nteka), Comesaña – Palazón (86. Bébé), Trejo (C) (76. Unai López), Á. García – Falcao (69. Guardiola).
Cordero – Cerezo, Porras
Estadio de Vallecas, Madrid
Bilbao
Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga (C) – Berenguer, Dani García, Zarraga (75. N. Williams), Serrano (62. Vesga) – I. Williams, Raúl García (84. Berchiche).
Ezkieta – Berchiche, Capa, Vesga, N. Williams, Núñez, Artola, Petxa.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 15:6. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:20.
Je dobojováno. Ve druhé půli jsme sledovali snahu Vallecana zvrátit nepříznivý výsledek, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou týmu. Rayo sice posílalo centry před Simóna a zakončovalo ze všech možných pozic, gólman Bilbaa ale moc práce neměl. A jelikož hosté toho také s výjimkou střely Serrana v úvodu druhého poločasu mnoho nepředvedli, tak zápas skončil výsledkem 0:1. Vallecano je po této porážce na osmém místě s 31 body, Bilbao se stejným počtem poskočilo na deváté místo.
90+7'
90+6'
Menší zmatek v šestnáctce, rozhodčí si v tom našel útočný faul Vallecana a to bude zřejmě konec nadějí domácích na bodový zisk.
90+5'
Domácí lavička hlasitě protestovala proti jednomu ze zákroků ve vápně, jenže výsledkem byla pouze červená karta pro jednoho ze členů realizačního týmu.
90+4'
Rohový kop pro Rayo. Centr dopadl na malé vápno, hosté pro tuto chvíli dokázali odkopnout.
90+3'
Simón zkrotil Bébého prudkou střelu po zemi, ale i kdyby z toho padl gól, tak by neplatil, neboť se pískal útočný faul.
90+2'
Přihrávka na levou stranu, Fran García ale neměl žádný prostor pro případný centr.
90+1'
Vallecano se nemůže prokombinovat z vlastní poloviny, hosté dobře přistupují k hráčům.
90'
Bude se nastavovat šest minut.
89'
A aby těch karet nebylo málo, tak jedna za faul zbyla i pro domácí barvy. Za skluz ji obdržel Unai López.
88'
Ještě jedna žlutá karta na straně Bilbaa, prohlédl si ji Nico Williams.
87'
Skutečně to na branku Bilbaa létá ze všech možných pozic, Álvaro García to zkoušel z levého kouta vápna, míč skončil mezi fanoušky.
86'
Zase jsme viděli ránu domácích nad branku, nyní se tím prezentoval Unai López.
86'
Žlutá karta na straně hostů, za nedovolený zákrok byl potrestán Iñigo Lekue.
86'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Bébé.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Yuri Berchiche.
83'
Zase střela, domácí zakončují ze všech pozic i úhlů, chybí tomu ale i ta základní přesnost.
82'
Žlutou kartu za zdržování hry dostal hostující gólman Unai Simón.
82'
Nápor Vallecana stoupá, dopředu hráče domácích ženou i zaplněné tribuny.
81'
Zase roh pro domácí, zakončení Frana Garcíi letělo zase vedle.
81'
Prudký centr z levé strany skončil u Nteky, ten hlavičkoval z malého vápna, míč ovšem pouze lehce lízl.
80'
Další rohový kop pro Rayo, po tomto centru vznikl menší závar, nyní ovšem bez zakončení.
79'
Po rozehrávce se do odraženého míče opřel Fran García, jeho dělovka skončila mezi diváky na tribuně.
79'
Roh pro Vallecano.
78'
Bilbao se teď stáhlo do obrany, na hranici vápna zvládá odvracet výpady soupeře.
76'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López.
76'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Randy Nteka.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Oier Zarraga, přichází Nico Williams.
74'
S centrem neuspěl ani Fran García, jeho prudký pas obrana Bilbaa odkopla.
73'
Álvaro García centroval z levé strany, Simón se po míči natáhl a míč si stáhl do rukavic.
71'
Hostující Iñigo Martínez na brankové čáře zastoupil svého gólmana a zabránil gólu, navíc se u toho lehce zranil, později se ale ukázalo, že to vlastně bylo zbytečné, neboť Vallecano celou akci táhlo z ofsajdového postavení.
70'
Následný přímý kop skončil u Simóna, ten předvedl u své levé tyče jistý zákrok.
69'
Faul hostujícího Daniho Garcíi před vápnem, tohle měl za žlutou kartu.
69'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Sergi Guardiola.
68'
Roh pro hosty. Na centr si ve vápně naskočil D. García, hlavou ale míč poslal pouze na horní síť.
67'
Na pravé straně se zasekávačkou uvolnil R. García a ihned zakončil. Míč se mu ale svezl po kopačce a stočil se směrem od branky.
66'
Bilbao v posledních minutách přidává na tempu, Vallecano se pouze brání.
64'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, ten druhý vznikl po zákroku Zidaneho proti střele z dálky, po následném centru už byl ale bez práce.
63'
Roh pro hosty po obranné hlavičce Saveljiche před naskakujícím Berenguerem.
62'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Nico Serrano, přichází Mikel Vesga.
60'
Žlutou kartou byl zároveň potrestán hostující Oier Zarraga.
60'
Máme tu pauzu, neboť přímo na hrací ploše byl ošetřován domácí Trejo a za pomoci týmového lékaře zamířil na postranní čáru.
59'
Náznak brejku domácích, po akci středem přišla příhra na levou stranu, jenže Falcao nedokázal zpracovat...
58'
Simón opět nepospíchal s odkopem od branky, už se na něj snášel pískot publika. Rozhodčí s ním ale má stále trpělivost.
58'
Pěkná kombinace Vallecana po rozehraném rohu, po ťukecu zakončoval Trejo, jenže bylo to ve skluzu a jeho popíchnutí scházela potřebná razance.
56'
Na pravé straně se uvolňoval Palazón, jeho následná střela však byla zablokována hned na hranici vápna.
55'
Akce Vallecana skončila už u pokutového území, hosté pak pouze odkopli co nejdál za půlku.
53'
Simón rozehrával od své branky, nikam s tím ale nepospíchal.
51'
Nepřesná přihrávka i na opačné straně, Iñigo Lekue centroval z pravého křídla, jenže míč opustil hrací plochu.
50'
Trejovi prostrkával přihrávku mezi obránci, jenže jeho spoluhráči jeho úmysl nepochopili a autor pasu jen bezmocně rozhodil ruce.
48'
Na opačné straně šel do zákroku gólman Simón, se střelou z levého rohu vápna si snadno poradil.
46'
Hned v úvodu druhé půle se hosté dostali do útoku, zprava přišla přihrávka do druhé vlny a nabíhající Nico Serrano vystřelil jen těsně nad!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Je za námi první půle, která přinesla celkem pěkný a aktivní fotbal z obou stran. Vallecano neúnavně kombinovalo u vápna, jenže prakticky žádná akce nebyla pro Simóna vysloveně nebezpečná. Bilbao hrálo trpělivě zezadu a pokud vznikla možnost, vydalo se kupředu. A jedna akce přinesla úspěch, ve 30. minutě přilétl do vápna centr, odražený míč se dostal k Nico Serranovi a ten křížnou ranou otevřel skóre. Byl jediným úspěšným střelcem a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Po přerušení hry si ale nechal zkontrolovat video a revize byla krátká. Viviana sice míč skutečně trefil do ruky, ta však byla u těla a k porušení pravidel tedy nedošlo.
44'
Domácí po další akci reklamovali hru rukou v pokutovém území, rozhodčí však pro tuto chvíli nechal pokračovat ve hře.
43'
A zase Vallecano. Ze střední vzdálenosti vystřelil Ciss, branku ovšem minul o velký kus.
42'
Střela i na opačné straně, Zidane si s prudkou ranou I. Williamse poradil a srazil ji na roh.
40'
Velice slušná šance domácích. Balliu z pravé strany přihrál na vápno na Álvara Garcíu, ten se bleskově otočil, ale vystřelil přesně do míst, kde byl připravený Simón.
39'
Rayo Vallecano u míče, není to ale zatím nic, co by musel soupeře nějak znepokojovat.
37'
Domácí Pathé Ciss doslova vlétl do Berenguera, byl mu pískán faul a mohl být rád, že to neměl za žlutou kartu.
36'
Unai Simón rozehrál dlouhým odkopem od vlastní branky, jenže pas poslal pouze k hráčům Vallecana.
35'
Comesaña byl u půlky faulován, domácí chtěli bleskově rozehrát, sudí je ale okamžitě vrátil a ukázal, že se bude hrát až po jeho písknutí.
34'
Nepřesná rozehrávka domácích, prudká rozehra po zemi skončila mimo hrací plochu.
33'
Álvaro García nacentroval z levé strany, našel hlavu Falcaa, jeho zakončení ovšem šlo vedle levé Simónovy tyče.
31'
Rázem tak mají hráči Vallecana co dotahovat, teď je mohou nevyužité akce hodně mrzet.
30'
Bilbao právě vstřelilo branku!
A tak udeřilo na opačné straně! Hosté podnikli rychlý brejk pravou stranou, centr na vápno se po souboji tří hráčů odrazil na levý roh vápna, kde si zpracoval NICO SERRANO a parádní ranou levačkou zamířil do protějšího rohu branky – 0:1.
29'
Palazón přenesl hru na levou stranu na Álvara Garcíu, ten se nejprve lehce zamotal v kličkách a poté byl jeho pas do vápna zase odvrácen hostující obranou.
27'
Vallecano rozehrálo přímý kop, prvotní centr byl hosty odvrácen, ale akce pokračovala krátkým závarem, ovšem opět bez přesného zakončení. Simón nemusel zasahovat.
26'
Zleva postupoval vpřed domácí Fran García, po centru ale přišel pouze obranný zákrok Bilbaa.
24'
Nakonec ale zasahovat vůbec nemusel, neboť Berenguerův centr pouze prolétl nad brankou.
23'
Přímý kop pro Bilbao z levé strany, Zidane si už koordinuje obránce před sebou.
21'
Snaha domácích fotbalistů se teď rozbíjí o dobře postavenou obranu hostů, centry končí u hranice pokutového území.
19'
Domácí Santi Comesaña fauloval loktem Zarragu, tohle sudím neuniklo. Zákrok se obešel bez karetního trestu.
18'
Pokračuje aktivní fotbal z obou stran, chybí tomu ale častější přesná střelba.
17'
Máme tu první žlutou kartu utkání, za faul v souboji o míč byl potrestán Iñaki Williams.
16'
A zase domácí. Palazón potáhl pravou stranou, jeho centr sice obrana Bilbaa odvrátila, ale přišel ještě pokus o volej od Treja. Jeho rána trefila jednoho z obránců.
14'
Za hosty se z pravého křídla na střed posunul Berenguer a hned vyslal nepříjemnou střelu ke vzdálenější tyči. Branku minul opravdu jen o kousek!
13'
Po rozehrání přímého kopu se na pravé straně dostal k míči Palazón, seběhl si trochu na střed, ale jeho rána byla zablokována ještě před hranicí vápna.
12'
Už třetí rohový kop hostů, tento centr ale přistál přesně v rukavicích gólmana Zidaneho.
10'
Do obranné činnosti Vallecana se zapojil i Palazón a byl to právě on, kdo kličkou přes Balenziagu zastavil akci hostů. Balenziaga navíc zahrál rukou.
9'
Stále čekáme na první střelu na některou z branek, nyní se o další postupnou akci snaží Athletic Bilbao.
8'
Protiútok Bilbaa byl obranou zastaven, míč skončil mimo hrací plochu a gólman Zidane se pozvolna chystá k odkopu.
7'
Santi Comesaña a Alejandro Catena se snažili vymyslet další útok domácích, tohle ovšem skončilo sotva na půlce.
6'
Autové vhazování pro Vallecano, domácí celek bude rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.
5'
Tentokrát letěl centr na první tyč, tam byl nejlépe postavený Falcao a dostal míč mimo pokutové území.
4'
Hostující Iñaki Williams zastavil akci Vallecana po levé straně, okamžitě založil protiakci a je tu další rohový kop.
3'
Álvaro García potáhl akci Vallecana, přehazoval obránce, ale své spoluhráče nenašel. Úvod zápasu je hodně aktivní.
2'
Bilbao se dostalo do protiakce, vybojovalo si rohový kop a centr od praporku vyboxoval připravený Zidane.
1'
Domácí se hned po rozehrání dostali na útočnou polovinu a hned tu byl oblouček na Simónovu branku. Míč skončil na horní síti.
1'

Rayo Vallecano: L. Zidane – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Ciss, Comesaña – Palazón, Trejo (C), Á. García – Falcao.
Náhradníci: Dimitrievski, I. Arboleda – Guardiola, Bébé, Mario Suárez, Nteka, Kévin Rodrígues, Qasmi, A. Martín, Hernández, Maraš, Unai López.
Trenér: Andoni Iraola

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga (C) – Berenguer, Dani García, Zarraga, Serrano – I. Williams, Raúl García.
Náhradníci: Ezkieta – Berchiche, Capa, Vesga, N. Williams, Núñez, Artola, Petxa.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Porras.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de Vallecas začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Adrián Cordero, kterému budou na pomezí asistovat Antonio Cerezo a Rubén Porras.
Athletic Bilbao

Hosté jsou na tom v tabulce o něco hůře, na desátém místě mají 28 bodů a jak už bylo řečeno, v nohách mají dvojzápasový Superpohár, hraný v Rijádu, kde ve finále padli s Realem Madrid a také prodloužení s Barcelonou, které ale bylo úspěšné. V lize se Bilbao naposledy představil 9. ledna na půdě Alavésu a v tom to utkání se diváci gólu nedočkali.

Rayo Vallecano

Domácí tým drží skvělou osmou příčku se ziskem 31 bodů. Rayo se zatím skvěle prokousává pohárem Copa del Ray, v lize už ale dva zápasy čeká na výhru. Nejprve Vallecano prohrálo na půdě Atletika Madrid 0:2 a v posledním odehraném kole na svém trávníku pouze remizovalo 1:1 s Realem Betis. O gól se postaral Balliu. Dnes bude chtít potvrdit výhodu domácího prostředí a také toho, že soupeř přijel ze Superpoháru, který se odehrával v Rijádu a také absolvoval prodloužení proti Barceloně v Copa del Rey.

Vallecano – Espanyol 1:0
VIllarreal – Vallecano 2:0
Vallecano – Alaves 2:0
Atlético Madrid – Vallecano 2:0
Vallecano – Real Betis 1:1
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 22. kola mezi týmy Rayo Vallecano a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.