La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Cádiz - 26. září 2021   18:30

Vallecano
9' Á. García  • 44' Falcao (Balliu) • 87' Palazón (Guardiola)
3:1
(2:1)
Cádiz
23' Harojan  (Jönsson)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Saveljich (84. Maraš), Catena, F. García – Valentín (72. Ciss), Unai López (64. Comesaña) – Palazón, Trejo (C) (84. Guardiola), Á. García – Falcao (64. Nteka).
Bengoetxea – González, Rojas
Campo de Fútbol de Vallecas, Madrid
5 903 diváků
Cádiz
Ledesma – Akapo (77. Perea), Harojan, Cala, Espino – Salvi (C), Jönsson (46. Sobrino), Alarcón, Arzamendia (46. Jiménez) – Bastida (67. Lozano), Andone (67. Negredo).

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 11:11.
Druhý poločas byl plný soubojů, tvrdých zákroků a faulů, i tak jsme ale nakonec viděli také zajímavé situace před brankami obou týmů. Cádiz toho směrem dopředu moc nevymyslel, přece jen se ale přes velmi disciplinovanou domácí obranu dostal ke gólovým příležitostem. V největší z nich skončil míč po hlavičce Alarcóna na tyči domácí branky. Definitivní rozhodnutí přišlo v 87. minutě, kdy Palazón krásnou ránou překonal bezmocného brankáře Cádizu. Domácí mohli poté svůj náskok dokonce ještě vylepšit, další branku už ale nepřidali. I tak se ale jejich dnešní výhra dá považovat za zaslouženou.

Vallecano tak vyhrálo i třetí domácí zápas a vyhrálo počtvrté z posledních pěti utkání. V průběžné tabulce španělské LaLigy se s 13 body posunulo dokonce už na páté místo. Cádiz má nadále jen 6 bodů a je na 14. místě.
90+7'
90+6'
Negredo se pokusil zaskočit domácího brankáře tvrdou střelou z levého křídla, z poměrně ostrého úhlu. Jeho rána skončila těsně nad domácí brankou.
90+5'
Balliu si naběhl na přihrávku za obranu Cádizu a už v šestnáctce posunul míč na Nteku. Ten ho z první srazil do druhé vlny na dobíhajícího Comesañu, jehož technická střela přes několik hráčů hostujícího týmu skončila těsně mimo Ledesmovu branku.
90+4'
Obrana Vallecana vyřešila dva centry z křídel a míč se pak dostal k domácím fotbalistům. Ti se pokoušejí získávat čas kombinací na vlastní polovině.
90+3'
Žlutou kartu za nesportovní chování po odpískání faulu jednoho z hráčů Cádizu dostává Alberto Perea (Cádiz CF).
90+2'
Hosté se až po téměř minutě dostali k míči a hned ho dostali na útočnou polovinu. Domácí se zatáhli dozadu a nadále disciplinovaně brání svůj náskok.
90+1'
Domácí drží míč na útočné polovině u rohového praporku, kde se ho neúspěšně snaží získat hned trojice fotbalistů Cádizu.
90'
Bude se hrát ještě sedm minut.
87'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují do dvoubrankového náskoku! ISI PALAZÓN si zpracoval na útočné polovině přihrávku od Guardioly, navedl si míč před obloukem před šestnáctkou Cádizu na levačku a krásnou střelou poslal míč v pravém horním rohu od břevna do sítě. Krásný gól! Asistence: Sergi Guardiola.
87'
Nákop od rohového praporku se stal snadnou kořistí pro brankáře Cádizu Ledesmu. Ten míč hned vykopl na útočnou polovinu, kde ho ale jeho spoluhráči vybojovat nedokázali.
86'
Pokus Cádizi o útok se skončil ve středu pole, kde míč získal Guardiola. Ten chtěl hned vysunout do samostatného úniku Nteku, těsně před ním ale míč na poslední chvíli srazil na roh Harojan.
85'
Salvi nedokázal odkopnout nákop na útočnou polovinu a v následném souboji o míč ho fauloval Guardiola. Kapitán hostů se jen těžce zvedá z trávníku.
84'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Sergi Guardiola.
84'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Esteban Saveljich, přichází Nikola Maraš.
82'
Alarcón se hezky uvolnil na pravém křídle a nacentroval do šestnáctky, jeho centr si ale výborným zákrokem stáhl do rukou připravený domácí gólman Dimitrievski.
81'
Cádiz se poté vrátil na útočnou polovinu a i k šestnáctce Vallecana, centr z levé strany z kopačky Jiméneze ale skončil daleko za brankovou čárou.
80'
Vallecano konečně získalo hrací předmět a mohlo vyrazit do rychlého protiútoku. Ten ale velmi diskutabilním soubojem s Trejem ukončil Cala.
79'
Na centr od rohového praporku si na přední tyči naběhl Harojan, hlavou ale míč usměrnil výrazně mimo domácí branku.
78'
Cádiz se konečně dostává do tlaku. Negredo se z levé strany prokličkoval do šestnáctky, jeho centr ale byl zblokován na roh.
77'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Carlos Akapo, přichází Alberto Perea.
76'
Ze souboje před šestnáctkou Vallecana se míč nečekaně odrazil do šestnáctky Vallecana k Alarcónovi, jehož hlavička skončila i díky výbornému zákroku domácího gólmana konečky prstů na pravé tyči Dimitrievského branky.
75'
Trejův centr z této standarky trochu překvapivě doletěl až na zadní tyč na dobíhajícího Álvara Garcíu, jenž z první vypálil vysoko nad Ledesmovu branku.
74'
Fran García navíc elegantnou kličkou obešel Akapa, jenž ho musel podrazit. „Zkrácený“ rohový kop pro Rayo Vallecano.
73'
Hosté by se rádi pokusili o vyrovnání, zatím se ale spíše brání. I teď mají domácí míč na kopačkách na útočné polovině.
72'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Pathé Ciss.
72'
Valentín, který se po zásahu do hlavy od Sobrina vrátil do hry, zjevně nemůže pokračovat a bude muset střídat.
71'
Brankář hostů Ledesma vykopl míč do středu pole, kde srazil Frana Garcíu v hlavičkovém souboji na trávník Negredo.
70'
Ti běhali za domácími ze strany na stranu asi minutu a nakonec se k nim dostal míč po nepřesné přihrávce Valentína.
69'
Domácí se postupnou kombinací dostali na útočnou polovinu a teď jsou zataženi v obranném postavení fotbalisté Cádizu.
68'
Rohový kop vyřešila obrana Vallecana. Míč se pak odrazil na kopačky domácích obránců, kteří s rozehrávkou nikam nespěchají.
67'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Florin Andone, přichází Álvaro Negredo.
67'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Bastida, přichází Anthony Lozano.
66'
Fran García vypíchl míč u rohového praporku Salvimu na rohový kop. Také hosté budou střídat.
65'
Cádiz kombinuje na útočné polovině a postupným útokem tlačí domácí do obrany. Vallecano se k míči v této chvíli nedokáže dostat.
64'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Randy Nteka.
64'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Unai López, přichází Santi Comesaña.
62'
Centr z této standardky vyboxoval brankář Vallecana Dimitrievski, při náběhu na nákop se ale srazili Harojan a Valentín. Na trávníku se navíc ocitl domácí brankář, který musí být ošetřen.
61'
Druhý poločas je zatím spíše řecko-římský zápas než fotbal. Po dalším faulu, tentokrát ze strany Álvara Garcíy, získali hosté přímý kop z pravé strany útočné poloviny.
60'
Cádiz se vůbec poprvé ve druhém poločase dostal na delší dobu na útočnou polovinu, jeho postupný útok ale k ničemu nebezpečnému před brankou Vallecana nevedl.
59'
Alarcón během přerušení hry strčil do Treja, jenž spadl na trávník. To vyvolalo menší šarvátku, kterou musí řešit hlavní rozhodčí.
59'
Žlutou kartu za podražení protihráče dostává Iván Balliu (Rayo Vallecano).
57'
Trejo tentokrát nacentroval na zadní tyč na Falcaa, jehož hlavičku výborným zákrokem vyrazil brankář Ledesma. Vzrušení ale bylo zbytečné, protože Falcao byl v ofsajdu.
56'
Žlutou kartu za zásah do zad Falcaa dostává Juan Cala (Cádiz CF). Další standardka pro Rayo Vallecano.
55'
Falcao si naběhl do šestnáctky Cádizu na centr z levého křídla, hlavou ale míč jen prodloužil při jeho letu do rukou brankáře hostů.
54'
Hra se ve druhém poločase pořádně přitvrdila a je opět přerušena, protože na trávníku se teď ocitl Palazón.
53'
Trejo nacentroval ze standardky z pravé strany útočné poloviny na přední tyč, kde se k hlavičce dostal Palazón. Jeho zakončení vyrazil výborným zákrokem brankář Cádizu Ledesma.
52'
Domácí obránci si míč přihrávají na vlastní polovině a do své rozehrávky zapojili i brankáře Dimitrievského, jenž pak nakopl míč na útočnou polovinu.
51'
Valentín zamířil na střídačku. Podle názoru hlavního rozhodčího se o faul Sobrina nejednalo a hra pokračuje dále.
50'
Valentín se tlačil za míčem na útočné polovině, jeden z protihráčů ho ale od míče odstrčil a loktem do hlavy ho pak zasáhl Sobrino. Valentín musí být okamžitě ošetřen.
50'
Žlutou kartu za podkopnutí pronikajícího Sobrina dostává Isi Palazón (Rayo Vallecano).
48'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu Treja v souboji o míč dostává Varazdat Harojan (Cádiz CF).
48'
Centr Unaie Lópeze na přední tyč odhlavičkoval hned první bránící hráč Cádizu a v následném souboji o míč fauloval právě Unai López Espina.
47'
Vallecano pokračuje tam, kde skončilo první poločas a díky zblokovanému centru Álvara Garcíy získalo rohový kop.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Rubén Sobrino.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Santiago Arzamendia, přichází Álvaro Jiménez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:37.
Domácí byli aktivnějším týmem od první minuty a rychle se ujali vedení zásluhou branky Álvara Garcíy. Hosté se snažili hrát aktivně dopředu, vysoký presink domácích jim ale pořádně komplikoval rozehrávku. I tak se jim ale povedlo vyrovnat, když původně odvolanou branku Varazdata Harojana později rozhodčí uznali. Remízu ale hosté neudrželi, protože Vallecano v závěru prvního dějství opět stupňovalo svůj tlak a díky zásahu Radamela Falcaa jde do šatny s těsným náskokem.

Fauly: 5:3
45+5'
45+4'
Ti se postupnou kombinací dostali k šestnáctce Vallecana, jejich postupný útok ale skončil nepřesnou přihrávkou na Andoneho na pravé křídlo. Domácí s rozehrávkou nespěchají.
45+3'
Hra se v závěru prvního poločasu pořádně kouskuje a v průběhu minuty jsme viděli hned tři nedovolené zákroky ve středu pole. Míč mají po nich na kopačkách fotbalisté Cádizu.
45+2'
Domácímu brankáři Dimitrievskému se pak výkop vůbec nepovedl a míč poslal přímo do autu na útočné polovině. Míč tak získávají obránci Cádizu.
45+1'
Cádiz se usadil na útočné polovině ke svému postupnému útoku, ten ale skončil přihrávkou na levé křídlo na Arzamendiu, který byl v ofsajdu.
45+1'
První žlutou kartu utkání dostává za zásah Valentína vysokou nohou Álvaro Bastida (Cádiz CF).
45'
Bude se hrát ještě pět minut.
44'
Domácí opět vedou! Balliu si na pravém křídle narazil míč s Palazónem a po jeho zpětné přihrávce se dostal zprava do šestnáctky Cádizu. Přihrávkou na přední tyč pak našel RADAMELA FALCAA, jenž předskočil Harojana a z první tečoval míč mezi nohy zasahujícího brankáře Ledesmy. Asistence: Iván Balliu.
42'
K centru z rohového kopu se protlačil Falcao, jeho hlavičku ale zastavil Harojan, jenž míč následně bez váhání odkopl alespoň do zámezí.
41'
Aktivita Vallecana pokračuje i po této gólové příležitosti a hosté jsou v této chvíli pod velkým tlakem.
40'
Na centr Álvara Garcíy z levé strany si na zadní tyči vyskočil Palazón, jehož hlavička skončila těsně mimo vzdálenější tyč Ledesmovy branky.
39'
Palazón se po pravé straně prokličkoval až do šestnáctky Cádizu a obloučkem na její hranici našel Treja, jehož střelu zastavil ve skluzu obránce Harojan.
38'
Vallecano v posledních minutách přebírá iniciativu a dalším postupným útokem se přibližuje k pokutovému území Cádizu.
37'
Palazón hledal krásným pasem za obranu Cádizu rozběhnutého Álvara Garcíu, ten si ale míč zpracovat nedokázal a hrací předmět tak skončil v rukou brankáře Ledesmy.
36'
Álvaro García se mezitím vrátil na hrací plochu, pořád se ale drží za pravé rameno. Balliu elegantně dostal míč po pravé straně na útočnou polovinu hřiště.
35'
Hra po ošetření Álvara Garcíy pokračuje rozehrávkou obránců Cádizu, do které se po malé domů zapojil i brankář Ledesma.
34'
Álvaro García má možná vykloubené rameno, protože lékaři Vallecana už signalizovali na střídačku, že bude nutné střídání.
33'
Álvaro García spadl v hlavičkovém souboji s Akapem na pravé rameno a musí být ošetřen. Hra je přerušena.
32'
Další nákop na Falcaa opět odhlavičkoval Espino, tentokrát se ale míč dostal k domácím hráčům, kteří mohou založit svůj postupný útok.
31'
Centr z rohu domácích nadzvedl jeden z hráčů na přední tyči, ze vzduchu si ale míč stáhl do rukavic brankář Cádizu Ledesma.
30'
Domácí míč získali a vyrazili do rychlého protiútoku. Álvaro García dostal výbornou kolmici na levé křídlo, odkud centroval do šestnáctky na nabíhajícího Falcaa. Před ním míč srazil hrudí na roh Espino.
29'
Hra se teď zasekla ve středu pole, kde si oba týmy nepřesnými rozehrávkami vystřídaly kontrolu nad míčem. Hrací předmět nakonec skončil na kopačkách hráčů Cádizu.
28'
Salvimu se ale tentokrát centr do šestnáctky vůbec nepovedl a míč skončil daleko za brankovou čárou.
27'
Hostům se povedlo vytlačit domácí do středu pole a nakonec získat míč. Po faulu domácích navíc získali další standardní situaci.
26'
Domácí se snaží o rychlou odpověď a hned po výkopu po inkasované brance se nastěhovali na útočnou polovinu.
Rayo Vallecano v letošní sezoně španělské LaLigy poprvé inkasovalo v domácím utkání.
23'
Cádiz právě vstřelil branku!
Videoasistent odhalil, že o ofsajd nejednalo a branka tedy platí! Salviho centr z přímého kopu ze středu pole prodloužil Jönsson hlavou k levé tyči, kam si naběhl VARAZDAT HAROJAN a ten míč zblízka dorazil do sítě. Asistence: Jens Jönsson.
23'
Situace se ale ještě přece jen zkoumá na videu, takže verdikt o neuznání branky ještě není definitivní.
22'
Cádiz vstřelil branku, ta ale neplatí! Salviho centr z přímého kopu ze středu pole prodloužil Jönsson hlavou k levé tyči, kam si naběhl Harojan a ten míč zblízka dorazil do sítě. Asistent rozhodčího ale odmával ofsajd a branka tak není uznána.
21'
V souboji o míč ve středu pole pak podkopl kapitána Cádizu Salviho Unai López. Další standardní situace pro hostující tým.
20'
Bastida si nabíhal za obranu Vallecana za pasem ze středu pole, míč si ale zpracovat nedokázal a vracející se Catena ho pro jistotu odkopl co nejdále od své branky.
18'
Vysoký centr z této standardky Cádizu padal velmi nebezpečně k zadní tyči, brankář Vallecana Dimitrievski ho ale kontroloval a pustil ho za brankovou čáru.
17'
Hosté se rychle dostali zpět k míči. Andoneho srazil na trávník v hlavičkovém souboji Saveljich a hosté tak získávají přímý kop z levé strany útočné poloviny.
16'
Harojan se rozběhl do velmi odvážného průniku a na útočné polovině si narazil míč se spoluhráčem. Při pokusu o jeho zpracování ale fauloval Catenu a hra je přerušena.
15'
Po autovém vhazování se míč dostal na kopačky hostů, jejich pokus o útok ale tentokrát skončil už ve středu pole, protože si Andone nedokázal zpracoval míč u postranní čáry.
14'
Postupným útokem se domácí dostali až k šestnáctce Cádizu, centr Frana Garcíy z levého křídla ale zblokoval Akapo do autu.
13'
A nakonec domácí fotbalisté kulatý nesmysl získali pod svou kontrolu. Teď jsou to oni, kdo se snaží proniknout na útočnou polovinu.
12'
Útok Cádizu k ničemu nebezpečnému před domácí brankou nevedl, naopak domácím se povedlo hosty vytlačit za středovou čáru.
11'
Hosté hned odpovídají svým útokem, kterým se nastěhovali na útočnou polovinu hřiště.
9'
Domácí otevírají skóre! Trejo dostal výbornou zpětnou přihrávkou na pravé křídlo za obránce, potáhl míč do šestnáctky Cádizu a přihrávkou na přední tyč našel volného Falcaa. Jeho střelu z první brankář hostů Ledesma ještě výborným zákrokem vyrazil, míč se ale odrazil přímo před ÁLVARA GARCÍU, jenž ho zblízka ze vzduchu dorazil do odkryté branky. Bez asistence.
8'
Domácí postupně zvyšují svou aktivitu a tlačí se nadále dopředu. Hosté zacouvali do obranného postavení před vlastní pokutové území.
7'
Salvi hezky potáhl míč po pravé straně na útočnou polovinu a dokonce se dostal i k centru do pokutového území, ten ale letěl do prostoru, kde nebyl nikdo ve žlutém.
6'
Útok Vallecano skončil až tím, že kolmice Álvara Garcíu šla přímo mezi obránce Cádizu do rukou brankáře Ledesmy. Ten pak ale pokazil rozehrávku a míč se vrátil na kopačky domácích hráčů.
5'
Hosté vytlačili domácí za středovou čáru, o míč je ale zatím nepřipravili a hrací předmět si tak na vlastní polovině opět přihrávají obránci domácího týmu.
4'
Domácí obránci se také dostali pod tlak napadajících protihráčů, rozehrát se jim ale povedlo a Vallecano se poprvé v utkání dostalo postupným útokem na polovinu Cádizu.
3'
Hosté rozehráli roh nakrátko a až poté přišel centr do pokutového území domácího celku, při náběhu na něj ale fauloval protihráče Cala.
2'
Andone si nabíhal do šestnáctky Vallecana na centr z pravé strany, těsně před ním ale míč uklidil na první rohový kop hostů Balliu.
1'
Výkop utkání měli domácí. První útok domácích skončil ztrátou míče a pod tlakem presujících fotbalistů Vallecana se obránci Cádizu snaží rozehrát svou útočnou akci.
1'
Vellecano bude hrát v bílých dresech s červeným pruhem, Cádiz ve žlutých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Valentín, Unai López – Palazón, Trejo (C), Á. García – Falcao.

Náhradníci: L. Zidane – Maraš, Mario Suárez, Comesaña, Nteka, Bébé, Martín, Guardiola, Kévin Rodrígues, Ciss, Pozo, Hernández.

Cádiz CF: Ledesma – Akapo, Harojan, Cala, Espino – Salvi (C), Jönsson, Alarcón, Arzamendia – Bastida, Andone.

Náhradníci: Gil – Mauro López, Lozano, Perea, Jiménez, Negredo, Carcelén, Sobrino, Chapela, Calderón, Osmajić, Chust.

Rozhodčí: Bengoetxea – González, Rojas.

Vzájemné zápasy

Jelikož oba kluby se při svých postupech a sestupech míjely, tak v tomto tisíciletí proti sobě ve španělské LaLize ještě nehrály.

Cádiz CF

Cádiz v úvodu sezony ani neoslnil, ale ani vysloveně nezklamal. V tabulce se před tímto kolem nacházel se 6 body na 14. místě. Cádizu se zatím vůbec nedaří doma, ze šesti ligových zápasů totiž až čtyři odehrál na vlastním trávníku a získal v nich jen dva body. Jediná výhra Cádizu naopak přišla venku – na půdě Celty Vigo (2:1).

Posledních 5 ligových zápasů:
Betis – Cádiz 1:1
Cádiz – Osasuna 2:3
Cádiz – Real Sociedad 0:2
Celta Vigo – Cádiz 1:2
Cádiz – Barcelona 0:0

Nováček zatím výrazně překonává očekávání. V prvních šesti kolech získal 10 bodů a v tabulce se před tímto kolem nacházel na šestém místě. Vstup se mu sice nepovedl, jelikož v úvodních dvou zápasech proti Seville a Realu Sociedad nevstřelil ani jednu branku, v dalším zápase proti Granadě (4:0) se ale forma Vallecana zlomila a od tohoto utkání už neprohrál. Doma se mu navíc povedlo předchozí dva zápasy v tomto ročníku vyhrát, což je určitě velkým povzbuzením před tímto utkáním.

Real Sociedad – Vallecano 1:0
Vallecano – Granada 4:0
Levante – Vallecano 1:1
Vallecano – Getafe 3:0
Athletic Bilbao – Vallecano 1:2
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Rayo Vallecano – Cádiz CF. Utkání 7. kola španělské LaLigy začíná v 18:30.