La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Celta Vigo - 1. listopadu 2021   18:30

0:0
(0:0)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Maraš, Catena, F. García – Valentín (87. Ciss), Comesaña (C) – Palazón (73. Nteka), Unai López (63. Trejo), Á. García (87. Guardiola) – Falcao (73. Bébé).
Cuadra Fernández – Jiménez, Cebrián Devis
Estadio de Vallecas, Madrid
Celta Vigo
Dituro – K. Vázquez, N. Araujo, Murillo, Galán (61. Fontán) – Tapia – Méndez (C), Beltrán (61. Nolito), Denis Suárez (80. Aspas) – Galhardo (80. Yokuşlu), S. Mina (23. Solari).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek pondělního večera a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:14.
Je dobojováno! V tomto utkání jsme tedy branku neviděli, oba týmy si z tohoto vzájemného utkání odnesou cenný bod za bezbrankovou remízu 0:0. Rayo sice bylo nebezpečnější, ale nedokázalo využít své šance. Na druhé straně Celta pokračuje ve svých nevýrazných výkonech v letošní sezóně. Navíc dnešním zápasem prodloužila nepříjemnou bilanci na tomto hřiště, kde už v šestém zápase nedokázala plně bodovat.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Andoni Iraola (trenér, mimo hřiště) (Rayo Vallecano).
90+4'
Hostující tým v závěru utkání měl ještě k dispozici standardní situaci, ale exekutor Iago Aspas trefil pouze dobře postavenou zeď domácího týmu. Zápas za malou chvíli skončí.
90+3'
Óscar Trejo může být rád, že za svůj prohřešek neuvidí žlutou kartu. Rozhodčí opět v tomto případě volí pouze domluvu, která je ale podle záběru velmi přísná.
90+2'
Pathé Ciss se objevil ve velmi zajímavé příležitosti, ale ve finální fázi ho zklamala přesnost jeho střely. Projektil z jeho kopačky skončil mimo branku.
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání prodlouží tento zápas o čtyři minuty navíc. Nastavený čas začíná postupnou kombinací Raya na útočnou polovinu soupeře.
90'
Rozběhnula se nám poslední minuta základní hrací doby tohoto zápasu. Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut, které by mohly dát ještě nějakou šanci ke skórování.
89'
Randy Nteka to myslel dobře, ale hostující obrana jeho úmysl dokázala přečíst a skvěle zastavila začínající útočnou akci svého soupeře. Celta může sama se vydat do útoku.
88'
Brais Méndez si na polovině hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem, což se nelíbí jak kapitánovi Celty, tak i jejich trenérovi, který opět dává najevo své zklamání.
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Pathé Ciss.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Sergi Guardiola.
86'
Néstor Araujo si splnil své obranné povinnosti, když se skvěle vrátil s pronikajícím útočníkem. Navíc tento obránce nezmatkoval a dokonce si i pomohl přihrávkou na svého brankáře.
85'
Iago Aspas se ocitnul v zajímavé střelecké pozici, ale jeho volej nebyla z kategorie těch dobrých. Domácí obrana si i v tomto případě dokázala poradit a míč odvrátila do bezpečí.
84'
Rohové kopy nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu. Jejich dnešní vzájemné utkání je tím důkazem. Celta si dokázala poradit a míč odkopla do bezpečí.
83'
K exekuci přímého kopu se postavil Bébé, který svou střelou pouze trefil dobře postavenou zeď. Rayo ovšem zůstává na dostřel branky, jelikož má k dispozici rohový kop.
82'
Randy Nteka je velmi pohyblivý záložník, který si skvěle převzal míč na útočné polovině a následně získal pro svůj tým výhodu přímého kopu, který by potencionálně mohl ohrozit branku soupeře.
81'
Žlutou kartu dostává Renato Tapia (Real Club Celta de Vigo).
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Thiago Galhardo, přichází Okay Yokuşlu.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Iago Aspas.
79'
Domácí tým se snaží o držení míče, což se jim i v tuto chvíli daří velmi dobře. Hosté úplně rezignovali na napadání a spíše se zatáhli před vlastní vápno.
78'
Álvaro García zvítězil v souboji s Néstorem Araujem, ale jeho následný centr do pokutového území neměl potřebnou kvalitu. Matías Dituro chytil míč u své přední tyče.
77'
Čím víc se bude blížit závěr tohoto utkání, tak tím více budou týmy zase opatrnější. Tenhle zápas je možná narýsován na remízu. Uvidíme, stále máme před sebou nějaký čas.
76'
Hráči Viga nevyužili výhodu rohového kopu. Domácí tým vybojoval míč ve svém vápně a založil rychlý brejk na jejímž konci byl Bébé. Domácí útočník ale nepřesně odcentroval.
75'
Augusto Solari rozkmital své rychlé nohy na pravé straně a vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu, jelikož jeho centr byl předtím zablokován pozorným obráncem.
74'
Néstor Araujo je tvrdý chlap a bude v zápase pokračovat. I hned se snaží zapojit do útočné akce svého týmu. Jenže s ním se skvěle vrátil jeden z domácích hráčů, který mu míč odebral.
73'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Randy Nteka.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Bébé.
72'
Rozhodčí musel přerušit utkání kvůli Néstoru Araujovi, který si z předešlého souboje s domácím útočníkem přivodil nějaké menší zranění. Uvidíme, jak vážně to s hostujícím obráncem bude.
71'
Dnešní utkání má před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby a my stále čekáme na úvodní gól, který by toto utkání oživil. Dočkáme se vůbec nebo si týmy odnesou po jednom bodu?
70'
Žlutou kartu dostává José Fontán (Real Club Celta de Vigo).
69'
Žlutou kartu dostává Isi Palazón (Rayo Vallecano).
Žlutou kartu dostává Brais Méndez (Real Club Celta de Vigo).
68'
K exekuci tohoto přímého kopu se postavil Brais Méndez, který vystrašil domácího brankáře svým projektilem k pravé tyči. Stole Dimitrievski byl ale připraven a míč vyrazil.
67'
Nolito skvěle přešel přes obránce a ještě lépe roztáhnul hru do levé strany na svého kapitána. Brais Méndez byl při pokusu o kličku faulován. Je tady další standardní situace.
66'
Hráči Viga měli k dispozici standardní situaci, ale signál z této výhody nebyl využit. Domácí obrana skvěle přečetla záměr hostující rozehrávky a míče se následně zmocnila.
65'
Žlutou kartu dostává Óscar Valentín (Rayo Vallecano).
64'
Fran García našel zpětnou přihrávkou skvěle nabíhajícího Óscara Valentína z druhé vlny. Bohužel pro Rayo, tak druhý jmenovaný poslal míč vysoko nad branku.
63'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Unai López, přichází Óscar Trejo.
62'
Ani jeden tým nemá ve druhém poločase výraznější převahu na hřišti. Povedený vstup Viga do poločasu je minulostí a zápas je opět vyrovnaný. Uvidíme, co vymyslí domácí tým.
61'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Nolito.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Javier Galán, přichází José Fontán.
60'
Hostující trenér zřejmě v průběhu dalších minut druhého poločasu vyšle na hrací plochu své žolíky, kteří se už začínají rozcvičovat. Mám na mysli takového Iaga Aspase nebo Nolita.
59'
Ze standardní situace jak je zvykem, tak si domácí nedokázali nic vypracovat. Hráči Viga to sice zkusili využít přes rychlé přečíslení, ale v závěru ani oni se svou akcí nepochodili.
58'
Alejandro Catena se skvěle postavil před míčem a následně byl faulován Javierem Galánem, který už má na svém kontě žlutou kartu. Rozhodčí zatím volí domluvu.
57'
Brais Méndez se snažil protlačil se k míči, ale nedokázal se dostat přes skvěle bránícího obránce, který míč odvrátil do bezpečné vzdálenosti od domácí branky.
56'
Hostující trenér není spokojen s výroky rozhodčího a dává to ve svém vymezeném prostoru jasně najevo. Měl by si ale dávat pozor, jelikož za něco podobného byl včera vyloučen trenér Mallorcy.
55'
Rohový kop, který byl rozehrán tentokrát na útočné polovině domácího týmu skončil jako všechno předešlé rohové kopy. Ani jeden tým nedokáže z těchto výhod něco vytvořit.
54'
Domácí tým se poprvé ve druhém poločase dostal do obrovské příležitosti, která mohla skončit úvodní brankou. Fran García si skvěle připravil míč na střelu, která mu vyšla opravdu parádně. Matías Dituro se musel natáhnout, aby míč vůbec vytlačil do zámezí.
53'
Parádní práce domácího obránce, který nepropadnul panice a i pod tlakem ze strany útočníka si skvěle poradilt a míč přesně rozehrál do levé strany, kde byl volný jeho spoluhráč.
52'
Žlutou kartu dostává Augusto Solari (Real Club Celta de Vigo).
52'
Álvaro García si ukousnul až příliš velké sousto a míč už nestihnul na hrací ploše. Hostující brankář se protáhne odkopem od své branky. S rozehrávkou ale nikde opět nespěchá.
51'
Radamel Falcao se v osobním souboji na útočné polovině pomohl nedovoleným zákrokem. Domácí hráč si je tohoto faulu vědom a míč vrací na kopačky hostujícího týmu.
50'
Rohový kop byl sice rozehrán poměrně dobře, ale domácí obrana si s tímto míčem opět dokázala poradit. Alejandro Catena si nedělal hlavu a míč odkopnul daleko od branky.
49'
Hostující kapitán, který byl v prvním poločase velmi nevýrazný, tak teď pro svůj tým vybojoval rohový kop. Celta vstoupila do druhého poločase rozhodně v lepším rozpoložením.
48'
Hostující tým zrychlil kombinaci na útočné polovině, ale to stejně nikde nevedlo. Domácí obrana se dokázala ubránit a odkopla míč do bezpečí. Jenže útok se po chvíli opět valí na jejich branku.
47'
Hosté měli k dispozici úvodní výkop druhého poločasu, ve kterém se budou snažit napravit ne moc dobrý dojem z prvního dějství. Domácí Rayo bylo lepší.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Je za námi úvodní poločas této první pondělní dohrávky, kdy domácí Rayo hraje po prvním poločase se Celtou bez branek. Domácí tým je ovšem více nebezpečnější a už po několika situacích mohlo Vallecano klidně vstřelit branku. Hosté z Viga si vypracovali pouze jedinou příležitost, kterou zakončil Santi Mina. Ten poté musel předčasně střídat kvůli zranění v dolní části těla.
45+3'
45+2'
V tomto poločase se už zřejmě nic závratného nestane. Ani jeden tým nechce před závěrečným hvizdem udělat chybu. Na míči jsou stále domácí hráči, kteří se ale s ním nikde neženou.
45+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil dvě minuty nad rámec hrací doby prvního poločasu.
45'
Žlutou kartu dostává Javier Galán (Real Club Celta de Vigo).
45'
Rozběhnula se nám poslední minuta základní hrací doby prvního poločase. Za malý moment se dozvíme počet nastavených minut v prvním dějství.
44'
Parádní přímý kop v podání domácího Isi Palazóna, který donutil hostujícího brankáře k důležitému zákroku u své pravé tyčky. Rayo bylo blízko své úvodní branky v zápase.
43'
Hráči Vallecana by rádi ukončili tento poločas s míčem na kopačkách a to se jim i v tuto chvíli daří. Navíc domácí tým bude rozehrávat další standardní situaci poblíž hostující branky.
42'
Už to vypadalo, že by se Radamel Falcao dokázal dostat do hlavičkového zakončení na hranici penaltového puntíku. Na poslední chvíli před něj skočil Jeison Murillo, který míč odehrál do bezpečí.
41'
Javier Galán nebyl spokojen s výrokem rozhodčího, který přisoudil autové vhazování domácímu týmu. Míč zakopnul a málem za tento prohřešek byl potrestán žlutou kartou.
40'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží do svého konce. Dočkáme se na předměsti Madridu nějaké branky ještě před hvizdem, který nám ukončí toto dějství. Nechme se překvapit.
39'
Jeison Murillo se snažil o konstruktivní rozehrávku, která se ale málem vymstila. Hostující obránce může poděkovat svému kolegovi, který mu před malou chvíli zachránil.
38'
Další útočná akce domácího Raya byla předčasně ukončena hvizdem rozhodčího tohoto zápasu, který zjevně viděl nedovolené počínání jednoho z nich. Hráči Viga se pokusí zaútočit.
37'
Unai López se ujal exekuce tohoto přímého kopu. Jeho centr ale nebyl přesný a hostující obrana si s ním dokázala poradit. Míč skončil na polovině hřiště.
36'
Javier Galán zahrál na vlastní polovině rukou, což je proti fotbalovým pravidlům. Domácí hráči budou mít k dispozici standardní situaci, která by mohla ohrozit branku soupeře.
35'
Radamel Falcao si všimnul volného hráče na druhé straně hrací plochy. Bohužel pro jeho tým neměla jeho přihrávka potřebnou razanci a přesnoust. Hostující tým získává míč pod svou kontrolu.
34'
Javier Galán sice měl nějaké zdravotní potíže, ale nakonec to vypadá tak, že tento hostující hráč bude moct pokračovat v tomto utkání. Po vynuceném střídání Santiho Miny je to dobrá zpráva.
33'
V tuto chvíli sledujeme velmi nepřehlednou hru na hrací ploše. Ani jeden tým si míče na moc dlouho neužije a spíš ho pokaždé po pár přihrávkách odevzdá soupeři.
32'
Radamel Falcao se dostal do zajímavé příležitosti, když se v pokutovém území vyškrábal na obránce a hlavičkou zakončil do prostoru, který obýval hostující brankář. Rozhodčí ale odpískal jeho faul.
31'
Isi Palazón si všimnul poměrně vyběhnutého brankáře, kterého chtěl přelobovat. Lob se nepovedl, ale i kdyby ano, tak byl odpískán další domácí ofsajd v prvním poločase.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut tohoto zápasu a my stále v Madridu čekáme na úvodní branku zápasu. Rayo ovšem vede na nebezpečné situace, domácí tým už třikrát nebezpečně zahrozil.
29'
Nevím co se přesně stalo, ale vypadá to na odmávaný a následně i odpískaný ofsajd v podání Radamela Falcaa. Akce domácího Raya tedy končí předčasně.
28'
Álvaro García se sice dostal přes soupeře, ale s míčem protancoval až do zámezí. Tohle bude autové vhazování pro hostující hráče z Viga, kteří jsou po delší době opět na polovině soupeře.
27'
Jenže míč z tohoto přímého kopu našel pouze rukavice hostujícího brankáře, který s rozehrávkou další akce svého týmu nespěchá. Zvlášť když na útočné polovině není nikdo z jeho spoluhráčů.
26'
Néstor Araujo může být rád, že za svůj zákrok na Radamela Falcaa nebude potrestán žlutým kartónkem. Rozhodčí dává výhodu domácímu týmu, který bude rozehrávat standardní situaci.
25'
Óscar Valentín si sice skvěle naběhnul, ale nedokázal si míč zpracovat. Kulatý nesmysl skončil v zámezí, což znamená odkop od hostující branky.
24'
Ani jeden tým nechce v prvním poločase udělat chybu, a tak i vypadá dnešní fotbal v Madridu. Navíc další akce hostujícího týmu končí odpískáným ofsajdovým postavením jednoho z hráčů.
23'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Augusto Solari.
22'
Fran García nevěděl co s míčem, tak zkusil vystřelit na branku. Míč před brankářem ještě skočil, ale nakonec to Matías Dituro zvládnul a vyrazil míč do bezpečí.
21'
Takže dnešní soupeři si vyměnili pozdravy skrze vyložené šance. Teď bychom se mohli v tomto utkání dočkat i nějaké branky. Určitě by první gól tomuto zápasu pomohl.
20'
První obrovská šance pro hostující tým. Santi Mina si skvěle naskočil na centr z rohového kopu. Bohužel jeho hlavička končí jenom těsně vedle domácí branky.
19'
Jenže ani rohový kop nic zásadního nepřinesl. Matías Dituro si skvěle povyběhnul z branky, aby míč dostal pod kontrolu do rukavic. Hostující tým se dokázal ubránit.
18'
Rayo mělo k dispozici standardní situaci, která ale nebezpečí pro branku soupeře zatím nepřinesla. Domácí hráči ale nemusí zoufat, jelikož budou mít k dispozici rohový kop.
17'
Už se zdálo, že by mohl Isi Palazón mít nějaké zdravotní komplikace. Nakonec nic vážného z toho nebude, domácí hráč bude v tomto utkání pokračovat.
16'
Domácí tým je po nevýrazném úvodu při chuti a začíná obranu svého soupeře strašit. Tentokrát to byl Isi Palazón, který ale svou střelu z hranici vápna poslal těsně vedle hostující branky.
15'
Santi Comesaña přihrál do běhu Radamelu Falcaovi, který si míč krásně zpracoval a pohotově vypálil. Matías Dituro se musel natáhnout ke své tyči, aby míč vůbec z prostoru branky vyškrábnul mimo.
14'
Po delší chvíli si i domácí tým zkusí zakombinovat a dostat se na útočnou polovinu, kde by chtěli možná zahrozit i hostujícímu brankáři, který dnes neměl práci, kterou by musel řešit.
13'
Domácí tým se stále brání pomocí odkopů na útočnou polovinu, kde ale míče sbírají hostující obránci. Falcao je v útoku sám a moc toho v ofenzivní části hřiště nezmůže.
12'
Javier Galán vlétnul do souboje jako utržený ze řetězu a může být rád, že za své počínání neobdržel od rozhodčího totoho utkání nějaké potrestání v podobě karty.
11'
Dnešní první dohrávka zatím postrádá nějaké větší tempo, které by toto utkání oživilo. Oba týmy se stále na hrací ploše spíše hledají, než by hráli nějaký pohledný fotbal.
10'
Iván Balliu se prodral k centru, který ale nakonec nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Navíc posléze byl odpískán domácím útočný faul. Rozhodčí tedy jejich akci ukončil.
9'
Po krátké chvilce se hostující záložník vrací na hřiště a bude v utkání pokračovat. Hostující trenér si určitě dost oddechnul, že nemusí hned v úvodních minutách střídat.
8'
Hra byla na malý moment přerušena díky Thiagu Galhardovi, který se ocitnul na hrací ploše. Vypadá to, že hostující hráč má nějaké zdravotní potíže.
7'
Matías Dituro neměl v úvodu utkání příliš práce, a tak je rád, že se s míčem může seznámit aspoň po přihrávce svého obránce, který nic neriskuje a volí přihrávku zpět ke své brance.
6'
Hosté jsou i nadále více na míči a neustále vymýšlejí nějaké způsoby jak překonat zatím pozornou obranu domácího týmu, která si v úvodu utkání vede velmi znamenitě.
5'
Celta rozehrávala svůj první rohový kop v zápase, ale tato rozehrávka se jim moc nepovedla. Míč na přední tyči odehrál pozorný obránce do bezpečí. Hosté budou vhazovat.
4'
Stole Dimitrievski se poprvé pomazlil s míčem, když musel zasahovat u levé tyčky proti střele hostujícího Frana Beltrána. Jeho střela ovšem neměla razanci a tímpádem to bylo pro brankáře velmi snadné.
3'
Jsou to právě hráči hostující Celty, kteří se v úvodních sekundách zápasu snaží držet míč a postupnou kombinací se dostávat na dostřel domácí branky. Hráči Vallecana se snaží o napadání.
2'
První útočná akce domácího týmu se nepovedla úplně podle představ. Nákop na vysunutého Falcaa skončil v zámezí. Hráči Celty budou mít k dispozici autové vhazování.
1'
O úvodní výkop tohoto utkání se postarali domácí hráči, kteří dnešní utkání odehrají ve své typické bíločervené kombinaci. Hosté z Viga bude hrát modročerné sadě jejich dresů.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Maraš, Catena, F. García – Valentín, Comesaña (C) – Palazón, Unai López, Á. García – Falcao.
Náhradníci: L. Zidane – Ciss, Bébé, Hernández, Guardiola, Martín, Nteka, Pozo, Qasmi, Kévin Rodrígues, Mario Suárez, Trejo.

Real Club Celta de Vigo: Dituro – K. Vázquez, N. Araujo, Murillo, Galán – Tapia – Méndez (C), Beltrán, Denis Suárez – Galhardo, S. Mina.
Náhradníci: R. Blanco, Balea Carrillo, Campos – Aidoo, Aspas, M. Baeza, Domínguez, Cervi, Fontán, Nolito, Solari, Yokuşlu.

Rozhodčí: Cuadra Fernández – Jiménez, Cebrián Devis.
Real Club Celta de Vigo
Naopak Celta Vigo je zatím velkým zklamáním sezóny. Hosté z Viga dokázali vyhrát pouze třikrát z jedenácti pokusů, což momentálně stačí na průběžné čtrnácté místo se ziskem deseti bodů. Hosté budou dozajista chtít zapomenout na své poslední vystoupení na domácím hřišti, kde podlehli výběru San Sebastianu. Světlá vyjímka celého působení tohoto týmu je v osobě Santiho Miny, který skoro polovinu branek svého týmu.

Rayo Vallecano
Nováček z hlavního města Španělska si ve své úvodní sezóně mezi španělskou smetánkou nevede vůbec zle. Rayo je před tímto kolem na průběžném šestém místě se ziskem devatenácti bodů. Pokud by dnes uspělo, tak se dokonce dostane na čtvrté místo. Domácí tým bude určitě těžit z výhody domácího hřiště, kde ještě v letošní sezóně neprohrál (5 utkání, 15 bodů, skóre 13:2). Madridský tým bude určitě spoléhat na kanonýra Falcaa, který letos přišel do hlavního města a uvedl se naprosto parádně. Po svém příchodu se trefil už čtyřikrát.

27. října 2021 | Vallecano – Barcelona 1:0
24. října 2021 | Betis – Vallecano 3:2
17. října 2021 | Vallecano – Elce 2:1
2. října 2021 | Osasuna – Vallecano 1:0
26. září 2021 | Vallecano – Cádiz 3:1
Hezký pondělní večer, španělská La Liga má na programu dvě dohrávky dvanácté kola a my se v tomto on-line textovém přenose zaměříme na první z nich. Rayo Vallecano přivítá na svém trávníku v Madridu výběr Celty Vigo. Tímto zápasem vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.