La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Cádiz - 18. března 2023   14:00

Almeria
90+7' Melero
1:1
(0:0)
Cádiz
50' Martí  (Espino)
Almeria
F. Martínez – A. Pozo (81. Puigmal), Ely, Babić, Centelles – Eguaras (46. Melero), de la Hoz (C) (76. Portillo) – Baptistão (66. Lázaro), Robertone, Embarba (82. Sousa) – L. Suárez.
Mariño – Kaiky, Ramazani, S. Costa, Mendes, Šviderský, Brandáriz.
Del Cerro – Porras, García
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
Cádiz
D. Gil – R. Parra (79. Chust), L. Hernández, Meré (69. Mbaye), Espino (C) – Bongonda, Escalante (61. Ále. Fernández), San Emeterio (80. Y. Diarra), Sobrino – Martí (70. C. Ramos), Guardiola.
Aznar – Arzamendia, Mari, Negredo, A. Lozano, Alejo.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:12.
Sedm nastavených minut uplynulo a zápas končí! Almería se nakonec s Cádizem rozchází nerozhodně 1:1.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka nepřinesla fotbalovou krásu. Ani jeden z týmů si nevytvořil stabilnější tlak před vápnem soupeře. Až ve 23. minutě přišlo pozdvižení, po faulu na Bongondu nejprve sudí ukázal na penaltu, ale po konzultaci s kolegy u videa ukázal jen na hranici vápna, odkud se rozehrával volný přímý kop. Největší šance první půle přišla až těsně před přestávkou, kdy David Gil skvěle vyrazil pohotovou ránu Baptistaa.

Hned po změně stran se hosté dostali do vedení. Jemnou tečí po dlouhém autovém vhazování překonal Martíneze Roger Martí. Dlouho to vypadalo, že už domácí nenajdou dostatek sil na vyrovnání, ale v samotném závěru fauloval Mbaye v šestnáctce Suáreze a nařízenou penaltu proměnil v sedmé minutě nastavení Gonzalo Melero.
90+7'
90+7'
Almería právě vstřelila branku!
Almería vyrovnává. Míč si postavil na penaltový bod GONZALO MELERO. Zkušený záložník bezpečně proměnil jedinečnou šanci přízemní ránou do středu branky. Gil byl bez šance.
90+6'
Penalta pro domácí! Mbaye vyfasoval za faulu na Suáreze žlutou kartu.
90+6'
Po zisku míče mohli jít do otevřenější obrany soupeře Diarra s Ramosem. Právě prvně jmenovaný nakonec zakončoval ve skluzu, ale jen vedle branky.
90+5'
Puigmal zvolil místo dlouhého autu do vápna rozehrání jen do kombinace s Melerem. Následně přichází faul Chusta, který zpomaluje nápor Almeríe.
90+4'
Ani Melerův náběh za obranu úspěch nepřinesl. S domácím týmem to nevypadá dobře.
90+2'
Další dlouhý nákop nyní dokázal dostihnout Sobrino. Cádiz se alespoň na moment udrží v blízkosti pokutového území soupeře.
90'
Po nákopu Davida Gila si mohli hosté lehce ulevit od bránění. U středové čáry vyhrál souboj Bongonda a získal pro Cádiz autové vhazování.
89'
Ani další obehrávání vápna domácím nevyšlo. Nepříliš povedený centr Lázara dokázala obrana hostujícího celku bez potíží odvrátit do bezpečí.
88'
Hosté se uchylují k dalekým odkopům. Jeden takový nyní předvedl z hranice vlastního vápna obránce Luis Hernández.
87'
Ani v samotném závěru zápasu se domácím nedaří udržet se na útočné polovině na delší dobu. Nyní musel dokonce zasahovat Martínez, kterého prověřil Chust.
85'
Po Gilově výkopu se hosté dokázali na moment udržet u míče. Po dlouhém čekání však byl odpískán jednoznačný ofsajd Ramose.
84'
Almería se dokázala protlačit do pokutového území. Už už to vypadalo, že by se Sousa mohl s míčem otočit čelem k brance a vystřelit, ale jeho úmysl přečetl Hernández.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Hosté si i nadále drží jednobrankové vedení.
82'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Dyego Sousa.
81'
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Arnau Puigmal.
80'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Youba Diarra.
79'
ze hřiště odchází Raúl Parra, přichází Víctor Chust.
78'
Obrana Cádizu se zatahuje. Domácí sice drží balon, ale nemohou se dostat až do střelecké pozice. Nyní se prosadil při obranné hlavičce Mbaye.
77'
Hosté začínají šetřit čas. Rozehrávka Davida Gila trvala dlouho, ale ani tentokrát hlavní rozhodčí kartu neudělil.
76'
ze hřiště odchází César de la Hoz, přichází Francisco Portillo.
75'
Až příliš agresivně napadal Ramos rozehrávku soupeře. Po tvrdém faulu inkasoval po zásluze žlutou kartu.
74'
Zdálo se, že byl Luis Javier Suárez faulován Hernándezem, ale hlavní rozhodčí opět sporný zákrok nechal bez povšimnutí.
73'
Od Davida Gila putoval míč daleko na útočnou polovinu Cádizu. Střídající Ramos se hnal za balonem, ale v souboji s Centellesem neuspěl.
71'
Domácí fanoušci stále ženou svůj tým za vyrovnáním. Nyní z krkolomné pozice hlavičkoval Suárez jen zcela mimo branku.
70'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Christopher Ramos.
69'
ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Mamadou Mbaye.
68'
Střídající Lázaro se mohl na trávníku uvést vyrovnáním. Po nadýchaném centru hlavičkoval téměř nebráněn ze vzdálenější tyče, ale trestuhodně netrefil branku.
67'
Hosté byli opět natlačeni v pokutovém území Almeríe. Tentokrát však nemusel Martínez řešit složitější situaci ve svém vápně.
66'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Lázaro.
65'
Po autu Luise Hernándeze se hra přesunula před Martíneze. Hosté se usadili na útočné polovině a snaží se obehrávat pokutové území.
63'
Také Roger Martí se natahoval po balonu za obranu. Ve skluzu ho sice dokázal lehce tečovat, ale následně už skončil u Martíneze.
62'
Dlouhý nákop sice měl směřovat na rozběhnutého Suáreze, ale balon sklouzl po trávníku jen do náruče vyběhnutého Gila.
61'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Álex Fernández.
60'
I po hodině hry vede Cádiz na trávníku Almeríe o jednu branku. O tu se postaral lehkou tečí po dlouhém autu Roger Martí.
59'
Kotník Adriána Embarby nyní označkoval kopačkou Escalante. Domácí tak mohli rozehrávat volný přímý kop z nadějné pozice, ale k ohrožení branky opět nedošlo.
58'
Zápas začíná nabírat tempo. Do akce se hnal Suárez, ale po lehkém kontaktu s Hernándezem skončil na trávníku. Hlavní sudí nechal hru pokračovat bez přerušení.
57'
Až příliš laxně nyní rozehrával Jorge Meré. Tak tak, že se k míči ve vápně nedostal Suárez, proti kterému by už zbýval jen David Gil.
56'
Cádiz se nyní snaží uklidnit hru a držet balon pod kontrolou dostatečně daleko od vlastní branky.
55'
Ofsajd se píská i na druhé straně. Tentokrát si své postavení za obranou soupeře nepohlídal Léo Baptistao.
54'
Už už to vypadalo, že Guardiola bude moci ohrozit Martíneze. To se také stalo, ale po zjevném ofsajdu a tak ani případná branka by neplatila.
53'
Žlutou kartu vidí za zákrok ve středu pole Sergi Guardiola, který nepříjemně trefil Suáreze.
52'
Domácí se snaží o rychlou odpověď. Souhra Embarby se Suáreze však nebyla z nejpřesnějších a hosté se lehce ubránili.
50'
Cádiz právě vstřelil branku!
Další aut už končí v síti a Cádiz se ujímá vedení! Zpoza postranní lajny vhodil balon dokonale Espino, ten doskákal až k ROGERU MARTÍMU, který lehkou tečí překonal Martíneze.
49'
Dlouhý aut do vápna směřoval těsně před Martíneze. Domácí se dokázali ubránit, ale jen za cenu dlouhého odkopu do zámezí.
48'
Po chybě De la Hoze se téměř zadarmo dostal k míči Bongonda. Ani hosté se však neženou bezhlavě do útoku a čekají na svou chvíli.
47'
Druhou část zápasu odstartovali ze středového kruhu domácí fotbalisté. Po Robertonovi byl u balonu Suárez, ale proti přesile soupeřů se nedostal ani k hranici vápna.
46'
ze hřiště odchází Íñigo Eguaras, přichází Gonzalo Melero.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+2'
45'
David Gil musel těsně před koncem poločasu vytáhnout parádní zákrok! Pokus Robertoneho byl ještě zblokován, ale míč s odrazil přesně proti noze Baptistaa, který pořádně protáhl hostujícího gólmana.
44'
Minutu před pauzou se ujal balonu Eguaras. Následně však musel pomoci faulem Robertone a celá akce domácího týmu je tím zastavena.
42'
Akce Cádizu pokračovala autem až téměř od rohového praporku. Dlouhý balon sice přizvedl Sobrino, ale poté už si ho sebral do rukavic Martínez.
41'
Do souboje proti třem se pustil Baptistao. Ofenzivní fotbalista sice skončil na trávníku, ale hlavní rozhodčí celou situaci pustil bez povšimnutí.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Právě Embarba se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti, ale Gil neměl potíž ani s nepříjemným odskokem balonu.
39'
Na druhou stranu mířil s míčem do otevřenější obrany Embarba, kterého okamžitě poslal k zemi Sobrino a může být ještě rád za žlutou kartu.
38'
Po faulu na Bongondu rozehrávali hosté standardní situaci. Ve vápně se nejvýše vyšrouboval Ely a zamezil zakončení.
37'
Po zisku balonu měl volnou cestu do útoku Embarba. S míčem se však dostal už do velkého úhlu a tak nemohl pořádně zakončit na Gilovu branku.
35'
Escalante sice rychle posouval míč za obranu domácího celku, ale oba útočníci byli v jasném ofsajdu a tak nemohl pokračovat směrem do ofenzivy.
34'
Po druhém rohu se dožadoval penalty Centelles, ale jeho pád na trávník hlavní rozhodčí neposoudil jako zaviněný.
33'
Hned dva rohové kopy v krátkém čase měli fotbalisté Almeríe. Ani jeden vak neskončil zakončením mezi tři tyče.
32'
Ve středu pole podklouzl s míčem San Emenerio a už to vypadalo, že toho domácí využijí k rychlému brejku. To se však nestalo, naopak Babić musel řešit nepříjemnou nahrávku na Martího.
31'
Půlhodina hry úvodní branku nepřinesla. Postupem času se hráči osmělují více a více do útoku, ale ani jeden z brankářů ještě nemusel řešit složitější zákrok.
30'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Eguaras. Ten musel hasit nebezpečný protiútok po nepovedeném rohovém kopu.
29'
Po zblokovaném centru Centellese měli domácí k dispozici rohový kop. Ve vápně před Gilem se dostal k hlavičce jen hostující Hernández.
28'
Dlouhý nákop měl tentokrát najít Guardiolu. Jednatřicetiletého útočníka se ale tělem pohlídal Babić a míč tak doskákal až k Martínezovi.
26'
Také Almería se na moment usadila na útočné polovině trávníku. S Robertonem si narazil Embarba, ale ten je dnes srážen Parrou velmi zblízka.
25'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil hostující kapitán Espino. Prvotní centr však nenašel spoluhráče a poté se vystavil do ofsajdu.
23'
Nakonec z toho není penalta. Faul se stal ještě před pokutovým územím a Cádiz tak bude mít pouze volný přímý kop.
23'
Pokutový kop pro Cádiz! Bongonda byl podražen Baptistaem a hlavní rozhodčí ukázal na penaltový bod.
23'
Hlavní rozhodčí musí uklidňovat situaci. U postranní čáry do sebe vletěli Baptistao a Espino. Vše se ale rychle uklidnilo a ke kartám nedošlo.
22'
Álex Centelles měl sice čas i prostor na centr z levé strany, ale spoluhráče ve vápně nenašel o pořádný kus. Snadno tak hlavičkoval z vlastní šestnáctky Meré.
20'
Pozdvižení na druhé straně. Tentokrát dostal Guardiola povedenou nahrávku do běhu, poté byl v pokutovém území poslán k zemi. Bylo to však čistým způsobem a navíc po odmávaném ofsajdu.
19'
Po řadě osobních soubojů ve středu pole vyplaval s míčem Escalante. Jeho přihrávku do vápna na Guardiolu však domácí obrana lehce zastavila.
18'
Poklidná rozehrávka domácího celku pokračovala přihrávkou za obranu na Baptistaa. Třicetiletý Brazilec si ale nepohlídal ofsajdové postavení a nemohl tak postupovat do vápna.
17'
Adrián Embarba musel snést další tvrdý souboj. Tentokrát ho na trávník poslal úderem loktem Raúl Parra.
15'
Ani další aut přímo do vápna domácího celku nebezpečí nepřinesl. Balon nadzvedl na první tyči Pozo a následně ho ukryl do rukavic Fernando Martínez.
14'
Dlouhý Gilův nákop našel na útočné polovině Martího. Následně však v tvrdém souboji skončil na zemi Embarba a píská se proti hostům.
13'
Akci Almeríe dostartovala nahrávka De la Hoze na Embarbu. Domácí zkoušejí častěji útočit podél levé postranní lajny, ale nyní byl Embarba čistě odzbrojen.
12'
Po obranné hlavičce Babiće skončil míč na ruce spoluhráče Elyho. Hlavní rozhodčí však nechal hru pokračovat a ani sudí u videa se k situaci nevrátil.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Ani jeden z týmů se nedostal do vyložené šance.
9'
Až příliš tvrdě šel nyní do souboje César de la Hoz. Z místa přestupku mohl centrovat do vápna Parra, ale míč sebral ze vzduchu jen Martínez.
8'
První střela na branku od Embarby. Třicetiletý ofenzivní fotbalista si to namířil mezi dvěma soupeři k hranici vápna, odkud pozdravil připraveného Gila.
7'
Zpoza postranní lajny vhazoval míč do hry Alfonso Espino. Hosté se však nemohou dostat s balonem pod kontrolou až na útočnou polovinu trávníku.
6'
Z hranice vápna ještě zkoušel odcentrovat Embarba. Na zadní tyči číhal na svou šanci Suárez, ale míč byl až příliš vysoký na kolumbijského útočníka.
5'
Na pravé straně měl prostor Alejandro Pozo. Po narážečce s Baptistaem se však píská, hosté uhlídali domácího fotbalistu jen za cenu faulu.
4'
Suárez při zpracování vysokého balonu trefil kopačkou Escalanteho a hra musela být na moment přerušena. Nakonec se pokračuje bez nutného ošetření.
3'
Také domácí se poprvé v zápase dostali s míčem na útočnou polovinu. Souhra Eguarase s Robertonem však nebyla z nejpřesnějších.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. Espino okamžitě nakopával míč na sprintujícího Guardiolu, ale ten nedokázal prudkou přihrávku dostihnout.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestadvacátého kola nevyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků odstartovat.

UD Almería: F. Martínez – A. Pozo, Ely, Babić, Centelles – Eguaras, de la Hoz – Baptistão, Robertone, Embarba – L. Suárez.
Náhradníci: Mariño – Kaiky, Melero, Ramazani, Portillo, Sousa, Lázaro, Puigmal, S. Costa, Mendes, Šviderský, Brandáriz.
Trenér: Rubi

Cádiz CF: D. Gil – R. Parra, L. Hernández, Meré, Espino – Bongonda, Escalante, San Emeterio, Sobrino – Martí, Guardiola.
Náhradníci: Aznar – Ále. Fernández, Arzamendia, Chust, Mbaye, Mari, Y. Diarra, Negredo, A. Lozano, C. Ramos, Alejo.

UD Almería

Almería v předcházející sezoně vyhrála druhou nejvyšší španělskou soutěž a přímo postoupila mezi elitu. V aktuálním ročníku však bojuje o přežití. V pětadvaceti odehraných zápasech získala stejný počet bodů, což stále pouze na předposlední pozici před jasně poslední Elche.

Rok 2023 sice Almería odstartovala prohrou 0:2 s Realem Sociedad, ale následně bodovala ve třech zápasech po sobě, dokonce porazila 3:1 Espanyol na vlastním trávníku. Poté se ale vše vrátilo do starých kolejí, když z posledních šesti zápasu uhrála jen tři body, když senzačně přehrála 1:0 vedoucí Barcelonu díky gólu Tourého.
Cádiz CF

Fotbalisté Cádizu se až v posledním kole loňského ročníku zachránili v nejvyšší španělské soutěži. V boji o všechno tehdy porazili již jistého sestupujícího z Alavés.

O sestup se bude Cádiz strachovat i nyní. Z šestnáctého místa má na pozice zaručující sestup náskok pouhého bodu. V posledních týdnech má ale Cádiz solidní formu, když porazil Mallorcu, Gironu a Vallecano. Naposledy uhrál v divokém zápase s Getafe nerozhodný výsledek 2:2, když ztratil vedení až penaltou v šestnácté minutě nastavení druhého poločasu.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již šestadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Almeríe, která na domácí půdě přivítá Cádiz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.