La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Getafe - 9. listopadu 2022   19:00

Almeria
27' Baptistão (Embarba)
1:0
(1:0)
Almeria
Fernando – A. Pozo, Ely, Babić, Akieme – Robertone (75. Eguaras), de la Hoz (C) – Baptistão (70. Ramazani), Melero (85. Sousa), Embarba (71. Portillo) – Touré (84. S. Costa).
F. Pacheco – Centelles, Guedes, Brandáriz, Lázaro, Mendes, Puigmal.
Muňiz – Alonso, Blanco
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
Getafe
Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Alderete, Amavi (60. Latasa) – Aleñá, L. Milla, Maksimović (46. Munír) – Mayoral, Ünal.
Conde, Casilla – Koffi, Algobia, Mata, Revuelta, Seoane, Da. Suárez, Ramírez Moreno.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 17:8.
Sedm nastavených minut uplynulo a zápas končí. Almería na domácí půdě přehrála Getafe 1:0.

Úvodní poločas nabídl úpornou bitvu s množstvím faulů. Jediná branková příležitost paradoxně skončila vedoucím gólem, když se po Amebarbově rohu dostal k hlavičce Léo Baptistao a překvapil svým pokusem Soriu u bližší tyče.

Po změně stran se pokračovalo v nastaveném trendu mnoha soubojů s minimem šancí. Almería nepouštěla soupeře do střel, Fernando nemusel řešit jedinou složitější situaci ve svém vápně. Komplikace sice přišla v závěru, kdy se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Ely, ale domácí už zápas dohráli do zdárného konce.
90+7'
90+6'
Emoce v samotném závěru utkání. Žlutou kartu vidí domácí Srdjan Babić. A následně také Ramazani.
90+5'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Akci na levé straně rozjel Pozo, poté se balon dostal až k osamocenému Eguarasovi, který však soupeře před sebou nepropálil.
90+4'
Zmatky v domácím vápně. Zčistajasna se dostal k nadějné hlavičce Enes Ünal, ale tentokrát mířil jen vedle pravé tyče.
90+3'
I v deseti bez vyloučeného Elyho se domácím daří držet soupeře od své branky. Nyní navíc přišel útočný faul Mayorala, který pomáhá Almeríi.
90+1'
Hostující Enes Ünal sice dopravil míč do sítě hlavou. Ale jen po jednoznačném ofsajdu a gól nemohl být uznán.
90'
Po Costově individuální akci musel zasahovat David Soria. Lehká práce pro hostujícího gólmana.
89'
Ani další standardní situace Getafe nepomohla. Balon pouze proskákal pokutovým územím a skončil vedle domácí branky. Rozehrávat bude moci Fernando.
88'
Komplikace pro domácí! Rodrigo Ely trefil soupeře v hlavičkovém souboji loktem a po druhé žluté kartě musí hřiště předčasně opustit.
88'
Domácím se i nadále daří držet balon daleko od vlastní branky. Nyní sice nepřihrál Portillo přesně Costovi, ale rychlý zisk předvedl pro domácí De la Hoz.
87'
Žlutou kartu za zdržování při rozehrání dostává i domácí gólman Fernando.
86'
Domácí fanoušci už cítí zisk třech bodů a tak pískají na soupeře při každém doteku s balonem. Millovo snažení končí jen útočným faulem.
85'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Dyego Sousa.
84'
ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Samuel Costa.
83'
Zhruba posledních deset minut do konce druhého poločasu. Domácí stále drží jednobrankový náskok nad Getafe.
82'
Po ruce Milly na třiceti metrech rozehrávali domácí další standardní situaci, ale ani tentokrát Soriu nezaměstnali.
81'
Hned dva rohy v krátkém časovém sledu měli k dispozici domácí fotbalisté. Ten první Getafe bez problémů odvrátilo, následně po druhém rohu mohl být v šanci Touré, ale zastavilo ho nepřesné zpracování.
80'
Nepřesnost v hostující rozehrávce mohl potrestat Touré. Útočník z Mali ještě přihrával proti noze Ramazanimu, který ale pálil jen do padajícího soupeře.
79'
Hosté už musí všechno vsadit do útoku, pokud si chtějí odvést ze stranu Almeríe alespoň bod. Zatím je Getafe bez vyložené šance.
78'
Hlavní rozhodčí dnes kartami rozhodně nešetří. Další žlutý trest vidí střídající Munír.
77'
Ramazani spolupracoval na pravé straně s Melerem. Následně přišel výpad do vápna, kde ale míč skluzem získal Mitrović.
75'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Íñigo Eguaras.
74'
Zády k brance hlavičkoval hostující Mayoral. Míč sice mířil do rohu branky, ale pomalý pokus dokázal lehce sebrat ze vzduchu Fernando.
73'
Na řadu přichází další žlutá karta, tentokrát ji vidí za zákrok uprostřed trávníku Robertone.
72'
Tlak Getafe v posledních minutách lehce ochladl. Navíc do útoku mohl jít domácí Touré, ale skvěle vystoupil z obrany proti soupeři Mitrović.
71'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Francisco Portillo.
70'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Largie Ramazani.
69'
Snad poprvé ve druhém poločase se domácí dostali do zakončení. Po rohovém kopu zakončoval v pádu Embarba, ale jeho pokus byl zblokován.
68'
S Iglesiasem si rozuměl na pravé straně Aleňa. Přes zhuštěný prostor před vápnem se ale hostům nedaří projít.
67'
Almería stále pohodlně vede nad Getafe. Navíc domácím se daří nepouštět soupeře k žádnému zakončení, Fernando je téměř bez práce.
66'
Před Fernandem odklidil míč do bezpečí Rodrigo Ely. Domácí si hlídají soupeře v pokutovém území a nedovolují mu zakončit.
65'
Znovu velká řada soubojů kolem středového kruhu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
63'
Po dalším rohovém kopu se hosté dožadovali pokutového kopu po hře rukou uvnitř vápna. Hlavní rozhodčí však penaltu neodpískal a ani video sudího neupozornilo.
62'
Getafe rozehrávalo rohový kop z levé strany. Ani jeden z hostujících hráčů se však do zakončení nedostal.
61'
I po více než hodině hry vede Almería nad Getafe o jeden zásah. O ten se postaral již v prvním poločase Léo Baptistao.
60'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Jordan Amavi, přichází Juan Latasa.
59'
Nebezpečná situace před hostující brankou. Pozo centroval pořádně prudce, ale míč jen prolétl malým pokutovým územím.
58'
Nyní už musel být David Soria připravený. S vysokým centrem ale neměl nejmenší potíže, balon bezpečně ukryl v rukavicích.
57'
Také Lucas Robertone vyzkoušel štěstí ze střední vzdálenosti. Balon několikrát skočil, ale zamířil jen vedle levé tyče.
56'
Po dlouhé době se Almería dostala s míčem na útočnou polovinu trávníku. Baptistao však nahrával Tourému pouze do zjevného ofsajdu.
55'
O střelu z větší vzdálenosti se postaral hostující Munír. Střídající útočník však nebyl ani zdaleka přesný a Fernando zasahovat nemusel.
54'
Dalším potrestaným hráčem je domácí kapitán. César de la Hoz zadržel unikajícího Mayorala.
53'
Teď ale domácím pomáhá odpískaný ofsajd Mayorala. Almería může rozehrávat z místa přestupku.
52'
Almería je i nadále uvězněna na vlastní polovině trávníku. De la Hoz se odhodlal jen k dalekému obrannému odkopu do středu hřiště.
51'
Zápas pokračuje v nastaveném trendu. Řada soubojů ve středu pole a ani jeden z brankářů se do hry moc nedostane.
49'
Do druhého dějství vstoupilo aktivněji hostující družstvo. Getafe je stále u balonu na útočné polovině, ale k zakončení se ne a ne dostat.
48'
Jordan Amavi přihrával podél postranní lajny k Ünalovi, ten chtěl najít střídajícího Muníra, ale obrana domácího celku byla zformována.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu domácí fotbalisté. S Melerem kombinoval Touré, ale Almería se nedostala ani k pokutovému území.
46'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Munír.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Fotbalisté Almeríe odchází do šaten za vedení 1:0 nad Getafe.

45+3'
45+2'
Alderete musel na poslední chvíli zatáhnout za záchranou brzdu. I se žlutou kartou se odhodlal ke skluzu a byl úspěšný.
45'
Po faulu na Aleňu rozehrávali hosté další volný přímý kop, který tentokrát posunul na roh obranným skluzem Gonzalo Melero.
44'
Minutu před pauzou se k balonu dostal Alejandro Pozo. Z pravé strany chtěl odcentrovat do vápna, ale trefil jen před sebou stojícího Amaviho.
43'
Soriova rozehrávka našla na pravé straně Iglesiase. Následně přihrával kupředu i Luis Milla, obrana Almeriíe musela rychle spěchat před vápno, kde zasáhl na poslední chvíli Babić.
42'
Hlavní sudí se dnes rozhodně nenudí. Tentokrát píská tvrdý faul na Enesu Ünala. Getafe však z další standardní situace nic nevytěžilo.
41'
Hlavní rozhodčí opět přerušuje hru. Nyní zůsta na trávníku Lucas Robertone. Po střetu s Iglesiasem bude muset být ošetřen.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí Almería i nadále drží jednobrankové vedení před zatím bezzubým Getafe.
38'
Zdá se, že s Tourém to nebude tak vážné. Po krátkém pobytu na trávníku se bez ošetření zvedl a může se pokračovat v zápase.
37'
Po hlavičkovém souboji zůstal ležet ve vlastním vápně El Bilal Touré. Hlavní rozhodčí po chvilce přerušil hru a šel se podívat za útočníkem Almeríe.
36'
Řada nepřesností na obou stranách. Hlavní rozhodčí musí opět vytáhnout žlutou kartu ze své kapsy. Vidí ji autor zatím jediné dnešní branky Baptistao.
35'
První dotek při zpracování nepodržel Amaviho. Baptistao sice získal míč, ale okamžitě ho nepřesnou nahrávkou zase odevzdal.
34'
Ünala u středového kruhu podkopl domácí Embarba. Getafe tak mělo k dispozici standardní situaci, kterou však zmařil útočný faul Mayorala.
33'
S Baptistaem si na pravé straně vyměnil míč Melero. Ani domácím se ale nyní přechod do útoku nevyvedl podle představ.
32'
Davd Soria rozehrával od své branky k nohám Maksimoviće. Hosté však u balonu příliš dlouho nezůstali po faulu Mitroviće.
31'
Iglasiasův centr z pravé strany byl příliš nízký a hned první bránící hráč Almeríe ho dokázal zblokovat. Na druhé straně byl se svým pasem nepřesný Pozo.
30'
Po půlhodině hry vede Almería na domácí půdě nad Getafe o jednu branku. Navíc po vstřelené brance se i nadále drží v ofenzivní náladě.
29'
Hosté se pokoušeli o rychlou odpověď. Millova přihrávka na Mayorala však postrádala potřebnou přesnost.
28'
Za protesty vidí žlutou kartu hostující záložník Carles Aleňá.
27'
Almería právě vstřelila branku!
Almería se ujímá vedení! Prudký centr od rohového praporku našel na přední tyči hlavu LÉA BAPTISTAA, který povedeným pokusem překvapil hostujícího gólmana Soriu.
26'
Průniková nahrávka do vápna našla Robertoneho. Následně však zasáhl ve skluzu Dakonam a je z toho jen rohový kop.
25'
Zpoza postranní lajny vhodil míč do hry Alejandro Pozo. Touré sice získal míč na Amavim, ale podle pomezního rozhodčího to bylo s faulem.
24'
O zakončení se pokoušeli i domácí. Maksimovićův pokus byl ale jen zblokován ještě před pokutovým územím.
23'
Teď už to vypadalo nadějněji. Touré si na pravé straně poradil hned se dvěma protihráči, následně pálil z pokutového území Embarba, ale nebyl přesný.
22'
O další ofsajd se postarali domácí. Přihrávka na Tourého šla až za posledního bránícího hráče hostujícího celku.
20'
Ani dvacet minut první střelu nepřineslo. Domácí sice měli k dispozici rohový kop, ale k hlavičce se prosadil jen Mitrović.
19'
Od Fernanda putoval balon Robertonemu jen do souboje. Alderete poté neměl žádný problém odpravit balon za postranní lajnu.
18'
César de la Hoz přihrával po trávníku na levou stranu k Embarbovi. Ani třicetiletý ofenzivní fotbalista ale nedokázal dál rozvinout nadějnou akci.
17'
Centr Alejandra Poza neměl šanci na úspěch. V prostoru před vápnem byl pouze jeden domácí fotbalista proti hned pětici soupeřů.
16'
Napadající Carles Aleňa donutil Babiće k odkopu jen za postranní lajnu. Getafe se tak téměř zadarmo dostalo k míči na útočné polovině trávníku.
14'
Ani Maksimović nyní nemohl pokračovat. Nahrávka Luise Milly mířila pouze do znatelného ofsajdu.
13'
S dlouhým centrem si nemuseli domácí dělat starosti. V ofsajdu bylo nachytáno hned několik fotbalisté Getafe.
12'
A další faul. Při vysokém nákopu byl k zemi sražen Borja Mayoral. Domácí obránci by si měli dát větší pozor na nedovolené zákroky.
11'
Nadějnější akce Almeríe končí u Sorii. Hostující gólman vyběhl na hranici pokutového území a sebral balon před Baptistaem.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Na branku nemířila ještě ani jedna střela.
9'
Žlutou kartu vidí také Rodrigo Ely, který přišlápl napadajícího Ünala.
8'
O autové vhazování zpoza postranní lajny se postaral Jordan Amavi. Getafe však postrádá potřebnou přesnost v kombinaci, aby udrželo míč na delší dobu.
7'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Ve střední části trávníku si vyměnil míč Aleňá s Millou, ale dále než kolik metrů za půlící čáru se nedostali.
6'
Hostující kapitán Djené Dakonam byl při obranném odkopu pod tlakem. Tak tak že dokázal před napadajícím Tourém odpravit balon do bezpečí.
5'
Ünalova pobídka z levé strany do vápna nebyla nejpřesnější. Almería mohla rychle přejít zpět na útočnou polovinu, ale následně vyfasoval první žlutou kartu zápasu Omar Alderete.
4'
Od Fernanda putoval balon ke středovému kruhu, kde si ale lehkým faulem v souboji pomohl Gonzalo Melero. Getafe se však po rozehrávce dlouho u balonu nezdrželo.
3'
Pozova nahrávka podél postranní lajny rozběhnutého Tourého nenašla. Bránící Amavi se však uchýlil jen k dalekému odkopu.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Po Maksimovićovi mířil za míčem Enes Ünal, ale turecký útočník měl k balonu o poznání dále než domácí Fernando.
1'
Hlavní rozhodčí již se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtrnáctého kola nejvyšší španělské soutěže může za několik málo okamžiků začít.

UD Almería: Fernando – A. Pozo, Ely, Babić, Akieme – Robertone, de la Hoz (C) – Baptistão, Melero, Embarba – Touré.
Náhradníci: F. Pacheco – Centelles, S. Costa, Eguaras, Guedes, Brandáriz, Lázaro, Mendes, Portillo, Puigmal, Ramazani, Sousa.

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Alderete, Amavi – Aleñá, L. Milla, Maksimović – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Conde, Casilla – Koffi, Algobia, Latasa, Mata, Munír, Revuelta, Seoane, Da. Suárez, Ramírez Moreno.

UD Almería

Almería strávila loňskou sezonu v druhé nejvyšší španělské soutěži. V La Lize 2 dokonce i přes dvě remízy v posledních dvou kolech zůstalo na první pozici a zajistila si přímý postup mezi španělskou elitu.

Letos se ale bude muset pořádně ohánět, aby si udržela přítomnost v nejvyšší soutěži. V prvních sedmi kolech vyhrála Almería pouze jednou a to když v domácím prostředí zaskočila trápící se Sevillu. Následně jsou výsledky nováčka nejvyšší soutěže jako na houpačce, po vítězství přijde vždy porážka. Naposledy ve víkendovém duelu prohrála Almería na trávníku Barcelony 0:2.
Getafe CF

Fotbalisté Getafe bojovali v loňské sezoně ještě i s Jakubem Janktem v sestavě o záchranu do posledního kola. Přesto, že v závěrečných pěti duelech ani jednou nevyhráli, tak se udrželi mezi španělskou elitou o pouhý jediný bod.

Ani do nového ročníku La Ligy nevstoupilo Getafe podle představ. Tři vysoké prohry v prvních čtyřech kolech Getafe dokázalo rychle utnout. S Realem Sociedad už bralo všechny tři body, stejně tak i v souboji v Osasuně. Následovala další porážka 2:3 s nebezpečným Valladolidem a těsně prohrálo Getafe i s Realem Madrid. Zlepšené výkony posunulo Getafe na aktuální třináctou příčku, když v posledním utkání pouze remizovalo s Cádizem 0:0.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž pokračuje již čtrnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Almeríe, která na domácím trávníku přivítá Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.