La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Real Sociedad - 8. ledna 2023   14:00

0:2
(0:0)
Real Sociedad
48' D. Silva  (Kubo) • 53' Sörloth  (Merino)
Almeria
Fernando – Mendes (74. A. Pozo), Ely, Babić, Akieme – de la Hoz (C), Robertone (66. Lázaro) – Suárez (55. Embarba) – Touré (66. Portillo), Ramazani (66. Sousa), Melero.
Fuoli – Centelles, S. Costa, Eguaras, Brandáriz, Puigmal.
Alberola – Sobrino, Hernández
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
12 020 diváků
Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – D. Silva (82. R. Navarro), Illarramendi (C) (82. Guevara), Zubimendi, Merino (72. P. Marín) – Sörloth (85. Ande. Martín), Kubo (72. Oyarzabal).
Marrero, Zubiaurre – Barrenetxea, Gorosabel, Karrikaburu, A. Muñoz, J. Pacheco.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:9. Fauly: 13:14.
Je za námi utkání Almeríe s Realem Sociedad, v němž favorizovaní hosté zvítězili 2:0 díky brankám Davida Silvy a Alexandera Sörlotha z úvodu druhého poločasu. Domácí se po celý zápas nedostali vůbec k ničemu a nenavázali tak na slušné výkony z posledních kol.

Real Sociedad si upevnil třetí pozici, Almería se o ty dvě branky propadla za Getafe na čtrnácté místo a zůstává o tři body nad sestupovým pásmem.

Hráčem zápasu byl vyhlášen David Silva.
90+5'
90+4'
Rozhodčí Alberola Rojas signalizoval ke střídačkám, že přidá ještě minutu za přezouvání Marína po nedávném zákroku Babiće.
90+3'
Navarro potáhl míč po levém křídle, pak mu jej na rohový kop ukopl Alejandro Pozo.
90+2'
Až v nastaveném čase vidíme první kartu zápasu, Srdjan Babić je žlutě napomenut za zákrok na Pabla Marína, jemuž svým zákrokem vyzul kopačku.
90+1'
Hlavní arbitr Alberola Rojas oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Domácí zahrávali hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se u přední tyče natlačil do zajímavé pozice Srdjan Babić, v tísni ale hlavičkoval mimo branku.
89'
Lázarův centr odehráli hostující zadáci na rohový kop, z toho by mohla být ještě jedna možnost pro Almeríi.
87'
Po další nepřesné domácí souhře se míč dokutálel k brankáři Remirovi. Ten si zatím jediný nutný zákrok připsal v úvodu druhého poločasu po střele Melera doprostřed branky, jinak se dnes zcela nudil.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Ander Martín.
83'
Už to mohlo, a také mělo, být o tři góly! Brankář Fernando Martínez ale předvedl dva skvělé zákroky, když nejdříve zlikvidoval únik Oyarzabala, pak si poradil i s obrovskou šancí Roberta Navarra!
82'
Davidu Silvovi při střídání tleskal celý stadión, hezké gesto domácích fanoušků směrem k legendě španělské kopané.
82'
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Ander Guevara.
82'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Robert Navarro.
81'
Akieme připravil zajímavou možnost pro Portilla, ten ale nepovedeně zakončoval výrazně vedle hostující branky.
80'
Pozovi se nepovedlo proniknout do pokutového území, v držení míče už je znovu Real Sociedad.
78'
Při závaru v pokutovém území je hostům máván další ofsajd, po teči Davida Silvy se v něm ocitl Mikel Oyarzabal.
78'
Hosté si už několik desítek sekund zdatně přihrávají na útočné polovině, Almerii se nedaří dostat k míči.
76'
Ricův centr byl příliš krátký pro nabíhajícího Sörlotha, míč odkopl bránící Babić.
74'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Alejandro Pozo.
73'
Posledním trumfem domácího trenéra Rubiho bude Alejandro Pozo, jenž už je vysvlečen do dresu.
72'
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Pablo Marín.
72'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mikel Oyarzabal.
71'
První změny v sestavě chystá i hostující trenér Alguacil, do hry pošle dvě nové tváře.
69'
Na ofsajdy už to je 3:7 z pohledu Almeríe.
69'
Klasicky další ofsajd, znovu se v něm ocitl Alexander Sörloth po nákopu za domácí obranu.
67'
David Silva vybojoval míč na útočné polovině, Takefusa Kubo pak střílel přímo do náruče Fernanda Martíneze.
66'
ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Francisco Portillo.
66'
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Dyego Sousa.
66'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Lázaro.
65'
César de la Hoz zpoza pokutového území mířil vysoko nad branku.
65'
David Silva potáhl míč po levé straně pokutového území, pak střílel velmi nepřesně, zpětně je ale máván ofsajd Alexanderu Sörlothovi.
64'
Ani z tohoto rohu Almería nijak neohrozila Álexe Remira.
63'
Robertone se z pravé strany pokutového území neprokličkoval před branku, vybojoval alespoň rohový kop.
61'
Při zpětné přihrávce Babiće na brankáře Fernanda Martíneze je slyšet pískot netrpělivých fanoušků Almeríe.
59'
Po faulu Merina domácí rychle rozehráli od postranní čáry na vlastní polovině.
57'
Z rohu Almería nedokázala nijak zahrozit.
56'
Akiemeho tečovaný centr doletěl až za branku San Sebastianu, bude z toho rohový kop pro domácí.
55'
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Adrián Embarba.
55'
Aritz Elustondo střílel z dálky vysoko nad branku.
53'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Druhá trefa hostů! Těm vyšla pohledná kombinace ve středu hřiště, Merino pak kolmicí přihrál do běhu Sörlothovi, ten byl sám proti čtyřem protihráčům, tak zkusil vystřelit k tyči a brankáři Fernandu Martínezovi se nepovedlo míč vyrazit!
50'
Almería se potřebuje probudit a snaží se o to rychle, Gonzalo Melero napřáhl k prudké ráně, která mířila do středu branky a Álex Remiro si s ní jistě poradil, především se ale jednalo o vůbec první střelecký pokus domácích v zápase.
48'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Při kontrole u videa vyšlo najevo, že Kubo v ofsajdu nebyl a branka DAVIDA SILVY je tak regulérní!
47'
Po hostující souhře na pravé straně hřiště poprvé dopravil míč do sítě David Silva, rychle však vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího Hernándeze, jenž viděl v ofsajdu přihrávajícího Takefusy Kuba.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl bídnou úroveň. Můžeme si shrnout všechny tři střelecké pokusy, nejdříve Kubo z hranice pokutového území mířil vedle branky, pak Illarramendi v zajímavé pozice hlavičkoval nad branku, tu trefil alespoň Kubo ránou z ostrého úhlu, která ale Fernanda Martíneze nemohla nijak zaskočit.

Jinak byl první poločas plný faulů (10:5) a ofsajdů (3:5), domácí Álexe Remira ještě absolutně nijak neohrozili.
45+1'
45+1'
Lucas Robertone nedovoleně povalil k zemi Illarramendiho, hosté rozehrávají ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Alberola Rojas k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Ramazani si naběhl na dlouhý pas po pravé straně, včas ale vyběhl z branky Álex Remiro.
42'
Rohovému kopu Davida Silvy se domácí ubránili, Luis Suárez navíc byl při odkopu faulován.
41'
Kubo na levém křídle vybojoval rohový kop a hostující hlavičkáři míří před Fernanda Martíneze.
40'
Právě Robertone pak zahrával standardní situaci, která nenašla nikoho v červeném a hrát může znovu Real Sociedad.
40'
Mikel Merino při krytí míče zasáhl do obličeje Robertoneho, který tedy tomuto zákroku hodně přidal, ale přinutil rozhodčího Alberolu písknout faul.
39'
Ramazani potáhl míč po pravé straně hřiště, od brankové čáry jej pak prudce nakopl za branku, možná to bude počítáno do statistik jako vůbec první střelecký pokus Almeríe.
38'
Další ofsajd Sörlotha, ten se znovu ocitl pár decimetrů za domácími beky. Na ofsajdy už to je 3:5.
37'
Další faul Almeríe je pískán na Zubimendiho, hosté rozehrávají na své polovině.
35'
Davidu Silvovi se z levé strany pokutového území nepovedlo prostrčit míč před branku na své spoluhráče.
33'
Takefusa Kubo byl nedovoleně atakován Akiemem při průniku do pokutového území, prioritně ale byl v ofsajdu a rozehrávat tak může domácí brankář Martínez.
33'
Hosté zvyšují aktivitu, na pravé straně pokutového území se do zakončení dostal Takefusa Kubo a pálil z ostrého úhlu k bližší tyči, Fernando Martínez jeho střelu vyrazil.
32'
Přeci jen jsme se dočkali šance! Merino posadil výborný centr na hlavu naprosto osamoceného Illarramendiho, ten si ale výskok nenačasoval ideálně a branku přestřelil!
31'
Za půl hodiny jsme viděli vůbec jedinou střelu, byla to Kubova, která mířila mimo branku.
30'
Elustondovu přihrávku si Kubo zpracoval už v zámezí, je z toho další ztráta hostů.
30'
Na fauly už to je 8:2, domácí zatím brání v bloku a snaží se přerušovat hru drobnými zákroky.
29'
Robin Le Normand se snažil přenést hru doleva na Diego Rica, toho však překopl snad o tři metry.
27'
Po laciné ztrátě hostů na vlastní polovině se Almería ujme autového vhazování.
26'
Takefusa Kubo se snažil odcentrovat z pravého křídla, přízemním pasem před branku ale našel jen Srdjana Babiće.
25'
Po Silvově přihrávce se do zajímavého zakončení dostal Alexander Sörloth, jenž ale výrazně minul domácí branku, navíc mu je znovu máván ofsajd. Tentokrát ale rozhodně neprávem, ve výsledku to ale na tuto akci nemělo žádný vliv.
24'
Největší hvězdě hostů Davidu Silvovi statistici napočítali už čtyři ztracené míče, i to vypovídá o úrovní první čtvrtiny zápasu.
23'
Touré si naběhl na dlouhý nákop za hostující obranu, míč ale měl rychlý odskok a zamířil k zatím se nudícímu brankáři Remirovi.
23'
Nepovedená souhra Akiemeho se Suárezem, jemuž se nepovedlo u postranní čáry zpracovat spoluhráčovu přihrávku a vhazovat mohou hosté.
21'
Centr Diego Rica doletěl až za branku, následovat bude odkop od Fernanda Martíneze.
20'
Hosté si pozvolna přihrávají ve středu hřiště a hledají cestu k pokutovému území soupeře.
18'
Pokračuje i celá řada ofsajdů, v dalším se hned za středovou čárou ocitl Luis Suárez, kolumbijská posila Almeríe z Marseille.
17'
Domácím je k nevoli obecenstva pískán už pátý faul, Gonzalo Melero se provinil v souboji s Mikelem Merinem.
15'
Merinův centr Babić tečí usměrnil k brankáři Martínezovi.
14'
K prvnímu střeleckému pokusu zápasu se dostal Takefusa Kubo, jenž si zpracoval nepovedený odkop Fernanda Martíneze, pak si navedl míč k hranici pokutového území, odkud přízemní střelou minul jeho branku.
13'
Dalšího taktického faulu hostů se dopustil Merino, když prohrál osobní souboj s Akiemem a snažil se jej přibrzdil v rychlém rozletu.
12'
Po centru Akiemeho si Touré v pokutovém území pomohl jasnou hrou rukou, která nemohla uniknout rozhodčímu Alberolovi.
10'
K centru Diega Rica se v pokutovém území nedostal Alexander Sörloth, tomu pak je znovu máván ofsajd, už čtvrtý v úvodu zápasu.
9'
Při rychlém domácím přechodu středu hřiště Zubeldia podsekl Tourého, vyvázl ale bez žluté karty.
8'
Hosté se dostali k první standardní situaci, centr Illarramendiho se neujal a Almería se ubránila.
6'
Neúspěšná souhra domácích ve středu hřiště, v držení míče jsou Baskové.
4'
Také domácí snaha končí ofsajdem, v něm se ocitl Ramazani, jenž se pak zlobil na verdikt pomezního rozhodčího Hernándeze, ten však měl pravdu.
3'
Takefusa Kubo se z pravého křídla marně snažil vniknout do pokutového území, navíc mu je po ztrátě míče máván ofsajd.
1'
Úvodního výkopu se ujali v červeno-bílé kombinaci hrající domácí, San Sebastian oblékl tradiční modro-bílou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

UD Almería: Fernando – Mendes, Ely, Babić, Akieme – de la Hoz (C), Robertone – Suárez – Touré, Ramazani, Melero.
Náhradníci: Fuoli – Centelles, S. Costa, Eguaras, Embarba, Brandáriz, Lázaro, Puigmal, A. Pozo, Portillo, Sousa.
Trenér: Rubi

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – D. Silva, Illarramendi (C), Zubimendi, Merino – Sörloth, Kubo.
Náhradníci: Marrero, Zubiaurre – Barrenetxea, Gorosabel, P. Marín, Guevara, Karrikaburu, Ande. Martín, R. Navarro, A. Muñoz, Oyarzabal, J. Pacheco.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad i přes občasné výpadky prožívá skvělou sezónu, když po patnácti kolech je s bilancí 9-2-4 na třetím místě, byť ztrátu na vedoucí duo Barcelona – Real Madrid má obrovskou, naopak za ním je řada týmů, které lační o účasti v Lize mistrů, především pak Atlético Madrid a Villarreal, ten si pomohl včerejší výhrou nad Realem Madrid.

Celek ze San Sebastianu má za sebou už tři soutěžní zápasy po mistrovství světa, kromě výhry 2:0 nad Osasunou dokázal uspět i na hřištích dvou týmů z nižších soutěží v národním poháru Copa del Rey.

Personální situace v hostujícím kádru je podstatně horší. Z různých zdravotních důvodů jsou mimo hru Álex Sola, Carlos Fernández, Martin Merquelanz, Ander Barrentxea a Umar Sadiq, kvůli žlutým kartám navíc chybí Brais Méndez, karetní trest si naopak odpykal Mikel Merino, jenž z tohoto důvodu chyběl proti Osasuně a dnes už bude k dispozici.

Mikel Oyarzabal se uzdravil z vážného zranění kolene, proti Osasuně se na trávníku objevil poprvé po 289 dnech, ovšem jeho start v základní sestavě se dnes ještě nepředpokládá.
UD Almería

Almería se letos vrátila do La Ligy po sedmi letech a vůbec si nevede špatně, když do dnešního zápasu vstupuje z třinácté pozice s bilancí 5-2-8 a ziskem sedmnácti bodů. Nicméně rozhodně je stále jejím cílem záchrana příslušnosti v nejvyšší soutěži, neboť má náskok pouhých tří bodů na pásmo ponoru.

Po návratu z přestávky zaviněné mistrovstvím světa měla Almería výborně rozehraný zápas v Cádizu, kde dlouho vedla 1:0, o těsný náskok ale přišla v 83. minutě a přivezla si bod.

Domácí mají k dispozici kompletní kádr, neboť Rodrigo Ely se vrací po disciplinárním trestu, kvůli němuž vynechal zápas v Cádizu a na mardoce není vůbec nikdo.
Hezké nedělní odpoledne při sledování prvního přenosu z dnešního programu španělské La Ligy, solidně hrající nováček z Almeríe na svém stadiónu přivítá Real Sociedad, který drží cenné třetí místo hned za dvojicí největších španělských gigantů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.