La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Sevilla - 27. srpna 2022   22:00

Almeria
42' Ramazani (A. Pozo) • 56' Sadiq (Robertone)
2:1
(1:1)
Sevilla
31' Ó. Torres  (Telles)
Almeria
Fernando – A. Pozo (75. Mendes), Kaiky, Ely, Babić, Akieme – S. Costa, Robertone (83. C. Sánchez), Eguaras (46. de la Hoz) – Ramazani (81. Baptistão), Sadiq.
F. Pacheco – Appiah, Milovanović, Portillo, Sousa, Puigmal, Rojas.
Sevilla
Búnú – Navas (66. Ocampos), Nianzou, Rekik (59. Carmona), Telles – Jordán (59. Isco), Fernando, Ó. Torres (59. Delaney) – Lamela (66. Nasírí), Mir, Al. Gómez.
Dmitrović, Flores – Gudelj, Montiel, Munír, Rakitić, Suso.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 17:11.
Je konec! Almería ovládla utkání se Sevillou a vítězí těsně 2:1. O úvodní branku se po velkém tlaku postarala Sevilla, když se hlavou prosadil Oliver Torres. Krátce přes přestávkou ale po chybě hostujících stoperů vyrovnal Largie Ramazani. Po změně stran navíc přidal druhá zásah Umar Sadiq. Sevilla pak útočila hodně křečovitě a vyrovnat se jí nepovedlo.
90+5'
90+4'
Domácí defenzivu osvobodil z tlaku nedovolený zákrok jednoho z fotbalistů Sevilly. Zaplněný stadion už pomalu začíná slavit.
90+3'
Sevilla se opět tlačí vpřed a vrhá všechny síly vpřed s vidinou možného vyrovnání. Domácí ale brání v deseti na hranici velkého vápna.
90+2'
Za přihrávkou Isca se ve vápně hnal Thomas Delaney, ale obránce jej na poslední chvíli stačil rozhodit.
90+1'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Samuel Costa).
89'
Carmona z pravé strany odcentroval přízemní pobídkou do vápna, ale domácí obrana opět odolala. Almería je blízko k vítězství v bitvě o Andalusii.
88'
Alejandro Gómez upadl v blízkosti šestnáctky, ale sudí na jeho pád nereflektoval a nechal pokračovat ve hře.
86'
Exekuce přímého kopu se ujal Alex Telles, který svou střelu levačkou kroutil kolem zdi, nicméně jeho projektil skončil vysoko nad břevnem.
85'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Léo Baptistão).
84'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Alex Telles).
83'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Curro Sánchez.
82'
Telles z pravé strany centroval, ale trefil hruď prvního rivala v červenobílém dresu Almeríe.
81'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Thomas Delaney).
81'
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Léo Baptistão.
80'
Thomas Delaney se nebezpečně opřel do odraženého míče, ale jeho dělovku domácí brankář bez problémů vyboxoval mimo tři tyče.
79'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Isco).
78'
Žlutá karta pro tým UD Almería (César de la Hoz).
77'
Largie Ramazani se na opačné straně dostal do dalšího zakončení levačkou, nicméně jeho projektil skončil zákrokem gólmana!
76'
Ze strany Sevilly je to směrem dopředu spíše křeč. Defenziva domácího celku si hlídá všechny výpady.
75'
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Houboulang Mendes.
74'
Júsuf Nasírí se po dalším centru dostal do zakončení hlavou, ale v tísni trojice soupeřů nedokázal svůj pokus usměrnit mezi tři tyče.
73'
Nasírí se hnal za další pobídkou do vápna, ale domácí brankář v pravou chvíli vystartoval z branky a ukryl míč do rukavic.
72'
Lucas Robertone zahrával přímý kop domácích z levé strany. Po jeho pobídce se však útočným faulem provinil Kaiky.
71'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (José Ángel Carmona).
70'
Carmona z pravé strany výborně odcentroval do vápna, ale nikdo v černém dresu se nedostal k zakončení. Hostujícím útočníkům v úvodu sezóny chybí čich na góly.
69'
Právě Isco si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a Largie Ramazani jej nedovoleným způsobem složil k zemi. Sevilla zůstane na míči.
68'
Isco se hnal za dloubákem do pokutového území, ale scházel mu snad jediný krok. V opačném případě by byl bývalý hráč Realu Madrid sám před brankářem.
67'
Sevilla hraje aktivně na polovině soupeře. Ocampos si řekl o přihrávku na hranici šestnáctky, ale Isco jeho směrem přihrávku nevyslal.
66'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Lucas Ocampos.
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Júsuf Nasírí.
65'
Sevilla už je znovu s míčem na kopačkách a hledá si cestičku do zakončení. Proti kompaktní obraně Almeríe to mají hosté těžké.
64'
Sevilla se usadila na polovině domácích. Lamela sice dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale jeho zpracování bylo mizerné.
63'
Znovu se domácí dostali do zakončení. Po centru z levé strany se natáhl Lucas Robertone, nicméně ve skluzu poslal míč vysoko nad břevno.
62'
Fernando hledal Tellese, který patičkou zkoušel uvolnit někoho na hrotu útoku, ale všichni hráči Sevilly se hýbali opačným směrem.
61'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci si v andaluském derby užívají parádní obrat svých oblíbenců.
60'
Sadiq je po změně stran hodně aktivní a předvádí neskutečnou porcí sprintů. Při dalším z nich si ale pomohl nedovoleně.
59'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Thomas Delaney.
ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází José Ángel Carmona.
ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Isco.
58'
Sevilla se ihned po obdržení druhé branky nastěhovala na polovinu soupeře, kde si hosté vyměňují krátké přihrávky, ale nemohou najít recept na obranu soupeře.
56'
Almería právě vstřelila branku! Domácí celek se deset minut po přestávce dostává do vedení! Po akci z pravé strany poslal Lucas Robertone míč na malé vápno a UMAR SADIQ bez problémů dopravil míč do sítě!
55'
Largie Ramazani skvěle napadal rozehrávku Sevilly na její polovině. Zadáci v černém se pod tlakem uchýlili k nepřesnému nákopu vpřed.
54'
Umar Sadiq ve sprinterském souboji od poloviny hrací plochy pláchk Rekikovi, dostal se do vápna, ale svůj únik nezakončil přesnou střelou.
53'
Jesus Navas je po změně stran hodně aktivní a snaží se pomáhat ofenzivě hostujícího mužstva. Další akci ale zbrzdil zpětnou přihrávkou.
52'
Torres z pravé strany odcentrova na zadní tyč, kde měl spoluhráče, nicméně jeho pokus hlavou přizvedl jeden z obránců mimo tři tyče.
51'
Na přihrávku za domácí obranu si naběhl Rafa Mir, nicméně podle asistenta rozhodčího si nepohlídal postavení a byl lapen v ofsajdu.
50'
Sevilla už opět tlačí hru na polovinu domácího celku, jenže Almería oproti první půli hraje o několik metrů výše.
49'
Obrat mohl být dokonán! Exekuce přímého kopu se ujal Robertone, ale jeho prudkou přízemní ránu hostující gólman skvěle vyrazil.
48'
Zajímavá možnost pro domácí celek. Jeden z hráčů v červeném upadl krátce před šestnáctkou a vybojoval pro svůj celek přímý kop z vynikající pozice.
47'
Sevilla se hned v úvodu druhého poločasu vysunula na polovině Almeríe, ale její kombinace je zatím hodně pomalá. Domácí navíc ukazují, že budou chtít presovat.
46'
ze hřiště odchází Íñigo Eguaras, přichází César de la Hoz.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovky platí nerozhodný stav 1:1. O úvodní branku se po velkém tlaku postarala Sevilla, když se hlavou prosadil Oliver Torres. Krátce přes přestávkou ale po chybě hostujících stoperů vyrovnal Largie Ramazani.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Rafa Mir).
44'
Sevilla už se znovu nastěhovala na polovinu soupeře, ale Almería po vstřelení vyrovnávací branky hraje hodně aktivně.
42'
Almería právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Domácí celek našel odpověď na aktivitu Sevilly krátce po přestávce! Nákop domácího brankáře nedokázala Sevilla dobře odvrátit. Do šance se poté dostal LARGIE RAMAZANI a křížnou střelou vyrovnal!
41'
Fernando sice po rohovém kopu zahrál soupeři na housle, jenže Papu Gómez už na jeho pobídku nemohl dosáhnout. Almería bude vhazovat.
40'
Rekik diriguje rozehrávku Sevilly na polovině soupeře. Domácí celek už znovu zalezl na hranici pokutového území a vyčkává na aktivitu soupeře.
39'
Lamela se poněkolikáté během prvního poločasu zjevil s míčem v pokutovém území, ale levačkou z ostrého úhlu brankáře nepřekonal!
38'
Rafa Mir si brousil zuby na další centr z křídelního prostoru, ale Lucas Robertone před ním míč hlavou přizvedl mimo velké vápno.
37'
Alex Telles narýsoval do pokutového území další zajímavý centr, jenže zakončující Rafa Mir si nepohlídal postavení a byl lapen v ofsajdu.
36'
Na levou stranu se hnal Alex Telles, který dostal hodně těžkou přihrávku a už míč neudržel na trávníku.
35'
Do rozehrávky domácího celku se musel zapojit také brankář. Toho skvěle napadal Fernando, ale nedonutil jej při rozehrávce k chybě.
34'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Íñigo Eguaras).
34'
Largie Ramazani rozkmital své hbité nohy po levém křídle, ale hostující stoper Rekik jeho pohyb skvěle zachytil a nepustil soupeře k odcentrování.
33'
Sevilla i po vstřelení úvodní branky dnešního souboje pokračuje v aktivitě a nedává soupeři oddechnout. Rafa Mir tentokrát operoval na levé straně, jenže k odcentrování se nedostal.
31'
Sevilla právě vstřelila branku! Hostující celek se dostává do vedení po nenápadné akci! Centr z levé strany poslal do pokutového území osamocený Alex Telles a jeho krásnou pobídku uklidil do sítě hlavou ÓLIVER TORRES!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Sevilla je sice jasně lepším týmem, ale nedostává se do vyložených šancí.
29'
Exekuce přímého kopu se následně chopil Juan Jordan. Záložník Sevilly pravačkou z velké vzdálenosti zakončil kousek nad břevno.
28'
Rafa Mir se středem tlačil do pokutového území, ale byl nedovoleným způsobem atakován a získal pro Sevillu přímý kop.
27'
Hosté měli k dispozici vhazování u rohového praporku. Navas poslal míč až do pokutového území, ale Íñigo Eguaras míč nekompromisně odkopl na další aut.
26'
Largie Ramazani zatáhl Gómeze za dres a poslal hostujícího štírka k zemi. Sevilla může nadále pokračovat v kombinaci kolem vápna.
25'
Lamela chtěl patičkou připravit střeleckou pozici pro Papu Gómeze, jenže ten jeho úmysl nepochopil a nepokračoval v pohybu vpřed.
24'
Papu Gómez je v prvním poločase hodně aktivní a snaží se o nebezpečné přihrávky na Mira. Domácí se v úvodu hlavně brání.
23'
Alejandro Pozo se ještě vydal debatovat s hlavním rozhodčím ohledně souboje s Rafou Mirem. Podle sudího hráč Sevilly loktem nefauloval.
22'
Alex Telles znovu vyvezl míč několik metrů vpřed po levé straně hřiště. Sevilla následně dopravila míč až do sítě, ale Papu Gómez byl lapen v ofsajdu.
21'
Domácí zahrávali rohový kop. Zpoza velkého vápna zkusil štěstí Íñigo Eguaras, ale jeho rána vnějším nártem byla hodně nepřesná.
20'
Další zajímavá akce hostů. Papu Gómez centroval z levé strany. K zakončení se v tísni dostal Mir, ale těžkou pobídku neusměrnil mezi tři tyče.
19'
Alex Telles táhl akci Sevilly po levé straně. K odcentrování se znovu dostal Rafa Mir, ale jeho pobídka tentokrát mířila do míst, kde nebyl nikdo v černém.
18'
Rafa Mir po levé straně krásně prošel do vápna, přihrál pod sebe, ale Lamelovu ránu z malého vápna domácí brankář zastavil!
17'
Domácí celek zahrával přímý kop ze zajímavé pozice. Pro míč vyrazil hostující brankář, ale z malého vápna míč jen vyboxoval.
16'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Karim Rekik).
15'
Kaiky dlouho otálel s rozehrávkou z vlastní šestnáctky a dostal se pod tlak. Od napadajícího Tellese se míč nakonec odrazil do zámezí.
14'
Zadáci Sevilly si dali pozor na napadající soupeře a jednoduše dostali míč dopředu. Hodně aktivní je v úvodních minutách utkání Alex Telles.
13'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Érik Lamela).
12'
Alex Telles sprintoval za přihrávkou na levou stranu, ale skákavou pobídku nedokázal udržet na trávníku. Vhazovat tak bude Almería.
11'
Sevilla prakticky nepouští domácí celek k míči. Hráči v černých dresech jsou všude o dva kroky rychleji a pomaličku se přibližují k šestnáctce.
10'
Sevilla tentokrát kombinuje v zadních řadách a postupně se snaží dostat vpřed. Defenziva domácího celku ale brání na jedničku.
9'
Fernando chtěl přenést hru na pravou stranu hřiště, jenže vyslal příliš prudkou přihrávku a míč propadl až do zámezí. Vhazuje Almería.
8'
Íñigo Eguaras vhazoval na levé straně, ale důrazný soupeř v černém proti němu okamžitě vystoupil a vybojoval míč pro Sevillu.
7'
Lamela poslal z levé strany přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně tam kralovala defenziva Almeríe.
6'
Sevilla už kombinuje na polovině soupeře a postupně si snaží otevřít cestičku k zakončení.
4'
Almería zahrávala rohový kop. Centrovaný míč odvrátil hned první zadák soupeře.
3'
Domácí uspěli v souboji na polovině hrací plochy a hnali se vpřed. Defenziva Sevilly ale vybojovala míč.
1'
Sevilla obstarala výkop do prvního poločasu.
1'

UD Almería: Fernando – A. Pozo, Kaiky, Ely, Babić, Akieme – S. Costa, Robertone, Eguaras – Ramazani, Sadiq.
Náhradníci: F. Pacheco – Appiah, de la Hoz, Baptistão, Milovanović, Mendes, Portillo, Sousa, Puigmal, Rojas.

Sevilla FC: Búnú – Navas, Nianzou, Rekik, Telles – Jordán, Fernando, Ó. Torres – Lamela, Mir, Al. Gómez.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Carmona, Delaney, Nasírí, Gudelj, Isco, Montiel, Munír, Ocampos, Rakitić, Suso.
UD Almería

Domácí Almería postoupila mezi španělskou elitu díky loňskému triumfu ve druhé nejvyšší soutěži. Na úvod ročníku musela hostit silný Real Madrid, nad kterým dlouho vedla, ale nakonec ve druhém poločase padla 1:2. Ve druhém souboji se už Almería dočkala prvního bodu za remízu 1:1 na půdě Elche. Domácím tak před dnešním soubojem patří čtrnáctá pozice za dnešním soupeřem. Oba týmy navíc mají stejné skóre 2:3.
Sevilla FC

Hostující Sevilla se v posledních letech zařadila mezi absolutní španělskou špičku a pravidelně bojuje o postup do Ligy mistrů, ve které nebude chybět ani v letošním ročníku. Po dvou kolech má ale na kontě pouze jeden bod. Na úvod ročníku padla 1:2 na půdě Osasuny. V dalším souboji na domácí půdě ale remizovala 1:1 s Realem Valladolid. Dnes tak potřebuje na půdě nováčka nutně zvítězit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.