La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Girona - 8. října 2022   16:15

Atlético
5' Correa (Griezmann) • 48' Correa
2:1
(1:0)
Girona
66' Riquelme  (Val. Fernández)
Atlético
Oblak – Molina, J. Giménez, Savić, Reinildo – Correa (74. Félix), Koke, Witsel (74. Kondogbia), Carrasco (64. Saúl) – Griezmann (64. Lemar), Cunha (64. Morata).
Gomis Aleman, Grbić – Martín, de Paul, Hermoso.
J. Martínez – Barbero, M. Martínez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Girona
Carlos – A. Martínez (46. Val. Fernández), Bueno, Espinosa (C), Hernandez (84. Terrats), Gutiérrez (46. Couto) – Romeu, A. Garcia, Y. Herrera (64. Stuani) – Castellanos, Riquelme (81. Villa).
Gazzaniga, Fuidias – Roca, Juanpe, Ureña, M. Vallejo, Martín.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:13.
Je konec! Domácí Atlético nakonec vybojovalo všechny tři body za výhru na domácím hřišti. Jasným mužem zápasu se stal Ángel Correa, jenž po třech minutách druhého poločasu navýšil náskok svého týmu na dvě branky. Girona se ovšem nevzdala a Rodrigo Riquelme dal svému týmu ještě naději. Žádná jiná branka ovšem k vidění nebyla, a tak sympatický výkon hostů k bodům nakonec nestačil.
90+8'
90+7'
Koke byl faulovaný na polovině hřiště, což byla ta nejlepší možnost pro domácí fotbalisty. Následně z volného kopu jen nakopli míč dopředu a stáhli se.
90+6'
Nyní to vypadá, že Madrid udrží všechny body na svém hřišti, i když k tomu neměl ani trochu lehkou cestu.
90+5'
Jan Oblak samozřejmě s následným výkopem nikam nespěchal, na druhou stranu mu to tak moc dlouho netrvalo. O chvilku později si připisuje další zákrok.
90+4'
Aleix Garcia chytře zasekl a vyslal poměrně dobrý centr do vápna. Obrana Atlética si s ním ale poradila.
90+3'
Tentokrát to zkusili hostující fotbalisté po levé straně. Tam se jim sice nezadařilo úplně podle představ, ale vybojovali alespoň standardku v podobě rohu.
90+2'
Girona sice vybojovala míč na polovině hřiště, ovšem akce po pravé straně úspěšná nebyla. Přesto poté vznikl závar před Oblakem, ale bez střely mezi tyče.
90+1'
Zase se nám nějakou dobu nehrálo, což jednoznačně vyhovuje Atléticu. To nadále vede o jednu branku.
89'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Stefan Savić).
89'
Ošetřování je konečně u konce, domácí hráč má ovšem na hlavě turban. Je tedy jasné, že zde šlo o krvavé zranění. Tímto hráčem je nakonec Stefan Savić.
88'
Domácí hráč nevypadá po střetu ve vápně úplně ideálně a musí být ošetřován... Diego Simeone už ovšem nemůže střídat... Nepříjemná situace.
87'
Jenže rohový kop ani tentokrát nepřinesl nic nebezpečného, navíc dva domácí hráči zůstávají ležet na hřišti. Faul byl hostům pískán naprosto oprávněně.
86'
Hráči v modrých dresech se ale samozřejmě nechtějí vzdát. Aleix Garcia napřáhl k pěkné střele, ale Jan Oblak znovu podržel svůj tým!
85'
Oba týmy tak již vyčerpaly své možnosti střídání! Hraje se dnes přitom hodně svižný fotbal, a tak se únavě některých hráčů prostě nemůže nikdo divit.
84'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Hernandez, přichází Ramon Terrats.
83'
Ošetřování zatím nadále probíhá... Javi Hernandez nejspíše bude muset vystřídat.
82'
Javi Hernandez běžel za míčem, když ho chytal křeč. Pomáhal mu jak spoluhráč, tak Koke. Nyní je hráč hostí v péči lékařského týmu Girony.
81'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Toni Villa.
80'
A ten deset minut před koncem základní hrací doby nebyl vůbec špatný! Fotbalista Atlética se totiž dostal k míči, ovšem jeho hlavička šla těsně nad.
79'
Madridský obránce vymyslel parádní přihrávku na levou stranu, kde by úplně volný Saúl. Jeho pokus ovšem dokázal jeden z hostí srazit na rohový kop.
77'
Následný rohový kop už žádné nebezpečí nepřinesl, a tak může Atlético chvíli v klidu kombinovat.
76'
Jan Oblak jasným hrdinou okamžiku! Hráč hostí vyslal fantastickou střelu na zadní tyč, ale domácí gólman se tam stihl natáhnout a míč vyrazit!
75'
Aleix Garcia dobře odhadl hlavičku svého spoluhráče, takže byl u odraženého míče jako první. Girona toho ovšem nedokázala vůbec nijak využít.
74'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Witsel, přichází Geoffrey Kondogbia,
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází João Félix.
73'
Zajímavý náznak také na druhé straně. Domácí hráč se sice dostal už do nulového úhlu, ovšem jeho lobu před branku nakonec mnoho nescházelo.
72'
To byl dobrý centr do vápna, jenže u něj byl jako první Jan Oblak! To byl hodně důležitý zákrok. Oblak sice poté ještě trefil soupeře, ale penalta ani náhodou.
71'
Hráči v modrých dresech se konečně dostali k balónu a budou dobývat nějakou střeleckou pozici.
70'
Do konce základní hrací doby nám chybí už jenom dvacet minut! Rozhodně se dá čekat zajímavá koncovka. Přece jen body pro Gironu by dnes byly překvapením.
69'
Atlético drží míč na svých kopačkách, ale jsou s ním jen okolo své brány. Poté ovšem přišel útočný faul Girony.
68'
Tak na domácí straně jsme viděli hned trojit střídání, Na té hostující už vlastně taktéž střídali tři hráči. Tak uvidíme, komu to po změnách půjde lépe.
66'
Girona právě vstřelila branku! Tak tady máme ještě zápletku, jelikož hostující fotbalisté snižují na rozdíl jedné branky! Valery Fernández posunul míč na RODRIGA RIQUELMEHO, který dal svému týmu ještě naději.
64'
ze hřiště odchází Cunha, přichází Álvaro Morata,
ze hřiště odchází Griezmann, přichází Thomas Lemar,
ze hřiště odchází Carrasco, přichází Saúl.
64'
ze hřiště odchází Herrera, přichází Cristhian Stuani.
63'
Atlético vybojovalo po dlouhé době standardku v podobě rohového kopu. Ten byl rozehraný nakrátko, načež další centr přelétl všechny na hřišti.
62'
Rodrigo Riquelme bojoval o míč nedaleko šestnáctky soupeřova brankáře, ovšem proti přesile tří hráčů mnoho šancí na úspěch neměl. Což se také potvrdilo.
60'
Už je za námi šedesát minut hry, domácí celek nadále vede o dvě branky. Girona se nyní spíše brání, potřebovala by hrát stejně jako v prvním poločase.
59'
Držení míče: 43% – 57%!
58'
Axel Witsel o několik momentů rozjel novou akci, když přihrál na levou stranu. Yannick Carrasco následně upadl ve vápně, ale za toto se penalta pískat nebude.
57'
Hra se v posledních minutách hodně přerušuje. Domácí hráči rozjeli novou akci od svého gólmana, jenže po několika sekundách je faulovaný Axel Witsel.
56'
Stefan Savić si celou situaci dobře pohlídal a u průnikové přihrávky hostí byl s velkým náskokem jako první. Jan Oblak se následně také zapojil do hry.
55'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Javi Hernandez).
54'
Sledujeme hodně svižný úvodu do druhého poločasu! Madrid ale nyní vybojoval volný kop.
53'
Obrovská možnost na straně hráčů v pruhovaných dresech! Skákavá přihrávka došla až k domácímu hráči, ale Juan Carlos se stihl přesunout k tyči!
52'
Madrid zvolil postupnou kombinaci, avšak zatím je s míčem jen okolo poloviny hřiště.
51'
Rodrigo Riquelme vysílal zajímavou přihrávku šajtlí mezi obránce. Ta ovšem byla o něco delší, než bylo potřeba. Atlético tak může začít kombinovat.
49'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Matheus Cunha).
48'
Atlético právě vstřelilo branku! Obrovská chyba hostujícího gólmana znamená druhý přesný zásah domácích! Juan Carlos se nejspíše vůbec nepodíval kolem sebe, takže jeho přihrávku po zemi sebral ÁNGEL CORREA, který bezpečně uklízí míč do sítě.
47'
Tak už se zase hraje! Vypadá to, že kotník Arnaua Martíneze nebude v dobré kondici, jelikož jeden z nejaktivnějších hráčů hostí byl v půlce vystřídán.
46'
ze hřiště odchází Martínez, přichází Valery Fernández,
ze hřiště odchází Gutiérrez, přichází Yan Couto.
46'
Je za námi první poločas, po kterém bude spokojenější domácí celek, který vede o jednu branku. O tu se postaral už v páté minutě Ángel Correa, jenž využil přesného centru Antoinea Griezmanna. Girona se poté zvedla a působila aktivnějším dojmem, k ničemu jí to ale nebylo. Po přestávce bude muset dotahovat jednobrankovou ztrátu.

Další poločas začne přibližně v 17:21.
45+3'
45+2'
Arnau Martínez ovšem po ošetření bude schopen pokračovat, to je dobrá zpráva pro fanoušky Girony.
45+1'
José Giménez sice byl u míče o trochu dříve než soupeř, jenže následně mu přejel kotník. Arnauovi Martínezovi se nepříjemně ohnul. Giménez vidí žlutou kartu.
44'
Santiago Bueno zůstává ležet na hřišti, když mu Reinildo nechtěně, ovšem hodně nepříjemně, přišlápl holeň. Hráč hostí je nyní ošetřován přímo u branky.
43'
Madrid se navíc dostal do rychlého protiútoku, kdy byla obrana domácích hodně otevřená. Antoine Griezmann ovšem v pádu nedokázal pořádně zakončit.
42'
Girona vybojovala standardní situaci z pravé strany, ale obrana domácích si bez problémů poradila.
41'
José Giménez měl za zády soupeře, a tak věděl, že si nemůže dovolit chybovat. Následně se stejně dostali domácí ke střele z dálky, Juan Carlos zasahuje.
40'
Už jen pět minut nám chybí do konce prvního poločasu, větší nastavení se určitě očekávat nedá.
39'
Atlético tak konečně předvedlo směrem dopředu něco trochu zajímavějšího, jinak se nyní spíše brání. To domácí fanoušci asi úplně nečekali.
38'
A klidně to mohlo být o dvě branky! Domácí přehráli defenzivu přesným pasem mezi obránce, ale Juan Carlos předvedl skvělý zákrok nohou!
37'
Axel Witsel vůbec netušil, že má za sebou protihráče, kterého trefil loktem do obličeje. Jasný faul, který prostě a jednoduše nemohl hlavnímu sudímu uniknout.
35'
Javi Hernandez posouval míč na penaltu, kde ovšem domácí obránce skvěle zakročil. Následně Oriol Romeu ještě pálil, ale i on byl při střele rozhozen.
34'
Držení míče: 48% – 52%
33'
Jenže Girona předvedla aktivní a dobré napadání, díky kterému míč vybojovala. Její akce po levé straně ovšem neměla mnoho nadějí na úspěch.
32'
Až nyní se hráči v pruhovaných dresech dostali k míči! Zatím si přihrávají obránci mezi sebou.
31'
Hosté sice měli možnost autového vhazování na úrovní šestnáctky, avšak sami se s míčem vyhnali na obrannou půlku. Čeká je tak další dobývaní vápna.
30'
Jan Oblak se nyní alespoň zapojil do kombinace svého týmu, ovšem jeho odkop našel jen soupeřícího hráče. Atlético je nyní v ofenzivě úplně bezzubé.
29'
Madrid se v posledních okamžicích absolutně nemůže udržet na balónu. Naopak Girona se nyní snaží tlačit, i když Jana Oblaka ještě nedokázala ohrozit.
28'
Už je za námi téměř třicet minut tohoto duelu a zatím jsme viděli jen tři odpískané fauly! Zatím se hraje bez tvrdších soubojů na té či oné straně.
27'
Nedovolené zákroky: 2 – 1!
26'
Gironě se dnes rozhodně nedá upřít snaha, její další akce vedla znovu po pravé straně. Tam se sice Atlético ubránilo, ovšem hosté nadále drží míč.
25'
To vůbec nevypadalo špatně na hostující straně! Arnau Martínez dotáhl míč až na levou stranu vápna, když poslal zpětný pas do druhé vlny. Tam byl připravený Oriol Romeu, jehož dobrou střelu zastavil jeden z obránců!
24'
Už je za námi více jak polovina prvního poločasu! U míče jsou nyní domácí, kteří se snaží něco vymyslet.
23'
Atlético vybojovalo první rohový kop duelu! Centr na přední tyč sice úplně nebezpečný nebyl, když ho odvrátila defenziva hostí. Je z toho jen další roh.
22'
Yangel Herrera už přebíral míč mimo hrací plochu, takže autové vhazování je přiřčeno domácímu celku. Ten se tak v podstatě dostal k míči úplně zadarmo.
20'
Následovala rychlá akce po pravé straně, jenže centr nepřešel přes prvního bránícího hráče. Míčem byl navíc trefen ještě domácí hráč a je z toho odkop.
19'
Madrid po delší době drží míč na svých kopačkách a snaží se trochu uklidnit hru.
18'
Koke si šikovně obhodil soupeře, který to vůbec nečekal. Následně dostal domácí záložník pořádného koňara, ale rychle se zvedá a bude pokračovat ve hře.
17'
Držení míče: 36% – 67%!
16'
Už to vypadalo na krásnou přihrávku za obranu, jenže nakonec se všechno ukázalo jako předčasné. Praporek lajnového totiž vylétl nahoru a je odpískán ofsajd.
15'
Girona se sice snaží držet míč na svých kopačkách, jenže se absolutně nemůže dostat až k velkému vápnu, natož k nějakému zajímavému střeleckému pokusu.
14'
Jenže ti svůj nadějně rozjetý útok nedokázali ani zakončit. Yannick Carrasco táhl celou akci, jenže to chtěl zkusit zleva individuálně a brzy narazil na přesilu.
13'
To už vypadalo na faul v podání domácích hráčům ale píšťalka sudího zůstává znovu klidná. Dopředu se tak mohou hnát zase domácí fotbalisté.
12'
Hráči v pruhovaných dresech se však rychle museli vracet do obrany! Nakonec ale předvedli dva výborné obranné skluzy, čímž sebrali sokům míč.
11'
Yannick Carrasco to nemohl vzít po levé lajně, tam bylo prostě a jednoduše plno. Zvolil tedy zpětnou přihrávku a Madrid bude dobývat střeleckou pozici.
10'
Už je za námi deset minut hry! Dokonce jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral domácí celek. Tak snad uvidíme ještě větší počet branek v zápase.
9'
Arnau Martínez si sám trochu zavařil, když místo přímého postupu po pravé lajně zvolil obehrání dvou protihráčů, Ti ho nakonec podkopli a píská se faul.
8'
Tentokrát to domácí zkusili ofenzivní akcí po pravé straně, jenže ta skončila celkem záhy.
7'
Madridu navíc stačila první vážnější akce i první střela mezi tři tyče. Nyní se však Atlético žene s další akcí. Ta byla však pozastavena a následuje postupný útok.
5'
Atlético právě vstřelilo branku! Tak na první přesný zásah jsme nemuseli čekat vůbec dlouho, domácí se trefují už po pěti minutách! Antoine Griezmann poslal centr na zadní tyč, kde si nejlépe naskočil ÁNGEL CORREA, jenž střelou nedal brankářovi šanci.
4'
Reinildo podkopnul naprosto evidentně soupeře na polovině hřiště, což nemohlo ujít pozornosti rozhodčího. Girona tak získala volný kop na polovině.
3'
Juan Carlos již podruhé nebo potřetí pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Hostující hráči zatím kombinují na obranné polovině...
2'
Madridští fotbalisté se snaží napadat hodně vysoko své soupeře, ovšem Girona to ustála. O chvilku později vybojoval autové vhazování na útočné půlce.
1'
A už se začalo' O favoritovi tohoto duelu je poměrně jasno, je jím domácí Atlético, které hraje v pruhovaných dresech, Hosté hrají v modrých dresech,
1'

Atlético Madrid: Oblak – Molina, J. Giménez, Savić, Reinildo – Correa, Koke, Witsel, Carrasco – Griezmann, Cunha.
Náhradníci: Gomis Aleman, Grbić – Lemar, Saúl, Martín, de Paul, Hermoso, Morata, Kondogbia, Félix.
Trenér: Diego Simeone.

Girona FC: Carlos – A. Martínez, Bueno, Espinosa, Hernandez, Gutiérrez – Romeu, A. Garcia, Y. Herrera – Castellanos, Riquelme.
Náhradníci: Gazzaniga, Fuidias – Couto, Villa, Roca, Stuani, Juanpe, Val. Fernández, Ureña, Terrats, M. Vallejo, Martín.
Trenér: Míchel.

Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez.
Girona FC

Girona nepatří mezi favority, to je jasné. Střed tabulky by byl jejím cílem. Po sedmi odehraných zápasech má na svém kontě sedm bodů a patří jí třináctá příčka. Hostující fotbalisté v posledních třech duelech ligy vyhráli jeden, když porazili Valladolid. Následovaly ovšem dvě porážky, a to s Betisem a Sociedadem.
Atlético Madrid

Atlético stojí na začátku sezóny trochu za očekáváním. Po sedmi duelech má totiž na svém kontě třináct bodů, které mu nyní stačí až na šestou pozici. Tabulka je ovšem v těchto místech hodně nahuštěná. Co se týče španělské nejvyšší soutěže, tak z posledních tří zápasů vyhrál Madrid dva, když porazil Celtu Vigo a Sevillu. Mezi těmito duely přišla porážka s městským rivalem Realem. Poslední utkání odehráli domácí hráči v Lize mistrů s Bruggami, ale nedali ani jednu branku a padli 0:2.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci španělské LaLigy! Spolu se podíváme na duel mezi domácím Atléticem a hostující Gironou. Výkop je naplánován na 16:15 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.