La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Villarreal - 20. října 2022   21:00

Barcelona
32' Lewandowski (Alba) • 35' Lewandowski (Gavi) • 39' Fati (F. Torres)
3:0
(3:0)
Barcelona
ter Stegen – S. Roberto (71. Bellerín), Koundé (79. Piqué), Alonso, Alba – Gavi, de Jong (71. Busquets), Pedri – F. Torres, Lewandowski (76. Raphinha), Fati (75. Dembélé).
I. Peña, Tenas – Balde, Eric García, Kessié, Torre.
Del Cerro – Porras, García
Spotify Camp Nou (Barcelona)
Villarreal
Rulli – Femenía, Albiol (81. Mándí), P. Torres, Pedraza (25. Mojica) – Pino, Parejo, Morlanes (58. Trigueros), Baena – Jackson (58. Moreno), Danjuma (46. Morales).
I. Álvarez, Reina – Cuenca, Chukwueze.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 18:11.
Je konec! Barcelona zvládla domácí duel s Villarrealem a slaví triumf 3:0. Na branku musela čekat až do 32. minuty, kdy se prosadil Lewandowski. Stejný hráč navíc rychle přidat druhou branku. Třetí zásah poté přidal patičkou Ansu Fati. Po změně stran už ale tempo hry pořádně opadlo a ani jeden z týmů se nedostával do šancí. Hosté toho dnes směrem dopředu předvedli velmi málo.
90+3'
90+3'
Villarreal se v závěru mohl dostat snížení! Ve vápně se k míči dostal Morales, ale z vynikající pozice netrefil branku!
90+2'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Pau Francisco Torres).
90+2'
Hosté se po akci vedené po pravé straně dostali vpřed, nicméně centr do velkého vápna bez problémů kontroloval Marc-André ter Stegen.
90'
Hosté se dostali vpřed po pravé straně. Na přihrávku za obranu si brousil zuby Dani Parejo, ale k míči měl mnohem blíže Marc-André ter Stegen.
88'
Další akce domácího celku končí odmávaným ofsajdem. Ousmane Dembélé si nepohlídal své postavení na křídle.
87'
Sergio Busquets přenesl hru na pravou stranu, nicméně jeho pobídka byla příliš dlouhá. Vhazovat budou hosté.
86'
Ferrán Torres si naběhl na pěknou kolmici, ale dloubákem z ostrého úhlu trefil jen obránce Villarrealu ve skluzu. Domácí budou zahrávat roh.
85'
Marcos Alonso diriguje rozehrávku Barcelony na polovině hřiště. Villarreal nyní už ani nevysouvá presink.
84'
Raphinha na levé straně velkého vápna udržel míč ve hře a ihned jej dloubl před branku. Nikdo v dresu slavného celku se v tomto prostoru nepohyboval.
83'
Sergio Busquets našel přihrávkou Gaviho, který se otočil a přenesl hru na pravou stranu.
82'
Zadáci Barcelony hrají s míčem na vlastní polovině a také nikam nespěchají. Příznivcům na Camp Nou se to ale nelíbí a začíná se ozývat lehký pískot.
81'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Ajsa Mándí.
80'
Po dlouhé době jsme se dočkali velké šance! Střídající Raphinha si naběhl na centr z pravé strany, jenže placírkou míč usměrnil mimo zadní tyč!
79'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Gerard Piqué.
78'
Kiko Femenía dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si netroufl na průnik podél postranní čáry. Villarreal už působí hodně rezignovaně.
77'
Dembélé ihned po svém příchodu na trávník napadal rozehrávku soupeře, ale obrana hostů míč odehrála do bezpečí.
76'
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Raphinha.
75'
ze hřiště odchází Ansu Fati, přichází Ousmane Dembélé.
74'
Lewandowski si říkal o přihrávku do výhodné pozice, ale domácí raději pokračují v obehrávání velkého vápna soupeře.
73'
Fati opět kouzlil na levé straně, jenže tentokrát se k odcentrování do vápna vůbec nedostal.
72'
Střídající Bellerín se ihned po příchodu na trávník zapojil do dění na trávníku. Obrana Barcelony opět nepustila centr před ter Stegena.
71'
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Sergio Busquets,
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Héctor Bellerín.
70'
Pau Francisco Torres v posledních minutách diriguje rozehrávku Villarrealu. Ofenzivním hráčům hostů ale schází lepší pohyb.
69'
Na Camp Nou panuje i po změně stran vynikající atmosféra. Xaviho výběr je blízko k zisku cenných tří bodů.
68'
Ansu Fati odcentroval vnějším nártem do pokutového území, ale jeho vysoký centr propadl až do zámezí.
66'
Gavi se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
64'
Ansu Fati na polovině hřiště ošálil dva soupeře, ale následně nedokázal přihrát na rozběhnutého Lewandowského.
63'
Barcelona hraje v úsporném tempu. Domácí celek bez problémů drží míč a kontroluje vývoj duelu.
62'
Koundé pod tlakem dokázal rozehrát na pravou stranu. Následný centr směřoval k zadní tyči, ale Sergio Roberto na pobídku nedosáhl.
61'
Unai Emery vyletěl až na hranici svého vymezeného sektoru, aby pořádně seřval jednoho z hráčů ve žlutém, který se nevracel.
60'
Je za námi hodina hry a hosté zatím nemají moc šancí k zakončení. Barcelona dnešní duel z defenzivní stránky zvládá skvěle.
59'
Ter Stegen se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Jeho nákop našel Koundého, který diriguje rozehrávku.
58'
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Manu Trigueros,
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Alberto Moreno.
57'
Po průniku na polovinu Barcelony upadl po kontaktu s Koundém Jackson. Villarreal má k dispozici přímý kop v blízkosti velkého vápna.
56'
Jeden z hostů zůstává po souboji ležet na trávníku. Ošetření ale v tomto případě nebude potřeba.
55'
Johan Mojica si skvěle pokryl míč tělem a napadající Gavi jej musel zastavit zatažením za dres. Hosté budou moci rozehrávat.
54'
Další ofenzivní výpad Barcelony končí odmávaným ofsajdem.
53'
Barcelona se dostala znovu do vápna, ale ani další Albův centr z levé strany nepropadl až na malé vápno.
52'
Ansu Fati dostal přihrávku na levou stranu, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Barcelona se v úvodu druhého poločasu nikam nežene.
51'
Po další krásné kombinaci Barcelony si na přihrávku do vápna naběhl Alba, ale jeho dloubáček zastavil vyběhnutý brankář Rulli.
50'
Domácí celek se dostal do blízkosti velkého vápna, ale nikdo v modročerveném si netroufl na zakončení.
49'
Jackson dostal přihrávku na pravou stranu, ale ani jeho průnik neměl šanci na úspěch. Defenziva domácího celku je dnes pevná.
48'
Do vápna směřoval další míč, za kterým se dral Robert Lewandowski, ale hostující brankář vyrazil ven z branky a ukryl míč do rukavic.
47'
Morlanes dostal přihrávku na levou stranu, nicméně kombinace Villarrealu neměla dlouhého trvání. Důrazný Fati získal míč pro domácí.
46'
ze hřiště odchází Arnaut Danjuma, přichází Manu Morlanes.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce Barcelona prakticky rozhodla o svém triumfu. Na branku musela čekat až do 32. minuty, kdy se prosadil Lewandowski. Stejný hráč navíc rychle přidat druhou branku. Třetí zásah poté přidal patičkou Ansu Fati.
45+1'
45'
Stopeři Barcelony se vysunuli na polovinu Villarrealu, nicméně akce domácích skončila nedovoleným zákrokem na Torrese.
44'
Torres se z pravé strany dostal do vápna, kde prováhal ideální moment k přihrávce a důrazný soupeř mu míč ukopl.
43'
Pedri napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Obrana Villarrealu tentokrát stačila míč odehrát do bezpečí.
42'
Barcelona znovu kombinuje na polovině soupeře. Fotbalisté Villarrealu po posledních minutách vypadají hodně otrávení.
41'
Camp Nou je na nohou! Domácí ofenzivní hvězdy během necelých deseti minut nasázely soupeři tři branky a prakticky rozhodly o osudu duelu.
39'
Barcelona právě vstřelila branku! Silná pasáž Barcelony nadále pokračuje! Ferrán Torres prošel z pravé strany do pokutového území, předložil míč na malé vápno, kam si naběhl ANSU FATI, ale prvním pokusem trefil tyč. Domácí mladík se ale dobře zorientoval a odražený míč dotlačil do sítě patičkou.
39'
Domácí kombinovali na levé straně, ale obrana hostů se zatím stačila srovnat. Villarreal drží kompaktní blok, ale potřebuje hrát směrem dopředu.
38'
Hosté hrají na polovině Barcelony, jenže proti důrazné defenzivě Barcelony to bude mít Villarreal s dotahováním hodně těžké.
37'
Villarreal se ihned tlačil vpřed se snahou o odpověď. Na centr z levé strany si naběhl Yeremi Pino, ale jeho hlavičku Marc-André ter Stegen ukryl do rukavic.
35'
Barcelona právě vstřelila branku! Domácí celek přidává druhou branku a začíná z toho být zápas polského kanonýra! ROBERT LEWANDOWSKI si na hranici velkého vápna udělal prostor, připravil si míč na pravačku a krásnou střelou rozjásal Camp Nou!
34'
Domácí celek je po vstřelení úvodní branky hladový a znovu se tlačí vpřed. Lewandowski si nyní nepohlídal ofsajd.
32'
Barcelona právě vstřelila branku! Tentokrát už se domácí Barcelona dostává do vedení! Po rychlé akci přiletěl do pokutového území centr z levé strany. K míči se dostal ROBERT LEWANDOWSKI, který se pohotově otočil a překonal vyběhnutého brankáře!
31'
Sergi Roberto odcentroval z pravé strany na malé vápno, jenže tam dnes dominuje Torres, který míč znovu odkopl do bezpečí.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme dramatické utkání. Barcelona stále čeká na první velkou šanci.
29'
Jackson sice uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, jenže prodloužil míč jen za sebe. Zadáci Barcelony poté rychle otočili směr hry.
28'
Lewandowski se v blízkosti vápna dostal k odraženému míči, ale pod tlakem důrazného obránce si jej posunul příliš daleko před sebe.
27'
De Jong v blízkosti velkého vápna udržel míč, nicméně následným přenesením hry zahnal spoluhráče do těžké pozice.
26'
Aktivní Fati se skvělým zpracováním dostal za obránce, jenže místo zakončení nepochopitelně přihrával pod sebe.
25'
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Johan Mojica.
24'
Na opačné straně do vápna znovu protančil Ansu Fati, nicméně jeho dloubáček skončil v rukavicích připraveného gólmana.
23'
První obrovskou šanci měl Villarreal! Danjuma se dostal do vápna, odkud pálil pravačkou, jenže trefil jen boční síť!
22'
Fati se z levé strany uvolnil až do střelecké pozice, nicméně mladík v domácím dresu si následně nestačil seřídit mířidla.
20'
Další rohový kop sehrála Barcelona do kombinace. Koundé centroval na malé vápno, ale tam jeho spoluhráčům pár decimetrů scházelo.
19'
Na levé straně se zkoušel uvolnit Fati. Po jeho sklepnutí pálil Sergio Busquets, ale Pedraza do jeho rány lehl a míč srazil do bezpečí.
18'
Ferrán Torres měl na pravé straně prostor i čas, nicméně místo centru do vápna zvolil rozehrávku na spoluhráče ve středu hracího pole.
17'
Jackson se na opačné straně natahoval po centru z pravé strany, jenže hlavou míč neusměrnil mezi tři tyče.
16'
Exekuce rohového kopu se ujal Jordi Alba. Jeho centr směřoval na malé vápno, kde bez problémů dominoval stoper Pau Francisco Torres.
15'
De Jong centroval levačkou do pokutového území, nicméně hned první zadák Villarrealu balón odehrál na rohový kop.
14'
Ferrán Torres dostal přihrávku na pravou stranu, odkud dloubl míč na malé vápno, jenže tam znovu kralovala obrana Villarrealu.
13'
Albiol nyní nespěchal s rozehrávkou z vlastní poloviny. Jeho pobídka přiletěla na levou stranu, ale Pedraza si musel pod tlakem pomoci malou domů.
12'
Barcelona kombinovala házenkářským způsobem kolem velkého vápna, ale vše skončilo nedovoleným zákrokem polského útočníka.
11'
Hosté se dostali vpřed po levé straně hřiště. Kombinace Villarrealu zatím nevede k průniku na polovinu katalánského mužstva.
10'
Také hostující brankář Rulli se nyní musel zapojit do rozehrávky. Jeho nákop na levé křídlo ale domácí fotbalisté zneškodnili.
9'
Barcelona zatím drží míč v zadních řadách a číhá na skulinku v defenzivě Villarrealu. Hosté ale napadají hodně vysoko.
8'
Barcelona se opět tlačila vpřed. Lewandowski centroval na hlavu Ansu Fatiho, ale ten v těžké pozici nedokázal hlavičkovat.
7'
Za přihrávkou na levou stranu spěchal Arnaut Danjuma, který poté kouzlil proti Koundému, nicméně domácí stoper soupeře do vápna nepustil.
6'
Frenkie de Jong se stahuje mezi domácí stopery a vypomáhá domácí defenzivě s rozehrávkou. Domácí celek soupeři moc nepůjčuje míč.
5'
Arnaut Danjuma si pohybem řekl o přihrávku mezi obránce, jenže prudkou pobídku nedohnal na trávníku. Barcelona bude rozehrávat.
4'
Frenkie de Jong ve středu hracího pole důrazným napadáním obral soupeře o míč a získal balón pro Barcelonu. Domácí vlétli do duelu hodně aktivně.
3'
Ansu Fati se dostal k centru z pravé strany a vypálil pravačkou. Jeho přízemní rána ale prolétla kolem přední tyče hostující branky.
2'
Jules Koundé z pozice stopera vyvezl míč na polovinu Vilarrealu, jenže neměl moc možností, kam přihrát. Obrana hostů v úvodu drží kompaktní blok.
1'
Domácí Barcelona obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Katalánský celek potřebuje napravit poslední nepřesvědčivé výsledky.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – S. Roberto, Koundé, Alonso, Alba – Gavi, de Jong, Pedri – F. Torres, Lewandowski, Fati.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Balde, Bellerín, Busquets, Dembélé, Eric García, Kessié, Piqué, Raphinha, Torre.
Trenér: Xavi

Villarreal CF: Rulli – Femenía, Albiol, P. Torres, Pedraza – Pino, Parejo, Morales, Baena – Jackson, Danjuma.
Náhradníci: I. Álvarez, Reina – Cuenca, Chukwueze, Mándí, Mojica, Morlanes, Moreno, Trigueros.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Del Cerro – Porras, García.
Villarreal CF

Villarreal čeká tvrdý boj, pokud chce získat pozici, která by mu zajistila účast v příštím ročníku některého z evropských pohárů. Aktuálně se nachází na sedmé pozici se ziskem patnácti bodů, přičemž za šestým Athleticem Bilbao zaostává rozdílem tří bodů. Emeryho družina letos působí na poli Evropské konferenční ligy, kde má slibně nakročeno k postupu do vyřazovacích bojů, po čtyřech utkáních má na kontě plný počet dvanácti bodů. O víkendu Villarreal doma porazil 2:0 Osasunu. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Álex Baena se sedmi góly.
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony si v dosavadním ročníku nevedou zle, tedy alespoň co se ligové scény týče. V devíti zápasech doposud nasbírali dvaadvacet bodů, což je řadí na průběžné druhé místo, na vedoucí Real Madrid ztrácí tři body. V horší situaci se nachází svěřenci kouče Xaviho, protože jsou až třetí se čtyřmi body. Na druhý Inter ztrácí tři body a pokud italský vicemistr splní roli favorita proti Plzni, mají Katalánci smůlu. O víkendu bylo k vidění El Clásico, které Barca nezvládla, prohrála na Santiagu Bernabéu 1:3. Nejlepším střelcem týmu je dle očekávání Robert Lewandowski se čtrnácti trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování 10. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Barcelonou a Villarrealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.