La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Almeria - 30. září 2022   21:00

Bilbao
10' I. Williams (N. Williams) • 17' Sancet (de Marcos) • 62' N. Williams (I. Williams) • 84' Vesga
4:0
(2:0)
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray (71. Paredes), I. Martínez, Lekue – García III (85. Zarraga) – N. Williams, Sancet (71. A. Herrera), Muniain (C) (79. Villalibre), Berenguer (79. Vesga) – I. Williams.
Agirrezabala – Balenziaga, Capa, Vencedor, Morcillo, Guruzeta, García I.
Santana – Melo, González
San Mamés, Bilbao
42 110 diváků
Almeria
Fernando – Mendes, Kaiky, Ely, Babić (C), Akieme – Lázaro (58. Embarba), Robertone (66. Puigmal), S. Costa (79. Eguaras), Portillo (59. Baptistão) – Ramazani (46. Sousa).
Fuoli, F. Pacheco – de la Hoz, Guedes, Šviderský, Touré.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný víkend a všem Jeronýmům ještě dnes vše nejlepší k svátku!

Fauly: 17:8

Utkání na stadionu San Mamés sledovalo 42 110 diváků.
Domácí tým Athletic Bilbao dnes od začátku do konce šel sebevědomě za vítězstvím. Klid na kopačky jeho hráčů dodal brzký úvodní gól Iñakiho Williamse, na nějž navíc brzy navázal zvýšením Oihan Sancet. Stejný počet branek domácí přidali i ve druhém poločase, kdy už jasně kontrolovali hru. Almería se dostala jen k ojedinělým šancím, které často už v zárodku kazily ofsajdy.
90+3'
90+3'
Hostující obránci už jen kombinují mezi sebou a přejí si, aby rozhodčí co nejrychleji zápas ukončil.
90+2'
Domácí zachytili rozehrávku soupeře u středového kruhu, Nico Williams však míč neudržel dlouho. Bilbao bude vhazovat z levé strany.
90'
Dyego Sousa sice skóroval poté, co si míč šikovně stáhl ze vzduchu, jenže mu ještě před zakončením byl odpískán jasný ofsajd.
89'
Hosté se vydali do útoku ve velkém počtu, a tak měl při protiútoku spoustu prostoru Nico Williams.
88'
Hosté zvolili rozehrávku od praporku nakrátko, což nebyl úplně špatný nápad. Ve vápně chtěl míč zkrotit Baptistão, ale i jeho zakončení zblokoval někdo z domácích obránců.
87'
Almería usiluje alespoň o čestný zásah, Puigmalova tvrdá střela byla zblokována na rohový kop.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Dani García, přichází Oier Zarraga.
84'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Pokutového kopu se ujal sám MIKEL VESGA, jenž poslal gólmana ze svého pohledu na levou stranu, míč ale uklidil k pravé tyči.
82'
Arnau Puigmal navíc dostává žlutou kartu.
82'
Mikel Vesga si v soupeřově šestnáctce stáhl míč ze vzduchu a Vesgu samotného stáhl k zemi Arnau Puigmal. Sudí ani chvilku neváhá, nařizuje penaltu pro Athletic Bilbao!
81'
Po střídání Muniaína se zahrání rohu ujal Nico Williams, obrana nákop odvrátila.
80'
Asier Villalibre se ihned zapojuje do útočné akce, ze které domácí vybojovali další roh. Tentokrát zprava.
79'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Mikel Vesga,
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Asier Villalibre.

Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Íñigo Eguaras.
78'
Přímo z prvního nákopu Bilbao nezakončilo, z hranice vápna ale technicky střílel levačkou Nico Williams. Míč se pěkně zakroutil, ale bránu nakonec netrefil.
77'
Domácí už se zase drží na útočné polovině, nyní budou rozehrávat rohový kop z levé strany.
76'
Hra hostujícího týmu se ve druhém poločase mírně zlepšila, ale pravděpodobně je to především tím, že se Bilbao už nikam nežene.
74'
Na druhé straně chce Iñaki Williams okamžitě zase ukázat, kdo je na stadionu San Mamés pánem. Tentokrát ale na hostující obranu nevyzrál.
73'
K zakončení se dostal Kaiky, na jehož hlavičku by Simón nedosáhl. Ke štěstí domácích ale obránce Almeríi poslal míč těsně vedle.
72'
Hosté vybojovali přímák u pravého rohu, je to téměř jako klasický rohový kop.
71'
ze hřiště odchází Yeray, přichází Aitor Paredes,
ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Ander Herrera.
70'
Nepříjemnou kosu dostal uprostřed hřiště hostující Embarba, Almería bude rozehrávat ze středového kruhu.
69'
Domácí gólman Unai Simón chtěl zaskočit obranu Almeríe nečekaným výkopem až na útočnou polovinu. Pro míč upaloval Iñaki Williams, jenže ho zastavuje ofsajd.
68'
Óscar de Marcos si předkopnul balón uvnitř soupeřova pokutového území, aby oběhnul Rodriga Elyho. U něj spadnul na zem, takže to vypadalo na faul, bylo ale vidět, že de Marcos spadnul sám od sebe.
67'
Oihan Sancet se nebojácně rozběhnul svíraný dvojicí obránců, problémem ovšem byla přihrávka na Iñakiho Williamse, jenž byl v ofsajdu.
66'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Arnau Puigmal.
65'
Nyní domácí přicházejí o míč kvůli dvěma faulům na polovině hřiště během chvilky.
64'
Zřejmě je definitivně rozhodnuto, neboť hosté jen poslušně odevzdávají balón hráčům Bilbaa, aniž by ukazovali sebemenší snahu o vlastní útočnou akci.
62'
Bratři Williamsové opět úřadují! Iñaki tentokrát v šestnáctce prostrčil míč na mladšího NICA WILLIAMSE, jenž udržel balón i proti obránci, načež nasadil gólmanu Fernandovi už druhé dnešní jesle. Asistence: Iñaki Williams.
61'
Domácí kapitán Iker Muniaín rohovým kopem nedosáhl ohrožení brány, ale Bilbao u míče zůstane, protože bude vhazovat z pravé strany.
60'
Hráči v červenobílých dresech i po hodině hry mají utkání pevně ve svých rukou, Nico Williams na pravé straně vybojoval rohový kop.
59'
ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Léo Baptistão.
58'
ze hřiště odchází Lázaro, přichází Adrián Embarba.
57'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Kaiky).
56'
Akce hostů pokračovala, k zakončení z osy hřiště se dostal Samuel Costa, jehož rána o kousek netrefila bránu.
55'
Dyego Sousa, který v poločase přišel z lavičky, se dostal do největší šance Almeríi v dnešním zápase. V pokutovém území udržel těžký míč, navíc z otočky velmi nebezpečně zakončil. Unai Simón však drží čisté konto důležitým zákrokem.
54'
Naopak na hráčích Bilbaa je vidět velký klid a sebedůvěra, kterou jim jistě zvedá i dobrá domácí atmosféra.
53'
Hosté si očividně uvědomují, že tohle bylo poslední varování, pokud ještě chtějí se zápasem něco udělat. Nedaří se jim však dostat příliš daleko na útočnou polovinu.
51'
Situaci musel zkoumat VAR, protože to bylo opravdu velmi těsné.
50'
Iñaki Williams se skvěle natlačil před obránce, jedním dotekem si míč přibrzdil a ihned poté skvěle zakončil a překonal brankáře. Kvůli těsnému ofsajdu ale gól nakonec není uznán.
49'
Po neúspěšném rohu pokračoval boj o míč na útočné polovině domácích, akci ale ukončil faul de Marcose na Dyega Sousu.
48'
Nico Williams po přestávce znovu rozkmital své rychlé nohy, k centru se z pravé strany sice nedostal, ale vybojoval rohový kop.
47'
Iñigo Lekue posílal do šestnáctky prudký přízemní centr, Sancetova rána byla zblokována, a tak se o dalekou dorážku pokusil Dani García. Ten ale nemířil přesně.
46'
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Dyego Sousa.
46'
První poločas nenaznačil, že by dnes mělo dojít k nějakému překvapení. Favorizovaný domácí tým kromě jedné střely soupeře z Almeríi k ničemu nepustil, naopak sám dvakrát udeřil. Nejprve se osvědčila spolupráce bratrů Williamsových, poté to bylo Sancetovo zakončení mezi nohy hostujícího gólmana. Bilbao i po zbytek poločasu kontrolovalo hru, takže si jen bude muset dát pozor na Csaplárovu past.
45+2'
45+2'
Sancet se ještě stihl dostat blízko k Fernandově bráně, skvělým zákrokem ho o míč připravil Kaiky.
45'
Trošku bláznivou kombinaci zbrkle zakončoval Muniaín, jenž z velké dálky napálil balón vší silou. Nemířil však vůbec přesně, míč plachtil do vyšších řad tribuny.
44'
Álex Berenguer si naváděl míč středem k šestnáctce, těsně před ní ovšem uklouzl. K balónu se dostal jeho spoluhráč Iñaki Williams, jehož střela ale byla zblokována.
43'
Houboulang Mendes se odvážně vydal dopředu po pravé straně, kde sice udržel složitý balón před čárou, jenže už ne před obráncem Bilbaa.
42'
Čeho dnes Almería předvedla víc než soupeř, jsou ofsajdy. Nyní přidává již pátý po ledabylém nákopu po ose hřiště.
41'
Robertone na polovině hřiště ošklivě přišlápl nohu Muniaínovi, který potřeboval ošetření. Už se však zvedá, vypadá v pořádku.
40'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Lucas Robertone).
39'
Naopak hráči Bilbaa chtějí bavit nejen sebe, ale i diváky. Oblouček z pravé strany se snášel k Berenguerovi, který zakončoval nůžkami. Těžký kop se mu nepovedl, míč končí za bránou.
38'
Díky volnému přímému kopu se Almería mohla chvilku pobavit s míčem na útočné polovině, příležitost ale zahazuje dalekým nákopem, jenž nikdo z útočníků nezpracoval.
37'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Yeray).
36'
Osamocený útočník hostů přebíral balón na útočné polovině, jenže tam proti přesile obránců neměl šanci.
35'
Je to ale už opět Athletic Bilbao, kdo se přibližuje k soupeřově brance. Zahuštěný prostor před ní se sice těžko prochází, ale domácím to za stavu 2:0 příliš nevadí.
34'
Nyní se hra trochu uklidnila, týmy si vyměňují míč uprostřed trávníku.
32'
Prodloužený balón z jednoho doteku sice útok hostů zrychlil, Lázaro však vybíhal z ofsajdové pozice.
31'
Almería si už s útočníky soupeře vůbec neví rady, další nákop zleva musel v náručí hasit gólman Fernando.
30'
Další rohový kop zleva opět vyústil v nebezpečné zakončení Bilbaa. Yeray Álvarez hlavičkou zamířil příliš vysoko nad bránu.
29'
Berenguer se opět rozebíhal za hostující obranu, tentokrát mu na poslední chvíli odkopl míč Kaiky.
28'
K hlavičce se u bližší tyče dostal někdo z domácích, jenže zakončil nepřesně. Almería bude rozehrávat od brány.
27'
Álex Berenguer zpracoval skvělý dlouhý nákop za obranu, ale včas se k němu vrátil Houboulang Mendes, jenž odklízí míč alespoň na roh.
26'
Následně ukazuje, že umí útoky zakládat různorodě, nyní k tomu využívá postupné trpělivé přihrávky.
25'
Athletic už se dopředu nehrne nijak bezhlavě, raději uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině.
24'
Po delší době to vypadalo, že by se mohlo zrodit i ohrožení branky domácích, jenže útočníci Almeríi si nerozuměli, je jim pískán ofsajd.
22'
Zmatkující obrana hostí trestuhodně ztratila míč blízko u svojí branky, takže měla nakonec štěstí, že Iñaki Williams nahrával svému spoluhráči do ofsajdu.
21'
První nákop do šestnáctky z pravé strany byl zblokován, po outovém vhazování domácí zkusili ještě druhý, ale ani ten se neujal.
20'
Sergio Akieme nevyřešil situaci nejlépe, když chtěl hlavičkou zpracovat vysoký balón pro svého brankáře. Odehrál míč ovšem tak prudce, že ho Fernando nechytil a je z toho rohový kop Bilbaa.
19'
Iker Muniaín jakožto kapitán svého týmu je podruhé během chvilky cílem tvrdého zákroku, tentokrát při výskoku nepříjemně dopadl na bok.
17'
Domácí ukázali velmi rychlou kombinaci středem hřiště, kterou hostující obrana vůbec nestihla zachytit. OIHAN SANCET převzal prudkou přihrávku na kraji vápna, jediným dotekem se dostal do střelecké pozice. Překvapenému gólmanovi nasadil jesle a zvýšil tak vedení svého týmu na 2:0. Asistence: Óscar de Marcos.
16'
Na druhé straně tvrdý zákrok na Muniaína předvedl Samuel Costa. Domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
15'
Iñigo Martínez se na vlastní polovině u pomezní čáry nerozpakoval a uklidil skluzem míč i se soupeřem.
14'
Vysoký centr ze středu hřiště do pokutového území se hostům vůbec nepovedl, Unai Simón v pohodě chytá míč do rukavic.
13'
Almería rozehrává svou akci velmi opatrně, útok zkouší vést po levé straně.
12'
VAR ještě zkoumal platnost gólu kvůli možnému ofsajdu, o ten však nešlo, a tak je potvrzeno vedení Bilbaa.
10'
Bratrská souhra v útoku domácího celku otevírá skóre. Nico Williams levačkou z pravé strany zakroutil balón před branku, kde jeho starší bratr IÑAKI WILLIAMS hlavou jemně usměrnil míč k tyči. Asistence: Nico Williams.
8'
Domácí se postupně dostali do tempa a v posledních minutách mají herně navrch. Almería má problém dostat se alespoň za polovinu hřiště.
7'
Opět na stejném místě zkoušel Nico Williams v podstatě stejnou kličku, jako před chvílí. Tentokrát mu to ale nevyšlo vůbec, hostující obrana odvrací.
6'
Nico Williams se šikovnou kličkou uvolňoval na hraně šestnáctky, ale obránce Akieme ho podrazil. Podle sudího při tom zasáhl balón, a tak se nepíská penalta.
4'
Samuel Costa nečekaně vystřelil pořádnou pecku zpoza vápna. Gólman Simón míč pouze vyrazil před sebe, odkud nebezpečně dorážel Ramazani. Z otočky však nezamířil přesně, navíc byl v ofsajdu.
3'
Mendes tentokrát zkoušel oblouček za obranu, jenže nabíhající Lucas Robertone byl v ofsajdu.
2'
Bilbao ale předvedlo bleskový protiútok, na jehož konci si Iñaki Williams skvěle předkopl balón za obranu a pohotově pálil jen těsně vedle branky.
1'
Hosté z Almeríi rozehrávají dnešní zápas, Houboulang Mendes už se rozbíhá po pravé straně do první útočné akce.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Lekue – García III – N. Williams, Sancet, Muniain (C), Berenguer – I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Balenziaga, Paredes, Capa, Zarraga, Vencedor, A. Herrera, Morcillo, Vesga, Villalibre, Guruzeta, García I.
Trenér: Ernesto Valverde

UD Almería: Fernando – Mendes, Kaiky, Ely, Babić (C), Akieme – Lázaro, Robertone, S. Costa, Portillo – Ramazani.
Náhradníci: Fuoli, F. Pacheco – Eguaras, Embarba, Puigmal, de la Hoz, Guedes, Šviderský, Baptistão, Touré, Sousa.
Trenér: Rubi

Rozhodčí: Santana – Melo, González.
UD Almería

Úřadující mistři druhé ligy mezi španělskou elitou zaznamenali jedinou výhru. Doma zaskočili Sevillu, jenže poté nestačili na Valladolid, Osasunu ani Mallorcu. V tabulce je Almería šestnáctá a jen díky skóre nepatří do sestupového pásma. Svěřenci trenéra Rubiho skórovali všehovšudy čtyřikrát, z toho dva góly vstřelil Belgičan Largie Ramazani.
Athletic Bilbao

Baskové překlenuli reprezentační přestávku na čtvrtém místě. V úvodních šesti kolech prohráli pouze s Espanyolem. Před čtrnácti dny doma zdolali 3:2 Vallecano, když se trefili oba bratři Williamsové. S třemi zásahy je nejlepším střelcem týmu Alex Berenguer. Zdravotní potíže mají pouze obránci Yuri Berchiche a Dani Vivian.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bilbaem a Almeríi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.