La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Girona - 26. února 2023   14:00

Bilbao
35' Berchiche (Muniain) • 89' R. García
2:3
(1:3)
Girona
4' A. García  (Cygankov) • 19' de Marcos (vl.)  • 45+1' Vesga (vl.)
Bilbao
Simón (46. Agirrezabala) – de Marcos (78. Capa), Paredes, Yeray (69. Lekue), Berchiche – Sancet (78. Morcillo), Vesga – I. Williams, Muniain (C), Berenguer – Guruzeta (46. R. García).
Iruarrizaga – Balenziaga, D. García, Vencedor, Zarraga.
Diez de Mera I.
San Mamés Barria (Bilbao)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe (C), J. Hernández (61. Gutiérrez) – Romeu – Cygankov (80. Reinier), A. García, B. García (71. V. Fernández), Riquelme (71. I. Martín) – Castellanos (80. Stuani).
Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, Da. López, Roca.

A je tu konec! Girona si připisuje velmi cennou a překvapivou výhru na půdě Athletic Bilbaa. Ve druhém poločase jasně dominovalo Bilbao, ale nedokázalo si vytvořit žádné šance. Až v 89. minutě snížil na konečných 2:3 Raul García po obrovské chybě domácí obrany. Girona si tak připisuje do tabulky 3 body.
90+7'
90+6'
Faulován byl Fernández a Bilbao už tak zřejmě vyčerpalo veškerou naději.
90+5'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Aitor Paredes).
Faulován byl Cristian Stuani.
90+5'
Gazzaniga má míč ve svých rukou a zdržuje čas.
90+4'
García hlavičkoval ve vzduchu úplně sám, ale nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.
90+3'
Williams získal rohový kop a Bilbao tak ještě žije.
89'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Autorem branky je RAÚL GARCÍA.
Obrovské zaváhání v domácí obraně, Oriol Romeu dal velmi těžko přihrávku nepřipravenému Gazzanigovi a ten, akorát zpracoval míč Garcíovi, které dokázal toto zaváhání potrestat a Athletic Bilbao tak vykřesalo z ničeho nic malou naději.
88'
Názor Athletic Bilbaa stále pokračuje, ale domácí hráči jsou bezzubí.
87'
Stuani si ve sporném souboji vymodlil faul.
85'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Iker Muniain).
84'
Obrovská šance pro Berenguera, ale jeho akrobatické zakončení po krásném centru končí jen těsně vedle brány soupeře.
83'
Muniain přišel ve středu hřiště o míč a daroval tak možnost soupeře jít dopředu.
81'
Domácí hráči se rozčilují jak hlavní rozhodčí posoudil zákrok na Leukeho.
80'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Reinier,
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani.
79'
Skrytá střela Iňakiho Williamse končí odkopem jednoho z obránců.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ander Capa,
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Jon Morcillo.
77'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Raúl García).
75'
García nedokázal hlavičku nasměrovat mezi tři tyče a Gazzaniga tak pošle míč do hry odkopem od brány.
74'
Před Sancetem zakročil nově příchozí Valery a odebral mu míč.
73'
Aktuální držení míče je 60/40% ve prospěch domácího týmu.
72'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Oriol Romeu).
71'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Iván Martín,
ze hřiště odchází Borja García, přichází Valery Fernández.
70'
Berenguer vybojoval pro své spoluhráče tvrdou prací rohový kop.
69'
ze hřiště odchází Yeray, přichází Iñigo Lekue.
68'
Marné dobývání domácího celku stále pokračuje. Nejhorší na tom všem je, že si hosté vypracovali za druhý poločas více šancí než Athletic Bilbao.
66'
Paredes vzal zodpovědnost na sebe a vypálil z velké dálky, ale teď toho rozhodnutí může litovat.
66'
Domácí reklamují po závaru v šestnáctce ruku, rozhodčí nesouhlasí a hraje se dál.
65'
Tečovaný centr Yuriho získal domácím další rohový kop.
64'
Sancet se snažil prokličkovat mezi třema obránci soupeře, ale ti ho nakonec po chvíli míče zbavili.
63'
Athletic Bilbao bude zahrávat další rohový kop.
62'
Vesga se provinil vysokou nohou a rozhodčí si toho všimnul a píská faul.
61'
ze hřiště odchází Javi Hernández, přichází Miguel Gutiérrez.
60'
Zápas je teď přerušen, jeden z hráčů Girony si vyžádal ošetření a zůstává v bolestech na trávníku.
59'
Obrovská šance Girony! Hosté zahrozili z rychlého brejku, Riquelme pálil, ale Agirrezabala si připisuje velmi hodnotný zákrok pro domácí celek. Následnou dorážku Riquelme poslal do autu.
58'
Na stadionu Bilbaa je momentálně velmi bouřlivá atmosféra, poté co rozhodčí neodpískal sporný zákrok a následně písknul ofsajd v neprospěch Athletic Bilbaa.
57'
Williams si navedl míč na levou nohu, ale jeho střelu zablokoval parádním obranným zákrokem Romeu.
56'
Athletic Bilbao bude mít šanci ohrozit bránu soupeře rozehrávkou od rohového praporku.
55'
Herní převaha Bilbaa pokračuje, ale Girona stále vede 3:1, takže je herní dominance domácímu celku k ničemu. Navíc může Girona hrozit z rychlých brejků.
54'
Girona si bez menších problémů poradila s oběma rohovými kopy. Ve vápně ještě byla strkanice mezi hráči, tak rozhodčí na chvíli musel přerušit hru a vysvětlit oběma hráčům, že si toto nepřeje.
53'
Berenguer pošle míč od rohového praporku ještě jednou.
52'
Bilbao teď zamklo soupeře do vápna, domácí tým bude mít dokonce k dispozici ještě rohový kop.
51'
Berenguer se snažil z velké dálky překvapit argentinského brankáře, ten je však pozorný a podobné pokus s přehledem chytá.
51'
Akrobatické zakončení Raúla Garcíi nevystrašilo Gazzanigu, a tak si argentinský brankář připisuje další pohotový zákrok.
50'
Martínez fauloval Yuriho a měl by být v dalších střetnutích opatrnější, jelikož už jednu žlutou kartu má.
49'
Cygankov nemůže v akci pokračovat, jelikož si předtím někdo z jeho spoluhráčů pomohl faulem.
48'
Muniain se vrátil do obrany a skvělým defenzivním zákrokem přispěl k zisku míče.
46'
ze hřiště odchází Unai Simón, přichází Julen Agirrezabala,
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.
46'
První poločas zápasu mezi Athletic Bilbaem a Gironou nám toho nabídnul opravdu hodně. Nejdříve si Girona svým velmi povedeným vstupem do zápasu vzala dvougólové vedení. Ve 4.minutě se prosadil García a v 19.minutě přidal vlastní gól De Marcos. Ve 35.minutě dokázal z těžké pozice snížit Yuri Berchiche. A v nastaveném času přišel další smolný okamžik a to v podobě dalšího vlastního gólu, tentokrát byl smolařem Vesga.
45+2'
45+1'
Girona právě vstřelila branku!
Autorem vlastní branky je MIKEL VESGA.
Obrovská smůla pro Athletic Bilbao! Už druhá vlastní gól domácího celku, tentokrát si míč smolně srazil do brány Mikel Vesga.
45'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Yeray).
Faulovaný byl Riquelme. Za tento faul Yeray viděl pátou žlutou kartu v sezóně a příští zápas bude chybět.
44'
Unai Simón si teď mohl připsat gólovou asistenci. Odražený míč však nedokázal Berenguer napálit mezi tři tyče.
43'
Míč se odrazil k Yurimu a ten páli z prvního dotyku volejem. Jeho střela nenašla cestu mezi tři tyče.
42'
Rohový kop bez problémů odvrátil Iňaki Williams.
41'
Hráči Girony budou mít k dispozici rohový kop.
39'
Berenguer fauloval na polovině soupeře a uvidíme rozehrávku faulu.
38'
Athletic Bilbao teď na svého soupeře vyvíjí ohromný tlak, ale Girona zatím odolává.
37'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Arnau Martínez).
35'
Autorem branky je YURI BERCHICHE.
Rohový kop na krátko poslal Muniain na Berchicheho a ten z těžké pozice prodali několik obránců a křižnou přízemní střelou na zadní tyč propálil i Gazzanigu. Snižuje tak na 1:2. Asistence: Iker Muniain.
35'
Rohový kop po Yuriho tečované střele budou mít k dispozici hráči Bilbaa.
34'
Gazzaniga si dává s rozehrávkou faulu na čas, ale rozhodčí to žlutou kartou zatím neocenil.
32'
Girona po dvou vstřelených brankách nehraje už tolik ofenzivně a snaží se držet míč na vlastní polovině.
31'
Hlavní rozhodčí ještě vše překontroloval u VARU, ale ofsajd tam byl a gól neplatí.
30'
Williams si zadní tyči po rohovém kopu našel prodloužený míč a dostal balón do odkryté brány. Pomezní rozhodčí však hned zvedl praporek a signalizoval postavení mimo hru.
29'
Nakonec to byl Berenguer, který nepálil přes zeď, ale na brankáře. Gazzaniga si však dokázal poradit a vyráží na rohový kop.
29'
Míč si postavil Íker Muniain, uvidíme, zda-li dokáže ohrozit bránu soupeře.
28'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Santiago Bueno).
Faulovaný byl Berenguer.
27'
Uvidíme zajímavou standardku těsně před pokutovým územím. Faulovaný byl Berenguer.
25'
V ofsajdovém postavení se nacházel Hernandéz.
24'
Bilbao po dvou inkasovaných brankách začalo konečně hrát podle jejich představ, momentálně drží míč a kombinují na polovině soupeře.
22'
Athletic Bilbao obléhalo vápno soupeře, následně poslal centrovaný míč do vápna Williams, ale pozorná obrana Girony ho dokázala odkopnout do bezpečí.
21'
Domácí hráči si asi představovali úplně jiný vstup do zápasu.
19'
Autorem vlastní branky je ÓSCAR DE MARCOS.
Velká smůla pro De Marcose a celého Bilbaa, propadlý míč na zadní tyč si nešikovně srazil do vlastní sítě španělský obránce, který si za necelých 20 minut stihl dát vlastní branku a ještě dostat žlutou kartu.
18'
Obrovská chyba v domácí obraně! Castallanos mohl po obrovské chybě poslat svůj tým do dvougólového vedení, ale Simón famózně vytáhnul míč na rohový kop.
17'
Pohledná akce hostujícího celku končí šancí! Cygankov posunul míč na Martíneze, který centrem našel Riquelmeho, ale ten nedokázal vystřelit na bránu.
16'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Valentín Castellanos).
Faulovaný byl Paredes.
16'
Williamsův centr z pravé strany byl nepřesný a končí tak v rukavicích hostujícího brankáře.
15'
Pas za obranu na Castellanose na poslední chvíli zastavil Yeray. Castellanosovi chyběl kousek, aby mohl ohrozit bránu soupeře.
14'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Óscar de Marcos).
Španělský obránce ji vidí za podražení Riquelmeho.
13'
Dlouhý centr na zadní tyč odvrátil De Marcos, před připraveným Riquelmem.
11'
Nebezpečná akce domácích! Williams z pravé strany vyslal do malého vápna hostů střílený centr, ale v poslední chvíli dokázal míč na aut odklidit obránce Girony.
10'
Berchicheho tečovaný centr zakončil Sancet, ale jeho střela končí hodně mimo tři tyče.
9'
Centr do vápna poslal záložník Girony, ale míč končí v rukavicích brankáře Simona.
9'
Cygankov se snažil prostrčit míč ve vápně na Castellanose, ale přihrávku zablokoval nachystaný domácí obránce.
8'
Girona oba rohové kopy bez problému odvrátila, ten druhý vyboxoval do bezpečí Gazzaniga.
8'
Hráči Athletic Bilbaa si rozehrávku od rohového praporku zopakují.
7'
První rohový kop v zápase budou mít k dispozici domácí hráči.
7'
Hezká kombinace domácích skončila centrem kapitána Muniaina, který nepřesným centrem přišel o balón.
6'
První střela v zápase hned skončila brankou, uvidíme, jak si s tím dokáží poradit domácí hráči.
4'
Autorem branky je ALEIX GARCÍA.
Nádherná branka Girony! Prosadil si García, který si ve vápně našel přihrávku Cygankova a krásnou křiknou střelou na zadní tyč překonal domácího brankáře. Asistence: Viktor Cygankov.
3'
Nedovoleným zákrokem si pomohl na polovině soupeře Muniain a Girona bude rozehrávat faul.
2'
De Marcos zastavil pronikajícího Riquelmeho, bude z toho však jen altové vhazování pro hosty.
2'
Yuri poslal šajtlí do vápna centr z levé strany, ale poradit si s ním dokázal jeden z připravených obránců Girony.
1'
Úvodní výkop obstarají hosté z Girony.
Oba celky už jsou nastoupeny na hracím poli. Atmosféra na místním stadionu je velmi vzrušující a myslím si, že se máme na co těšit.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Paredes, Yeray, Berchiche – Sancet, Vesga – I. Williams, Muniain (C), Berenguer – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala, Iruarrizaga – Balenziaga, Capa, D. García, R. García, Lekue, Morcillo, Vencedor, Zarraga.
Trenér: Valverede E.

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe (C), J. Hernández – Romeu – Cygankov, A. García, B. García, Riquelme – Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, Gutiérrez, Da. López, I. Martín, Reinier, Roca, Stuani, V. Fernández.
Trenér: Michel

Rozhodčí: Diez de Mera I.
V neděli od 14:00 se utká v rámci 23.kola nejvyšší španělské ligy Athletic Bilbao s Gironou FC. Domácí Bilbao se nachází na 7.místě se ziskem 32 bodů. Hostující Girona se nachází na 11.místě se ziskem 27 bodů. Bilbao se bude muset obejít bez zraněného Herrery a vykartovaného Viviana. Girona má marodku hned o poznání větší, bude se muset obejít bez 4 hráčů. Poslední vzájemný zápas se uskutečnil minulý rok v listopadu a Girona vyhrála 2:1. Do tohoto zápasu vstupuje jako favorit Athletic Bilbao v kurzu 1.7 na výhru.

Pokud Vás zajímá, jak tento zápas dopadne, tak nás sledujte v neděli od 14:00 a nic Vám neunikne!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.