La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Valencia - 21. srpna 2022   17:30

Bilbao
43' Berenguer (Vesga)
1:0
(1:0)
Bilbao
Simón – de Marcos, Vivian, Yeray, Berchiche – Sancet, Vesga, Muniain (74. García I) – N. Williams (90+3. Capa), I. Williams (90+3. Morcillo), Berenguer (65. Lekue).
Iruarrizaga – García III, Guruzeta, Nolaskoain, Paredes, Vencedor, Villalibre, Zarraga.
Valencia
Mamardašvili – Correia (76. Foulquier), Paulista, Diakhaby, J. Vázquez (63. Lato) – Musah (63. H. González), Guillamón (76. André), Soler – Castillejo, Duro (18. Ma. Gómez), Lino.
Doménech, Rivero – Koindredi, Mosquera, Račić, M. Vallejo.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 11:15.
Je konec! Bilbao nakonec zvládlo utkání s Valencií a vítězí 1:0. Domácí celek o svém triumfu rozhodl v závěru prvního poločasu, kdy se prosadil Álex Berenguer. Po změně stran ještě dopravil míč do sítě Ińaki Williams, ale jeho branka neplatila pro ofsajd. Valencia toho směrem dopředu moc nepředvedla.
90+6'
90+4'
Další ofenzivní výpad Bilbaa zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
90+3'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Jon Morcillo.
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Ander Capa.
90+2'
Samuel Castillejo si navedl míč na hranici velkého vápna a zakončil levačkou. Ani jeho technický projektil nemířil mezi tři tyče.
90'
Valencia v závěru zahrávala přímý kop v blízkosti šestnáctky. Z nadýchaného centru na zadní tyč ale hosté nevytěžili ani roh.
89'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Yeray).
88'
Valencia v posledních minutách hraje častěji s míčem na kopačkách, ale zatím ne a ne najít recept na vynikající defenzivu baskického Bilbaa.
87'
Berchiche nakonec spatřil žlutou kartu o minutu později za podobný zákrok.
86'
Yuri Berchiche sestřelil soupeře ostrým skluzem a může být rád, že si nevysloužil karetní trest.
85'
Iñaki Williams tentokrát hledal přihrávkou na hranici velkého vápna Mikela Vesgu, ale ten zbytečně pouštěl míč za sebe, kde neměl spoluhráče.
84'
Hosté si troufli na riskantní kombinaci na vlastní polovině. Iñaki Williams rozehrávku skvěle napadal, ale nevybojoval míč.
83'
Na opačné straně zahrávala Valencia přímý kop. Nadýchaný centr přiletěl na značku pokutového kopu, kde ve vzduchu kraloval Yeray.
82'
A platit ani nebude! Nico Williams si skutečně nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
81'
Nico Williams sice dopravil míč do sítě, ale branka zatím neplatí pro ofsajd.
80'
Iñaki Williams sprintoval s míčem u nohy po pravé straně, ale předkopl si míč daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
79'
Daniel Vivian poslal centr na hranici velkého vápna, jenže tam neměl nikoho v červenobílém dresu. Valencia ale potřebuje útočit.
78'
Valencia zahrávala další přímý kop na polovině soupeře. Nadýchaný centr ale prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče.
77'
Iñaki Williams dloubl míč z velké dálky do pokutového území, nicméně na jeho pobídku nikdo v dresu baskického mužstva nedosáhl.
76'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Marcos André.
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Dimitri Foulquier.
75'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Mouctar Diakhaby).
74'
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Raúl García.
73'
Hra je přerušena. Jeden z hostů zůstává po souboji ležet na trávníku a podle všeho bude potřebovat ošetření.
72'
Ohian Sancet dostal přihrávku na pravou stranu, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho pobídka ale skončila v zámezí.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Domácí Bilbao soupeře prakticky nepouští na dostřel vlastní branky.
69'
Další nedovolený zákrok předvedl právě Iker Muniain, který může být rád, že viděl jen žlutou kartu.
68'
Právě rychlonohý Iñaki Williams se odpoutal u rohového praporku od obránce, poslal pobídku do vápna, ale Muniain na míč nedosáhl.
66'
Iňaki Williams kombinoval na levé straně s Vesgou, který mu vrátil míč dloubáčkem, ale tam neměl spoluhráče.
65'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iñigo Lekue.
64'
Bilbao rozehrávalo z vlastní poloviny. Nikdo v červenobílém dresu domácího celku se však tentokrát nedostal do zakončení.
63'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Hugo González.
ze hřiště odchází Jesus Vázquez, přichází Toni Lato.
62'
Brankář hostujícího celku si dokráčel pro míč na hranici velkého vápna a následně pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
61'
Carlos Soler dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, přehodil si míč na levačku, nicméně jeho přízemní dělovka skončila vedle přední tyčky!
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme bojovné utkání. Bilbao ale i po změně stran bez větších problémů kontroluje své vedení.
59'
Domácí zahrávali rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale defenziva Valencie si situaci ve vzdušném prostoru pohlídala.
58'
Ohian Sancet táhl akci domácího celku po pravé straně, ale jeho následný centr směřoval na přední tyč, kde kralovala obrana.
55'
Yuri Berchiche dostal přihrávku na levou stranu a dloubl míč za obranu Valencie. Nikdo v červenobílém se znovu nedostal k zakončení.
54'
Bilbao se po změně stran nikam nežene a spíše se snaží hrát s míčem na kopačkách. Defenzivy obou týmů nyní hrají skvěle.
53'
Valencia vhazovala v blízkosti velkého vápna, nicméně kombinace domácího celku skončila v místech, kde kralovala defenziva.
52'
Iňaki Williams vlétl do pokutového území, prodral se k odcentrování, nicméně jeho pobídka skončila na noze obránce.
51'
Hostující brankář dlouho otálel s rozehrávkou od branky. Jeho nákop ale propadl mimo hrací plochu.
50'
Álex Berenguer dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, odkud centroval, nicméně jeho pobídka prolétla vápnem bez teče.
49'
Valencia dlouho otálela s rozehrávkou. Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí.
48'
Daniel Vivian poslal nákop za obranu soupeře, nicméně jeho pobídku si pohlídal brankář.
47'
Williams zahrával rohový kop domácího mužstva. Jeho centr směřoval na přední tyč, kde bez problémů zakročila defenziva Valencie.
46'
Bilbao obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal vpřed, ale Williamsovi scházel k zakončení snad krok.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe domácí Bilbao. Favorizovaný celek měl sice poněkud slabší nástup na trávník, ale postupně převzal aktivitu a dostával se do šancí. O úvodní branku se ve 43. minutě postaral Álex Berenguer.
45+3'
45+2'
Ińaki Williams připravil Berenguerovi další střeleckou pozici, ale autor dosud jediné branky dnešního souboje v pádu netrefil zařízení.
45'
Valencia se v závěru první půle tlačí vpřed se snahou o odpověď, jenže obrana domácího celku je pevná jako skála.
43'
Bilbao právě vstřelilo branku! Domácí celek se nakonec v závěru prvního poločasu dostává do vedení! ÁLEX BERENGUER si navedl míč do blízkosti velkého vápna a dělovkou levou nohou poslal míč do dolního rohu!
42'
Stopeři Valencie si dali pozor na přihrávku Iňakiho Williamse na hranici velkého vápna a bez problémů vybojovali míč pro sebe.
41'
Mikel Vesga si došel pro přihrávku do blízkosti velkého vápna a chtěl spoluhráčům pomoci v rozehrávce. Jeho přenesení hry ale nebylo povedené.
40'
Zadáci hostujícího celku kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou. Také domácí defenzivní blok se skvěle přesouvá.
39'
Daniel Vivian tágl akci Bilbaa po levé straně, našel Ińakiho Williamse, jenže jeho projektil pravou nohou skončil blokem obránce.
38'
Samuel Castillejo prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna a ihned se snažil odcentrovat. Jeho pobídku si ale obrana pohlídala.
37'
Musah prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna a odcentroval do pokutového území. Jeho pobídku ale nikdo v bílém nemohl dohnat.
36'
Zadáci Valencie si znovu dávali přednost při rozehrávce z vlastní poloviny, ale nakonec se vymanili z tlaku soupeře a odehráli míč do bezpečí.
35'
Iker Muniain dostal přihrávku na polovinu hřiště, pomohl si sklepnutím míče na spoluhráče, jenže obrana Valencie se opět srovnala.
34'
Domácím fanouškům se poněkud statický výkon jejich oblíbenců vůbec nelíbí, což dávají najevo hlasitým pískotem.
32'
Musah opět uspěl v souboji ve středovém kruhu. Domácí špílmachr Iker Muniain má zatím s důrazným záložníkem hostů velké problémy.
31'
Gabriel Paulista se vydal na výlet do blízkosti velkého vápna soupeře, jenže levačkou nepřenesl hru na spoluhráče. Bilbao bude vhazovat.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Ani jeden z týmů se prakticky nedostává do šancí.
29'
Stopeři domácího celku kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. Ani ofenzivní hráči Valencie soupeřovu rozehrávku neatakují.
28'
Na pravé straně se výborným způsobem uvolnil Álex Berenguer, který si míč navedl na levačku a zakončil. Jeho technický pokus ale minul branku.
27'
Ińaki Williams prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, ale místo zakončení přihrával pod sebe, kde neoslovil dobíhajícího Muniaina.
25'
Mikel Vesga diriguje rozehrávku Bilbaa na polovině soupeře, ale přes pevný defenzivní val Valencie se zatím domácí neprosazují.
24'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Yunus Musah).
23'
Po delší době se domácí tlačili do zakončení, ale na prudký centr z pravé strany nedosáhl nikdo v červenobílém dresu.
22'
Samuel Castillejo se v pokutovém území dostal k odraženému míči a zakončil levačkou. Jeho rána ale skončila vysoko nad břevnem.
21'
Iňaki Williams pro změnu centroval z levé strany do vápna, jenže všichni hráči Bilbaa v tu chvíli opouštěli šestnáctku.
20'
Iňaki Williams bojoval o míč na pravé straně, ale nepotykal si s převzetím míče. Jeho následný boj o balón skončil faulem.
19'
Iker Muniain si ve vápně počkal na zpětnou přihrávku z pravé strany hřiště, ale jeho projektil levačkou srazil obránce mimo tři tyče.
18'
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Maxi Gómez.
17'
Duro už znovu leží na trávníku a podle všeho pro něj dnešní duel brzy skončí.
15'
Valencia pro změnu zahrávala přímý kop z levé strany. Ani další centr směřující na malé vápno však nebezpečí pro svatyni baskického celku nepřinesl.
14'
Hugo Duro si při došlapu přivodil zranění kotníku. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
13'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Daniel Vivian).
12'
Valencia zahrávala přímý kop. Centr z pravé strany přiletěl na značku pokutového kopu, kde si poradila defenziva baskického celku.
11'
Yeray si dal pozor na další centr z pravé strany a ve skluzu odehrál míč mimo vápno. Valencia ale zůstane na balónu.
10'
Další akce hostujícího celku už skončila zakončení. Zpoza velkého vápna to levačkou zkusil Soler, ale jeho projektil minul branku o parník.
9'
Na levé straně bojoval o míč Mouctar Diakhaby, ale důrazný Daniel Vivian tvrdý souboj ustál a vyvezl míč mimo nebezpečné území.
8'
Musah dohnal přihrávku na levou stranu pokutového území a odcentroval zpátky před branku. Jeho pobídku schoval domácí gólman do rukavic.
7'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky Valencie. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, kde situaci uklidnil záložník Musah.
6'
Po přímém kopu Bilbaa se míč povaloval v pokutovém území, ale nikdo v červenobílém dresu jej nenapálil směrem na branku.
5'
První velká příležitost pro domácí Bilbao! Na přihrávku za obranu si naběhl Nico Williams, ale placírkou trefil vyběhnutého brankáře.
4'
Valencia zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Hugo Duro poslal nadýchaný centr na hranici velkého vápna, ale ve vzduchu kraloval Yeray.
3'
Na opačné straně střílel zpoza pokutového území Mikel Vesga, ale jeho dělovka z voleje orazítkovala záda jednoho z vystupujících soupeřů.
2'
Valencia se v úvodu tlačí do ofenzivy. Aktivní Musah přenesl hru na levou stranu, ale Vásquez podklouzl a daroval Bilbau vhazování.
1'
Hostující Valencia hrající v bílém obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Uvidíme, zda hosté v Baskicku dokážou překvapit.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Yeray, Berchiche – Sancet, Vesga, Muniain – N. Williams, I. Williams, Berenguer.
Náhradníci: Iruarrizaga – Capa, García III, García I, Guruzeta, Lekue, Morcillo, Nolaskoain, Paredes, Vencedor, Villalibre, Zarraga.

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby, J. Vázquez – Musah, Guillamón, Soler – Castillejo, Duro, Lino.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Foulquier, Ma. Gómez, Koindredi, Lato, Mosquera, André, H. González, Račić, M. Vallejo.
Athletic Bilbao

Domácí Bilbao mělo o něco horší vstup do nového ročníku nejvyšší španělské soutěže. Během přípravy baskický celek v derby přehrál Real Sociedad, ale padl s Newcastlem nebo s Deportivem Alavés. V úvodním kole Bilbao hostilo Mallorcu, se kterou kvůli vynikajícímu výkonu brankáře baleárského celku uhrálo jen remízu 0:0.
Valencia CF

Hostující Valencia v posledních letech sice nedokázala navázat na své úspěchy, ale opět se chce vrátit do horních pater tabulky. Po solidní přípravě a vítězstvích nad Dortmundem nebo Atalantou vstoupila do nového ročníku domácím vítězstvím 1:0 nad Gironou. O jedinou branku se však z penalty postaral Soler. Do baskického města ale Valencia v roli favorita nejede.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání španělské ligy mezi Athleticem Bilbao a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.