La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Girona - 10. února 2023   21:00

Cádiz
7' Escalante (Bongonda) • 35' Guardiola (Bongonda)
2:0
(2:0)
Cádiz
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali, Espino – Bongonda (88. Ále. Fernández), Alcaraz, Escalante (77. San Emeterio), Ocampo (87. Alejo) – Guardiola (77. Sobrino), Martí (77. A. Lozano).
Aznar – Arzamendia, Y. Diarra, Mbaye, R. Parra, C. Ramos.
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Espinosa (46. Callens), Gutiérrez – I. Martín, A. García (64. Cygankov), Romeu, Villa (46. Roca) – B. García (46. Riquelme), Castellanos.
Fuidias, Carlos – Artero, J. Hernández, Juanpe.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:11.
Je konec! Cádiz zvládl domácí duel a poráží Gironu 2:0. O úvodní branku se v 7. minutě postaral Gonzalo Escalante. Na jeho zásah se snažila odpovědět Girona, ale recept na pevnou obranu nenašla. Deset minut před přestávkou se navíc trefil Sergio Guardiola. Dvacet minut před koncem mohl duel zdramatizovat Bueno, ale hlavou branku netrefil. Závěr si tak Cádiz bez problémů pohlídal.
90+5'
90+3'
Girona sice kombinuje na polovině Cádizu, ale její akce se zatím odehrává daleko od pokutového území.
90+2'
Viktor Cygankov dloubl míč za obranu soupeře, nicméně jeho úmysl nikdo ze spoluhráčů nepochopil.
90'
Anthony Lozano uspěl v souboji na polovině hřiště, jenže následně patičkou nenašel spoluhráče. Domácí ale skvěle zvládají závěrečné minuty.
89'
Rubén Alcaraz poslal přihrávku do pokutového území, ale tam kralovala obrana Girony. Hosté ale potřebují hrát na opačné straně.
88'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Álex Fernández.
87'
ze hřiště odchází Brian Ocampo, přichází Iván Alejo.
86'
Domácí už se nikam neženou a spíše se snaží držet míč na kopačkách. Centr z pravé strany ale nabral opačnou rotaci a skončil v autu.
85'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Fali).
84'
Girona se usadila na polovině soupeře, ale nikdo v červenobílém dresu se v posledních minutách nedostává do zakončení.
83'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Anthony Lozano).
82'
Théo Bongonda si v souboji na polovině Girony pomohl faulem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
81'
Viktor Cygankov si navedl míč do blízkosti velkého vápna a zakončil pravačkou. Jeho rána ale skončila vysoko nad břevnem.
80'
Arnau Martínez si dal pozor na centr do vápna a hlavou odehrál míč do bezpečí. Cádiz následně získal vhazování u rohového praporku.
79'
Sobrino bojoval o míč na pravé straně, nicméně následný centr zablokoval první soupeř. Girona už ale moc času nemá.
78'
Domácí brankář Jeremías Ledesma poslal nákop za stopery Girony, ale Arnau Martínez se nakonec stačil vrátit a hlavou odehrál míč mimo nebezpečný prostor.
77'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Fede San Emeterio,
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Anthony Lozano,
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Rubén Sobrino.
76'
Girona zahrávala přímý kop z dobré pozice. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, ale hlavička skončila daleko od branky.
75'
Brian Ocampo si pod tlakem napadajících soupeřů troufl na patičku a odehrál míč do bezpečí.
74'
Brian Ocampo se dostal do pokutového území, kde si přehodil míč na pravačku a zakončil. Jeho rána ale skončila blokem obránce.
73'
Iván Martín si pohybem řekl o přihrávku do pokutového území, ale spoluhráč mu nedokázal adresovat přesnou pobídku.
72'
Domácí fanoušci si dnešní duel skvěle užívají a ženou Cádiz za ziskem důležitých tří bodů.
70'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Arnau Martínez).
69'
Po další akci už mohlo být sníženo! Na vysoký centr z levé strany si naskočil Santiago Bueno, ale hlavou těsně minul branku!
68'
Iván Martín šel s míčem vpřed po pravé straně, jenže nedokázal najít nikoho ze spoluhráčů ve vápně.
67'
Na pravé straně sprintoval s míčem Fali, ale obránce v červenobílém se mu položil pod nohy a včasným skluzem odehrál míč do bezpečí.
66'
Brian Ocampo poslal přihrávku na levou stranu, nicméně za jeho pobídkou se nikdo ve žlutém nevydal. Cádiz se už koncentruje spíše na obranu.
65'
Cygankov se ihned zapojil do rozehrávky svého týmu a získal míč. Hráči Girony se ale daleko nedostali.
64'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Viktor Cygankov.
63'
Do další zajímavé pozice se dral Gutiérrez, nicméně ani on si nakonec netroufl na zakončení a o míč přišel.
62'
Brian Ocampo na levé straně napadal rozehrávku Girony, nicméně podle rozhodčího soupeře k zemi poslal čistě.
61'
Rubén Alcaraz si na hranici velkého vápna přehodil míč na levačku a zakončil. Jeho technický projektil skončil vedle zadní tyčky.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Cádiz si i nadále drží dvoubrankové vedení. Girona se navíc ani po změně stran nedostává do šancí.
59'
Rodrigo Riquelme se dostal do pokutového území, ale první obránce špičkou kopačky vypíchl míč mimo nebezpečné území.
58'
Centr z levé strany poslal do pokutového území Aleix García, nicméně jeho pobídku schoval Jeremías Ledesma do rukavic.
57'
Domácí mají problémy s vysokým napadáním ze strany Girony. Hosté jsou nyní hodně aktivní, ale ztrácejí hodně míčů.
56'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Gonzalo Escalante).
55'
Valentín Castellanos si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a schytal úder do obličeje. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
54'
Do rozehrávky hostujícího celku se zapojil také brankář. Jeho nákop ale skončil na levé straně u domácích fotbalistů.
53'
Defenziva Girony si dala pozor na vysoký nákop na hranici velkého vápna. Hosté budou rozehrávat od vlastní branky.
52'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Iván Martín).
52'
Penalta se nakonec kopat nebude.
51'
Domácí reklamovali ruku jednoho ze soupeřů v pokutovém území. Sudí komunikuje s kolegou u videa.
50'
Domácí vlétli do druhého poločasu opravdu skvěle. Po další kombinaci na pravé straně vypracoval Fali rohový kop.
49'
Cádiz rozehrával přímý kop na polovině soupeře. Nákop na levou stranu získal Théo Bongonda, ale získal pro svůj celek jen vhazování.
48'
Za obranou Girony zůstal Guardiola, ale nepohlídal si ofsajd. Domácí tak do útoku přejít nemohli.
47'
Cádiz se ihned v úvodu druhého poločasu dnešního souboje vydal vpřed. Nákop na hranici velkého vápna ale odhlavičkoval obránce.
46'
ze hřiště odchází Borja García, přichází Rodrigo Riquelme,
ze hřiště odchází Bernardo Espinosa, přichází Alexander Callens,
ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Joel Roca.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Cádiz. O úvodní branku se v 7. minutě postaral Gonzalo Escalante. Na jeho zásah se snažila odpovědět Girona, ale recept na pevnou obranu nenašla. Deset minut před přestávkou se navíc trefil Sergio Guardiola.
45+3'
45+2'
Girona v závěru první půle zahrávala rohový kop, ale Jeremías Ledesma potvrdil skvělý výkon z prvního poločasu a došel si pro míč.
45'
Hra je znovu přerušena! Na trávníku nyní zůstává ležet Ocampo. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
44'
Další ofenzivní snažení domácího celku zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Guardiola.
43'
Propadnutý centr směřoval ke vzdálenější tyči, nicméně nikdo ve žlutém dresu se k odraženému míči nedostal včas. Balón tak propadl až do autu.
42'
Na pravé straně byl tentokrát faulován Espino. Cádiz bude rozehrávat další přímý kop.
41'
Pro Cádiz se rýsoval další možný protiútok, jenže Théo Bongonda na levé straně nešikovným zpracováním celou akci zbrzdil.
40'
Miguel Gutiérrez s hlásil o přihrávku na levou stranu, jenže dostal pobídku daleko před sebe a neudržel míč na trávníku. Cádiz bude vhazovat.
39'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Alfonso Espino).
38'
Girona po obdržení druhé branky kombinuje na polovině domácích. Hráči v červeném se však zatím ne a ne dostat ke střele.
37'
Druhým zásahem Cádizu se chvíli zabýval VAR, který řešil možný ofsajd Guardioly. Autor druhé branky si své postavení však pohlídal.
35'
Cádiz právě vstřelil branku! Domácí celek přidává i druhou branku! Po skvěle sehraném přechodu do útoku dostal přihrávku na levou stranu SERGIO GUARDIOLA, který přízemním střelou překonal hostujícího brankáře!
35'
Rubén Alcaraz poslal přihrávku do pokutového území, nicméně na jeho pobídku nikdo ve žlutém dresu nestačil zareagovat.
34'
Girona se krásnou kombinací dostala až do pokutového území. Na zakončení už se chystal García, ale obránce před ním ve skluzu odehrál míč do bezpečí.
33'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Luis Hernández).
32'
Arnau Martínez přišlápl jednomu z domácích hráčů nohu před hranicí velkého vápna a nabídl Cádizu přímý kop ze zajímavé pozice.
31'
Isaac Carcelén odcentroval z levé strany do pokutového území. Proti jeho pobídce vystoupil Bueno, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Domácí Cádiz se rychle dostal do vedení. Od té doby je aktivnější spíše Girona.
29'
Aleix García napadal rozehrávku Cádizu na jeho polovině. Domácí obránce Fali si pod tlakem pomohl malou domů.
28'
Girona zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát putoval na malé vápno, kam si pro balón dokráčel gólman Jeremías Ledesma.
27'
Toni Villa se z levé strany pokusil odcentrovat na značku pokutového kopu, ale tam kraloval domácí Brian Ocampo.
26'
Girona se dostala na polovinu Cádizu, nicméně obrana domácích drží pevný blok a nedová soupeři moc prostoru ke kombinaci.
25'
Girona zahrávala další rohový kop. Na malém vápně byl nejdůraznější domácí Roger Martí, který míč dokázal odkopnout do bezpečí.
24'
Valentín Castellanos se z pravé strany pokusil odcentrovat do pokutového území, ale trefil jen Alcaraze, od nějž se míč odrazil do autu.
23'
Brian Ocampo se z levé strany pokusil odcentrovat do pokutového území, ale tam neměl nikoho ve žlutém.
22'
Domácí zkusili překvapit obranu Girony dlouhým autem do pokutového území. Gólman Gazzaniga si dal pozor a schoval míč do rukavic.
21'
Miguel Gutiérrez si dal pozor na rozehrávku domácího celku, získal míč a rozehrál na pravou stranu. Girona má ale problémy s přechodem vpřed.
20'
Hostující brankář Paulo Gazzaniga si dal pozor na přihrávku za obranu a schoval míč do rukavic. Girona se tlačí vpřed.
19'
Cádiz zahrával přímý kop. Bongonda centroval na malé vápno, kde byl Fali, ale ten v těžké pozici posunul míč jen do zámezí.
18'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Bernardo Espinosa).
17'
Fali uspěl v souboji na polovině hřiště a vybojoval pro Cádiz další rozehrávku. Domácí celek do dnešního duelu vlétl hodně aktivně.
16'
VAR chvíli zkoumal, zda nebyl Castellanos v pokutovém území faulován. Nakonec dospěl k závěru, že se penalta pískat nebude.
15'
Hra je přerušena! Na trávníku nyní zůstává ležet Valentín Castellanos, který bude potřebovat ošetření.
14'
Cádiz měl další obrovskou šanci! Do odraženého míče se zpoza velkého vápna opřel Martí, ale hostující brankář jeho ránu vyrazil na roh!
13'
Brian Ocampo si připravil míč v blízkosti velkého vápna a zakončil. Jeho ránu ale jeden z hostujících obránců tečoval na rohový kop.
12'
Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky Cádizu. Jeho vysoký nákop si ale defenziva Girony bez problémů pohlídala.
11'
Arnau Martínez centroval z pravé strany, nicméně trefil hned prvního hráče ve žlutém. Girona však pokračuje v aktivitě.
10'
Domácí se hnali do zajímavého protiútoku. Ve vápně zakončoval Guardiola, jehož přízemní ránu obránce obětavým skluzem zastavil.
9'
Hostující Girona okamžitě zvýšila napadání a tlačí se vpřed. Hráči Cádizu ale pokračují ve fantastickém pohybu.
7'
Cádiz právě vstřelil branku! Domácí Cádiz se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Domácí mužstvo udeřilo z první šance dnešního souboje! GONZALO ESCALANTE si ve vápně skvěle připravil míč na levačku a zakončil pod horní tyč!
6'
Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde hlavičkoval Valentín Castellanos, ale Jeremías Ledesma jeho hlavičku vyrazil!
5'
Hosté se dostali vpřed po pravé straně, ale střílený centr skončil blokem domácí defenzivy. Girona tak vybojovala rohový kop.
4'
Na pravé straně si řekl o přihrávku Martínez, jenže prudká pobídka mu pod kopačkou utekla do zámezí. Vhazovat tak bude domácí Cádiz.
3'
Hostující stoper Bueno si dal pozor na vysoký nákop a pohotově míč odhlavičkoval mimo nebezpečné území.
2'
Domácí celek vlétl do duelu hodně aktivně. Před branku Girony ihned přiletěl centr z pravé strany, ale míč bez teče propadl mimo velké vápno.
1'
Domácí Cádiz obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hráči ve žlutém se ihned vydali vpřed, nicméně jejich akce skončila nepřesností.
1'

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali, Espino – Bongonda, Alcaraz, Escalante, Ocampo – Guardiola, Martí.
Náhradníci: Aznar – Alejo, Arzamendia, Y. Diarra, Ále. Fernández, A. Lozano, Mbaye, R. Parra, C. Ramos, Sobrino, San Emeterio.

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Espinosa, Gutiérrez – I. Martín, A. García, Romeu, Villa – B. García, Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, J. Hernández, Riquelme, Juanpe, Roca, Cygankov.
Cádiz CF

Domácí Cádiz je na tom mnohem hůře. Po dvaceti odehraných duelech má na kontě pouze devatenáct bodů a patří mu osmnáctá pozice. Na záchranu ale ztrácí jediný bod. Cádiz trápí slabá ofenziva. Jeho útok je spolu s Valladolidem a Elche nejslabším v celé soutěži. Na domácí půdě ale Cádiz hraje výborně a pravidelně boduje. Naposledy ale prohrál 1:4 na půdě Bilbaa.
Girona FC

Hostující Girona v letošním ročníku odehrála dvacet zápasů a získala v nich dvacet čtyři bodů. S tímto ziskem patří hostům jedenáctá pozice ligové tabulky. Celek z města poblíž Barcelony Venku se ale Girona spíše trápí. V novém roce na hřištích soupeřů získala jediný bod. V posledním kole však doma přehrála 1:0 Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.