La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Vallecano - 25. února 2023   16:15

Cádiz
74' Guardiola
1:0
(0:0)
Cádiz
Ledesma – Alcaraz (67. San Emeterio), Bongonda, Carcelén, Escalante – Espino (C), Fali, Guardiola (78. C. Ramos), L. Hernández – Martí (67. A. Lozano), Sobrino (78. Ále. Fernández).
D. Gil – Alejo, Arzamendia, Y. Diarra, Mbaye, Meré, R. Parra.
Ruiz A. (Esp)
Estadio Nuevo Mirandilla (Cádiz)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Camello (78. Falcao), Catena, Comesaña (C) (52. U. López) – de Tomás (68. Trejo), Fran García, Álvaro García, Lejeune – Palazón (80. Andr. Martín), Valentín (68. Ciss).
D. López I – M. Hernández, Chavarria, Mumin, Salvi, Saveljich, M. Suárez.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 0:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:19.
Cádiz CF tak nakonec na své půdě poráží konečným výsledkem 1:0 svého dnešního soupeře Rayo Vallecano, Jediný gól zaznamenal Sergio Guardiola v 74. minutě, v 97. dostali hosté po druhé žluté kartu červenou a dohrávali v deseti.
90+14'
90+13'
Žlutá karta pro tým Cadiz CF (Gonzalo Escalante).
90+11'
Vallecano mělo další příležitost z rohu, balón sice do vápna došel, ale tam čekala připravená obrana a znovu hru vyráží do bezpečí.
90+11'
Oba spoluhráči z domácího výběru budou dále pokračovat.
90+10'
Ramos a Ledesma jsou ošetřováni.
90+8'
Ramos fauluje a rozhodčí píská, rozehrávát míč bude Rayo.
90+7'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena).
90+3'
Garcia si zřejmě přivodil nějaké drobné zranění a bude ošetřen.
90+2'
Po delší době měli hráči Raya k dispozici roh, z něj poslali centr do před-brankového prostoru, ale obrana byla rychlejší a znovu likviduje další možnost.
90'
Hlavní sudí nastavuje minimálně 9. minut a hosté mají ještě hodně času na vyrovnání.
90'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Radamel Falcao).
89'
Garcia poslal hru do vápna, kde si na ní počkal Ledesma.
87'
Na druhé straně trávníku měl pokus Fali, ale branku nakonec svoji střelou vůbec neohrozil.
85'
Centr sice před branku došel, ale tam si na něj počkala obrana a nedovolila soupeři vůbec zakončit.
84'
Emeterio se chtěl dostat k míči, ale neudělal to ideálně, píská se faul a hosté budou kopat volný přímý kop.
83'
Trejo šel ostře do souboje a píská se mu nedovolený zákrok, rozehrávat tak bude znovu Cádiz.
83'
Rayo má na vyrovnání necelých deset minut, Cádiz se zatím úspěšně brání.
80'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Andrés Martín.
78'
Střídání v týmu Cadiz CF:
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Álex Fernández,
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Christopher Ramos.

ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
74'
Cádiz právě vstřelil branku! V druhém poločase je tu první trefa v podání domácích, kdy po přihrávce se dostal sám před brankáře SERGIO GUARDIOLA a přesnou střelou po zemi zakončuje k levé tyči.
71'
Ciss dostal za hranicí vápna balón, ale jeho zakončení nebylo tvrdší a brankář v klidu zasahuje.
70'
Oba týmy poslaly na hřiště čerstvé posily na posledních 20.minut.
68'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Óscar Trejo,
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Pathé Ciss.
67'
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Fede San Emeterio,
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Anthony Lozano.
65'
Hodina hry odbyla a diváci na stadionu Estadio Nuevo Mirandilla stále čekají na první branku.
59'
Žlutá karta pro tým Cadiz CF (Alfonso Espino).
58'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena).
55'
Žlutá karta pro tým Cadiz CF (Rubén Alcaraz).
52'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Unai López.
51'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Raúl de Tomás).
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17 20.
První část končí na stavu 0:0, největší šanci mělo Vallecano ve 23.minutě, hra došla až do branky, ale gól uznán nebyl kvůli ofsajdové pozici.
45+3'
45'
Rozhodčí nastavuje 2.min.
41'
Espino fauloval také a bude rozehrávat Rayo.
40'
Balliu předvedl tvrdý faul a píská se, domácí budou znovu rozehrávat.
39'
Marti poslal dobrý centr do vápna, obrana útok zarazila včas.
33'
Faul domácích, bude rozehrávat Rayo.
32'
CF se dostal do akce, znovu hru přerušuje rozhodčí a je tu další ofsajd.
30'
Rayo mělo hru na svých kopačkách, ale provinilo se faulem, domácí tak budou rozehrávat.
23'
Vallecano dostalo balón za brankovou čáru, ale byl to ofsajd, takže se pokračuje za stavu 0:0.
21'
Palazón poslal hru do vápna z rohu, CF dokázal hrozbu odvrátit.
17'
Cádiz měl pokus z dalšího rohu, soupeř odvrací útok pryč.
13'
Escalante fauluje, soupeř bude rozehrávat.
12'
Cádiz byl přistižen v ofsajdu.
10'
Prvních 10. minut je za námi a zatím diváci neviděli žádnou větší šanci.
7'
Sobrino poslal centr z rohu ten žádného spoluhráče nenašel.
6'
Hostující de Tomas šel do souboje tvrdě a je pískán faul.
3'
Domácí mohli jít do první šance, obránce na poslední chvíli uklidil hru do outu.
2'
Out pro Rayo.
1'

Cadiz CF: Ledesma – Alcaraz, Bongonda, Carcelén, Escalante – Espino (C), Fali, Guardiola, L. Hernández – Martí, Sobrino.
Náhradníci: D. Gil – Alejo, Arzamendia, Y. Diarra, Ále. Fernández, A. Lozano, Mbaye, Meré, R. Parra, C. Ramos, San Emeterio.
Trenér: Sergio

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Camello, Catena, Comesaña (C) – de Tomás, Fran García, Álvaro García, Lejeune – Palazón, Valentín.
Náhradníci: D. López I – Ciss, Falcao, M. Hernández, Chavarria, U. López, Andr. Martín, Mumin, Salvi, Saveljich, M. Suárez, Trejo.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Ruiz A. (Esp).
V sobotním 23. kole se na trávníku Cádiz představí Vallecano, úvodní výkop je plánován na 16 15 hod.

Cadiz CF

Domácí tým se nachází na 18. pozici, která zaručuje sestup do nižší soutěže, na svém kontě má 22 bodů, stejně mají i Almería a Getafe, ale mají lepší skóre. Z dosavadních výsledků má Cádiz jen 5 výher, 7 remíz a 10 proher, dali celkem 17 branek a 35 jich obdrželi.

Nebudou hrát: Cala, Chust, Garrido, Jose, Negredo, Ocampo, Zaldua.

Rayo Vallecano

Hosté jedou do tohoto boje v lepší pohodě, z celkových 20 týmů jsou na 6. místě, které zaručuje hrát Evropskou konferenční ligu (Kvalifikaci). Z 22 odehraných střetů mají 9 výher, 7 remíz a 6 proher a celkem 34 bodů. Na 5. Betis ztrácí 6b. O jednu příčku pod Rayem je Ath. Bilbao to ztrácí 2 b.