La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Cádiz - 4. června 2023   21:00

71' Boyé (Gumbau)
1:1
(0:1)
Cádiz
10' Escalante  (San Emeterio)
Elche
Badía – Josan, Roco (71. Verdú), Magallán (87. Cheikh), L. Blanco – Morente, Nwankwo, Gumbau, Fidel (84. Ponce) – Boyé, Nteka (84. P. Milla).
Werner – Mendoza, Á. Collado, Bigas, N. Fernández, Lirola, Guti, D. González.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
16 585 diváků
Cádiz
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Meré, Espino – Bongonda (59. Fali), San Emeterio (81. Mari), Escalante (81. Mbaye), Sobrino – A. Lozano (59. Alejo), Guardiola (53. Martí).
D. Gil – R. Parra, Arzamendia, De la Rosa, Y. Diarra, Negredo, C. Ramos.

Je dobojováno a vítěze jsme dnes nepoznali. Ve druhé půli jsme viděli bojovný fotbal s velkým množstvím soubojů, sudí rozdal několik karet, ale k vidění bylo i pár slušných fotbalových momentů. Elche se i po přestávce snažilo srovnat a dočkalo se v 71. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Lucas Boyé. Další šance už zůstaly nevyužity a po výsledku 1:1 se více radují hosté. Ti se 42 body obsadili konečnou 14. příčku a zachovali si tak prvoligovou příslušnost. Oproti tomu Elche opouští LaLigu z posledního místa a s 25 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 16 585 diváků.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 18:8.
90+5'
90+4'
Ještě jeden protiútok Elche, po kombinaci vystřelil vysoko nad Lucas Boyé.
90+3'
Rozhodčí má v závěru zápasu plné ruce práce, hráči obou celků jsou hodně rozvášnění a nedarují si ani decimetr hrací plochy.
90+2'
Hosté jsou usazeni poblíž levé hranice pokutového území, nedaří se jim ale míč dostal do prostor před Badíou.
90+1'
Aby těch karet nebylo málo, uděluje se ještě jedna. Za ostrý skluz byl potrestán domácí Pape Cheikh.
89'
Moc se teď nehraje, závěr zápasu je opravdu hodně rozkouskovaný.
87'
Jeho faul pak přistrčením potrestal hostující Fali a i on byl potrestrán.
87'
Další karty, po jedné na každé straně. Nejprve ji dostal domácí John Nwankwo.
87'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Lisandro Magallán, přichází Pape Cheikh.
86'
Josan vybojoval rohový kop, ro rozehrávce nepřesně hlavičkoval Verdú.
85'
Elche se snaží o dokonání obratu ve skóre, tlačí se do útoku levou stranou.
84'
ze hřiště odchází Fidel, přichází Ezequiel Ponce.
84'
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Pere Milla.
83'
Dvojité střídání se chystá i na straně domácího celku.
82'
Žlutá karta na straně domácích, za ostrý zákrok na půlce byl potrestán Gerard Gumbau.
81'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Mamadou Mbaye.
81'
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází José Mari.
80'
Přímý kop pro Cádiz, tohle bylo na přímou střelu, ta ale letěla metry nad branku.
78'
O malou chvíli hlavičkoval Magallán, šlo to přesně doprostřed branky, kde číhal Ledesma.
78'
Další z centrů domácích, který pouze prolétl pokutovým územím, aniž by se našel někdo, kdo by hlavičkoval na bránu.
76'
Začalo se zase hodně bojovat, je to teď urputný fotbal.
74'
Akce na opačné straně, před naskakujícím Espinem musel gólman Badía pohotově vyboxovat jednoruč.
73'
Domácí jsou vyrovnávací trefou hodně povzbuzeni a zase se cpou do útoku.
71'
ze hřiště odchází Enzo Roco, přichází Gonzalo Verdú.
71'
Elche právě vstřelilo branku!
Tak se domácí konečně dočkali! Po rozehraném rohu nacentroval Gumbau, našel ve vápně naskakujícího LUCASE BOYÉHO a ten trknutím hlavou nedal Ledesmovi žádnou šanci na zákrok – 1:1!
69'
Velká šance hostů! Dlouhé autové vhazování ještě prodloužil Escalante a na malém vápně mohl hlavičkoval Martí! Jenže to bylo ze záklonu a míč skončil nad bránou!
68'
Je tu žlutá karta na straně Cádizu, za řeči si ji prohlédl Isaac Carcelén.
66'
Zleva se o průnik pokoušel domácí Blanco, jenže Iván Trejo jej tělem od míče odstavil a vybojoval pro Cádiz vhazování.
64'
Odpískaný ofsajd Elche, Ledesma se už chystá k odkopu na půlku.
62'
Z obou stran nyní létají dlouhé nákopy, tohle ale nemá mnoho šancí na úspěch.
61'
Prudký centr po zemi prošel pokutovým územím Cádizu, nenašel se ale nikdo, kdo byl sklepával na Ledesmovu branku!
59'
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Iván Alejo.
59'
ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Fali.
57'
Na lavičce Cádizu se chystá další střídání, nyní se čeká na první vhodnou příležitost.
56'
Centr domácích z levé strany byl zablokován, pokus z pravé hráčům utekl do zámezí.
54'
No a právě Roger Martí se hned dostal do šance. Za vápnem se opřel do letícího míče, jenže zamířil vedle pravé Badíovy tyče.
53'
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Roger Martí.
52'
Je to tak, Sergi Guardiola sedí na trávníku a na lavičce se už bleskově nachystal Roger Martí.
51'
Hostující Guardiola má zdravotní problémy, možná se bude muset střídat.
50'
Zakončení ale zatím skřípe, v tuto chvíli neuspěl ani Gumbau.
49'
Elche se pustilo do druhého poločasu s velkou chutí, zase se hraje u Ledesmy.
47'
Hned v úvodu druhé půle se do vápna prokličkoval Nteka, poté naservíroval míč Morentemu, ten mohl zakončovat do prázdné branky, jenže ji trestuhodně překopl!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Je za námi první poločas, který nebyl zrovna přehlídkou fotbalovosti, ale nuda to také nebyla. Po úvodním tvrdém boji se jako první prosadili hosté, když v desáté minutě skóroval jemnou tečí San Emeteriovy rány Gonzalo Escalante. Domácí se pak pustili do snahy o srovnání a dali hned dva góly. Trefili se Tete Morente a po něm i Randy Nteka, jenže ani jedna z těchto tref nebyla nakonec uznána pro ofsajd. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+5'
45+3'
Následovala rozehrávka z pravé strany, opět to znamenalo krátký závar před brankou Cádizu, tentokrát ale Ledesma zasahovat nemusel.
45+2'
Domácím dnes není prostě přáno. Po centru z levé strany na malé vápno musel Ledesma reflexivně vyrážet Morenteho hlavičku z bezprostřední blízkosti!
45'
Tři rohy v řadě a žádné ohrožení Badíovy branky. Elche dostalo hru ke středové čáře.
45'
Zase je míč mimo hrací plochu a Escalante protestuje, že by se měl kopat třetí roh v řadě. A nakonec s tím uspěl.
44'
Centr do vápna skončil mimo branku, ale bylo to s tečí, takže bude následovat roh z opačné strany.
43'
Vše se nám přesunulo na opačnou stranu a Cádiz bude z levé strany rozehrávat rohový kop.
41'
Hráči na trávníku se ale snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat a zase se tlačí před Ledesmu.
40'
Domácí publikum je už docela mrzuté, dva neuznané góly je už na ně zřejmě moc.
38'
Dnes už druhý neuznaný gól pro Elche! Domácí rozehráli rohový kop, po kombinaci přilétl centr na vápno, kde přesně hlavičkoval Randy Nteka, ale i tentokrát se mával těsný ofsajd, který zakončení předcházel.
36'
Na opačné straně se k centru z levé strany dostal Bongonda, ve vápně ale Lozano nezvládl přesně zakončit a poslal míč vysoko nad!
34'
Hostující Meré nyní nezvládl malou domů, jeho pas vystihl Boyé, toho ale vychytal pohotový Ledesma.
33'
Je to teď spíše boj, než přehlídka pohledného fotbalu. Domácí jsou v mírném tlaku, hledají si cestičku k pokutovému území.
31'
Přihrávku do šestnáctky dostal Sobrino, v souboji upadl, sudí ale hned ukazoval, že tohle na penaltu nebylo.
30'
Nyní se už dopředu hrnou zase hosté, zkouší to prostory po pravém křídle. Obrana Elche rychle couvá.
28'
Poměrně dlouho se pak kontrolovalo video, které předcházející domněnku nakonec i potvrdilo. Gól Elche tak nebyl uznán a je to stále 0:1.
26'
Domácím se povedlo srovnat, když po zisku míče na středu podnikli rychlý výpad, centr z levé strany skončil u Mahallána, který jej jemně sklepl na Tete Morenteho, který se bombou z úhlu trefil podél gólmana. Vypadalo to ale na ofsajd.
25'
Centr domácích z levého křídla, Nwankwo však vysoký pas poslal přesně do rukavic gólmana Ledesmy.
23'
Cádiz se ale bleskově vrátil do šestnáctky a před Badíou vznikl krátký závar. Hosté se dokonce probili ke dvěma střelám z bezprostřední blízkosti, jenže hned poté se dopustili faulu na Magallána.
23'
Roh rozehrál Théo Bongonda nakrátko, domácí to dobře přečetli a pro tuto chvíli se ubránili.
22'
Cádiz podnikl výpad pravou stranou, následovala i střela, ta však byla tečována a následovat bude rohový kop.
20'
Docela se nám přitvrzuje, sudí má docela dost práce, aby hráče ukočíroval v nějakých mezích.
18'
Je tu první žlutá karta utkání i na straně hostů, za faul u středu ji dostal Fede San Emeterio.
17'
Dlouhý Espinův aut až do šestnáctky, tam si ale útočným faulem pomohl Lozano a bylo po možné akci.
15'
Po trochu akčnějších minutách tu máme menší útlum a hraje se hlavně ve středu.
13'
Badía byl pod tlakem a měl co dělat, aby dotírajícího protivníka zvládl uhlídat a poté sám rozehrát na levou stranu.
12'
Elche tak musí dotahovat, nyní se ale po faulu Boyého musí zase bránit soupeři.
10'
Cádiz právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! I když to bylo hodně z úhlu, tak to hosté zkusili přímou ranou, trefili vzdálenější tyč, od které se míč odrazil na hranici vápna na nohu San Emeteria, jehož tvrdou ránu lehce tečoval GONZALO ESCALANTE a míč skončil za Badíovými zády – 0:1!
9'
Faul domácího Tete Morenteho na Espina, tohle bude přímý kop pro Cádiz z levého křídla. Viník navíc dostal žlutou kartu.
7'
Docela zajímavá střela domácích zpoza šestnáctky, Ledesma si musel hlídat svou pravou tyč.
6'
Je tu odkop od Badíovy branky, centr hostů z pravého křídla už šel zpoza hrací plochy.
5'
Ostrý souboj o míč mezi domácím Ntekou a hostujícím Lozanem. Míč skončil v zámezí, vhazovat bude Cádiz.
4'
Cádiz vyvezl míč na střed pole, zde ale první protiakce hostujícího celku skončila. Alespoň pro tuto chvíli.
3'
Elche je v úvodu hodně aktivní, nyní tu byl centr z levého křídla v podání Lautara Blanca, míč ale prolétl nad břevnem Ledesmovy branky.
2'
Domácí rozehráli rohový kop a po druhém centru bylo před Ledesmou docela živo. Společně s obranou se mu povedlo nebezpečí odvrátit.
1'

Elche CF: Badía – Josan, Roco, Magallán, L. Blanco – Morente, Nwankwo, Gumbau, Fidel – Boyé, Nteka.
Náhradníci: Werner – Mendoza, Á. Collado, Cheikh, Bigas, Verdú, N. Fernández, Lirola, Guti, Ponce, P. Milla, D. González.
Trenér: Sebastián Beccacece

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Meré, Espino – Bongonda, San Emeterio, Escalante, Sobrino – A. Lozano, Guardiola.
Náhradníci: D. Gil – Alejo, Mari, Martí, R. Parra, Arzamendia, Fali, De la Rosa, Y. Diarra, Negredo, C. Ramos, Mbaye.
Trenér: Sergio González Soriano

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
V dnešním utkání se potkají celky, z nichž jeden už nemá o co hrát, druhý ještě ano. Elche je už nějakou dobu jasným sestupujícím, když je poslední s pouhými 24 body a Cádiz je s 41 body na 13. místě a pro jistotu potřebuje nejlépe bodovat, aby se nemuselo spoléhat na další zápasy. V minulém kole se oběma celkům dařilo, Elche zvítězilo na půdě Bilbaa po gólu Boyého 1:0, stejným výsledkem pak Cádiz zdolal Celtu Vigo, když se trefil Sobrino. Dnes to tak bude o tom, co nejlépe se rozloučit se sezónou a potěšit fanoušky.
Zápas na Estadio Manuel Martínez Valero začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jesús Gil, kterému budou na pomezí asistovat Ángel Nevado a Javier Martínez. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Álvaro Rodríguez.
Dobrý večer u závěrečného kola španělské LaLigy. Společně se podíváme na duel 38. kola mezi týmy Elche CF a Cádiz CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.