La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Girona - 8. listopadu 2022   19:00

Elche
16' Lirola (Collado)
1:2
(1:1)
Girona
39' Martín  (J. Hernández) • 66' Castellanos  (A. Martínez)
Elche
Badía (C) – Lirola, Roco (81. Bigas), D. González, Clerc (81. Nic. Fernández) – Josan (57. Gumbau), Mascarell, Guti (57. Ponce), Collado – P. Milla, Boyé (66. Martí).
Werner – Nwankwo, Verdú, Morente, Soler, Mendoza.
Fuertes – Moreno, Rodríguez
Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, Bueno, López, J. Hernández – Villa (69. Riquelme), Y. Herrera (13. Martín), Romeu, A. García (90. Terrats), Val. Fernández (C) (90. Espinosa) – Castellanos (69. Stuani).
Fuidias, Carlos – Artero, M. Vallejo, Gutiérrez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:12. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:9.
Druhé vítězství v řadě posunulo Gironu na třinácté místo. Elche je s pouhými čtyřmi body beznadějně poslední.
Lirolův gól z 16. minuty domácímu týmu na první výhru v sezoně nestačil. Martín ještě do pauzy vyrovnal a v 66. minutě Badía lovil míč ze sítě podruhé, když nestačil na zakončení Castellanose. Girona měla zaděláno na více branek. Jednu mu rozhodčí neuznali, další střely končily na tyčích či na domácím brankáři.
90+4'
90+3'
Vychytrale provedená standardka Girony. Balón šel po zemi na Terratse, který se naprosto spokojil se ziskem rohového kopu.
90+2'
Lacino ztracený míč od hráčů Elche. Paulo Gazzaniga pochopitelně nešetří zdržováním před samotnou realizací odkopu od branky.
90'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Valery Fernández, přichází Bernardo Espinosa.
90'
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Ramon Terrats.
88'
Kvůli vzájemné roztržce budou Stuani a Diego González dohrávat utkání se žlutou kartou.
86'
Ponce si dělal místo, když do vápna cestovala přihrávka od Collada. Náročnou střelu však do branky neumístil.
85'
Colladova střela vyrovnáním skóre neskončila. Stejně tak následný rohový kop. Do bezpečí odkopával míč David López.
84'
Gazzaniga pokazil výkop. Štěstí ale bylo na jeho straně, protože míč šel ke Stuanimu do ofsajdu. Rozhodčí zbytečně nechali akci dohrát.
83'
Ponce zůstal několik metrů za obranou. Tečovanou střelu spoluhráče tedy prodlužoval na branku z jasného ofsajdu.
81'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Enzo Roco, přichází Pedro Bigas.
81'
ze hřiště odchází Carlos Clerc, přichází Nicolás Fernández.
80'
Javi Hernández igronoval Stuaniho zájem o balón. Z delší vzdálenosti to vzal na sebe, jenomže bránu minul a ve finále se musel omlouvat na všechny strany.
79'
Zbytečně překombinovaná akce Girony dopadla pouze zablokovanou střelou. Domácí přepli do protiútoku, nicméně Colladův pád v souboji s Hernándezem sudí Fuertes nijak neřešil.
78'
Oba týmy teď nechávají dost otevřený střed hřiště. Hra se přelévá ze strany na stranu, ani Elche ještě není ze hry o body.
76'
Collado přihrál Poncemu, jenže pak se mu nemotorně připletl do cesty, když se argentinský útočník snažil střílet z okraje šestnáctky.
75'
Oriol Romeu dnes nemá střelecké štěstí! Jeden gól mu vzal odpískaný faul. Několik hlaviček chytil Badía a teď jeho rána zatřásla břevnem.
74'
Santiago Bueno neměl dostatečně komfortní pozici k tomu, aby přemístil dobrý Garcíův centr do prostoru branky.
73'
Pere Milla skočil na otočku Arnaua Martíneze. Domácí nedisciplinovanost má za následek standardní situaci.
72'
Mascarellova střela z dálky slušně zaplněné tribuny opravdu nepotěšila. Ještě předtím byl zablokován pokus Milly.
70'
Sprintujícího Riquelmeho zezadu podťal Gumbau, který byl napomenut už pátou žlutou kartou v sezoně.
69'
ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Rodrigo Riquelme.
69'
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani.
66'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Roger Martí.
66'
Girona právě vstřelila branku!
Poslední tým tabulky od 66. minuty prohrává! Náběh Arnaua Martíneze Clerc nezachytil a pravý obránce Girony se tak jednoduše posunul do křídla. VALENTÍN CASTELLANOS se během distribuce přihrávky postavil před Roca a Badía nemohl se střelou z hranice malého vápna nic dělat.
65'
Arnau Martínez přihrál na osu Castellanosovi. Argentinec si mohl míč v klidu zpracovat, jenže ho nepřipravenou střelou bez přípravy poslal hodně vedle brány.
64'
Javi Hernández natáhl z velké dálky, ale napálil pouze předním stojícího Gerarda Gumbaua.
63'
Clerc skočil do střely Villy. Nebezpečí tím úplně nezažehnal, Badia si nebyl jist, že tečovaný míč nepůjde na jeho bránu, a vedle levé tyče ji vyškrábl na roh.
62'
Pol Lirola potáhl balon na pravé straně, jenže oba sbíhající útočníci byli na jeho přihrávku k malému boxu krátcí.
61'
Držení míče: 39 % – 61 %.
60'
Zprvu rychlý přechod Girony se v okolí šestnáctky zastavil a domácí se téměř v plném počtu zatáhli.
59'
Boyému se nalevo rozběhl Clerc, jenž centroval mimo dosah čerstvého Ponceho.
57'
ze hřiště odchází Josan, přichází Gerard Gumbau.
57'
ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Ezequiel Ponce.
55'
Domácí obrana se zjevně nepoučila a znovu hostům dala prostor na nebezpečnou hlavičku. Brankář Badia její chybu každopádně odčinil.
54'
Na Castellanosovu střelu byl Badia dobře připraven a vyrazil ji na rohový kop.
51'
Josan byl dlouho bez podpory z řad spoluhráčů. Střelu z pravé části vápna mu Gazzaniga vyrazil a až potom šel nahoru praporek pomezního na znamení ofsajdu.
50'
Spolupráci mezi Garcíou a Castellanosem domácí stopeři přerušili. Vzápětí Clern překazil také centr aktivního Villy.
49'
Mascarell se snažil o posun vzduchem. Milla na přihrávku ale nedosáhl a míč už zase patří Kataláncům.
48'
Valery Fernández měl zájem o centr z pravého křídla. Složité zakončení stojnou nohou, navíc v souboji s Josanem, mezi tyče nezapadlo.
47'
Villa se zasekávačkou zbavil soupeře a přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Arnaua Martíneze, kterému stál v cestě Guti.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Elche od šestnácté minuty vedlo gólem Liroly, který hned při další akci viděl Millovu hlavičku do břevna. Tím ofenzivní projev domácího týmu vyprchal. Girona převzala taktovku a začala pravidelně hrozit. Aleix García nejprve trefil tyč. Romeu nemohl slavit gólovou hlavičku pro údajný útočný faul a na vyrovnávající trefu tak došlo až v 39. minutě, kdy se ujala hlavička střídajícího Ivána Martína.
45+4'
45+4'
Girona kontroluje hru na polovině hřiště. Diváci projevují narůstající nespokojenost pískotem.
45+2'
Roco odstavil od míče Valeryho Fernándeze. Náznak rychlého brejku uťal zásah Buena a malá domů na Gazzanigu.
45+1'
Znovu standardní situace v provedení Aleixe Garcíi. V pokutovém území proběhlo vše v klidu.
44'
K Badíovi se nastěhovalo sedm útočících hráčů Girony. K zakončení se nikdo z nich neprosadil.
43'
Arnau Martínez se stal obětí nedovoleného zákroku na pravém křídle. Bude z toho další hostující standardní situace.
42'
Girona už delší dobu vypadala mnohem lépe. Vstřelený gól byl jen logickým vyústěním jejich převahy.
40'
Hostující trenér Míchel si mne ruce, protože se mu o gól postarali dva hráči, kteří původně nebyli určeni do základní sestavy.
39'
Tento vyrovnávající zásah katalánského týmu už bude platit! Aleix García měl na křídle Villu, jehož přetažený centr Javi Hernández vrátil na přední tyč. Úplně volný tam zůstal IVÁN MARTÍN a hlavou suverénně umístil balon do sítě.
37'
Collado asi rozjížděl nacvičenou akci. Místo centru před branku směroval míč za hranici vápna. Ambiciózní střela Mascarella však Gazzanigu neznervózněla.
36'
Poprvé od Millovy hlavičky Elche pořádně zaútočilo. Lirolovi byl finální pas před branku vyražen na roh.
34'
Aleix García čechral dlouhatánský nákop na zadní tyč. K ní spěchal Arnau Martínez, ale vpádu branku netrefil.
33'
Doktoři obou týmů ztím mají hodně práce. Teď je v jejich péči Rojo, který ošklivě dopadl na zem z velké výšky. Zabrat dostala hlavně krční páteř.
32'
Od Mascarellho odletěl míč na rohový kop. Oriol Romeu z něj hlavou skóroval, ale hlavní rozhodčí Pablo González Fuertes opět pískal jeho útočný faul.
31'
Držení míče: 47 % – 53 %.
30'
V mlýnici před domácí brankou odpadl k zemi Bueno, ale rozhodčí v nepřehledné situaci naopak zapískali útočný faul.
29'
Javi Hernández se dlouho svíjel v bolestech. Je pravděpodobné, že byl nějakým způsobem zasažen do oka.
28'
Josan ještě viděl za ruku v obličeji Hernándeze žlutou kartu.
27'
Hosté přenesli hru na levý kraj, kde skončil v bolestech Javi Hernández. Připravovat se bude standardní situace.
25'
Hodně neurovnaná pasáž plná ztrát ve středu hřiště. Girona míč opakovaně získala, ale vždy ho ztratila ještě před nebezpečnými prostory.
24'
Elche nekopalo standardku do vápna. Raději si na půlce připravilo nákop, kterým byl míč jenom odevzdán Gazzanigovi.
23'
Toni Villa zezadu srovnal se zemí Gutiho, který bude potřebovat ošetření. Hostující křídelník mezitím spatřil žlutou kartu.
21'
Na zasažené brankové konstrukce je to 1:1! Aleix García bezchybně zalepil přetažený centr Valeryho Fernándeze a zprava orazítkoval vzdálenější tyč. Dohrávaný útok definitivně skončil nepřesnou střelou Romeua.
20'
Clerc držel za rameno Villu. Fuertes hostům přímý kop neposkytl, s čímž paradoxně počítal i domácí obránce.
18'
Pere Milla málem skóroval i podruhé! Po náramně provedeném centru z produkce Mascarella hlavičkoval do břevna.
16'
Elche právě vstřelilo branku!
Domácí zvětšují své šance na první vítězství v sezóně! Álex Collado na pětníku posunul míč k POLU LIROLOVI, jenž se zjevil před rohem malého boxu a křížnou střelou zařídil Elche náskok 1:0.
15'
Ačkoliv se Miguel Gutiérrez původně nacházel v základní sestavě, tak ho v zadním kvartetu nahradil Javi Hernández. Při rozcvičce se patrně ukázalo, že jeho zdravotní stav není stoprocentní.
14'
Clercův centr neprošel přes prvního hráče. Musí se spokojit s vhazováním vedle rohového praporku.
13'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Iván Martín.
11'
Od nedávného faulu se Yangel Herrera potýká se zdravotním problémem. Zdá se, že jeho působení v zápase musí skončit už takto brzy.
10'
Lirola udělal ze svého centru nechytatelný míč, čímž dal Gazzanigovi k dispozici odkop od branky.
9'
Badia se proletěl vzduchem a levačkou zneškodnil nebezpečný koníček z hlavičky volného Romeua.
8'
Herrera se stal obětí faulu na pomezní čáře. Defenziva Elche se musí připravit na standardní situaci.
7'
Girona si dává záležet na důkladné přípravné fázi. Dlouho si hraje s míčem okolo středového kruhu.
5'
Collado se poctivě vrátil k vlastnímu vápnu a obral o míč VIllu, který už si ho začínal rovnat na zakončení.
4'
Domácí roh ubránili a v šesti lidech vyrukovali do rychlého protiútoku. Álex Collado vystřelil z hranice vápna a scházelo mu málo, aby balon zapadl za bližší tyč.
3'
Villa na pravém okraji velkého vápna nic velkého nevyčaroval. Clerc mu v pravý čas vypíchl míč na roh.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Girona je v tmavě modrém.
1'

Elche CF: Badía (C) – Lirola, Roco, D. González, Clerc – Josan, Mascarell, Guti, Collado – P. Milla, Boyé.
Náhradníci: Werner – Bigas, Gumbau, Nwankwo, Martí, Ponce, Verdú, Morente, Soler, Mendoza.
Trenér: Mantecón

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Bueno, López, Gutiérrez – Villa, Y. Herrera, Romeu, A. García, Val. Fernández (C) – Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, J. Hernández, Martín, Riquelme, Stuani, Terrats, M. Vallejo.
Trenér: Míchel

Rozhodčí: Fuertes – Moreno, Rodríguez.
Elche CF

Domácí na jaře uzavírali sezonu na hezkém třináctém místě, jenže v současném ročníku jsou od prvních kol zralí na sestup. Ve třinácti zápasech Elche ani jednou neslavilo výhru a s bilancí 0-4-9 je na beznadějně posledním místě se ztrátou sedmi bodů na týmy mezi 17. a 19. místem. Nejlepším střelcem je třígólový Pere Milla. Víkendovou prohru 1:2 s Valladolidem odnesl Jorge Almirón, který skončil ve funkci hlavního trenéra po necelém měsíci. Na marodce je obránce Palacios a zálžoníci Pastore, Fidel a Álamo.
Girona FC

Katalánci se vezou na úspěšné vlně. V pěti předešlých zápasech prohráli pouze jednou. Na konci října obrali o body Real Madrid a v páteční předehrávce 13. kola si doma vyšlápli na Bilbao. Vítězství 2:1 Gironu posunulo na čtrnácté místo, kde aktuálně má na sestupové pásmo dva body k dobru. S čtyřmi trefami je nejčastějším střelcem už šestatřicetiletý útočník Cristhian Stuani. Na seznamu zraněných jsou obránci Couto s Juanpem a záložníci Reiner, Kebe, Saiz a Borja Garcia.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtrnáctého kola španělské LaLigy. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Elche a Gironou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.