La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Mallorca - 25. února 2023   14:00

Espanyol
23' Braithwaite (A. Vidal) • 51' Braithwaite (Melamed)
2:1
(1:1)
Mallorca
41' Muriqi  (D. Rodríguez)
Espanyol
F. Pacheco – S. Gómez (89. Cabrera), Montes, Oliván – A. Vidal (46. Melamed), Darder (C), V. Costa, De. Suárez (71. Gragera), Ó. Gil – Braithwaite (88. Pierre-Gabriel), Puado (71. Joselu).
Álv. Fernández, J. García – Calero, Expósito, Lazo.
J. A. Rojas
RCDE Stadium (Barcelona)
Mallorca
Rajković (C) – Maffeo, Valjent, Raíllo, Nastasić, J. Costa (89. Morlanes) – Kadewere, D. Rodríguez (89. Prats), de Galarreta, I Kang-in – Muriqi.
Greif – Augustinsson, Baba, Battaglia, G. González, Grenier, Hadžikadunić, Ndiaye, A. Sánchez.

Tři body zůstávají v Barceloně. Espanyol senzačně porazil 2:1 Mallorcu. Dvakrát se prosadil Martin Braithwaite, který byl následně vyhlášen jako hráč zápasu. Za Mallorcu se v prvním poločase prosadil Muriqi.
90+6'
A je dobojováno, rozhodčí píská konec zápasu.
90+5'
Espanyol už má nejpravděpodobněji výhru v kapse, momentálně bude daleko od brány odkopávat míč Pacheco.
90+4'
Laciná chyba v rozehrávce Mallorcy, kvůli které přišly svěřenci trenéra Aguirreho o útok.
90+3'
Hosté obléhají vápno Espanyolu, ale domácí obrana si zatím s každým centrem poradila. A teď se i jeden z hráčů Mallorcy dokonce provinil útočným faulem.
90+2'
Mallorca už vysunula své stopera do útoku.
89'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Leandro Cabrera.

Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Manu Morlanes,
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Abdón Prats.
89'
Ndiaye se dostal pod tlak a přišel o míč.
88'
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.
86'
Mallorca hraje s míčem na vlastní polovině, což vyhovuje Espanyolu. Trenér Martinez na poslední minuty musel určitě nastavit taktiku, ať se hraje s míčem co nejdále od brány domácích.
85'
V posledních minutách se toho moc neodehrálo, hra je velmi kouskovaná, což vyhovuje hráčům Espanyolu.
83'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Nico Melamed).
Hráč Espanyolu ji viděl za nesportovní chování.
81'
Atmosféra na stadionu je velmi bouřlivá, obzvlášť potom, co brankář Mallorcy strčil do kapitána Dardera, myslím si, že to bude ještě hodně vyhrocených 15 minut.
80'
Espanyol už se snaží kontrolovat zápas a hrát se zajištěnou obranou.
78'
Po krásných kličkách Ndiayeho se hráči Mallorcy seběhli k rozhodčímu a divili se, že hlavní sudí neodpískal penaltu. Teď už i video rozhodčí potvrdil, že se penalta kopat neměla.
76'
Rozhodčí odpískal nedovolený zákrok Kang-Inovi, který se nedovoleně prosadil v souboji s Gómezem.
74'
Kang-In si navedl míč na levou nohu a vystřelil, jeho střelu zblokoval Gil a Pacheco nakonec musel vyboxovat nebezpečný míč do bezpečí.
74'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (José Gragera).
73'
Aktuální držení je 40/60% ve prospěch hostů z Mallorcy.
71'
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Joselu,
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází José Gragera.
70'
Obrovská šance na straně Mallorcy! Po standardní situaci si nově příchozí Rodriguez našel odražený míč a slabou střelou vystřelil po zemi k pravé tyči. Pacheco byl nachystaný a vytáhnul parádní zákrok.
69'
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Ángel Rodríguez.
68'
Braithwaitovi se nelíbí jak hlavní rozhodčí posoudil jeho souboj se slovenským stoperem Valjentem.
66'
V nejbližších momentech uvidíme na straně Espanyolu hned několika násobné střídání.
65'
Espanyol pošle míč do hry odkopem od brány, postará se o to Pacheco.
64'
Suaréz odebral míč Rodriguezovi a oprávněně sklidil potlesk od domácích fanoušků.
63'
Uvidíme zajímavou standardku ve prospěch Espanyolu.
63'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Iñigo Ruiz de Galarreta).
62'
Mallorca je po celý zápas aktivnější v držení míče, ale Espanyol dokáže trestat jakékoliv zaváhání soupeře.
61'
Faulován byl Gil, vyšlápl si na něj s osmnáctkou na zádech Costa.
59'
Velká šance Braithwaiteho, který mohl zkompletovat hattrick. Ve velké šanci však selhal a netrefil míč podle svých představ.
58'
Útok Mallorcy končí nepřesnou přihrávkou jednoho z hostujících záložníků a bude se kopat od brány.
57'
Domácí fanouškům se teď nelíbí rozhodnutí rozhodčího, který odpískal faul na hráče Mallorcy a daroval jim tak příležitost ohrozit bránu soupeře.
56'
Mallorca do druhého poločasu nevstoupila vůbec dobře a Espanyol hned trestal, uvidíme jak se zápas vyvine dál.
53'
Žlutou kartu obdržel mimo hřiště trenér Mallorcy Aguirre.
51'
Espanyol právě vstřelil branku!
Autorem branky je MARTIN BRAITHWAITE.
Melamed našel ve vápně Braithwaite a ten už si ve slibné pozici dokázal poradit. Střelou na zadní tyč překonal brankáře Rajkoviče a podruhé v zápase posílá svůj tým do vedení. Asistence: Nicolas Melamed.
50'
Braithwaite měl velkou šance, kdy si krásně přebral míč po velmi skryté průnikové přihrávce, ale míč netrefil vůbec dobře, a tak jeho střela končí mimo tři tyče soupeřovi brány.
49'
Melamed pálil, jeho pokus končí dobrý metr nad břevnem branky Mallorcy.
48'
Espanyol poklidně kombinuje s míčem na kopačkách na vlastní polovině.
47'
Jeden z hráčů Mallorcy byl nachytán v ofsajdovém postavení.
46'
ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Nico Melamed.
46'
Do prvního poločasu vstoupili aktivněji hosté z Mallorcy. Ve 12. minutě měl velkou šanci Dani Rodriguez, ale pálil jen těsně vedle. Ve 23.minutě dokázal velké zaváhání potrestat Braithwaite. Ve 41.minutě vyrovnal krásnou střelou Muriqi. Do kabin se tak jde za stavu 1:1 a druhý poločas může být velmi napínavý.
45'
44'
Espanyol bude mít k dispozici standardní situaci po faulu jednoho z hráčů Mallorcy.
41'
Mallorca právě vstřelila branku!
Autorem branky je VEDAT MURIQI.
Krásná trefa kosovského útočníka. Po přihrávce Daniho Rodrigueze napřáhl zpoza vápna a střelou na zadní tyč dokázal překonat brankáře Pacheca.
40'
Uvidíme další rohový kop ve prospěch hostujícího týmu.
39'
Mallorca vyprodukovala z levé strany centr, ten však bez problémů odvrací obránce Montes.
38'
Z velké dálky pálil Costa, jeho střelu však bez menších problémů chytá Pacheco.
35'
Dani Rodriguez byl faulována podobnou standardku uvidíme i na druhé straně, nejspíše se ji ujme Kant-In.
34'
Míč do vápna poslal Darder a pro odrazu pálil Puado, ale jeho střela končí mimo tři tyče brány hostí.
33'
Darder byl seslán k zemi a uvidíme standardní situaci ve prospěch domácího celku.
32'
Braithwaite dokázal prodloužit v hlavičkovém souboji míč za sebe, bohužel pro něj se tam nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
30'
I přestože, byl v aktuální pasáži hry u míče více Espanyol, momentální držení míče je 37/63% ve prospěch Mallorcy.
29'
Mallorca po inkasovaném gólu nechala hrát soupeře s míčem na kopačkách.
28'
Kang-In si navedl míč na jeho silnější levou nohu, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci, a tak ji domácí obrana dokázala bez problémů odkopnout do bezpečí.
27'
Mallorca bude mít k dispozici další rohový kop, tentokrát už třetí.
25'
Tvrdou přízemní střelu z dálky vyslal Valjent, ale jeho pokud dokázal s přehledem lapit brankář Pacheco.
23'
Velké zaváhání domácího brankáře dokázal využít Aleix Vidal, který našel osamoceného Braithwaita před bránou a ten už dokázal překonat brankáře Rajkoviče. Pokud bude chtít Mallorca urvat na Espanyolu bodu, budou se hráči muset vyvarovat takovýchto chyb.
22'
Dani Rodriguez páli z velké dálky a jeho střela končí vysoko nad bránou.
21'
Aleix Vidal krásnou průikovou přihrávkou našel Puada, ale ten špatný zpracováním přišel o míč.
20'
Sporný souboj mezi dvěma hráči, který nakonec rozhodčí vyhodnotil jako faul na hráče Mallorcy.
18'
Za dlouhým míčem se hnal Puado, ale přihrávka Costy byla příliš dlouhá.
17'
Hra se teď poněkud ustálila, oba týmy hledají cesty do vápna svého soupeře, ale zároveň mají oba týmy velmi kompaktní obranu.
15'
Odražený míč se dostal ke Kang-Inovi a ten pálil z voleje. Jeho střelu zblokoval Darder na rohový kop.
14'
Uvidíme první rohový kop v zápase. K dispozici ho bude mít Mallorca.
12'
Obrovská šance na straně Mallorcy. Hráči hostů se vrhli do domácí otevřené obrany a Kang-In naservíroval míč Rodriguézovi a ten minul o malý kousek pravou šibenici. Obrovská šance a Mallorca má zatím převahu.
11'
Krásná průniková přihrávka Nastasiče, která ale nekončí útokem. Vidal ji dokázal odklidit do autu. Hráči Espanyolu by si na toto měli dávat větší pozor.
10'
Standardní situace na druhé straně skončila fiaskem. Hráči Espanyolu si neporozuměli a míč končí v autu.
9'
Rychlý přechod hostů do útoku končí míčem na kopačkách Espanyolu. Kang-In poslal míč do vápna a signalizoval ruku protihráče, ale rozhodčí byl blízko a měl vše na očích a penaltu nepíská.
7'
Domácí tým si se standardní situací bez problému poradil. Kapitán Darder pak dokázal vybojovat odražený míč ve prospěch Espanyolu.
6'
Mallorca teď bude mít šanci ohrozit bránu soupeře, Tentokrát fauloval Suaréz a uvidíme standardní situaci.
5'
Denis Suaréz byl tvrdě faulován, provinil se de Galarreta. Rozhodčí však kartu z kapsy nevytahuje.
4'
Míč na kopačkách momentálně drží Espanyol a hledá cestu na polovinu soupeře.
3'
Centr ze standardní situace dokázal odvrátit obránce hostujícího celku.
2'
Po faulu hráče Mallorcy bude mít domácí tým k dispozici standardní situaci.
2'
Mallorca začíná aktivně s míčem na svých kopačkách. Atmosféra je na stadionu Espanyolu velmi bouřlivá.
1'
Úvodní výkop obstará hostující Mallorca.
Oba celky už jsou nastoupeny na hracím poli.

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – S. Gómez, Montes, Oliván – A. Vidal, Darder (C), V. Costa, De. Suárez, Ó. Gil – Braithwaite, Puado.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Cabrera, Calero, Expósito, Gragera, Joselu, Lazo, Melamed, Pierre-Gabriel.
Trenér: Martinez D.

RCD Mallorca: Rajković (C) – Maffeo, Valjent, Raíllo, Nastasić, J. Costa – Kadewere, D. Rodríguez, de Galarreta, I Kang-in – Muriqi.
Náhradníci: Greif – Augustinsson, Baba, Battaglia, G. González, Grenier, Hadžikadunić, Morlanes, Ndiaye, Prats, Án. Rodríguez, A. Sánchez.
Trenér: Aguirre J.

Rozhodčí: J. A. Rojas.
V sobotu od 14:00 se můžeme těšit na duel španělské nejvyšší fotbalové ligy mezi domácím Espanyolem a Mallorcou. Zápas se odehraje na stadionu RCDE v Barceloně. Odřídí ho zkušený sudí J. A. Rojas.

Mallorca momentálně zaujímá 8. místo v tabulce, zatímco Espanyol je až na 13. příčce. Tento zápas bude tedy pro oba týmy důležitý, aby se posunuly blíže k vrcholu tabulky. Navíc, Espanyol by mohl využít domácího prostředí a získat tři body.

Espanyol bude mít před zápasem menší problémy se sestavou kvůli zraněním. Čtyři hráči nebudou k dispozici, zatímco start tří dalších je nejistý. Nicméně, tým by měl mít dostatek hráčů a bude se snažit hrát agresivně a získat body na domácím hřišti.

Mallorca na druhé straně bude chtít využít svého momentálního dobrého postavení v tabulce a potvrdit svou kvalitu i na hřišti soupeře. Mohou si být jisti podporou svých fanoušků, kteří je budou na dálku povzbuzovat.

Celkově by měl být zápas napínavý a vyrovnaný, a proto se může stát cokoli. Každopádně se můžeme těšit na atraktivní fotbalový zážitek.
Espanyol a Mallorca jsou dva španělské fotbalové týmy, kteří soutěží v La Lize, nejvyšší španělské fotbalové soutěži. V posledních letech se týmy potkávaly v nižších ligách, ale v letošní sezóně se střetnou poprvé po návratu Espanyolu do La Ligy.

Pokud jde o historické výsledky, Espanyol má mírnou výhodu, protože vyhrál 21 z 48 zápasů proti Mallorce, zatímco Mallorca zvítězila pouze v 13 zápasech. Nicméně, každý zápas je jiný a může se stát cokoli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.