La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Real Betis - 21. ledna 2023   16:15

Espanyol
43' Braithwaite (Oliván)
1:0
(1:0)
Espanyol
Álv. Fernández – Ó. Gil, Montes, Cabrera, Oliván – A. Vidal (72. Calero), V. Costa, Darder (C), Braithwaite (80. R. Sánchez) – Joselu, Puado (81. Melamed).
J. García – P. Lozano, Lazo, D. Gómez, Expósito, S. Gómez, El Hilálí, R. Martínez, Pierre-Gabriel.
RCDE Stadium (Barcelona)
20811 diváků
Real Betis
Bravo – Ruibal, Pezzella, E. González, Abner (81. Miranda) – G. Rodríguez (60. Rodri), Carvalho – Henrique (81. José), Canales, Guardado (C) (74. Joaquín) – B. Iglesias.
R. Silva, D. Martín – Montoya, Akouokou, Ruiz, Loren, Sabaly.

Espanyol dnes dělily od sestupového pásma před tímto zápasem dva body, s velice náročným soupeřem si ale dokázal poradit. Borja Iglesias krátce před přestávkou neproměnil obrovskou šanci a hned vzápětí na opačné straně vstřelil nakonec rozhodující a jediný gól zápasu Martin Braithwaite. Espanyol Barcelona 1 Betis 0.
90+4'
90+2'
Joselu byl sestřelen na levé straně šestnáctky, jenže rozhodčí nechal hru plynout! Možná to nebylo úplně průkazné a trošku přihrané, ale faul to asi byl. Vůbec se nezkoumá ani VAR. Hraje se.
90'
Aitor Ruibal zabránil rychlému protiútoku a byl potrestán. Betis je v závěru naprosto bezzubý.
89'
Ruben Sánchez to přehnal s důrazem a viděl žlutou.
89'
Svěřencům Manuela Pellegriniho to dneska zkrátka nejde. Když už hosté předvedou pěknou kombinaci, tak následuje hodně nepřesná finální přihrávka. Marné.
87'
Espanyol se mohl řítit do přečíslení a protiútoku tři na jednoho, jenže podle hlavního rozhodčí Vinícius Costa fauloval. Hra byla přerušena. Standardní situace hostí.
86'
Real Betis se sice neustále snaží něco vymyslet, jenže fotbalisté Espanyolu brání velice dobře. Skóre je 1:0.
85'
Dnešní utkání sleduje 20811 diváků.
81'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Abner, přichází Juan Miranda.
81'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Willian José.
81'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Nico Melamed.
80'
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Ruben Sánchez.
79'
Sergio Canales se pokusil na vzdálenější pravé tyči o nůžky a vyšly mu parádně, jenže Álvaro Fernández předvedl dobrý zákrok! Stále o gól.
78'
Střídající Joaquín se teď sice na levé straně šestnáctky prosadit nedokázal, vybojoval ale alespoň rohový kop.
77'
Joselu mohl běžet sám na bránu po dlouhém kolmém pasu vpřed, jenže si míč nedokázal na špičce kopačky zpracovat. Domácí už spoléhají pouze na protiútoky.
74'
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Joaquín.
72'
ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Fernando Calero.
69'
Těžko říci, zda Luiz Henrique na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky centroval nebo se pokoušel dobře o technickou střelu, míč ale vzápětí minul vzdálenější tyč.
68'
Sergio Canales se již poněkolikáté v dnešním zápase postavil k rozehrání volného přímého kopu, tentokrát z větší vzdálenosti, jenže opět napálil pouze domácí zeď.
65'
Javi Puado měl obrovskou šanci poslat Espanyol do dvoubrankového vedení, když dostal před bránu přihrávku pod sebe, místo normálního zakončení ale zvolil zakončení patou a to se mu pak vymstilo, protože míč prolétl napříč malým vápnem pryč! Kdyby radši zakončil normálně.
62'
Zanedlouho se o něco podobného pokusil podél pravé postranní čáry Luiz Henrique. Ten měl proti sobě sice dva protihráče, proti dvojnásobné přesile ale neuspěl.
60'
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Rodri.
60'
Aitor Ruibal byl na pravém křídle hřiště úplně utopený, protože ho žádný ze spoluhráčů nedoplnil, přesto se proti čtveřici rozhodl proniknout do šestnáctky. Neuspěl.
57'
Sergio Canales rozehrál volný přímý kop a prudkou střelou chtěl zatočit míč k levé tyči, jenže přesně tam byl také připraven domácí brankář Álvaro Fernández.
55'
César Montes si počínal v blízkosti šestnáctky hodně zvláštně, míč byl úplně jinde, přesto mimo hru rukou udeřil do obličeje Borju Iglesiase a viděl žlutou kartu.
52'
Betis se pokusil využít toho, že přečkal klinickou smrt, a na levém křídle vybojoval rohový kop. Následný centr na přední tyč byl ale odvrácen a domácí se ubránili.
51'
Espanyol právě vstřelil branku, tak nakonec ne! Fotbalisté katalánského klubu dotlačili míč do sítě z dorážky, jenže gólu předcházel útočný faul.
48'
Brian Oliván chtěl využít přiťuknutí spoluhráče a na levé straně se pohotově opřel do míče, jeho prudká střela zpoza šestnáctky ale minula vzdálenější pravou tyč.
46'
Betis těsně před přestávkou utrpěl nepříjemnou facku, když nejprve neproměnil velkou šanci Borja Iglesias a krátce na to na opačné straně udeřil Martin Braithwaite.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:17.
Leandro Cabrera v úvodu zápasu hlavičkoval do břevna a krátce před přestávkou sehrál klíčovou roli, když odkopl míč z brankové čáry a hned poté na opačné straně hrací plochy udeřil po přízemním centru Martin Braithwaite. Skóre po prvním poločase atraktivního zápasu v Barceloně. Espanyol Barcelona 1 Real Betis 0.
45+1'
43'
Espanyol právě vstřelil branku! Domácí MARTIN BRAITHWAITE si naběhl na přední levé tyči na krásný přízemní centr z levé strany a tečí poslal Espanyol do vedení! Asistence: Brian Oliván.
42'
Borja Iglesias dostal nádherný centr ze hry na vzdálenější levou tyč a dobře hlavičkoval do protipohybu brankáře, Álvaro Fernández se ale pořádně natáhl a jednou rukou míč dokázal vytáhnout! Míč poté mířil do sítě, nakonec mu ale pomohl jeden ze spoluhráčů. Leandro Cabrera.
40'
Brian Oliván se nyní snažil prosadit na levém křídle a podstoupil souboj, během kterého ho udeřil rukou do obličeje Luiz Henrique. V dnešním zápase se fackuje.
38'
Aleix Vidal nádherně odcentroval z pravé strany hřiště a uprostřed šestnáctky už se chystal zakončovat Martin Braithwaite, jenže mu k míči chyběly dva kroky. Škoda.
36'
Betis rozjel na levé straně hřiště pěknou kombinační akci, Abner ale protihráčovi jesle nenasadil a Edgar González poté fauloval ve vzduchu domácího Josela.
34'
Sergi Darder rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop Espanyolu a do šestnáctky neposlal vůbec špatný centr, ve vápně však dominovali hosté a míč hlavou odvrátili.
32'
William Carvalho chtěl vysunout nádhernou kolmou přihrávkou Borju Iglesiase, hostující útočník měl ale k míči o něco dále a nakonec se do velké šance nedostal.
30'
Sergio Canales sice dostihl u levé postranní čáry prudký kolmý pas a ještě dobře odcentroval do šestnáctky, jenže na vzdálenější pravé tyči pak nebyl vůbec nikdo.
28'
Rozehrávky volného přímého kopu se poté ujal Sergio Canales, jenže jeho prudká přízemní střela skončila na zdi. Espanyol se začíná ocitat pod tlakem. Obrat hry.
27'
Borja Iglesias si dobře pokryl míč v blízkosti šestnáctky a dostal facku od Javiho Puada. Žlutá karta pro domácí.
24'
Guido Rodríguez nepříjemně přišlápl nohu Óscarovi Gilovi a hlavní rozhodčí ho potrestal žlutou kartou.
24'
Aitor Ruibal se pomazlil na pravé straně hřiště s míčem a zpoza šestnáctky napřáhl k pěkné prudké střele, jenže zamířila doprostřed brány a Álvaro Fernández si poradil.
22'
Útočník Borja Iglesias skvěle zasekl míč na pravé straně šestnáctky a už se chystal přihrávat před bránu, kde by měl jeho spoluhráč obrovskou šanci, jenže to nevyšlo.
20'
Téměř polovina prvního poločasu je minulostí a na obou stranách už jsme zaznamenali jednu šanci. Větší měli domácí fotbalisté Espanyolu, kteří orazítkovali břevno.
18'
Luiz Henrique si všiml, že je domácí brankář o něco více venku z brány a málem ho překonal střelou ze středového kruhu, míč se ale snesl vedle levé tyče! To by byl hodně kuriózní gól.
17'
Betis se dostal zásluhou krásného kolmého pasu až k šestnáctce soupeře, jenže poté kombinoval tak dlouho, až se nakonec dostal zpět na vlastní polovinu hřiště.
14'
Sergio Canales rozehrál na levém křídle první rohový kop Betisu v zápase a na přední tyč poslal přízemní střílený centr, který domácí fotbalisté snadno odvrátili.
12'
Leandro Cabrera se podruhé v zápase nádherně položil do centru z rohového kopu, tentokrát z pravé strany, na vzdálenější levé tyči ale hlavičkoval nad. Další odkop.
11'
Brian Oliván obstaral na levém křídle dlouhé autové vhazování a poté poslal do šestnáctky centr ze hry, který byl taktéž hosty odvrácen, jenže ne dobře a na vzdálenější pravé tyči se málem dostal ke střele Aleix Vidal. Míč ale nezpracoval a hosté ho odvrátili na roh.
9'
Real Betis je v úvodu zápasu pod tlakem a domácí Espanyol Barcelona je mnohem aktivnějším týmem zatím. Před pár okamžiky navíc mohl vést, nebýt tyče.
5'
Cabrera se parádně pověsil do vzduchu po centru z rohového kopu a jeho pěkná hlavička mířící do pravého horního rohu brány skončila na břevnu!
3'
Joselu se otočil čelem k dlouhému nákopu, aby se ho pokusil zpracovat. Útočník domácího týmu byl ovšem nepříjemně tísněn a Edgar González ho udeřil loktem.
1'
Hostující kapitán Andrés Guardado se snažil vyvést míč v blízkosti středového kruhu, jenže byl faulován a hra byla přerušena. Mírným favoritem jsou fotbalisté Realu.
1'

Espanyol Barcelona: Álv. Fernández – Ó. Gil, Montes, Cabrera, Oliván – A. Vidal, V. Costa, Darder (C), Braithwaite – Joselu, Puado.
Náhradníci: J. García – Calero, P. Lozano, Lazo, D. Gómez, Expósito, Melamed, S. Gómez, El Hilálí, R. Sánchez, R. Martínez, Pierre-Gabriel.
Trenér: Diego Martinez

Real Betis: Bravo – Ruibal, Pezzella, E. González, Abner – G. Rodríguez, Carvalho – Henrique, Canales, Guardado (C) – B. Iglesias.
Náhradníci: R. Silva, D. Martín – Montoya, Akouokou, Ruiz, José, Joaquín, Loren, Sabaly, Rodri, Miranda.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Pablo Gonzalez Fuertes. Asistenti: Alfredo Rodriguez Moreno, Israel Barcena Rodriguez. Čtvrtý rozhodčí: David Cambronero Gonzalez. VAR: Jose Luis Gonzalez Gonzalez. AVAR: Miguel Ángel Ortiz Arias.
Real Betis

Betis se představí v ligovém utkání poprvé od 8. ledna, po kterém utrpěl dvě porážky na penalty v řadě. Hráči Manuela Pellegriniho prohráli na penalty v semifinále španělského Superpoháru proti Barceloně a stejný osud je potkal v Copa del Rey proti Osasuně. Real Betis se nachází v horní polovině tabulky a usiluje o další účast v evropských pohárech. Hostující už několikrát v UEFA Europa League ukázali, že mají velký potenciál a chuť.
Espanyol Barcelona

Espanyol uprostřed týdne vypadl z Copa del Rey poté, co v osmifinále nestačil na Athletico Bilbao a prohrál 1:0. O jediný gól zápasu se postaral Oscar de Marcos. Katalánci se nachází na čtrnáctém místě tabulky, jenže od předposlední Sevilly je dělí pouhé dva body a jejich pozice se tak může rychle změnit. V posledním ligovém utkání ovšem Espanyol vyhrál, když mu vítězství na hřišti Getafe 2:1 zařídili fotbalisté Joselu a Javi Puado.
Na RCDE Stadium se už za pár okamžiků utkají dva týmy, které budou usilovat o druhé vítězství v řadě. Betis porazil 8. ledna těsně 2:1 Vallecano, zatímco Espanyol porazil o minulém víkendu stejným rozdílem Getafe. Real usiluje o účast v evropských pohárech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.