La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : CA Osasuna - 28. května 2023   19:00

Getafe
39' Latasa (L. Milla) • 90' Mata
2:1
(1:1)
CA Osasuna
3' Ávila  (Aridane)
Getafe
Soria – Alderete, Mitrović, Dakonam (C) – Da. Suárez, L. Milla (77. G. Villar), Maksimović (88. Mayoral), G. Álvarez – Mata, Portu (77. al-Haddádí), Latasa (88. Algobia).
Casilla, D. Conde – Amavi, Angileri, Duarte, J. Iglesias, Seoane.
Lahoz – Devis, Rico
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
13510 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – R. Peña, Aridane, David García (C), M. Sánchez – Ibáñez (88. I. Muñoz), Torró, Oroz – Ávila (77. K. García), Rubén García (77. Moncayola), Ezalzúlí (67. Barja).
Ramírez, A. Fernández – J. Cruz I, Unai García, Herrando, D. Moreno I.

Důležitou výhru dnes slaví domácí Getafe CF, které zdolalo CA Osasunu a dostalo se pryč ze sestupových příček.

Dnešní vítězství se nerodilo lehce, jelikož to byli hosté, kteří už ve 3. minutě vedli 1:0 zásluhou AVILI, domácí dokázali srovnat ve 39, když se prosadil LATASA. V 90. minutě pak dokonal obrat MATA.

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
90+5'
90+3'
Hraje se kolem poloviny hřiště, to samozřejmě vyhovuje domácím.
90'
Getafe právě vstřelilo branku!
Milimetrově přesný centr skončil na kopačce JAIMEHO MATY, který svou první střelu poslal pouze do brankáře, ale následnou dorážku už v branku proměnil.
88'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Iker Muñoz.
88'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Borja Mayoral,
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Ángel Algobia.
87'
Nepřesná přihrávka ukončuje nadějný brejk Osasuny.
84'
Hlavičkový pokus domácího Maksimoviče nebyl přesný. Odkopávat od branky bude Herrera.
82'
Oroz svou pravačkou nejprve přestřelil zeď a následně i branku.
81'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Djené Dakonam).
81'
Hosté mají šanci ohrozit branku soupeře z přímého kopu. Vzdálenost je asi 17 metrů.
79'
Domácí by chtěli penaltu, sudího Lahoze to však nechává klidným.
77'
ze hřiště odchází Portu, přichází Munír al-Haddádí,
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Gonzalo Villar.

ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Kike García,
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Jon Moncayola.
75'
Ani jeden z tvrdých soubojů nevyhodnotil Lahoz jako faul. Obě strany se diví, ale hraje se dál.
72'
Útok domácích zpomalila nepřesná přihrávka, Getafe však míč získalo zpět a z následné akce vybojovalo autové vhazování blízko vápna.
69'
Latasa se šikovně nechal povalit na polovině hrací plochy Alderetem, míč mají domácí.
67'
ze hřiště odchází Abdesamad Ezalzúlí, přichází Kike Barja.
Fauly:
10:5
65'
Avila byl faulován na polovině hřiště, s míčem budou pokračovat hosté.
64'
Střelu ze střední vzdálenosti zkusil vyslat Aimar Oroz, jeho pokus letěl vysoko nad branku.
63'
Damian Suarez předvedl dobrý obraný zákrok, díky němuž nemohou hosté pokračovat v akci.
Dnešní utkání sleduje 13510 diváků.
59'
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet Pena. Lahoz signalizuje, že se o faul nejdnalo.
57'
K hlavičce ve vápně se dostal Aridane, svou střelu však poslal přímo do rukavic brankáře.
54'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Nemanja Maksimović).
54'
Velkou chybu domácího golmana nevyužil Avila. Soria si míč při rozehrávce pokopl dál než by bylo zdrávo. Toho chtěl využít právě Avila. Míč se naštěstí pro domácí odrazil mimo tři tyče.
51'
Za hlavu se teď může chytat hráč domácích Portu, ten úplně osamocený na zadní tyči hlavičkoval z metru do odkryté branky. Svůj pokus poslal trestuhodně nad.
49'
Prudký přízemní centr chtěl do branky skluzem dostat Maksimovič, jeho pokus se štěstím chytá Herrera.
47'
Druhý poločas odstartoval rohový kop domácích, po pár odrazech vystřelil z poza vápna jejich záložník, jeho střela nepovedená střela do autu.
46'
Máme za sebou záživný první poločas, ve kterém padly dvě branky. O tu první se postaral již ve třetí minutě hráč Osasuny AVILA, na jeho gól odpověděl v 39. minutě LATASA.

Stav utkání je 1:1.
45+3'
45+2'
Hosté se dokázali tlaku Getafe zatím ubránit.
45'
Luis Milla vyslal krásnou ránu z první na branku soupeře, k jeho smůle míč o malý kousek míjí levou tyč.
44'
Videorozhodčí neuznali, že by šlo o zjevné pochybení sudího Lahoze, takže se hraje dál.
43'
Domácímu hráči spadl balon ve vápně na ruku. Sudí ukazuje, že vše viděl, a že bylo vše v pořádku. Nicméně VAR se situací dále zabývá.
42'
Latasa zkusil štěstí a vystřelil z poza šestnáctky, jeho střela končí dobré dva metry vedle levé tyče.
41'
Útočného faulu se dopustil Pena, chvilku před tím ho o míč obral domácí bek.
39'
JUAN LATASA vyskočil nejvýše na míč, který přiletěl z levé strany a posílá ho do branky soupeře. Asistence: Luis Milla.
37'
Na zem byl nedovoleně poslán domácí Alvarez, Getafe má šanci udeřit ze standardky.
34'
VAR faul také neviděl a tak se pokračuje dále.
33'
Mata byl ve vápně sestřelen k zemi. Lahoz ukazuje, že byl první zahrán míč. Uvidíme zda nezasáhne VAR.
31'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Abdesamad Ezalzúlí).
29'
Jaime Mata se dostal do dobré šance, když se jako jediný dostal k míč, který přiletěl z pravé strany. Jeho pokus ale mezi tři tyče neputoval.
28'
Avila napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, jeho pokusu však chyběla přesnost, takže míč letěl daleko od levé tyče.
27'
Špatného zpracování míče se dopustil pravý bek Getafe, míč mu utíká do autu.
24'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Portu).
23'
Sudí si všiml faulu, kterého se dopustil jeden z hostí. Getafe rozehrává z poloviny hřiště.
21'
Damian Suarez vyslal prudký centr do vápna, jeho nabídku odhlavičkovává soupeřův stoper.
18'
Ruben Garcia byl adresátem centru, který přiletěl z levé strany. Zakončit se pokusil nůžkami, jeho pokus mu však nevyšel.
16'
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet Torro. Lahoz to jako faul nevyhodnotil.
15'
Po rychlé kombinaci se ke střele z penalty málem dostal Avila, přihrávka co na něj letěla byla o trošku rychlejší a tak míč propadá.
13'
Hosté pokazili svou útočnou kombinaci a míč tak skončil na polovině hřiště, kde se pohyboval Latasa, ten zkusil překvapit brankáře dalekonosným kopem, který však do brány nesměřoval.
12'
Getafe díky své aktivitě získává aut blízko vápna soupeře.
9'
Aridane fauluje svého soupeře, míč pro domácí.
8'
Propadlý míč skrze vápna skončil až u hostujícího Avili, který svou střelu z voleje posílá vysoko nad.
5'
Domácí tým se snaží odpovědět, při jejich útočných aktivitách se na trávník spustil hustý déšť.
3'
Osasuna právě vstřelila branku!
Krásná akce na jejímž konci byl EZEQUIEL ÁVILA, který míč poslal do branky. Brankář byl bez šance. Asistence: Aridane.