La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Girona - 4. března 2023   14:00

Getafe
2' Ünal (Mayoral) • 14' Ünal  • 43' Mayoral (Munír)
3:2
(3:0)
Girona
54' Castellanos  (Cygankov) • 80' Gutiérrez
Getafe
Soria – Da. Suárez (73. J. Iglesias), Dakonam (C), Duarte, Alderete, Portu – Maksimović, Algobia (73. Aleñá), Munír (73. L. Milla) – Mayoral (89. Mata), Ünal (89. Seoane).
D. Conde, Casilla – G. Álvarez, Angileri, Latasa, Mitrović, G. Villar.
J. Munuera – Sevilla, M. Munuera
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
9 802 diváků
Girona
Gazzaniga – A. Martínez (46. Gutiérrez), S. Bueno, Juanpe (C) (46. Da. López), J. Hernández (80. Stuani) – Cygankov, A. García (46. V. Fernández), Romeu, B. García, Riquelme (69. Reinier) – Castellanos.
Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, I. Martín, Roca, Villa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 1:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 24:11.
Girona v rozehraném 24. kole nezvládla přeskočit Mallorcu s Bilbaem a na jedenáctém místě asi nadobro ztrácí kontakt s pohárovými příčkami. Naopak Getafe oslavuje významný posun z 19. na 16. místo.
Na předměstí Madridu končí zápas dvou rozdílných poločasů. První část ovládlo Getafe a díky Ünalovi s Mayoralem ji zakončilo s luxusním vedením o tři góly. Po změně stran se domácí až příliš uspokojili. Gironě vykřesal naději Castellanos a Gutiérrez v osmdesáté minutě znervózněl pasivního soupeře snížením na 2:3. Na víc už se Katalánci nezmohli, rozkouskovaný a nervózní závěr postrádal jakoukoliv dramatickou chvilku před oběma brankami.
90+4'
90+3'
Nastavený čas je z obou stran dost neurovnaný, Girona se nedokáže dostat do střelecké vzdálenosti od branky a přichází tím o spoustu času.
90+2'
Romeu získal faul na polovině hřiště. Luis Milla odkopl míč z místa přestupku a vykoledoval si další žlutý trest.
90'
Standardní situaci Girony znegoval útočný faul. Bueno za něj viděl i žlutou kartu, neboť rukou atakoval Aldereteho hlavu.
90'
Nemanja Maksimović si řekl o žlutou kartu, když jako třetí hráč přispěchal do souboje skluzem. Bueno je rád, že z toho vyšel zdravý.
89'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Jaime Mata.
89'
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Seoane.
88'
Gazzaniga zůstal v klidu, jelikož Ünalův přetažený centr proletěl kolem Aldereteho a opustil pokutové území.
87'
Iglesias využil odrazu od protihráče k zisku rohového kopu. To budou velmi cenné desítky sekund pro ustrašeně vypadjící Getafe.
86'
Gutiérrez už poněkolikáté nacentroval do těla Iglesiase. Romeu vzápětí ztratil míč nepřesným roztažením na Cygankova.
85'
Tři napadající hráči Getafe se snaží dát trochu času přetíženým obráncům. Chvíli zabralo, než Bueno vyvezl míč přes půlící čáru.
83'
Zády bráně se Castellanos pokoušel o akrobatické zakončení přes hlavu. Branku ale přestřelil a ještě navíc lehce zranil Dakonama.
82'
Přepnutí do pasivního módu se Getafe moc nevyplácí. I kvůli čistému zastavení Ünala ve druhé půli ještě nemělo žádnou šanci.
81'
Domácí se marně dožadovali odvolání gólu, protože v době střely bylo hned několik žlutých dresů za ofsajdovou linií. Ekipa rozhodčích však usoudila, že Soriu nikdo neovlivňoval.
80'
Girona právě vstřelila branku!
Závěr utkání bude ještě hodně zajímavý! Brankář Soria dostatečně nevyboxoval centr od rohového praporku. Castellanosovu další přihrávku odrazil Duarte kousek před vápno a MIGUEL GUTIÉRREZ nečekaně udeřil levačkou z jednadvaceti metrů.
80'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Javi Hernández, přichází Cristhian Stuani.
79'
Před rohem Girony proběhne poslední střídání Girony. Do akce půjde nejlepší střelec Stuani.
78'
Domácí postavili hodně pasivní a nízký blok. Katalánci marně hledají cestu do palebné pozice, a tak se raději snaží vylákat oponenty zacouváním k půlící čáře.
77'
Napodruhé už Gutiérrezův centr do pokutového území doletěl, nicméně před Soriou kraloval stoper Duarte.
76'
Gutiérrez nenacentroval přes první překážkou v osobě Iglesiase. Girona se musí spokojit s autem a pokračujícím útokem do plných.
75'
Enes Ünal si rád posedí poté, co se stal obětí faulu Davida Lópeze. Domácím tyto prodlevy zcela vyhovují.
73'
Současně s probíhajícími změnami obdržel žlutou kartu Duarte. Domácí obránce strčil do soupeře a zapojil se i do menší potyčky.
73'
ze hřiště odchází Munír, přichází Luis Milla.
73'
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Juan Iglesias.
73'
ze hřiště odchází Ángel Algobia, přichází Carles Aleñá.
71'
Tak ani Getafe už nebude dlouho pokračovat v základní sestavě. Za postranní čarou již stepuje trio náhradníků.
70'
Cygankov prohospodařil výhodu standardní situace. Přetažený nákop se jeho spoluhráčům nepovedlo udržet ve hře.
69'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Reinier.
69'
Djené Dakonam špatně odhadl trajektorii míče a místo odkopu kontaktoval Castellanose. Není se co divit, že Munuera sáhl pro kartu.
67'
Hostující kouč Míchel připravuje už čtvrté střídání. Quique Flores na druhé straně nechává kompletní základní jedenáctku a změny si nechává jako pomůcku k rozkouskování hry v závěru.
65'
Borja Mayoral neobešel posledního obránce, který hasil požár po kiksu v rozehrávce.
64'
Portu měml volno na kraji hřiště. Míč si přehodil na pravačku, jenže sklepnutý centr vyhnal dvougólového Enese Ünala až za pokutové území.
63'
Munír si šel pro faul. Cygankov si ale počínal čistě a po malé domů od Valeryho Fernándeze už nastal klid.
62'
Romeu vyskakoval za balonem a současně trefil rukou do hlavy Ünala. Hlavní rozhodčí pískal, ale karty nechal v kapse.
61'
Castellanos nepřevzal Gazzanigův dlouhatánský výkop. Míč proskákal až k brankáři na druhém konci hřiště.
60'
Duarte odkopl příchozí centr mimo hřiště. Girona je po korekci skóre namotivovaná a chystá si další postupný útok.
59'
Riquelmeho dlouhá střela z osy se po teči obránce snesla doprostřed branky, kde byl připravený Soria.
58'
Portu si dává hodně na čas s vhazováním od půlící čáry. Getafe pochopitelně nemá zájem o to, aby se hra přelévala ze strany na stranu.
57'
Djené Dakonam byl dostatečně důrazný v mumraji před brankou, nicméně z Munírova centru hlavičkoval mimo tři tyče.
56'
Bueno se postavil před Ünala a srazil jeho centr na rohový kop.
54'
Gazzaniga proběhl míč na hranici pokutového území. Zachránil ho David López a k tomu založil smrtící protiútok. V předposlední fázi se do něj zapojil Cygankov, který předložil balon před malé vápno. Duarte nenabral VALENTÍNA CASTELLANOSE a ten zblízka vystřelil hostům naději na bodový zisk.
53'
Miguel Gutiérrez si naběhl do Algobii. Po rychle vhozeném autu centroval Riquelme a takřka se spojil s číhajícím Castellanosem.
52'
Další nepovolený zákrok, kterého se dopustil Romeu. Úvod druhé části je rozmělněn častým přerušováním.
51'
Borja García zahnal Cygankova k pravé postranní čáře, kde ukrajinský reprezentant míč ztratil. O nařízený aut se postará Portu.
50'
Romeu přiběhl pozdě do souboje s Algobiou. V tomto případě už se píšťalka ozvala a dopředu může vyrazit tým Getafe.
49'
Damián Suárez přitvrdil na lajně v souboji s Gutiérrezem. Faul se nepískal stejně jako u předchozího pádu Ünala ve středu hřiště.
48'
Dnešní utkání sleduje 9 802 diváků.
47'
Alderete při útočné standardce spáchal útočný faul na Buena, takže se nepřesná hlavička ani nebude počítat do statistik.
46'
ze hřiště odchází Juanpe, přichází David López.
46'
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Valery Fernández.
46'
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Miguel Gutiérrez.
46'
Girona má za sebou jeden z nejhorších poločasů v sezoně. Už ve druhé minutě podcenila rozehrávku a inkasovala z nohy Ünala, jenž po ruce Javiho Hernándeze skóroval z pokutového kopu i podruhé. Kataláci potom hru opticky vyrovnali, Mayoral jim ale zasadil třetí úder a zápas tím asi definitivně rozhodl.
45+2'
45+2'
Soria dal domácím fanouškům ještě jeden důvod k potlesku. Skokem k levé tyči lapil střelu Riquelmeho, která pro něj byla v rámci první půle určitě tou nejnebezpečnější.
45+1'
Borja García byl na půlce držen za dres. Algobiovi to neprošlo a bude dohrávat se žlutou kartou.
43'
Getafe právě vstřelilo branku!
Ještě před koncem poločasu se zdá, že o vítězi zápasu je rozhodnuto! Portu poustil Munírovu přihrávku z levé postranní čáry za sebe, BORJA MAYORAL si přichystal střelu levačkou a bezchybně ji umístil k vzdálenější tyči.
42'
Rozhodčí neviděli v zákroku na Borju Garcíu nic nekalého a nechávají Getafe pokračovat v kombinaci na útočné polovině.
41'
Aleixi Garcíovi nikdo nekřikl záda a nechal se obrat o míč ve středovém kruhu. Domácím se dnes vyplácí investování sil do presinku.
40'
Zadáci Girony se postarali o centrovaný míč ještě před bližší tyčkou, jeden z hráčů jej hlavou prodloužil až za protější postranní čáru. Vhazuje Suárez.
39'
Prostřednictvím tečovaného centru se domácí jedenáctka zmocnila rohového kopu. Jeho realizace se ujme Munír.
38'
Borja García se chytl za hlavu poté, co nasměroval oblouček přímo do Soriových rukavic. Castellanos ani nemohl podstoupit souboj.
37'
Girona po druhém inkasovaném gólu trochu srovnala obraz hry. Dosud však zůstalo jen u propagačních střel.
36'
Rodrigo Riquelme má potíže s pravou rukou. V pokračování ve hře by mu ale bránit neměly.
35'
Riquelme je ošetřován uvnitř pokutového území Girony, kde musel pomáhat s likvidací dvou centrů před Gazzanigu.
34'
Aleix García si připravil standardní situaci. Centr byl krátký a na světě byl rychlý protiútok, jenž se zadrhl na přihrávce Suáreze na Ünala.
33'
Castellanos ve vápně přebral přihrávku Cygankova. V obklíčení tří hráčů si ale ukopl balon do autu a nemohl nic udělat s dvougólovým mankem Girony.
32'
Martínez to přehnal s délkou centru, Getafe bez nervů začíná nový postupný útok od brankáře Davida Sorii.
31'
Domácí zase zneškodnili narážečku Cygankova a bleskově se přesunuli na opačný konec hřiště. Alderete prozkoušel Gazzanigu zakončením z dobrých třiceti metrů.
30'
Djeneho nákop letěl na pokrytý hrot. Následné střely Muníra a Mayorala hostující defenziva okamžitě zablokovala.
29'
Aleix García rozjel standardku ve spolupráci s Riquelmem. Dál ji rozvinul přihrávkou na Cygankova, jenže toho hned v první fázi zradilo zpracování.
28'
Riquelme byl nalevo od pokutového území zdvojen. Vytloukl bloky Dakonkama a je to další rohový kop ve prospěch hostů.
27'
Romeu i Damián Suárez jsou v pořádku a může se pokračovat vhazováním v podání Getafe.
26'
Alderete zakročil před Aleixem Garcíou a nabídl hostům rohový kop. Ten kromě srážky dvou hlav nic nepřinesl.
25'
Maksimović pomohl hostující obraně přetaženým nákopem, který vyletěl mimo hrací plochu.
24'
Další nedovolený zákrok u půlící čáry. Rodrigo Riquelme kvůli němu dokonce spatřil žlutou kartu.
23'
Katalánci uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Pokračovat v ní budou i po faulu Maksimoviće.
21'
Munír trochu smolně nastřelil vlastního spoluhráče Ünala do ruky.
20'
Romeu utrpěl drobný krvavý šrám na hlavě. Minimálně jednu akci bude Girona bránit v oslabení.
19'
Alderete se dokázal uvolnit na levém křídle. Centrovaný míč se ale snášel směrem mezi tyče a Gazzaniga si ho pohodlně sebral.
18'
Ani tohle nemělo moc velkou šanci na úspěch. Z optimistické vzdálenosti pozdravil domácího gólmana Javi Hernández.
17'
Cygankov se posunul s míčem kousek před domácí vápno, ale Soria se s jeho střeleckým pokusem opět moc nenadřel.
16'
Portu neobešel Cygankova. Hosté ale ztratili míč na rohu šestnáctky a Gazzaniga měl co dělat se střelou Maksimoviće. Nejprve mu vypadla z náruče a proto musel rychle reagovat před Mayoralem.
15'
Castellanos měl před domácí brankou pouze Riquelmeho. Přihrávku na něj navíc vystihl kapitán Djené Dakonam.
14'
ENES ÜNAL prodal střeleckou formu a ze značky pokutového kopu umístil míč tak blízko k levé tyči, že k ní Gazzaniga nemohl dosáhnout.
12'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Javi Hernández).
12'
Javi Hernández nešikovně zahrál rukou v pokutovém území, do kterého centroval Portu. Rozhodčí bez váhání nařizují penaltu pro Getafe.
11'
Aldereteho krásná diagonála se snesla k rohu malého vápna. Tam se ocitl Borja Mayoral, ale prvním dotekem nevygeneroval dostatečně prudkou střelu k překonání Gazzanigy.
10'
Rodrigo Riquelme zezadu postrčil Damiána Suáreze a míč je zpátky v držení Getafe. Rozehrává sám faulovaný.
9'
Portu zleva nenašel Ünala, nýbrž Javiho Hernándeze, jenž se postaral o odkop do klidnějších vod.
8'
Na základě vícero autových vhazování se Getafe nadále drží v okolí pokutového území. Cesta dovnitř je však velmi komplikovaná.
7'
Další potíže Girony způsobené domácím presinkem. Juanpe se pod tlakem zbavoval míče odkopem do autu.
6'
Sudí přisoudili balon hostům, jelikož si Enes Ünal nepohlídal ofsajdovou linii.
5'
Aleix García z více než třiceti metrů Soriu v nedbalkách nenachytal, míč neletěl moc rychle a k tomu plachtil doprostřed brány.
3'
Videorozhodčí nenašli nic, kvůli čemu by se platnost branky musela odvolávat. Getafe se tedy ujímá brzkého vedení!
2'
Gironě se vymstila riskantní kombinace uvnitř pokutového území. Nastala ztráta míče a Mayoralova přihrávka pod sebe, které dokonale využil turecký střelec ENES ÜNAL.
1'
Zahajovací výkop obstarali hosté, kteří nastupují ve žlutých dresech. Getafe je v modrém.
1'

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, Portu – Maksimović, Algobia, Munír – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: D. Conde, Casilla – Aleñá, G. Álvarez, Angileri, J. Iglesias, Latasa, Mata, L. Milla, Mitrović, Seoane, G. Villar.
Trenér: Quique Flores

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe (C), J. Hernández – Cygankov, A. García, Romeu, B. García, Riquelme – Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, Gutiérrez, Da. López, I. Martín, Reinier, Roca, Stuani, V. Fernández, Villa.
Trenér: Míchel

Rozhodčí: J. Munuera – Sevilla, M. Munuera.

Girona FC

Katalánci mají za sebou velmi úspěšné období a nejspíše definitivně utekli bojům o záchranu v nejvyšší soutěži. Za předchozí čtyři kola nastřádali devět bodů a vzdálili se osmnácté Valencii na sedmibodový rozestup. K posunu na jedenácté místo LaLigy Gironě pomohla i týden stará výhra 3:2 na hřiště Bilbaa, které si dalo dva vlastní góly. V šestatřiceti letech je nejúspěšnějším střelcem Girony šestigólový Cristhian Stuani.
Getafe CF

Klub z předměstí Madridu v únoru porazil Valencii a další dva bodíky posbíral za remízy 1:1 s Vallecanem a Atléticem Madrid. Výsledky minulého kola už mu do karet tolik nehrály. Getafe padlo ve Villarealu 1:2 a kvůli výhrám Valencie, Cádizu a Almeríe opět spadlo na předposlední 19. místo se ztrátou dvou bodů na záchranu. Nejlepším střelcem týmu je Enes Ünal. Turecký útočník vstřelil osm branek a na další tři přihrál.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiadvacátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci Getafe a Gironou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.