La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Valladolid - 1. října 2022   16:15

Getafe
29' Mayoral (Arambarri) • 31' Da. Suárez (Duarte)
2:3
(2:2)
Valladolid
20' León   • 37' León  (K. Pérez) • 49' Plano  (León)
Getafe
Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, G. Álvarez, J. Iglesias (75. Latasa) – Aleñá, Algobia (46. Seoane, 82. Mitrović), Arambarri (63. Munír) – Mayoral, Ünal.
Conde, Casilla – Amavi, Angileri, Patrick, Alderete, Mata.
Muñiz – Alonso, Blanco
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Valladolid
Masip (C) – Fresneda, Joa. Fernández (33. al-Jámiq, 46. Feddal), J. Sánchez, Escudero – Aguado, Mesa (86. Malsa), K. Pérez – Plata, León (78. Weissman), Plano (79. I. Sánchez).
Aceves – Narváez, Olaza, Monchu, Rosa.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 23:13.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme už tolik branek jako v první neviděli. Konkrétně byla k vidění jediná branka, o kterou se postaral Óscar Plano krátce po začátku druhého poločasu. Hosté byli v úvodu druhé půle aktivnější a domácí se do hry dostávali jen hodně pozvolna. Ovšem i oni měli jedinečnou příležitosti na vyrovnání, jenže to by nesměl Enes Ünal nechat vyniknout brankáře Masipa. Turek totiž poslal pokutový kop do míst, kde míč dokázal zneškodnit hostující brankář a ve zbytku zápasu už se skóre nezměnilo, tudíž si Valladolid připisuje cenné tři body do tabulky. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+7'
90+6'
Ještě jedna zajímavá akce, kdy si Ünal nadhodil míč, aby zakončil nůžkami, ale branku o kousek přestřelil.
90+5'
Zakončení Gonazala Platy nemohlo Soriu vůbec ohrozit, protože slabá střela šla doprostřed branky.
90+4'
Hostům se na útočné polovině podařilo udržet míč delší dobu a pošetřit tak trochu času.
90+3'
Jordi Masip to přehnal se zdržováním a vidí žlutou kartu.
90+2'
Rozhodčí viděl útočný faul, jehož obětí se stal Álvarao Aguado, takže ofenzivní snažení domácích je přerušeno.
90+1'
Latasa se dostal k zajímavé hlavičce po centru Mayorala, kterou Masip vytáhl na brankové čáře.
89'
Masip se samozřejmě rychle nezvedá, i když střet s Duartem asi zase tolik vážný dle opakovaných záběrů nebyl.
88'
Jordi Masip musel na zem, aby vytáhl střelu mířící k tyči, kterou vytěsnil na roh. Po něm přišel nepříjemný zásah nohou do hostujícího brankáře.
87'
Hosté postupovali z levé strany do vápna, odkud přišla i přihrávka, ale tu zblokovala hradba hráčů.
86'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Mickaël Malsa.
84'
Pohledná kombinace hostujícího družstva byla zakončená slabší střelou z hranice vápna, kterou Soria pohodlně chytil.
83'
Domácí diváci už jsou netrpěliví a místy se ozývá pískot jako nyní při nepovedené rozehrávce Gastóna Álvareze.
82'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Jaime Seoane, přichází Stefan Mitrović.
82'
Také Jaime Seoane opouští hřiště za doprovodu lékařů a není schopen odejít po svých, takže zřejmě bude nutné střidání.
81'
Na hrací ploše probíhá ošetřování střídajícího fotbalisty s osmičkou na dresu.
80'
Jaime Seoane při pokusu o střelu fauloval Roqueho Mesu, navíc sám přitom utrpěl zranění.
79'
ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Iván Sánchez.
78'
ze hřiště odchází Sergio León, přichází Shon Zalman Weissman.
77'
I přes neproměněnou penaltu jsou domácí v současné době aktivnějším týmem a nevzdávají snahu o vyrovnání.
75'
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Juan Latasa.
73'
Enes Ünal nenaložil s pokutovým kopem vůbec dobře. Polovysokou střelou dal šanci Masipovi, který odhadl směr a zlikvidoval penaltu.
73'
Žlutou dostává z lavičky i Weissman.
72'
Álvaro Aguado odpálil míč v pokutovém území rukou, dostává žlutou kartu a uvidíme penaltu!
71'
Centrovaný míč do pokutového území trefil pouze hlavu fotbalisty v modrém dresu, který odvrátil do bezpečí.
70'
Sergio León se po krátké chvíli zvedá a zřejmě bude schopen pokračovat ve hře. Uvidíme zkrácený roh.
69'
David Soria vyrazil daleko z branky, ale míč netrefil, což se nedá říct o soupeři. Po faulu na dnes skvělého Leóna vidí domácí brankář žlutou kartu.
68'
Centr letěl do vápna, kde ho hosté dokázali odvrátit. Následně se míč do pokutového území vrátil, ovšem obránce ve skluzu situaci vyřešil.
67'
Domácímu celku se podařilo vybojovat si výhodu rohového kopu. Uvidíme, zda se jim podaří ohrozit branku.
66'
Jordi Masip musel být hodně v pozoru, protože se k němu při rozehrávce hodně přiblížil napadající soupeř, nicméně hostující brankář situaci zvládl.
64'
Hosté pěkně zakombinovali na útočné polovině, ale pak míč přesunuli zpět na vlastní půlku hřiště.
63'
ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Munír.
63'
Signalizace je naprosto jasná, zraněný hráč opravdu nebude moci pokračovat ve hře.
62'
S reprezentantem Uruguaye to zatím nevypadá nejlépe, po ošetření kulhá za pomoci lékaře mimo hrací plochu.
61'
Ve středovém kruhu zůstává v nefotbalové pozici Mauro Arambarri, kterému padl pod nohy Roque Mesa, jenž si nechal uniknout míč a takto hasil problémy.
60'
Trenér Quique Sánchez Flores chystá další změnu. Do hry už se připravuje zkušený Munír.
59'
Po rohovém kopu se dokázal domácí celek ubránit. V úvodu druhé půle jsou však poměrně překvapivě aktivnější hosté.
58'
Pozornost musel prokázat David Soria, kterého prověřil štiplavý pokus Platy, který mířil na zadní tyč. Domácí brankář vyrazil.
56'
Carles Aleñá se postavil do cesty Sergiu Escuderovi, který následkem toho skončil na trávníku.
55'
Hostům se kombinace na útočné polovině nepovedla, když příliš dlouhou přihrávku adresát nezastihl.
53'
Autor právě rozdílového gólu skončil na trávníku po souboji se soupeřem na vlastní polovině, načež sudí píská faul na jeho osobu.
52'
Míč trefil rozhodčího, takže ten přerušuje hru a dává míč zpátky domácím, kteří byli v jeho držení.
51'
Exekuci volného přímého kopu si možná trochu překvapivě vzal na bedra Javier Sánchez, ovšem míč poslal kousek vedle.
50'
Domácí se dopustili nedovoleného zákroku velice blízko vlastního pokutového území. Uvidíme standardní situaci ze zajímavé pozice.
49'
Real Valladolid právě vstřelil branku! Skóre se nám přelilo opět na stranu Valladolidu. Javier Sánchez poslal dalekonosný centr, který dokázal zpracovat a přisunout spoluhráči Sergio León, načež se ÓSCAR PLANO opřel do míče a poslal ho za záda bezmocného brankáře.
48'
Enes Ünal si při zpracování vypomohl rukou, což se samozřejmě nesmí, takže rozhodčí přerušuje hru.
46'
ze hřiště odchází Džawád al-Jámiq, přichází Zouhair Feddal.
46'
ze hřiště odchází Ángel Algobia, přichází Jaime Seoane.
46'
Stále ještě nehrajeme. Do hry se kromě Seoaneho chystá na druhé straně i Zouhair Feddal.
Getafe je připraveno do druhé půle vystřídat, když je v dresu oblečený Jaime Seoane.
Celky už se pomalu trousí na hrací plochu, začátkem druhé půle se nám lehce protahuje.
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, kdy to nejprve vypadalo, že nic zajímavého neuvidíme, ovšem pak se roztrhl pytel s brankami, které jsme nakonec viděli čtyři. Nejprve se po správně nařízené penaltě dostali do vedení hosté, když pokutový kop proměnil Sergio León. Domácí to však nakoplo a povedlo se jim průběh otočit po brankách, které obstarali Borja Mayoral a Damián Suárez. Avšak ani hosté nehodili flintu do žita a podruhé v utkání dokázal udeřit Sergio León. Kromě branek bylo k vidění také poměrně hodně nedovolených zákroků. Uvidíme, co si pro nás hráči obou celků přichystali na druhou půli, která začne přibližně v 17:15.
45+3'
45+3'
Přetažený centr doletěl pouze do míst, kde už ho Juan Iglesias nedokázal udržet na hrací ploše.
45+2'
Ani hosté však dlouho míč v držení neměli, takže se ještě o závěrečný útok mohou pokusit hráči Getafe.
45+1'
Přestupek proti pravidlům v podání domácího družstva na útočné polovině dává míč do držení hostům.
44'
Závěr poločasu se přibližuje a o něco aktivnější jsou fotbalisté v modrých dresech.
43'
Sergio Escudero si počínal nedovoleně při zastavování hrozícího útoku Getafe, takže sudí píská jeho faul.
42'
Carles Aleñá se dostal ke střeleckému pokusu, který se mu ale nepodařilo vměstnat mezi tři tyče.
40'
Už se domácí opět rozebíhali směrem kupředu, ovšem Mayoralovi soupeř míč ukopl do zámezí.
39'
Hostující fotbalisté se dopustili dalšího nedovoleného zákroku, ale poměrně daleko od branky.
37'
Real Valladolid právě vstřelil branku! Zatím sledujeme skutečné gólové hody. Kike Pérez vyslal prudkou přihrávku na pravou stranu, kde se pohyboval SERGIO LEÓN, který se s ničím dlouze nerozmýšlel a práskl míč směrem na branku a ten se zastavil až v síti.
34'
Následně ještě poslal před branku centr Mayoral, ovšem Ünal nebyl v dobré pozici pro zakončení, takže poslal hlavičku mimo tři tyče.
33'
A už to mohlo být o dvě branky, když se Carles Aleñá zjevil v zajímavé pozici pro střelu, ale ta mu byla zblokována.
33'
ze hřiště odchází Joaquin Fernández, přichází Džawád al-Jámiq.
31'
Getafe právě vstřelilo branku! Další rychlá akce Getafe znamená otočku! Domingos Duarte dalekonosným centrem našel nabíhajícího DAMIÁNA SUÁREZE, který se dostal až před brankáře, jehož snadno překonal.
31'
Po rohovém kopu však žádné další ohrožení pro domácí branku nepřišlo, takže stav zůstává rovnovážný.
30'
Na druhé straně musel být ve střehu David Soria, který vytáhl míč mířící zřejmě do branky nad břevno.
29'
Getafe právě vstřelilo branku! Už to vypadalo na fotbalovou nudu, když přišla rychlá akce domácích a gól. Carles Aleñá rozeběhl Maura Arambarriho, který perfektním míčem našel BORJU MAYORALA a ten na zadní tyči nezklamal.
26'
Borja Mayoral se dopustil útočného faulu, když to přehnal s napadáním rozehrávky a poslal soupeře k zemi.
25'
Sergio León se opět ocitl na trávníku, nicméně přes jeho údiv rozhodčí Muñiz žádný nedovolený zákrok neviděl.
24'
Přízemní přihrávka domácích z pravé strany se minula účinkem, když míč našel jen jednoho z bránících soupeřů.
23'
Na trávníku skončil Carles Aleñá poté, co ho zezadu nakopl Kike Pérez, který také již hraje se žlutou kartou na kontě.
21'
Djené Dakonam si nyní koledoval. Se žlutou kartou na kontě zasáhl v souboji loktem Leóna, nicméně vše se obešlo bez dalšího karetní trestu.
20'
Real Valladolid právě vstřelil branku! Exekuci pokutového kopu si na svá bedra vzal SERGIO LEÓN, který přízemní střelou prostřelil brankáře Soriu. Pokud by brankář lépe zakročil, určitě mohl střelu dostat mimo tři tyče, nejednalo se o nechytatelný pokus.
18'
Rozhodčí odpískal penaltu po faulu Dakonama, který pozdě reagoval na pohyb soupeře a stáhl ho k zemi.
17'
Djené Dakonam si zkušeně pohlídal soupeře, kterého nepustil k míči, i když možná šlo o lehký faul.
16'
O něco aktivnější jsou domácí fotbalisté, nicméně hra se momentálně drží daleko od obou branek.
14'
Joaquin Fernández ještě za svůj zákrok vidí žlutý trest.
13'
Na trávníku se po zákroku Fernándeze svíjí Borja Mayoral. Opět tedy uvidíme standardní situaci.
12'
Po rozehrávce už nic zajímavého nepřišlo, obrana Valladolidu situaci vyřešila.
11'
Rozhodčí ještě stále nenechává rozehrát, protože dochází k příliš mnoha kontaktům mezi hráči. Uděluje i žlutou kartu pro Kikeho Péreze.
10'
Před rozehráním rohu došlo ve vápně k strkanicím, takže rozhodčí zastavuje hru a kontroluje Únalův stav.
9'
Dva centry domácích nadělaly trochu starostí hostující obraně, která raději odvrátila na roh.
8'
Domácí se dostali do slušné střelecké pozice, nicméně Jordi Masip si počkal a zneškodnil zakončení z nadějné šance.
7'
Domácí měli k dispozici standardní situaci na útočné polovině, ovšem ani jim se nic zvláštního vymyslet nepodařilo.
6'
Nakonec se hosté přeci jen dostali až k centru z pravé strany, ale obrana Getafe razantně odvrátila do autu.
5'
Valladolid kombinuje s míčem, ovšem zatím se drží v okolí středu hrací plochy.
3'
Míče se chopili domácí hráči, kteří kombinují s míčem u kopaček. Při pokusu o rozehrávku však příliš váhal Arambarri, takže ho předskočil Kike Pérez, jehož domácí hráč nakopl. Pískáno je ale proti brance Valladolidu, zřejmě tedy útočný faul.
2'
Hostům se podařilo vybojovat standardní situaci na útočné polovině, ale centr odvrátila obrana Getafe na hranici vápna.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří nastupují v modrých dresech.
1'

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, G. Álvarez, J. Iglesias – Aleñá, Algobia, Arambarri – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Conde, Casilla – Munír, Amavi, Angileri, Patrick, Alderete, Mitrović, Mata, Latasa, Seoane.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Real Valladolid: Masip (C) – Fresneda, Joa. Fernández, J. Sánchez, Escudero – Aguado, Mesa, K. Pérez – Plata, León, Plano.
Náhradníci: Aceves – Weissman, Malsa, I. Sánchez, Narváez, Feddal, Olaza, Monchu, al-Jámiq, Rosa.
Trenér: Pacheta

Rozhodčí: Muñiz – Alonso, Blanco.
Real Valladolid

Valladolid na úvod soutěže nevykazuje vůbec dobrou formu. Ze šesti zápasů zapsali pouhé čtyři body za jednu výhru, jednu remízu a čtyři porážky při skóre 3:11. Jedinou výhru zapsal Real začátkem září proti Almeríi, kterou porazil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Bod za remízu pak Valladolid vyválčil na půdě Sevilly.
Getafe CF

Getafe v dosavadním průběhu soutěže zapsalo 7 bodů za dvě výhry, jednu remízu a tři porážky při negativním skóre 6:12. Ovšem v posledních dvou kolech již Getafe vykazuje poměrně slušnou formu, když dokázalo hned dvakrát zvítězit. Nejprve na svém stadionu zdolalo Real Sociedad, aby následně zvítězilo na půdě Osasuny. Uvidíme, zda si fotbalisté Getafe formu zachovali i nadále.
V rámci sedmého kola španělské LaLigy se spolu utkají celky Getafe CF a Real Valladolid. Jedná se o utkání celků ze spodní části tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.