La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Elche  - 16. dubna 2023   14:00

Girona
45' Castellanos (Villa) • 71' Romeu
2:0
(1:0)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe, J. Hernández (58. Gutiérrez) – Romeu – Cygankov, I. Martín (78. Couto), B. García (14. A. García), Villa – Castellanos (78. Stuani).
Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, Riquelme.
Elche
Werner – Palacios, Mascarell, Bigas, Clerc – Morente (79. Ponce), Donald, Gumbau, Guti (46. Á. Collado) – Boyé, P. Milla.
J. López – L. Blanco, Cheikh, Lirola, Josan, Magallán, Nteka, Roco, Verdú.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:14.
Je konec! Girona zvládla domácí duel s posledním Elche a vítězí 2:0. Po urputném bránění obou týmů jsme se první šance dočkali až v závěru poločasu. Gumbau ale nechyl vyniknout domácího brankáře. Z následné protiakce naopak poslal Gironu do vedení Valentín Castellanos. Po změně stran byli aktivnější hosté, ale dlouho se nedostávali do šancí. V 71. minutě navíc přidal domácí pojistku Oriol Romeu.
90+3'
90+2'
Ponce šlápl soupeři na lýtko a musí předčasně do sprch!
90'
Cristhian Stuani dostal přihrávku na polovinu hřiště, skvěle se s míčem otočil, nicméně následně nedokázal přesně přihrát.
89'
Helibelton Palacios se snažil podpořit ofenzivu Elche, ale nedostal přesnou přihrávku. Domácí jsou blízko k triumfu.
88'
Stuani získal míč na polovině hřiště, sklepl jej pod sebe, ale tam neměl volného spoluhráče.
87'
Miguel Gutiérrez vhazoval na levé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Viktor Cygankov, nicméně byl výborně bráněn.
86'
Elche kombinuje kolem velkého vápna, ale hráčům v bílém se nedaří odcentrovat. Girona brání výborně.
85'
Aleix García se v důležitý moment stáhl s rozběhnutým soupeřem a čistým skluzem odehrál míč do autu.
84'
Álex Collado dloubl míč za obranu Girony, jenže nikdo v bílém dresu jeho úmysl nepochopil. Míč tak skončil v moci brankáře.
83'
Gumbau se hlásil o přihrávku, ale spoluhráč mu míč nedokázal adresovat. Girona má v defenzivě stále dostatek sil.
82'
Domácí brankář nakopl míč na polovinu Elche, kde sice uspěl Stuani, jenže neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
81'
Elche se dostalo do pokutového území, ale nikdo v bílém dresu nedokázal zakončit. Sudí navíc viděl útočný faul.
80'
Elche se v závěru duelu snaží utkání zdramatizovat, ale obrana Girony zatím brání v kompaktním bloku a získává odražené míče.
79'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Ezequiel Ponce.
78'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Yan Couto.
77'
Romeu získal odražený míč na vlastní polovině a před napadajícím soupeřem si pomohl přihrávkou na stopery.
76'
Z levé strany centroval jeden z hostujících fotbalistů, ale Aleix García na hranici velkého vápna odehrál míč do bezpečí.
75'
Werner si dal pozor na střílený centr z levé strany a zalepil míč do rukavic.
74'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Gerard Gumbau).
73'
Hostující brankář Werner měl znovu problémy s krvácením a musel vyrazit ke střídačce. Nakonec se krev podařilo zastavit.
71'
Girona právě vstřelila branku! Domácí celek přidává pojistku! Obrana Elche nedokázala odehrát míč z nebezpečného území. Do odraženého balónu se levačkou položil ORIOL ROMEU a krásnou střelou poslal míč k levé tyči!
70'
Hra je přerušena! Hostující brankář Werner zůstává po předchozí situaci ležet na malém vápně. Zřejmě se srazil s vlastním obráncem.
69'
Obrovská šance Girony! Po sérii odrazů v pokutovém území zakončoval z dobré pozice Viktor Cygankov, ale blokující obránce skluzem srazil míč na roh!
68'
Také domácí stopeři se nyní vysunuli vysoko na polovinu soupeře a postupně kombinují s míčem na kopačkách. Elche se pouze brání.
67'
Miguel Gutiérrez skvěle vypíchl míč rozběhnutému soupeři a přenesl hru na pravou stranu hřiště. Girona v posledních minutách nepouští Elche do zakončení.
66'
Paulo Gazzaniga si dal pozor na napadajícího soupeře a nakopl míč na polovinu Elche. Obrana hostů ale zasáhla.
65'
Další centr do pokutového území vyslal Aleix García, ale na jeho pobídku nikdo v červenobílém dresu Girony nedosáhl.
64'
Domácí brankář nyní dlouho otálel s uvedením míče do hry. Sudí mu dal jasným gestem najevo, že to příště bude za kartu.
62'
Gumbau zkusil zpoza vápna technickou ránu, ale domácí brankář Paulo Gazzaniga s přehledem zasáhl.
61'
Na stadionu nyní panuje vynikající atmosféra. Domácí přiznivci ženou Gironu vpřed hlasitým skandováním.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Girona zatím bez větších problémů drží těsné vedení. Elche se ale snaží hrát aktivně.
59'
Arnau Martínez si skvěle pokryl míč a napadající soupeř mu přišlápl nohu. Zákrok se tentokrát obešel bez karetního trestu.
58'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Lucas Boyé).
58'
ze hřiště odchází Javi Hernández, přichází Miguel Gutiérrez.
57'
Domácí se z tlaku Elche vymanili nákopem na levou křídlo. Hostující fotbalisté však v úvodu druhého poločasu výrazně zlepšili pohyb.
56'
Elche zahrávalo přímý kop na polovině Girony. Centr se snesl k přední tyči, ale Gumbau míč přizvedl jen k prvnímu obránci Girony.
55'
Centr od rohového praporku se snesl na malé vápno, odkud jej domácí brankář bez problémů vyboxoval ven ze šestnáctky.
54'
Gumbau pravou nohou procedil přihrávku do pokutového území, ale obrana domácích míč srazila na rohový kop. Do vápna už spěchají hlavičkáři.
53'
Girona uspěla na polovině hřiště a pokusila se o rychlý protiútok. Nákop na pravé křídlo ale skončil u obránce.
52'
Werner si dal pozor na vysoký centr z levé strany a schoval míč do rukavic. Girona je zatím mnohem aktivnější.
51'
Elche se hnalo vpřed po levé straně hřiště, nicméně obrana Girony se stačila stáhnout a odehrála míč mimo nebezpečné území.
49'
Gumbau odcentroval do pokutového území, kde si na jeho pobídku naběhl Milla, ale hlavou zády k brance poslal míč vedle zadní tyče.
48'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Oriol Romeu).
48'
Za centrem do pokutového území se hnal Valentín Castellanos, ale míč byl příliš prudký a domácí střelec na něj nedosáhl.
47'
Elche kombinuje s míčem v zadních řadách. Nikdo v dresu domácí Girony rozehrávku soupeře neatakuje.
46'
ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Álex Collado.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Girona. Po urputném bránění obou týmů jsme se první šance dočkali až v závěru poločasu. Gumbau ale nechyl vyniknout domácího brankáře. Z následné protiakce naopak poslal Gironu do vedení Valentín Castellanos.
45+2'
45'
Girona právě vstřelila branku! Girona se v samotném závěru prvního poločasu dostává do vedení! VALENTIN CASTELLANOS si naskočil na centr z levé strany a krásnou hlavičkou překonal bezmocného Wernera!
44'
Gumbau si v závěru prvního poločasu připravil míč na levačku a vypálil zpoza vápna. Domácí brankář jeho ránu dokázal vyškrábnout!
43'
Romeu si dal pozor na rodící se akci soupeře, výborně se vrátil na svou pozici a přenesl hru na levou stranu hřiště.
42'
Na centr z pravé strany si dal pozor brankář Werner, který si bez problémů dokráčel pro míč. Girona v závěru poločasu zvyšuje aktivitu.
41'
Arnau Martínez se otočil na polovině hřiště a přenesl hru na levou stranu hrací plochy. Probudili se také domácí fanoušci.
39'
Guti napadal rozehrávku Girony na její polovině, ale domácí obránci si na něj dali pozor a bez problémů z těžké pozice vykombinovali.
38'
Na centr v pokutovém území si naběhl Javi Hernández, ale v těžké pozici nedokázal míč přizvednout nad brankáře Wernera.
37'
Za dalším nákopem za domácí obranu sprintoval po levé straně Guti, ale brankář Paulo Gazzaniga prokázal fantastické čtení hry a míč odkopl.
36'
Toni Villa si v souboji u postranní čáry pomohl přistrčením soupeře a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
35'
Stopeři Elche se vysunuli na polovinu soupeře, ale následný nákop za obranu skončil v moci obránce.
34'
Pere Milla se z levé strany dral do pokutového území, ale nedokázal přesně odcentrovat. Jeho pobídku zablokoval obránce.
33'
Arnau Martínez poslal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval Toni Villa, ale Clerc k němu výborně přistoupil a získal míč.
32'
Hostující brankář Werner nakopl míč za obranu soupeře, ale domácí stoper Juanpe se skvěle vrátil a pomohl si malou domů.
31'
John Donald si skvěle pokryl míč tělem a dotírající domácí hráč jej zatažením za dres poslal k zemi.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Ani jeden z týmů se nedostává do šancí.
29'
Hostující brankář Werner si dal pozor na Aleixe Garcíu, vystartoval proti němu a bez problémů si došel pro odražený míč.
28'
Exekuce přímého kopu se ujal Aleix García, který si z velké dálky překvapivě troufl na zakončení, ale jeho skákavá rána byla nepřesná.
27'
Romeu ustál souboj v blízkosti velkého vápna a napadající soupeř jej faulem zastavil. Girona bude zahrávat další přímý kop.
26'
Aleix García zůstává po tvrdém střetu ležet na trávníku pořádně otřesený. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
25'
Na levé straně se uvolnil Tete Morente, ale jeho centr z levé strany skončil na hlavě prvního obránce v červeném dresu.
24'
García se ujal rozehrávky přímého kopu Girony. Jeho centr přiletěl na malé vápno, kde ve vzdušném souboji zasáhl obránce.
23'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pere Milla).
22'
Viktor Cygankov se dostal vpřed po pravé straně, obhodil si obránce, jenže nedokázal centrem najít nikoho v červeném dresu.
21'
Viktor Cygankov se hnal vpřed po pravé straně, ale nedokázal se zbavit obránce v bílém dresu. Oba týmy zatím brání pozorně.
20'
Javi Hernández dostal přihrávku na pravou stranu, odkud pod tlakem poslal míč za obránce hostujícího Elche.
19'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop ale skončil na levé straně u obrany Girony.
18'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Valentín Castellanos).
17'
Po následném rohovém kopu zakončoval Bigas, ale tomu střela vůbec nesedla a míč skončil vysoko na tribuně za brankou.
16'
Přihrávku na pravou stranu dostal Palacios, který vymyslel střílený centr na malé vápno, ale domácí obrana se štěstím odehrála míč na roh.
15'
Romeu trefil soupeře šlapákem v souboji na polovině Elche. Hostující celek může pokračovat v kombinaci.
14'
ze hřiště odchází Borja García, přichází Aleix García.
13'
Borja García znovu zůstává ležet na trávníku. Girona bude muset hned v úvodu střídat.
12'
Girona se usadila na polovině Elche, ale domácí zatím kombinují v zadních řadách. Elche drží kompaktní blok.
11'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů se drží za stehenní sval. Podle všeho ale ještě zkusí pokračovat.
10'
Boyé se dral do pokutového území, ale při kličce na jeho hranici podklouzl a poroučel se k zemi. Domácí stopeři mohou uklidnit rozehrávku.
9'
Elche v úvodu utkání hraje častěji s míčem na kopačkách. Fotbalisté Girony napadáním nedostávají hostující celek pod tlak.
8'
Hostující brankář si dal pozor na napadajícího útočníka Girony, před kterým bez problémů rozehrál na levou stranu hřiště.
7'
Girona kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Naopak fotbalisté Elche se musí přesouvat v kompaktním bloku.
6'
Elche se znovu dostalo do pokutového území, ale další zakončení zpoza velkého vápna minulo branku.
5'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů hostujícího celku zůstává po souboji ležet na trávníku. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
4'
Hostující Elche se vydalo vpřed po levé straně. Omar Mascarell si přehodil míč na levou nohu, ale nedokázal adresně odcentrovat.
3'
Poprvé v utkání se dopředu vydalo také hostující Elche. Hráči v bílém si vyměnili krátké přihrávky, ale následně se nepřesností připravili o míč.
2'
Borja García si naběhl na přihrávku na polovinu hrací plochy, přenesl hru na levou stranu, ale tam neměl volného spoluhráče.
1'
Domácí Girona obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se vydal vpřed nákopem, ale míč propadl do autu.
1'

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe, J. Hernández – Romeu – Cygankov, I. Martín, B. García, Villa – Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, Couto, Gutiérrez, A. García, Riquelme, Stuani.

Elche CF: Werner – Palacios, Mascarell, Bigas, Clerc – Morente, Donald, Gumbau, Guti – Boyé, P. Milla.
Náhradníci: J. López – L. Blanco, Á. Collado, Cheikh, Lirola, Josan, Magallán, Nteka, Ponce, Roco, Verdú.
Girona FC

Domácí Girona jde do dnešního souboje v pozici velkého favorita. Po dvaceti osmi odehraných zápasech má Girona na kontě třicet pět bodů a zatím drží jedenáctou pozici ligové tabulky. Na pohárové pozice má ztrátu deseti bodů, na záchranu náskok osmi bodů. Girona tak v závěru ligy ještě bude potřebovat bodovat. Naposledy uhrála bezbrankovou remízu na Camp Nou.
Elche CF

Hostující Elche prožívá tragickou sezónu a po jejím skončení se rozloučí se španělskou elitou. Po dvaceti osmi odehraných duelech má Elche pouze třináct bodů a zatím je na poslední dvacáté pozici. Na předposlední Espanyol navíc ztrácí propastných čtrnáct bodů, na záchranu pak bodů patnáct. V posledních kolech by tedy musela vyhrávat a spoléhat na ztráty soupeřů. Naposledy Elche padlo 1:2 na půdě Osasuny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.