La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real - 25. dubna 2023   19:30

Girona
13' Castellanos (Gutiérrez) • 25' Castellanos (A. Martínez) • 47' Castellanos (Couto) • 64' Castellanos (Couto)
4:2
(2:1)
Real
35' Vinícius Júnior  (Asensio) • 86' L. Vázquez  (Vinícius Júnior)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe (C), Gutiérrez (90. J. Hernández) – Romeu – Couto, Cygankov (73. V. Fernández), I. Martín (90+3. Artero), Riquelme (90. Reinier) – Castellanos (73. Stuani).
Carlos, Fuidias – Espinosa, Callens.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Real
Lunin – Carvajal (80. L. Vázquez), Militão, Rüdiger, Na. Fernández (C) (52. Camavinga) – Valverde, Modrić (65. Tchouaméni), Kroos – Asensio, Rodrygo (79. Díaz), Vinícius Júnior.
L. López, De Luis – J. Vallejo, Odriozola, M. Martín, Arribas.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek úterního večera.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:6.
V Gironě se dnes bude slavit velké vítězství! Tři nastavené minuty uplynuly a tak mohl hlavní rozhodčí naposledy fouknout do píšťalky. Girona poráží Real Madrid 4:2!

Od samotného zápasu se Bílý balet ujal diktování hry. Dlouhé držení balonu ale úspěch nepřineslo. Ve třinácté minutě totiž propadla hostující obrana a Valentín Castellanos proměnil hlavičku z malého vápna. O deset minut byli fanoušci domácího celku u vytržení, když samostatný únik zakončil opět Castellanos střelou mezi nohy Andrija Lunina. Do konce první půle stačili obhájci španělského titulu ještě snížit, když proměnil Asensiův přetažený centr Vinícius Júnior.

Jestli Carlo Ancelotti o přestávce navolil svým spoluhráčům taktiku, tak ta byla pryč po několika sekundách. Couto se totiž prohnal kolem Nacha, Balon sice nedal ideálně do vápna, ale lajdácká obrana Realu nechala míč projít až k Castellanosovi, který přidal třetí zásah. V 64. minutě už byli domácí fanoušci v naprosté extázi. Po rohovém kopu přilétl do šestnáctky další centr a kdo jiný než Valentín Castellanos ho mohl uklidit do sítě. Korekce skóre z pohledu Realu přišla až příliš pozdě. Pět minut před koncem snížil po přihrávce Viníciuse Lucas Vázquez.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Ricard Artero.
90+2'
Antonio Rüdiger se dostal po rohovém kopu až k postranní čáře, odkud zkoušel nacentrovat do vápna. Vysoký balon si s přehledem pokryl Gazzaniga.
90'
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Javi Hernández.
90'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Reinier.
89'
Paulo Gazzaniga je upozorňován na pomalé rozehrávání. Příště to bude mít domácí brankář už za žlutou kartu za zdržování.
88'
Valverde vyvážel balon z vlastní poloviny, následně našel na pravé straně Vázqueze, který však celou akci výrazně zbrzdil.
86'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet snižuje ztrátu na dva zásahy! Vinícius protančil kolem koncové lajny a Santiaga Bueny do malého pokutového území, následně předložil balon LUCASI VÁZQUEZOVI, který už jen uklidil do rozhozené obrany pohotovou střelou.
85'
Ani Camavinga to neměl při rozehrávce jednoduché. Fernández mu nedal ani sekundu času a Camavinga musel do skluzu. Míč se se štěstím pro hosty odrazil za koncovou čáru od Fernándeze.
84'
Andrij Lunin není při rozehrávce vůbec jistý. Nyní dal nepřesnou nahrávku Militaovi, který poté hrál jen za postranní lajnu.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Už to vypadá, že madridský celek odjede z Girony s výpraskem.
82'
Hlavičkový souboj s Militaem prohrál Stuani a tak mohli hosté do útoku. Vinícius se musí celý zápas potýkat s pískajícími domácími fanoušky.
81'
Čerstvý Lucas Vázquez zkoušel kombinovat s Valverdem, kolem zhuštěného prostoru se však k centru neprosadil.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
79'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Mariano Díaz.
79'
Tchouaméni sice vydoloval míč na Juanpem, následně zkusil své štěstí podobně jako Rodrygo před malou chvílí, ale napálil jen soupeře.
78'
Domácí i s tříbrankovým náskokem pokračují v aktivním napadání a rozhodně se nesoustředí jen na obranu.
77'
Girona nebyla daleko od pátého zásahu. Přatežený centr nyní našel na zadní tyči Martína, ale ten ho nedokázal z voleje umístit do sítě.
76'
Ze střední vzdálenosti zničehonic napřáhl směrem na Gazzanigu Rodrygo. Balon dostal solidní razanci, ale jen přelétl břevno domácí branky.
75'
Až nyní byla příliš dlouhá nahrávka na Stuaniho a k balonu se dostal Militao. Ten si poté ještě pomohl zpětnou přihrávkou k Luninovi.
74'
Hostující hráči se nemohou dostat k míči. Kombinace Girony je tak přesná, že má Real k balonu hodně daleko.
73'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Valery Fernández.
73'
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani.
72'
Domácí fanoušci oslavují každou přihrávku jejich týmu. Girona se nyní prokombinovala až na hranici vápna, odkud pálil jen do Rüdigera Cygankov.
71'
Až příliš pomalá je kombinace hráčů v bílých dresech. Vinícius neměl šanci k průniku do vápna proti trojnásobné přesile.
70'
Valverde spolupracoval na pravé straně s Carvajalem. Balon sice dolétl následně do vápna, ale jen do prostoru, kam se natáhl i Paulo Gazzaniga.
69'
Domácí jsou při chuti a znepříjemňují soupeřům rozehrávku hluboko na polovině Realu.
68'
Realu se sice stále daří držet balon na útočné polovině, ale k zakončení se nemohou prosadit jedni z nejlepších útočníků světa.
66'
Taktickým faulem ve středu trávníku zastavil Militao Cygankova. Vyfasoval za to však od sudího žlutou kartu.
65'
Vinícius skončil po souboji s Martínezen znovu na trávníku, ale hlavní rozhodčí jeho prosby o odpískání faulu nevyslyšel.
65'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Aurélien Tchouaméni.
64'
Girona právě vstřelila branku!
Životní zápas VALENTÍNA CASTELLANOSE! Domácí rozehráli rohový kop jen na krátko, následně však odcentroval do šestnáctky Couto. Obrana opět nechala čtyřiadvacetiletého Argentince zcela samotného a Lunin neměl znovu žádnou šanci.
63'
Cygankov sice už neměl tolik sil, aby předběhl v rychlostním souboji Militaa, ale donutil ho alespoň k odkopu na rohový kop.
62'
Až příliš je stažená obrana Girony ve vlastním pokutovém území. Na kombinační hru před Gazzanigou nezbývá hostům příliš prostoru.
61'
Modrićova průniková nahrávka měla najít Asensia, ale zasekla se na bránícím Gutiérrezovi. Kombinace však může po odraženém balonu pokračovat.
60'
Po hodině hry vede tým z Girony nad Realem Madrid o dva góly. Po změně stran se hosté nemohou dostat do tlaku a vynutit si zdramatizování zápasu.
59'
Carvajal neměl u postranní lajny žádný prostor a tak musel balon vracet jen ke vlastním stoperům.
58'
Přes Camavingu přepadl při vzdušném souboji Yan Couto. Mladý brazilský fotbalista zůstal na trávníku s bolestivou grimasou, ale po krátké chvíli může pokračovat ve hře.
57'
Převaha v držení balonu už není u Realu tak znatelná jako v prvním poločase. Domácí se více a více dostávají ke kombinační hře.
55'
Luku Modriće poslal k zemi nevybíravým zákrokem Oriol Romeu. Hlavní rozhodčí ihned odpískal faul, ale žlutou kartu tentokrát neudělil.
54'
Ani Lunin neměl moc komu balon poslat na krátkou vzdálenost. Míč nakonec kolem obsazeného Camavingy skončil v zámezí.
53'
Čerstvý Camavinga vhazoval zpoza postranní lajny, ale jen dostal pod tlak Militaa, který musel v nouzi odehrávat před napadajícím Cygankovem.
52'
ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Eduardo Camavinga.
51'
Po rohovém kopu se znovu šrouboval ke hlavičce Valentín Castellanos. Následně přišel pouze útočný faul Viníciuse. Brazilec si bude muset dávat pozor, jednu žlutou kartu už má z prvního poločasu.
50'
Opět měl míč pod kontrolou na pravé straně Couto. Tentokrát však centr do vápna odpravil mimo nebezpečí Carvajala a nenechal hlavičkovat Castellanose.
49'
Real se snaží o rychlou odpověď. Vinícius chtěl dloubáčkem najít ve vápně Rodryga, ale balon pouze proskákal mimo.
47'
Neskutečný start do druhé půle! Fotbalisté Realu jakoby ještě byli v šatně, obrana opět neuvěřitelně zaspala. Couto se prohnal po pravé straně podél Nacha, odcentroval do vápna, kde balon proskákal kolem Militaa i Rüdigera k VALENTÍNU CASTELLANOSOVI a ten pohotovým zakončení zkompletoval hattrick.
47'
Druhý poločas otevřel rozehrávkou ze středového kruhu Valentín Castellanos. Girona se však u balonu příliš dlouho nezdržela.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:34.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Fotbalisté Girony odcházejí do šaten při vedení 2:1 nad Realem Madrid.

45+2'
45+2'
Domácí mířili do otevřenější obrany Realu Madrid. Tentokrát prošel až do vápna Viktor Cygankov, ale branku z pravé strany minul o pořádku porci metrů.
45'
Právě Vinícius Júnior spěchal s míčem do útoku. Po souhře s Nachem pokračoval směrem ke Gazzanigovi Rodrygo, ale to už se obrana domácích dokázala srovnat.
44'
Arnau Martínez zcela zbytečně dohrál unikajícího Viníciuse a po právu vidí žlutou kartu.
44'
Minutu před pauzou se také domácí odhodlali k ofenzivě. Na pravé straně pokračoval do vápna Cygankov, ale Castellanose tentokrát ve vyložené šanci nenašel.
43'
Po několika odrazech ve střední části trávníku se dostal k míči Oriol Romeu. Následnou přihrávku na Riquelmeho však přetáhl o pořádný kus před svého spoluhráče.
42'
Obhájci španělského titulu pokračují v obehrávání domácího vápna. Ani Rodrygo s Asensiem se do šestnáctky neprosadili, navíc přišel útočný faul Viníciuse.
41'
V kombinační hře pokračoval po Modrićovi také Kroos. Dvojici zkušených záložníků získala pro svůj tým pouze další autové vhazování.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí sice i nadále vedou o jednu branku, ale v posledních minutách patři hřiště jednoznačně hostům.
39'
Valverde ve středu pole signalizoval ruku, kterou si pomohl Iván Martín. Hlavní rozhodčí však pustil další sporný zákrok pro hostujícímu celku.
38'
Žlutou kartu za nesportovní chování však dostává Vinícius Júnior.
38'
Domácí hráči se pouštějí do Viníciuse velmi agresivně. Nyní nakopl balon Bueno a ten trefil ležícího Brazilce.
37'
Po inkasované brance se do útoku vydala i Girona. Dlouhou nahrávku na dvoubrankového Castellanose dokázal odrazit Dani Carvajal.
35'
Girona sice ubránila i další roh, ale z následné dohrávky inkasuje. Marco Asensio měl dostatek času na milimetrový centr na zadní tyč, kde byl zcela sám VINÍCIUS JÚNIOR, který už z blízkosti propálil Gazzanigu.
34'
Madridští mají sice i nadále balon pod kontrolou, ale do střelecké pozice se ne a ne dostat. Obrany Girony zatím funguje skvěle.
33'
Real zatím útočí převážně z levé strany a tak se k balonu dostávají Asensio a Carvajal velmi zřídka. Valverdeho pas přes celou šířku trávníku nebyl z nejpřesnějších.
31'
Až příliš do velkého úhlu se dostal Vinícius po Modrićově nahrávce. Téměř z brankové čáry už se do střelecké pozice nepropracoval.
30'
Po půlhodině hry vede Girona nad Realem Madrid senzačně o dva góly. Madridští sice mají drtivou převahu v držení balonu, ale Gazzanigu pořádně neprověřili.
29'
A mohlo to být o tři góly! Militao se při obranném zákroku srazil s Rüdigerem a míč propadl ke Castellanosovi. Ten však tentokrát mířil jen nad hostující branku.
28'
Po dalším obehrávání domácího vápna vzal zodpovědnost na sebe Federico Valverde. Z nepřipravené pozice však střílel jen daleko vedle branky.
27'
Zdlouhavá kombinace hostujícího týmu pokračuje. Asensiova nahrávka sice na levé straně našla Viníciuse, ale to už byla obrana Girony zformována.
26'
Opět si vzal míč pro sebe na levé straně Vinícius. Tentokrát však mezi dvěma protihráči do vápna neproskočil.
25'
Neskutečná efektivita Girony! Real Madrid drží po většinu času balon, ale domácím stačí k úspěchu málo. Po dlouhém nákopu utekl Militaovi VALENTÍN CASTELLANOS, který střelou mezi nohama podruhé překonal Lunina.
23'
Vinícius Júnior se zcela sám vymotal z levé strany až do malého vápna, obešel snad čtyř hráče a poté naservíroval míč proti noze Rodrygovi. Stále jen dvaadvacetiletý Brazilec však pálil zcela mimo branku.
22'
Do otevřenější obrany domácího celku pádil Asensio. Neměl však dostatečnou podporu a tak raději počkal na Kroose s Modrićem.
21'
Po exekuci rohového kopu se do zakončení dral Antonio Rüdiger. Německému stoperovi se ale do cesty postavil Bueno a oba hráči skončili na moment na trávníku.
20'
Rodrygo prostrkával míč do vápna na Viníciuse. Proti trojnásobné přesile však brazilský snajpr získal jen rohový kop.
19'
O míče zatím nebyl příliš často i Dani Carvajal. Místo náběhu zvolil přihrávku přes celou šířku trávníku na Viníciuse, kterého si ale tentokrát obrana Girony pohlídala.
18'
U balonu se objevil také dnes zatím neviditelný Marco Asensio. S Nachem si však příliš nerozuměl a o míč v zajímavém postavení přišel.
17'
Po Rüdigerovi převzal balon ve středu pole Vinícius. Na levém kraji se otevřel prostor Nachovi, ale dnešní kapitán Realu si na průnik do vápna netroufl.
16'
Paulo Gazzaniga vykopával od své branky daleko na útočnou polovinu. Na pravé straně získal míč Couto, kličkou do středu trávníku však Kroose nepřekvapil.
15'
Před rozehrávkou rohového kopu se do sebe pustili Vinícius s Castellanosem. Situaci musel důrazně uklidňovat až hlavní rozhodčí.
13'
Velké překvapení v úvodu zápasu! Girona se dostává do vedení z první útočné akce. Obrana Realu trestuhodně zaspala, následně byla v malém počtu ve vlastním pokutovém území a tak mohl VALENTÍN CASTELLANOS lehce zakončit hlavou vedle bezmocného Lunina.
12'
Po Luninově rozehrávce se dostal k míči Militao. Brazilský stoper rychle hledal svého kolegu z reprezentace Viníciuse. Ten byl sražen Buenem, ale hlavní rozhodčí faul neodpískal.
11'
O autové vhazování se postaral Aranu Martínez. Girona se na moment usadila s balonem na útočné části trávníku, ale kolem Nacha se Couto k centru neprosadil.
10'
Úvodní desetiminutovka patřila jednoznačně hostujícímu celku. Svěřenci trenéra Ancelottiho soupeře nepustili téměř k balonu.
9'
Nátlak Realu pokračuje. Tentokrát však Modrić nevymyslel přesnou průnikovou nahrávku směrem na Rodryga.
8'
Girona se i dalšímu rohovému kopu ubránila. Balon však zůstal na kopačkách hostujících fotbalistů mimo pokutové území.
7'
Madridští vstoupili do zápasu s velkou chudí. Vinícius sklepl balon Kroosovi, následně dokonce kroutil míč do vápna Nacho a byl z toho další rohový kop.
6'
Do obrany musel zabrat také Rüdiger. Na německého stopera dotíral Castellanos, ale Rüdiger si poradil zpětnou nahrávkou na Lunina.
5'
Paulo Gazzaniga byl při rozehrávce pod tlakem napadajícího Viníciuse a tak raději odkopl pouze za postranní lajnu. Real může pokračovat v kombinaci po autovém vhazování.
4'
Také Girona se poprvé v zápase dostala s míčem na útočnou polovinu trávníku. Couto centroval do pokutového území, kde však balon sebral pouze Andrij Lunin.
3'
Akce Realu ještě pokračovala. Modrić si zaběhl za obranu, zkoušel přihrávat do pokutového území Rodrygovi, kterého ale zblokoval Bueno. Následný rohový kop nebezpečí nepřinesl.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Po Rodrygovi se ujal balonu Modrić, který na levém kraji našel Viníciuse.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe (C), Gutiérrez – Romeu – Couto, Cygankov, I. Martín, Riquelme – Castellanos.
Náhradníci: Carlos, Fuidias – Stuani, Artero, Reinier, V. Fernández, Espinosa, J. Hernández, Callens.
Trenér: Míchel

Real Madrid CF: Lunin – Carvajal, Militão, Rüdiger, Na. Fernández (C) – Valverde, Modrić, Kroos – Asensio, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, De Luis – J. Vallejo, Camavinga, Odriozola, L. Vázquez, Tchouaméni, Díaz, M. Martín, Arribas.

Real Madrid CF

Madridští fotbalisté už budou horko těžko obhajovat španělský titul. Osm kol před koncem soutěže totiž na odvěkého rivala z Barcelony ztrácí hned jedenáct bodů.

Svěřenci Carla Ancelottiho však mohou ještě pomýšlet na dvě trofeje. Ve finále Španělského poháru budou obrovskými favority proti Osasuna. To v semifinále Ligy mistrů bude na Bílý balet čekat soupeř z kategorie nejtěžších. Po vyřazení Liverpoolu a Chelsea čeká na Real další anglický soupeř Manchester City.

Před týdnem zajížděl Real Madrid na půdu Cádizu, kde se dlouho i přes výraznou převahu nemohl prosadit. Nakonec dvacet minut před koncem poslal favority do vedení Nacho Fernández, aby o chvíli později pečetil vítězství 2:0 Marco Asensio. O víkendu poté Real přehrál 2:0 i Celtu Vigo, když se nejprve na konci první půle prosadil Asensio a po rohovém kopu pojistil vítězství hlavičkou Éder Militao.
Girona FC

Fotbalisté Girony jsou nováčkem v nejvyšší španělské soutěži. V loňské sezoně zvládli postupové playoff s Tenerife a zařadili se mezi elitu.

Úvod nového ročníku nebyl z pohledu Girony optimální. Z úvodních dvanácti kol vyhrála Girona pouze dvakrát. Následně se ale nováček dokázal zvednout a postoupit tabulkou až na aktuální jedenáctou příčku a dostatečným odstupem od sestupu.

Před týdnem s klidem porazila Girona jednoznačně poslední Elche 2:0. O víkendu poté zajížděla na trávník Valladolidu, kde se však radoval domácí celek po jediném gólu zápasu Moncha.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž pokračuje již jednatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Girony, která na domácím stadionu přivítá Real Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.