La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Valladolid - 9. září 2022   21:00

Girona
21' Reinier (A. Garcia) • 88' Romeu (Bueno)
2:1
(1:1)
Valladolid
38' Monchu
Girona
Carlos – A. Martínez (74. Couto), Bueno, Espinosa (59. M. Vallejo), Juanpe (C), Gutiérrez – Romeu, A. Garcia, Riquelme (59. Sáiz) – Reinier (74. Villa), Castellanos (90+2. Hernandez).
Fuidias, Gazzaniga – Artero, Val. Fernández, Roca.
Soto Grado – Álvarez Fernández, Alonso López
Valladolid
Asenjo – L. Pérez (28. Fresneda), Joa. Fernández, J. Sánchez, Olaza – Mesa (C), Monchu, K. Pérez (75. Aguado) – Plata (75. Kenedy), Guardiola (6. Weissman), Tuhami (46. Plano).
Masip – al-Jámiq, Escudero, León, Malsa, Narváez, I. Sánchez.

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:15.
Zápas je u konce, Girona se raduje z domácího vítězství nad Realem Valladolid v poměru 2:1. První poločas utkání mezi dvěma prvoligovými nováčky svou kvalitou rozhodně nezklamal. V úvodu měl o něco více ze hry Valladolid, ale do vedení se dostala jako první Girona, když se ve 21. minutě prosadil Reinier. Vedení ale domácím vydrželo jen do 38. minuty, kdy se krásou střelou z dálky trefil do černého Monchu. V závěru poločasu měl ještě dobrou šanci Plata, ale jeho hlavičku Carlos chytil. Ve druhém poločasu už tak moc šancí k vidění nebylo, ale přesto jsme se z jedné branky dočkali, v 88. minutě rozhodl gólovou hlavičkou o vítězství Girony Oriol Romeu.
90+5'
90+5'
Tlak hostů pokračuje, ještě jeden rohový kop rozhodčí Valladolidu umožní, i když už se hraje přes čas.
90+4'
Hosté ještě zahrávali jednu standardní situaci a následovat bude rohový kop.
90+3'
Saíz našel dobrou přihrávkou ve vápně Toniho Villu, ten ale z voleje mířil nepřesně.
90+2'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Javi Hernandez.
90+2'
Jenže ani tento rohový kop se hostům vůbec nepovedl, takže brankář Carlos mohl zůstat v klidu.
90+1'
Real Valladolid se ještě nevzdává, po zablokované Kenedyho střele ještě bude kopat roh.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zády k brance hlavičkoval Plano, s tím ale neměl Carlos žádný problém.
88'
Girona právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají podruhé v zápase do vedení, vedou 2:1! Po standardní situaci vrátil míč před branku Bueno a ORIOL ROMEU už z blízka musel hlavou překonat Asenja. Asistence: Santiago Bueno.
86'
Vallejovi se centr z pravé strany vůbec nepovedl, našel jen připravenou náruč brankáře Asenja.
85'
To se nakonec nestalo, místo toho přišel centr Monchua, který Carlos bez problému zachytil.
84'
Po delší době se hraje opět v blízkosti branky Goriny, hosté mají možnost hodit dlouhý aut až do šestnáctky.
82'
Yan Couto po sérii přešlapovaček z pravé strany šajdlí odcentroval na hlavu Castellanose, ale ten opět nemířil přesně.
80'
Po standardní situaci zakončoval hlavou Valentín Castellanos, ale v dobré pozici nedokázal trefit branku.
79'
Roque Mesa dostává žlutou kartu za faul zezadu na Sáize.
78'
Rozhodčí si dobře všimli těsného ofsajdu, ve kterém se ocitl Valentín Castellanos.
77'
Roque Mesa byl faulován a skončil vsedě na trávníku. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
75'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Álvaro Aguado,
ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Kenedy.
74'
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Yan Couto,
ze hřiště odchází Reinier, přichází Toni Villa.
73'
Manu Vallejo se už ke střele dostal a Sergio Asenjo musel předvést vynikající zákrok, aby míč vytěsnil.
73'
Po centru Martíneze se po hlavičce natahoval ve vápně Aleix Garcia, nakonec však na míč těsně nedosáhl.
71'
Monchu už se dnes jednou střelou z dálky krásně trefil, tentokrát však mířil těsně vedle.
71'
Girona se standardce soupeře dokázala ubránit, ale ještě bude čelit další akci.
70'
Všechno se nyní stěhuje před branku Girony, hosté mají k dispozici standardní situaci z levé strany.
68'
Monchu měl možnost přihrát míč do šestnáctky Girony, ale šanci pováhal a nyní už hosté kombinují až na vlastní polovině hřiště.
67'
Javier Sánchez hledal centrem před brankou Weissmana, toho ale měli domácí obránci dobře pokrytého.
66'
Domácí zapojili do rozehrávky i svého brankáře Carlose, ten však svůj nákop dopředu poslal jen do autu.
64'
Následná rohový kop Girony byl rozehrán hodně zajímavě, Santiago Bueno ale na zadní tyči nedokázal míč nasměrovat na bránu.
63'
Na trávníku skončil po souboji s Fresnedou na zemi Miguel Gutiérrez, penalta se ale nepíská.
63'
Samuel Sáiz si nakonec vynutil faul na svou osobu, rozhodčí ponechává výhodu.
61'
Hosté zkusili sehrát zajímavý signál. Nakonec to byl Joaquin Fernández, který poslal míč do ohně, ale nikdo z hráčů Valladolidu se na zadní tyči k hlavičce nedostal.
60'
Santiago Bueno si pomáhal v souboji rukama, takže Valladolid má zajímavou standardní situaci z levé strany.
59'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Sáiz,
ze hřiště odchází Bernardo Espinosa, přichází Manu Vallejo.
58'
Po krásné kombinační akci Valladolidu se dostal ke střele Monchu, jeho pokud z hranice šestnáctky byla ale sražen mimo tři tyče.
57'
Ani další rohový kop se Valladolidu vůbec nepovedl. Hosté ještě budou alespoň vhazovat.
56'
Píská se faul, poté co skončil na trávníku obránce Valladolidu Gonzalo Plata.
55'
Aleix Garcia zkusil štěstí střelou z dálky, ke gólové asistenci ale branku nepřidal, Sergio Asenjo dokázal míč vyrazit.
54'
Sudí u VARu však žádné pochybení hlavního rozhodčího nenašel, takže penalta se pískat nebude.
53'
Gonzalo Plata vnikl do šestnáctky a vypadalo to, že se po jeho pádu musí kopat penalta. Jenže rozhodčí je jiného názoru a nechává pokračovat ve hře.
52'
Ani tentokrát se však žádné nebezpečí před branku Girony nekonalo, míč odvracel Aleix Garcia.
51'
Rohové kopy Valladolidu dnes zatím moc nebezpečné nejsou, nyní mají ale hosté další možnost.
50'
Po sérii soubojů o míč se nakonec míč ocitl v autu a vhazování na útočné polovině získává Valladolid.
49'
Gorina se pokusila zaskočit Valladolid dlouhým autovým vhazováním až do jeho šestnáctky, hosté se ale prozatím ubránili.
46'
ze hřiště odchází Anuar Tuhami, přichází Óscar Plano.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
První poločas je za námi, Girona hraje na domácím hřišti s Realem Valladolid nerozhodně 1:1. První poločas utkání mezi dvěma prvoligovými nováčky svou kvalitou rozhodně nezklamal. V úvodu měl o něco více ze hry Valladolid, ale do vedení se dostala jako první Girona, když se ve 21. minutě prosadil Reinier. Vedení ale domácím vydrželo jen do 38. minuty, kdy se krásou střelou z dálky trefil do černého Monchu. V závěru poločasu měl ještě dobrou šanci Plata, ale jeho hlavičku Carlos chytil.
45+6'
45+5'
Prudký centr do prostoru bližší tyče nakonec dokázali domácí odvrátit a poté se pokusili jít do rychlého brejku, dostali se ale jen na polovinu hřiště.
45+3'
Gonzalo Plata sice míč z pravé strany před branku Girony neprocpal, ale vybojoval rohový kop.
45+3'
Po přihrávce Romeua pohotově z otočky střílel Reinier, branku Valladolidu ale netrefil.
45+2'
Na trávníku skončil Miguel Gutiérrez, píská se faul Realu Valladolid.
45+1'
Nastavuje se pět minut.
45'
Závěr poločasu zatím patří jednoznačně Valladolidu, který je opět usazen na polovině Girony.
44'
Centr opět směřoval na první tyč, ale i tentokrát se nikdo z hráčů Valladolidu k hlavičce nedostal.
43'
Valladolid už se chystá k rozehrání svého čtvrtého rohového kopu.
42'
Plata se ocital v další šanci, tentokrát však nakonec z pravé strany nemohl zakončovat.
40'
Po centru z levé strany hlavičkoval úplně volný Plata, ale nedokázal míč dobře usměrnit, takže Juan Carlos mohl zasáhnout.
38'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, hosté se prosazují po krásné dalekonosné střele! MONCHU napřáhl ke střele z dobrých třiceti metrů a trefil se naprosto přesně k pravé tyči branky Carlose.
37'
Rodrigo Riquelme byl u míče pozdě a fauloval a hrát tak opět mohou fotbalisté Valladolidu.
36'
Valladolid však nedokázal rychlou akcí obranu Girony překvapit a hra se opět přesunuje před jeho branku.
35'
Bernardo Espinosa předvedl velmi nepřesnou přihrávku a míč končí v autu. Je tu tak další šance pro Valladolid.
33'
Gonzalo Plata skončil ve vápně na zemi, ale rozhodčí souboj s Buenem nevyhodnotil jako penaltový.
32'
Hosté drží míč pod kontrolou, ale zatím hodně daleko od branky soupeře.
31'
Anuar Tuhami už má jednu žlutou kartu a nyní znovu fauloval. Rozhodčí mu dává hodně hlasitě najevo, že teď už si musí dávat pozor.
30'
Zatím je to tedy pro Valladolid hodně smutné utkání. Po vlastním úvodním tlaku prohrává a už musel dvakrát nuceně střídat.
28'
ze hřiště odchází Luis Pérez, přichází Ivan Fresneda.
27'
Luis Pérez se po střetu s Riquelmem těžce zvedá z trávníku a bude muset střídat.
25'
Na druhé straně se po centru Riquelmeho pokoušel zakončovat nůžkami Gutiérrez, ale netrefil míč ideálně.
24'
Kike Pérez posílal z levé strany míč před branku, obrana Girony si ale s jeho centrem poradila.
23'
Monchu se stal objetí nedovoleného zákroku a hosté tak budou mít k dispozici standardní situaci.
21'
Domácí přečkali úvodní tlak soupeře a nyní sami udeřili a jdou do vedení! Po přihrávce z levé strany od Garcíi se dostal k míči REINIER, a ten už neměl problém z blízka překonat brankáře Asenja. Asistence: Aleix Garcia.
21'
Série rohových kopů dodala Gironě sebevědomí a její hráči jsou rázem mnohem aktivnější.
20'
I další rohový kop Girony byl dobře rozehraný, tentokrát se ale nikdo do zakončení nedostal.
19'
K hlavičce se po rohovém kopu dostal Oriol Romeu a Sergio Asenjo měl co dělat, aby míč vyrazil.
18'
Poprvé se alespoň do náznaku šance dostali domácí. Míč byl poprvé ve vápně Valladolidu a hned je z toho rohový kop.
16'
Následně se Girona dokázala ubránit i dalšímu rohovému kopu, ale stále je pod tlakem.
15'
Prostor na střelu zpoza pokutového území si našel Roque Mesa, Juan Carlos dokázal jeho ránu vyrazit na rohový kop.
15'
Rohový kop směřoval do prostoru bližší tyče, tam to však měli hráči Girony dobře pokryté.
14'
Kike hledal nápaditou přihrávkou ve vápně Monchua. Ten se sice k balónu neprodral, ale vybojoval alespoň rohový kop.
13'
Hosté jsou zatím úvodu utkání aktivnějším týmem, ale na nějakou první zajímavější šanci stále čekáme.
11'
Plata z pravé strany posílal po zemi centr před branku, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
10'
Tentokrát fauloval Monchu a schytal to Aleix Garcia. Opět se faul odehrál na polovině Girony.
9'
První žlutou kartu tohoto utkání dostává Anuar Tuhami za tvrdý faul na Buena.
8'
Valladolid má míč na svých kopačkách a z vlastní poloviny začíná novou útočnou akci.
6'
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Shon Zalman Weissman.
4'
Ne, tak Guardiola pokračovat nebude. Opět se sesunul na trávník a bude muset střídat.
3'
Už se opět hraje a Sergi Guardiola se vrací na hřiště, takže to snad nebude nic vážného.
2'
Na zemi zůstává ležet útočník Valladolidu Sergi Guardiola, kterého v souboji naremploval Miguel Gutiérrez.
1'
Domácí se hned pokusili zahrozit za pomocí dlouhého nákopu dopředu, ale obránci Valladolidu byli připraveni.
1'
Domácí Girona dnes nastoupí ve svých tradičních žlutočervených dresech, Valladolid se představí ve fialovobílé variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Girona FC: Carlos – A. Martínez, Bueno, Espinosa, Juanpe (C), Gutiérrez – Romeu, A. Garcia, Riquelme – Reinier, Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Gazzaniga – Artero, Couto, Val. Fernández, Hernandez, Roca, Sáiz, M. Vallejo, Villa.
Trenér: Michel

Real Valladolid: Asenjo – L. Pérez, Joa. Fernández, J. Sánchez, Olaza – Mesa (C), Monchu, K. Pérez – Plata, Guardiola (6. Weissman), Tuhami.
Náhradníci: Masip – Aguado, al-Jámiq, Escudero, Fresneda, Kenedy, León, Malsa, Narváez, Plano, I. Sánchez.
Trenér: Rojo Martin

Rozhodčí: Soto Grado – Álvarez Fernández, Alonso López.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva kluby střetly dvakrát v druhé lize a o něco úspěšnější byla Girona. Ta nejprve doma vyhrála 1:0 a poté se na hřišti Valladolidu urodila remíza 2:2.
Real Valladolid

Real Valladolid je stejně jako jeho dnešní soupeř nováčkem LaLigy, do které postoupil díky druhému místo ve druhé lize, nasbíral mimochodem o 13 bodů více než šestá Girona. Po čtyřech kolech jsou na tom bodově tyto dva kluby stejně, Valladolid je jen vinou horšího skóre na 16. místě. Naposledy se Valladolid dočkal své první výhry, když porazil 1:0 Almerii. I pro tento klub je hlavním cílem záchrana v nejvyšší soutěži.
Girona FC

Girona je nováčkem nejvyšší španělské soutěže, poté co v minulé sezóně druhé ligy obsadila šesté místo a následně zvládla play-off. Prvotním cílem tohoto týmu pro sezónu je tak jednoznačně záchrana. Svou misi začala Girona relativně dobře, ze čtyř zápasů dva prohrála, jeden remizoval a jeden vyhrála. Naposledy hrála nerozhodně 1:1 na hřišti Mallorky. Dohromady má tedy Girona na kontě 4 body, což jí zatím stačí na dvanácté místo v tabulce.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 5. kola LaLigy mezi týmy Girona FC a Real Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.