La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Almeria - 17. září 2022   14:00

Mallorca
25' Maffeo
1:0
(1:0)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – A. Sánchez (59. Da. Rodríguez), Grenier (68. Baba), de Galarreta (83. Prats), Lee Kang-in – Muriqi (83. Án. Rodríguez).
Román, P. Garcia – G. González, Cufré, Lago Junior, Russo, Llabrés.
J. Martínez – M. Martínez, Masso
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
Almeria
Fernando – A. Pozo (46. Puigmal), Brandáriz (85. Embarba), Ely, Babić (C), Akieme – S. Costa, Robertone (72. Portillo), Lázaro (62. Melero) – Touré (72. Sousa), Ramazani.
F. Pacheco – Kaiky, Šviderský, Guedes, Mendes, Eguaras, Milovanović.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:14.
Fotbalisté Mallorky vítězí nad Almerií 1:0 a minimálně pro tuto chvíli se posouvají do horní poloviny tabulky. Duel rozhodla 25. minuta, v níž skóroval přesnou hlavičkou Pablo Maffeo. Hosté po změně stran zvýšili aktivitu, ale moc šancí si nevytvořili. Potvrdili tak, že po odchodu Umara Sadiqa je ofenziva jejich slabinou. To už je z mé strany vše. Někdy zase u la Ligy na počtenou!
90+7'
90+6'
Brankář Predrag Rajković zůstává ležet na zemi poté, co do něj vlétl Dyego Sousa. Domácí hodně protestují, ale Costa vyvázne bez karty.
90+4'
Žlutou kartu dostal také Lee Kang-in.
90+4'
Lee Kang-in vyvezl míč na útočnou polovinu. Tam odpadl po souboji s Puigmalem. Rozhodčí faul nepískal, ale hostující hráč pak Leeho ještě jednou odstrčil a dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
90+3'
Na hrot se vysunul Rodrygo Ely. Ten hlavou sklepával míč před bránu. Před Sousou ho lapil brankář Rajković.
90+3'
Hostům se krátí čas. Míč mají, ale zatím ho drží u půlící čáry.
90+1'
Žlutá karta pro hostujícího Rodriga Elyho.
89'
Dyego Sousa protestoval u sudího Martíneze. Ten mu následně hodně důrazně vyčinil, kartu ale nechal v kapsičce.
87'
Ani z rohu hosté nic nevytěžili a stále tak musejí dohánět manko, na což už nemají moc času.
86'
Hosté začínají tlačit. Nyní budou zahrávat rohový kop. Domácího Pabla Maffea chytají křeče.
85'
Dyego Sousa se jako tank dral s míčem směrem na domácí bránu. Nakonec po kontaktu s Juamem Costou upadl, ale na penaltu to podle rozhodčího Martíneze nebylo.
85'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Juan Brandáriz, přichází Adrián Embarba.
84'
Akiemeho centr se stal snadnou kořistí domácího gólmana Predraga Rajkoviće.
83'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Abdón Prats,
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Ángel Rodríguez.
82'
Běží už poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Almería se stále marně snaží o vyrovnání. Obrana Mallorky pracuje dobře a nepouští soupeře do šancí.
80'
Juame Costa dostal zblízka míčem na solar a skácel se na trávník. Chvíli mu trvalo, než popadl dech. Hosté budou zahrávat roh.
79'
Juame Costa se snažil vysunout Daniho Rodrígueze. Ten však míč nestihl.
77'
Ramazani v ofsajdu. Rozehrávat budou domácí.
77'
Sergio Akieme kolidoval s Pablem Maffeem. Rozhodčí faul nepíská, hosté budou vhazovat.
76'
Do zakončení se tak nakonec dostal domácí celek. Vedat Muriqi udržel v pokutovém území míč zády k bráně a sklepl ho proti noze Juameho Costy. Ten z první přestřelil.
75'
Pablo Maffeo špatně rozehrál a málem poslal hosty do nebezpečného protiútoku. Ani hráči Almeríe si však nepočínali ideálně.
75'
Teď je to takový klid před bouří. Hosté si v poklidném tempu nahrávají na půlce.
74'
Střely celkem – 4:7
73'
Domácí nyní dobře kombinují a drží míč na svých kopačkách.
72'
ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Dyego Sousa,
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Francisco Portillo.
70'
Akieme postupoval dopředu po levé straně. Svůj centr před bránu neprocpal a nakonec z toho nebude ani roh. Podle sudího míč zamířil do zámezí právě od obránce Almeríe.
68'
Domácí zahrávali rohový kop. Po centru Leeho se Almería ubránila.
68'
ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Iddrisu Baba.
65'
Vedat Muriqi si došel pro faul, za který navíc dostal Juan Brandáriz žlutou kartu.
64'
Na hrací ploše zůstal ležet Juame Costa, kterého naremploval jmenovec Samuel Costa. Hráč domácích by však měl být v pořádku.
64'
Visit Mallorca Estadi není zaplněn do posledního místa. Atmosféra v hledišti je ale dobrá.
62'
ze hřiště odchází Lázaro, přichází Gonzalo Melero.
62'
Hosté chystají další střídání. Do hry by měl jít Gonzalo Melero.
61'
Hodina hry za námi. Mallorca stále drží nejtěsnější vedení, ovšem hosté už po změně stran přeci jen naznačili, že umějí i zahrozit.
60'
Z velmi ostrého úhlu zkusil štěstí Vedat Muriqi. Fernando byl pozorný a ztlumil míč v rukavicích.
59'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Dani Rodríguez.
58'
Domácí brankář Rajković si efektně obhodil napadajícího Ramazaniho, ale následně jen napálil Lázara, od kterého se balón odrazil vedle brány. Gólman RCD měl štěstí!
56'
Srdjan Babić nacentroval na hlavu El Bilala Tourého, který zamířil do rukavic brankáře Rajkoviće.
55'
Lee Kang-in podrazil Robertoneho. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
55'
V ofsajdu byl domácí útočník Vedat Muriqi.
54'
Largie Ramazani to zkusil ze střední vzdálenosti. Mířil k levé tyči, ovšem střela nebyla tolik razantní a Predrag Rajković si tak pro balón s klidem doskočil. Jednalo se o první střelu hostí mezi tyče.
52'
Domácí Juame Costa dostal žlutou kartu za přidržení protihráče rukama.
50'
Odražený míč poslal zpoza šestnáctky nad břevno domácí brány Arnau Puigmal.
50'
Z dálky to zkusil Sergio Akieme. Jeho pokus zablokoval Valjent, bude z toho roh pro hosty.
49'
Valjent chtěl přenést hru k levé lajně na Jaumeho Costu. Ten ale hrál až v autu, takže budou hosté vhazovat.
49'
Maffeo rozehrával pod tlakem. Domácí pravý obránce vyvezl míč do středu a předal ho doleva Copetemu.
48'
Hosté o přestávce jednou vystřídali. Uvidíme, jak se změní jejich hra.
46'
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Arnau Puigmal.
46'
Po prvním poločase mohou být lehce spokojenější fotbalisté Mallorky, kteří vedou nad Almerií 1:0. K vidění bylo minimum šancí. Jednu z mála proměnil ve 25. minutě Pablo Maffeo, který se prosadil hlavou poté, co k němu bránící hráč přizvedl míč po centru Copeteho. Hosté si zatím nevytvořili nic, z čeho by se dalo skórovat.
45+3'
45+2'
Vedat Muriqi dnes podruhé zakončoval po centru spoluhráče ze skluzu. Ani tentokrát netrefil bránu.
45'
Průnik Lucase Robertoneho zastavil nedovoleným zákrokem Lee. Argentinec v hostujících barvách bude potřebovat ošetření.
44'
Domácí Sánchez spadl po souboji s Akiemem. Rozhodčí nechal hru pokračovat.
43'
K dalšímu rohovému kopu se postavil Lee. Ani po jeho centru neudeřilo.
43'
Clément Grenier zahrával roh. Centroval na bližší tyč, kde zasahoval hráč Almeríe. Ten balón odvrátil opět do zámezí.
42'
Pablo Maffeo centroval levačkou. Nikdo z jeho spoluhráčů v šestnáctce se k míči nedostal.
41'
Po sraženém centru hostujícího Alejandra Poza se míč dostal až do rukavic brankáře Rajkoviće.
39'
Na centr Lee Kang-ina z levé strany si naběhl Vedat Muriqi. Ve skluzu však zakončoval vysoko nad!
37'
Sergio Akieme se s míčem přiblížil k domácímu pokutovému území. Levačkou však vypálil hodně nepřesně.
36'
Lucas Robertone ostře fauloval Clémenta Greniera. Hostující hráč obdržel žlutou kartu.
35'
Střely na bránu – 1:0
33'
Z levé strany centroval Akieme. Nabíhající El Bilal Touré nedosáhl hlavou na míč.
32'
Hosté několikrát vhazovali na útočné polovině. Zatím se ale nedokázali dostat na dostřel brány soupeře.
30'
Valjent se pokusil vysunout Muriqiho. Kolmé přihrávce však scházela větší přesnost.
29'
Hráči Mallorky utkání dobře rozehráli. Proměnili první větší příležitost a Almería tak bude muset dotahovat.
27'
Largie Ramazani to zkusil z poměrně velké dálky. Domácí bránu netrefil.
25'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají vedení! Z levé strany odcentroval José Manuel Copete. Bránící Brandáriz balón hlavou nešťastně přizvedl na zadní tyč k PABLOVI MAFFEOVI, jenž hlavičkou k pravé tyči rozvlnil síť za zády brankáře Fernanda Martíneze.
24'
Jaume Costa se snažil na levé straně vycvičit Elyho. Ten ho nepustil a balón mu ukopl za postranní čáru.
23'
Utkání nemá nějaké oslnivé tempo. Spíše se vyčkává, oba celky chtějí z tohoto utkání body.
22'
Držení míče – 52 % : 48 %
21'
Maffeo se pokusil vysunout Vedata Muriqiho. Domácí útočník na míč nedosáhl.
19'
Domácí reklamovali ruku bránícího Sergia Akiemeho. Z opakovaného záběru to na ni ale nevypadalo. Akieme hrál navíc mimo pokutové území. Ve hře by tak byl jen přímý kop.
17'
Utkání se zatím odehrává bez gólových šancí. Domácí Jaume Costa byl nyní v ofsajdu.
15'
Z původně avizované základní jedenáctky Mallorky nakonec zmizel Nemanja Nestašić. Místo něho nastoupil José Manuel Copete. Srbský stoper se zřejmě zranil na rozcvičce.
13'
Po dalším rohu Korejce Leeho se již hosté ubránili. Následně byl navíc pískán útočný faul. Provinil se Copete.
12'
Lee Kang-in poslal od rohového praporku oblouček na Pabla Maffea. Jeho rána byla sražena na další roh.
11'
Domácí kombinovali na levé straně hřiště. Z toho vytěžili rohový kop.
10'
El Bilal Touré nebyl daleko, aby se dostal do velké šance. Po centru Ramazaniho těsně nedosáhl na míč.
8'
Ostře dohrán byl ve středu hřiště Antonio Sánchez. Vlétl do něj, myslím, Srdjan Babić a Sánchez se u sudího ještě marně dožadoval udělení žluté karty.
6'
Právě de Galarreta byl tahán protihráčem za dres. Mallorca rozehrává z vlastní poloviny.
5'
Po nedovoleném zákroku na Costu obdržel žlutou kartu domácí Iñigo Ruiz de Galarreta.
4'
U balónu jsou nyní domácí hráči, kteří zakládají postupný útok z vlastní poloviny.
2'
Prvním zakončením v zápase se prezentoval hostující Largie Ramazani. Jeho slabý pokus však nebyl pro brankáře Rajkoviće nebezpečný.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa – A. Sánchez, Grenier, de Galarreta, Lee Kang-in – Muriqi.
Náhradníci: Román, P. Garcia – Án. Rodríguez, Baba, G. González, Cufré, Lago Junior, Da. Rodríguez, Russo, Prats, Llabrés.
Trenér: Javier Aguirre

UD Almería: Fernando – A. Pozo, Brandáriz, Ely, Babić, Akieme – S. Costa, Robertone, Lázaro – Touré, Ramazani.
Náhradníci: F. Pacheco – Melero, Kaiky, Šviderský, Guedes, Mendes, Embarba, Eguaras, Milovanović, Sousa, Portillo, Puigmal.
Trenér: Rubí

Rozhodčí: J. Martínez – M. Martínez, Masso.
RCD Mallorca (13. místo, 1 – 2 – 2, skóre 5:7, 5 bodů)
Mallorca je na tom o jediný bod a jedno místo lépe než Almería. Loni bojovala o záchranu a ta je hlavním cílem i pro tento ročník. Ideálně by se v klubu chtěli co nejvíce přiblížit klidnému středu tabulky. Ostrovní celek zatím vyhrál jediný zápas. Ve 3. kole zvítězil 2:0 ve Vallecanu. Bodovat dokázal také remízami v úvodním kole v Bilbau a doma s Gironou. Naposledy Mallorca padla 1:4 na hřišti mistrovského Realu Madrid. Mexický kouč Javier Aguirre se nebude moci ještě dlouho spolehnout na nedávnou posilu Tina Kadewereho. Útočník, který přišel z Lyonu, se zranil na tréninku a bude scházet několik měsíců.

Posledních 5 zápasů Mallorky:
Bilbao – Mallorca 0:0
Mallorca – Betis 1:2
Vallecano – Mallorca 0:2
Mallorca – Girona 1:1
Real Madrid – Mallorca 4:1
UD Almería (14. místo, 1 – 1 – 3, skóre 4:6, 4 body)
Almería hraje nejvyšší soutěž poprvé od sezóny 2014/15. Mezi elitu vstoupila sympaticky. V úvodním kole doma statečně vzdorovala úřadujícím šampiónům Ligy mistrů Realu Madrid, poté remizovala v Elche a ve 3. kole své fanoušky rozvášnila výhrou 1:0 nad silnou Sevillou. Pak ale přišly dvě těsné porážky 0:1 – naposledy doma s Osasunou – které ukázaly, kde bude celek z Andalusie nejvíce tlačit bota. V ofenzivě, o čemž svědčí jen 4 vstřelené góly ze 6 utkání. Vedení Almeríe navíc v závěru přestupového termínu prodalo do Realu Sociedad svou největší hvězdu, nigerijského útočníka Umara Sadiqa.

Posledních 5 zápasů Almeríe:
Almería – Real Madrid 1:2
Elche – Almería 1:1
Almería – Sevilla 2:1
Valladolid – Almería 1:0
Almería – Osasuna 0:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Sobotní program 6. kola španělské La Ligy zahájí souboj Mallorky s nováčkem z Almeríe. Jedná se o bitvu tabulkových sousedů. Domácí celek ze známého turistického letoviska je třináctý, andaluský novic pak čtrnáctý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.