La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : CA Osasuna - 31. března 2023   21:00

0:0
(0:0)
Mallorca
Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Copete, J. Costa – D. Rodríguez (83. A. Sánchez), Baba, de Galarreta – Muriqi (76. Kadewere), I Kang-in (76. Nastasić).
Greif, Román – Hadžikadunić, Grenier, Morlanes, Prats, Án. Rodríguez, Ndiaye.
I. Díaz de Mera – R. Becerril, D. Santaursula
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
14 312 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – N. Vidal (86. D. Moreno I), Unai García (C), A. Hernández, J. Cruz I – Ibáñez (77. Ezalzúlí), Torró (67. Moncayola), Oroz (67. Mo. Gómez) – Rubén García (86. Kike García), Budimir, Barja.
A. Fernández – David García, M. Sánchez.

A to je pro dnešek z fotbalu vše, děkuji za vaši přízeň a přeji hezký večer, případně dobrou noc.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:17.
Tak ani druhá půle nepřinesla žádný gól, k vidění byla spousta faulů a žlutých karet, domácí dokonce inkasovali jednu červenou, ovšem ani to ke gólu nevedlo a oba celky se tak rozchází bez branek. Nutno říct, že si za své výkony dnes nezasloužil vyhrát ani jeden z týmů.
90+6'
90+5'
Kike Barja se v malém vápně dostal k hlavičce, kterou usměrnil na bližší tyč, avšak Predrag Rajković byl připraven a míč schoval do náruče.
90+4'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Jaume Costa).

Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Diego Moreno).
90+4'
V závěru ještě planou emoce a bude se žlutit na obou stranách.
90+2'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Ante Budimir).
90+2'
Iddrisu Baba střelou zpoza vápna trefil pouze protihráče, domácí reklamovali ruku, ale penalta se nepíská.
90'
První zajímavá možnost až v závěru zápasu, střelu z dálky však Predrag Rajković dokázal vyrazit.
88'
Už se zdálo, že by se Osasuna mohla dostat do šance, domácí obránci však stačili míč odehrát do bezpečí.
86'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Diego Moreno.
86'
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Kike García.
84'
Hosté rozehráli standardku z levého křídla, míč se vzduchem snesl do rukou vyběhnutého gólmana.
83'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Antonio Sánchez.
80'
Hosté sice hrají v početní výhodě, avšak do šance se dostat nemohou. Ve druhé půle jsou k vidění spíše fauly než střely.
77'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Abdesamad Ezalzúlí.
76'
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Matija Nastasić.
76'
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Tino Kadewere.
74'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Ángel Rodríguez). Domácí hráč měl zřejmě nějaké nemístné poznámky k dění na hřišti.
74'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Antonio Raíllo).
72'
Ante Budimir zakončoval hlavou, ovšem příliš vysoko nad soupeřovu bránu.
71'
Domácí hráč nese vyloučení hodně nelibě, ze hřiště se mu moc nechce.
70'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (I Kang-in). Domácí hráč vidí kartu zřejmě za protesty. Vyloučení spoluhráče se mu příliš nelíbilo.
69'
Červená karta pro tým RCD Mallorca (José Manuel Copete).
67'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Moisés Gómez.
67'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Jon Moncayola.
66'
A Antonio Raíllo se dokonce dostal k hlavičce, té však chyběla potřebná razance a balón šel navíc přímo do rukavic připraveného gólmana Osasuny.
66'
Rohový kop si nyní vypracoval domácí tým.
64'
Predrag Rajković se šel postarat o rozehrávku svého celku, míč chtěl poslat dalekým centrem do vápna, jenže záměr mu nevyšel a balón letí ven z hrací plochy. Spoluhráči se po něm vyčítavě podívali.
62'
Rychlý útočný výpad domácímu celku nevyšel, jeho hráči nakonec přenesli hru zpět na svou stranu.
59'
Teď se to sice povedlo Dani Rodríguezovi, avšak jeho přízemní pokus byl velmi nepřesný a Sergio Herrera pouze pohlídal míč v cestě do zámezí.
58'
Mallorca sice drží míč na útočné straně, ale to je tak vše. Ke střele se její hráči dostat nedokáží.
56'
Domácí neudrželi míč na útočné straně na svých kopačkách, hosté budou vhazovat.
53'
Zblokovaná střílená přihrávka domácích byla nyní zblokována a bude z toho rohový kop.
51'
Dani Rodríguez se nyní hodně zlobí, ale není mu to nic platné. V ofsajdu opravdu stál, takže jeho zloba je zbytečná.
49'
Druhá půle zatím nepřinesla žádnou možnost, hra se odehrává daleko od obou branek.
46'
První půle gól nepřinesla a k vidění nebyla ani žádná pořádná gólová příležitost. Nějaké náznaky šancí sice k vidění byly na obou stranách, ovšem to bylo vše. Bude druhá půle kvalitativně lepší?
45+3'
45+1'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Giovanni González).
45'
Dlouhý míč se po centru z levé strany snesl do rukou Herrery, který tak zabránil šanci soupeře.
45'
Hosté si rohový kop nevybojovali, v závěru první půle tak bude rozehrávat brankář soupeře.
43'
Aridane Hernández ve snaze pohlídat míč v cestě do zámezí skončil po faulu protihráče na trávníku, zpět na nohy se mu moc nechtělo, ale nakonec střídat nemusí.
42'
Po faulu bude domácí tým rozehrávat na útočné polovině, hráči se stěhují do vápna.
40'
Domácí trochu zariskovali při kombinaci u svého vápna, Rubén García se málem dostal do šance, ovšem po zákroku na hranici pravidel skončil na trávníku. Faul se nepíská.
37'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Iñigo Ruiz de Galarreta). Byl to hráč se čtyřkou na dresu, kdo skluzem zajel do protivníka.
36'
Lucas Torró nyní leží na trávníku a bude se opět žlutit, tentokrát na straně domácího mančaftu.
35'
Sergio Herrera se křikl, natáhl se a dlouhý míč sebral do rukou. Poté byl faulován, takže může v klidu rozehrávat. Hlavní arbitr ještě řešil situaci s Dani Rodríguezem, byl to právě on, kdo naběhl do strážce hostující svatyně, karta však udělena není.
34'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Nacho Vidal). Další žlutá, tentokrát pro hostujícího fotbalistu, po jehož tvrdém faulu zůstává na trávníku I Kang-in.
33'
Domácí posílají malou domů svému gólmanovi, který bude rozehrávat od své brány. První poločas pomalu směřuje ke svému konci.
30'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Iddrisu Baba). Domácí hráč pyká za faul na Barju, který je v první půli faulován poměrně často.
29'
Na druhé straně po nepřesném centru letí balón do zámezí, Sergio Herrera na rozehrávku nepospíchá, což u domácích fans vyvolává bouři nevole.
27'
Domácí faulovali na své půli, budou se tak muset bránit.
26'
Dani Rodríguez se snažil zpracovat si ze vzduchu letící balón, to se mu však nepovedlo a ten skončil u protivníka.
23'
Pablo Maffeo se s tím nepáral a pravačkou odehrál letící míč z voleje směrem nad bránu, avšak přestřelil. Tohle byla dobrá možnost.
21'
Přímou ránu zastavila dobře postavená zeď, takže domácí gólman zasahovat nemusel.
20'
A pozor, Rubén García byl ve snaze o zpracování míče faulován na hranici vápna a tohle je pro Osasunu hodně dobrá možnost v podobě přímého kopu.
19'
Hosté kombinují na své polovině a hledají cestu, kudy vést útok.
17'
Hodně nebezpečný centr z pravého křídla vyslali do pokutového území domácí, ovšem žádnému z hráčů se nepovedlo míč tečovat do sítě.
14'
Dlouhý točený centr hostů skončil jen v rukavicích připraveného Rajkoviće, jenž moc práce neměl.
12'
Po útočném faulu, kterým si počínal Ante Budimir, bude rozehrávat domácí tým ze své poloviny.
10'
Hráč byl poměrně dlouho ošetřován, ale nakonec se vrací na nohy a střídat nemusí.
9'
Kike Barja levačkou odehrál míč daleko vedle brány. Poté skončil po ataku protihráče na trávníku, ale penalta se nepíská.
8'
Rohový kop bude zahrávat hostující tým.
6'
Kike Barja se snažil prokličkovat k zakončení, to se mu však nepovedlo a balón mu utíká do zámezí.
4'
Po faulu rozehrál znovu domácí tým, následoval dlouhý centr do pokutového území, kde nevzešlo pro hostující svatyni žádné nebezpečí.
2'
Domácí hned v úvodu rozehráli přímý kop, I Kang-in to zkoušel levačkou do bližšího horního rohu brány, ovšem mířil nad. Míč se otřel o horní síť.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Copete, J. Costa – D. Rodríguez, Baba, de Galarreta – Muriqi, I Kang-in.
Náhradníci: Greif, Román – Nastasić, Hadžikadunić, Grenier, A. Sánchez, Morlanes, Prats, Kadewere, Án. Rodríguez, Ndiaye.
Trenér: J. Aguirre.

CA Osasuna: S. Herrera – N. Vidal, Unai García (C), A. Hernández, J. Cruz I – Ibáñez, Torró, Oroz – Rubén García, Budimir, Barja.
Náhradníci: A. Fernández – David García, M. Sánchez, D. Moreno I, Moncayola, Mo. Gómez, Kike García, Ezalzúlí.
Trenér: Arrasate.

Rozhodčí: I. Díaz de Mera – R. Becerril, D. Santaursula.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto klubů v této sezóně bylo velmi vyrovnané a z vítězství 1:0 se nakonec radovala domácí Osasuna. Jedinou branku vstřelil na začátku druhého poločasu Aimar Oroz.
CA Osasuna

Také Osasuna patří mezi spíše skromnější španělské kluby a i pro ni je vždy hlavně důležité, aby si udržela příslušnost v nejvyšší soutěži. S tím by neměla mít tentokrát problém a dokonce může skončit v horní polovině tabulky, což by byl pro ni velký úspěch. Momentálně je Osasuna s 34 body na kontě na devátém místě tabulky. Aby tuto pozici udržela, potřebuje ale Osasuna pravidelně podovat a z posledních tří zápasů získala jen bod za remízu. Naposledy prohrála doma 0:3 s Villarrealem. Venku Osasuna zatím v této sezóně v lize odehrála 13 utkání s bilancí tří výher, šesti remíz a čtyř porážek. Z posledních osmi venkovních soutěžních duelů prohrála jediné, to poslední 0:1 na hřišti Valencie.
RCD Mallorca

Mallorca je skromným španělským klubem, pro který je už jen účast mezi elitou velkým úspěchem a primární cíl pro tuto sezónu tak byla jednoznačně záchrana. Vše zatím nasvědčuje tomu, že se to Mallorce podaří, aktuálně má na kontě 32 bodů a patří jí jedenácté místo v tabulce. Formu však Mallorca nemá nejlepší, již čtyři utkání čeká na výhru. Naposledy prohrála 0:1 na hřišti Betisu. Doma zatím Mallorca v této sezóně v lize odehrála 13 utkání s bilancí šesti výher, tří remíz a čtyř porážek. Z posledních šesti domácích zápasů hned čtyřikrát vyhrála, naposledy remizovala 1:1 s Realem Sociedad.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 27. kola LaLigy mezi týmy RCD Mallorca a CA Osasuna. Zápas se odehraje na Visit Mallorca Estadi ve městě Palma de Mallorca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.