La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Elche  - 4. března 2023   18:30

0:1
(0:0)
Elche
89' Boyé  (Gumbau)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa (83. Augustinsson) – Kadewere (60. Prats), D. Rodríguez, de Galarreta, I Kang-in – Muriqi.
Greif – Baba, Battaglia, Grenier, Morlanes, Nastasić, Ndiaye, Án. Rodríguez, A. Sánchez.
Elche
Badía – Palacios, Verdú (C) (74. D. González), Bigas – Carmona (46. Morente), Mascarell, Gumbau, Clerc – Nteka (60. Ponce), Boyé, Fidel (67. Guti).
Werner, J. López – L. Blanco, Josan, Lirola, Ni. Fernández.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:4.
Asi málokdo čekal tak zajímavý závěr dnešního zápasu, většinu tohoto duelu se totiž nic zajímavého nedělo. Až v 88. minutě otevřel skóre Lucas Boyé a Elche mířilo vstříc teprve druhé výhře v sezóně. V 96. minutě skóroval Vedat Muriqi, ale jeho gól byl po dlouhém zkoumání odvolán kvůli faulu, jež předcházel této akci. Elche se tak přece jen mohlo radovat z první venkovní výhry v letošním ročníku.
Elche nicméně stále ztrácí 13 bodů na první nesestupové místo, takže tato výhra pro ně opravdu nic neřeší, jejich pád se zdá nevyhnutelný. Mallorca ztratila vítěznou sérii na domácím hřišti, ale zůstane i po tomto kole na 10. místě. Příště bude hrát opět doma, tentokrát proti Realu Sociedad. Elche přivítá na svém stadionu Valladolid.
Celý zápas za Mallorcu odehrál slovenský reprezentant Martin Valjent. Další Slovák Dominik Greif zůstal na lavičce domácích.
90+12'
90+11'
Gól Vedata Muriqiho neplatí! Rozhodčí se vrátil k faulu Maffea, jež udeřil do obličeje Gutiho před gólovou akcí.
90+10'
Hraje se už stá minuta a rozhodčí teď odhání hráče domácích, aby se mohl podívat na videozáběr.
90+7'
Tak pozor! Rozhodčí se jde podívat na video, protože útočné akci možná předcházel faul Maffea.
90+6'
Mallorca právě vstřelila branku!
Přece jen je srovnáno! Augustinssonův přetažený centr z levé strany našel Raílla, jež poslal míč před branku, kde čekal VEDAT MURIQI.
90+6'
Domácí ztratili balón a poté navíc faulovali. Elche rozhodně nebude s rozehrávkou spěchat, jelikož je velmi blízko vítězství.
90+5'
Ani Muriqiho centr nebyl úspěšný, Mallorca však zůstává u míče.
90+5'
Maffeova střela byla zblokována Bigasem.
90+3'
Dokonce i domácí brankář Rajkovič šel zkusit své štěstí do vápna soupeře, ale centr z rohu byl odvrácen.
90+2'
Domácí se ještě snaží o nějaký závěrečný nápor. Získali výhodu rohového kopu.
89'
Elche právě vstřelilo branku!
Tak přece jen jsme se dnes dočkali gólu! LUCAS BOYÉ byl ve vápně úplně volný a nohou usměrnil centr z rohu pod břevno. Outsider Elche vede 1:0!
88'
Po dalším rohu reklamují hosté ruku Muriqiho, ta byla však u těla, a tak rozhodčí nechává hry plynout. Elche naváže dalším rohem.
87'
Pedro Bigas zkoušel akrobatické zakončení po rohovém kopu. Bránu netrefil a zároveň se při pádu nejspíš zranil a bude potřebovat ošetření.
85'
Hosté jsou ve druhé půli častěji u míče a dá se říct, že Mallorcu přehrávají, přestože byli dnes jasným outsiderem.
83'
Střídání v týmu Mallorca:
odchází Jaume Costa, přichází Ludwig Augustinsson.
82'
De Galarreta ztratil balón a dopředu mohli utíkat Boyé a Ponce. Druhý jmenovaný se ocitl sám před brankářem, ale neprostřelil ho.
80'
Lucas Boyé obdržel míč ve vápně, ale nedokázal ho pořádně zpracovat.
79'
Zápas se chýlí ke konci a stále čekáme na první gól. Žádný z týmů se však zatím do vyložené gólové šance nedostal.
77'
Vedat Muriqi obdržel žlutou kartu za faul loktem a příští zápas si nezahraje.
75'
Martin Valjent odkopl míč z brankové čáry a zamezil tak možnosti rohového kopu pro Elche.
74'
Střídání v týmu Elche:
odchází Gonzalo Verdú, přichází Diego González.
73'
Kapitána hostí teď ošetřují doktoři a opravdu značí směrem k lavičce, že Verdu dnešní zápas nedohraje.
72'
Po rohovém kopu Elche zůstává na zemi Gonzalo Verdú, jež si vyžádal ošetření.
70'
Gumbau střílel z dálky, ale jeho střelu na roh vyrazil Rajkovič.
69'
Vedat Muriqi si zabíhal na míč za obranu, ale ocitl se v ofsajdu.
68'
Ruiz de Galarreta si zpracoval míč na prsou a zkusil štěstí. Jeho střela byla zblokována na roh, který skončil útočným faulem Muriqiho.
67'
odchází Fidel, přichází Raúl Guti.
66'
Palacios odvrátil centr do vápna a vrátil míč na kopačky hráčů Elche.
65'
José Manuel Copete a Lucas Boyé za vzájemné postrkování oba dostávají žlutou kartu.
63'
Raillo fauloval, na což by si měl dát ve zbytku zápasu pozor, jelikož už má žlutou kartu. S následnou standartkou Elche nenaložilo úspěšně.
62'
Lucas Boyé zkusil střelu z úhlu, ale Rajkovič byl pozorný.
60'
odchází Randy Nteka, přichází Ezequiel Ponce.
60'
odchází Tino Kadewere, přichází Abdón Prats.
60'
Domácí rozehrávali roh, na který si naskočil Muriqi, ale neupřesnil hlavou míč mezi tři tyče.
58'
Tino Kadewere se ocitl v ofsajdu při náběhu za obranu, a tak se míč vrací k hráčům Elche.
56'
Elche má překvapivě vyšší držení míče ve druhé půli. Domácí se zatím na hřišti hledají.
55'
A také následný útok hostí končí, tentokrát za to může Palacios, jež fauloval.
53'
Nteka zkazil další útok Elche nepovedenou přihrávkou na Fidela.
50'
Elche zahrálo roh opět po zemi. Tentokrát se ke střele dostal Boye, ale trefil jen boční síť.
49'
Antonio Raíllo obdržel žlutou kartu za faul na Nteku.
48'
Fidelova přízemní střela netrefila bránu.
47'
Dnešní utkání sleduje 14065 diváků.
46'
odchází José Ángel Carmona, přichází Tete Morente.
46'
První poločas moc krásy nenabídl. Domácí začali aktivněji, ale v průběhu první půle se hra vyrovnala. Asi největší šance přišla po rohovém kopu Elche, když z hranice vápna pálil Mascarell těsně nad. Ve druhém dějství se snad dočkáme dalších zajímavých momentů.
45+1'
45+1'
Dani Rodríguez střílel z dálky, ale přímo doprostřed brány, kde stál Badia.
45'
Gumbau vyslal centr z pravého křídla, ale ten končí v rukavicích Rajkoviče.
44'
Boye si nerozuměl s Ntekou a míč končí v autu. Oběma stranám zatím kazí většinu akcí nepřesné přihrávky.
42'
První poločas se blíží ke konci a moc zajímavých momentů jsme zatím neviděli.
41'
Centr z levé strany byl na Muriqiho moc vysoký. Poté se do protiútoku vydal Boye, toho ale odzbrojil Valjent.
39'
Carmona se provinil útočným faulem, za nějž vidí žlutou kartu.
37'
Pablo Maffeo vyslal centr na zadní tyč, kde šel k zemi Costa po souboji s Verdum. Rozhodčí faul nepíská.
35'
I Kang-in zastavil Palaciose za cenu faulu.
33'
Kadewere si narazil s Muriqim, ale jeho následná střela trefila jen hráče před ním. Bude z toho roh.
31'
Hosté teď zkusili zajímavý signál! Roh byl rozehrán po zemi na hranici vápna, kde číhal Mascarell, který jen těsně přestřelil bránu.
31'
Gerard Gumbau zkusil přízemní střelu z dálky. Rajkovič byl rychle na zemi a míč vyrazil na roh.
30'
Hra se celkem vyrovnala, i hosté jsou teď často na míči.
27'
Vedat Muriqi fauloval protihráče loktem, ale žlutou kartu za to od rozhodčího nevidí.
25'
Elche mělo k dispozici přímý kop z nadějné vzdálenosti. Rozehrál ho Gumbau, ale trefil jen zeď.
24'
Dani Rodríguez se tlačil k zakončení, ale hosté měli početní převahu a míč dokázali odkopnout.
23'
Centr z levé strany neprošel na Kadewereho, domácí však ještě měli možnost vrátit balón do vápna, tam ho ale Verdu odehrál na roh.
22'
Ani další centr korejského reprezentanta, tentokrát už ze hry, nebyl úspěšný.
20'
Domácí vybojovali rohový kop. Ten rozehrál I Kang-in, ale centrem na zadní tyč nenašel nikoho v červeném.
18'
Slovenský reprezentant Martin Valjent teď obranným skluzem zastavil Nteku.
17'
Maffeo se skvělou kličkou zbavil Clerca, ale následný centr byl nepřesný.
15'
Copete chtěl vyslat dopředu Kang-Ina, ale míč končí v autu.
13'
Hra je teď plná nepřesností a faulů. Teď se provinil Costa, jež fauloval Carmonu.
11'
Randy Nteka obdržel žlutou kartu za ostrý skluz na I Kang-ina.
10'
Střelu z velké dálky zkusil I Kang-in, ale bránu hodně přestřelil.
7'
Přichází faul i na druhé straně, provinil se Palacios.
6'
Pro centr na zadní tyč si vyskočil Rajkovič. Založit rychlý protiútok se mu nepovedlo.
5'
Kapitán Mallorcy Raillo se provinil faulem na Nteku. Elche bude mít k dispozici přímý kop.
4'
Domácí do zápasu vstoupili aktivněji. Centr z pravé strany nenašel Muriqiho, ale k balónu se skoro dostal Kadewere, který v šak nedokázal zpracovat míč.
2'
Dlouhý nákop na Kadewereho dokázal před domácím hráčem sebrat brankář Badia.
1'
Domácí hrají v červených dresech, hosté v bílých.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – Kadewere, D. Rodríguez, de Galarreta, I Kang-in – Muriqi.
Náhradníci: Greif – Augustinsson, Baba, Battaglia, Grenier, Morlanes, Nastasić, Ndiaye, Prats, Án. Rodríguez, A. Sánchez.
Trenér: Javier Aguirre

Elche CF: Badía – Palacios, Verdú (C), Bigas – Carmona, Mascarell, Gumbau, Clerc – Nteka, Boyé, Fidel.
Náhradníci: Werner, J. López – L. Blanco, D. González, Guti, Josan, Lirola, Ni. Fernández, Ponce, Morente.
Trenér: Pablo Machin.
RCD Mallorca

V zápasech fotbalistů Mallorcy platí pravidlo, že vyhrávají jen domácí. Za posledních devět zápasů ostrovanů vždy vyhrál domácí tým, což poznaly i některé velkokluby. Na Mallorce ztratili tři body Real Madrid i Villareal. Bude tradice domácích vítězství pokračovat i s Elche?

Mallorca se ziskem 31 bodů obsazuje solidní desáté místo v La Lize.

Nejlepším střelcem týmu je kosovský kanonýr Vedat Muriqi, jenž vstřelil už deset branek.

Elche CF

Fotbalisté Elche se s pouhými devíti body nachází na poslední příčce La Ligy. Mají zároveň obrovský problém s červenými kartami, za posledních pět zápasů nedohráli v jedenácti hned třikrát. Navíc utkání s Betisem ztratili po dvou vyloučeních a následně třech inkasovaných gólech.

Gólovým tahounem týmu je Pere Milla, který se ale momentálně léčí se zraněním. Zakončování tak leží na argentinské dvojici Ezequiel Ponce a Lucas Boye.

16. 9. 2018 Elche 1:1 Mallorca

V posledních pěti vzájemných utkáních jsme vítěze poznali pouze jednou, zatímco čtyřikrát spolu oba týmy remizovaly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.