La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Getafe - 23. dubna 2023   18:30

Mallorca
57' I Kang-in  • 64' Raíllo  • 90+6' I Kang-in (Prats)
3:1
(0:1)
Getafe
23' Mayoral
Mallorca
Rajković – A. Sánchez (59. J. Costa), Valjent, Raíllo (C), Hadžikadunić, Maffeo – Morlanes (73. Baba), de Galarreta (90+1. Grenier), I Kang-in – Muriqi (81. Prats), Ndiaye (74. D. Rodríguez).
Greif, Román – Copete, Jose. Gayá, Kadewere, Án. Rodríguez.
Pablo González Fuertes
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
15867 diváků
Getafe
Soria – Da. Suárez (68. G. Villar), Dakonam (C), Duarte, Alderete (90. Mata), J. Iglesias – L. Milla, Maksimović (68. Aleñá), al-Haddádí (68. Portugués) – Mayoral, Ünal.
D. Conde, Casilla – G. Álvarez, Amavi, Angileri, Latasa, Mitrović, Seoane.

Po prvním poločase si zřejmě hráči Mallorcy něco pověděli v kabině a třemi góly otočili průběh utkání. Pojistku zařídil v nastavení unikající Kang-In Lee a po vítězství 3:1 tak mohou tři body slavit domácí hráči.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:1.
Střely mimo: 4:1.
Rohy: 2:2.
Ofsajdy: 4:1.
Fauly: 15:18.
90+7'
90+6'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Jaime Mata).
90+6'
Mallorca právě vstřelila branku!
KANG-IN LEE po rohu z vlastní poloviny běžel až k Soriovi, kterého překonal obloučkem pod břevno! 3:1. Asistence: Abdón Prats.
90+5'
Strategie Mallorcy se už soustředí jen na odkopávání všech balonů.
90+4'
Villarův ostrý centr skvěle odklidila obrana domácích.
90+2'
Domácí se chystají na útok kombinací mezi stopery.
90+1'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Clément Grenier.
90'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Omar Alderete, přichází Jaime Mata.
89'
Dalekonosný nápřah Portuguése zamířil přesně doprostřed branky, kde číhal srbský gólman.
88'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Iñigo Ruiz de Galarreta).
87'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Luis Milla).
86'
Faul ve středu hracího pole jejich snažení jen pozdržuje.
85'
Hráči Getafe trpělivě kombinují kolem obranného valu Mallorcy.
83'
Nezbednou rozehrávku ukončil dlouhým výkopem Soria.
81'
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
79'
Villar si s Portem nerozuměli a míč odcestoval za postranní čáru.
78'
Muriqi si našel na hranici vápna odražený míč, jenže jeho následná střela byla z kategorie nepřesných.
77'
Krásný pas Djeneho málem našel naběhnutého hráče, ale stopeři Mallorcy předvedli skvělý sprint.
75'
Mallorca vytvořila v záložní řadě obranný val a aktivně odkopává všechny balony.
74'
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Dani Rodríguez.
73'
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Iddrisu Baba.
72'
Hosté kombinují v obranných řadách.
71'
Dobrá aktivita útočníků Getafe nese své ovoce a zisk míče.
69'
Hlavičkou z hranice vápna nemohl Mayoral příliš překvapit.
68'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Cristian Portugués,
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Carles Aleñá,
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Gonzalo Villar.
67'
Ünal uháněl vpřed až příliš rychle, vběhl do ofsajdové pasti.
66'
Mayoralova rána neměla ty potřebné parametry pro překonání Rajkoviće.
65'
Za svlečený dres.
64'
Na roh si nádherně vyskočil ANTONIO RAÍLLO a hlavičkou k levé tyči posílá Mallorcu do vedení! 2:1.
64'
Domácí mají po zblokované ráně k dispozici rohový kop.
63'
Dlouhý nákop Sorii prodloužili hrotoví útočníci až k Rajkovićovi.
62'
Lee je při chuti, nicméně svou další ránu namířil příliš vysoko.
61'
De Galarreta byl v souboji o míč přišlápnut a rozhodčí okamžitě píská faul.
60'
Hosté s autovým vhazováním poněkud vyčkávají a rozhodčí je musí popohánět.
59'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Jaume Costa.
57'
K vyraženému míči se nejrychleji dostal KANG-IN LEE a pohotovou dorážkou vyrovnává stav utkání na 1:1!
55'
Morlanes byl v pokusu o uvolnění zastaven.
53'
Dlouhý centr Leeho z pravé strany odvrací obránci.
50'
Duarte sáhl do pasů domácích, jenže jen za cenu rohového kopu.
49'
Na dobré prodloužení spěchal Iglesias, ale ještě před ním zasáhl Raíllo.
48'
Nyní se Mallorca rozhodla aut po autu přibližovat směrem k Soriovi.
47'
Oba týmy honí balon u postranní čáry, příliš daleko se ale zatím nedostávají.
46'
V úvodním poločasu se do vedení dostali hosté, a to po odražené střele Borjy Mayorala, díky které Getafe vede 1:0.
45+4'
45+3'
Zdálo se, že jeden z hostů zahrál ve vápně rukou, ale sudí penaltu nepíská.
44'
Lee si v souboji pomohl rukama a je mu odpískán faul.
42'
Raillo měl v hlavě krásnou kolmici, ale stopeři zareagovali včas.
40'
I další roh byl domácími odvrácen.
39'
Z rohového kopu Getafe nic nevytěžilo.
37'
Al-Haddádí šel pro odražený míč až příliš tvrdě a rozhodčí okamžitě sahá po píšťalce.
35'
Průnikovou přihrávku Sáncheze skvěle přečetl Soria a balon ukryl do rukavic.
33'
Centr domácích ze střední vzdálenosti hostující obrana bez větších potíží odvrací.
32'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Omar Alderete).
31'
Mallorca drží balon a kombinuje kolem bloku hostující obrany.
30'
Odražená střela propadla až na hranici vápna, kde číhal Lee, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.
28'
Ünal chtěl pádit vpřed, ale jeho snahy zastavuje ofsajd.
26'
Nepřesný pas Muriqiho do vápna sebral jen připravený Duarte.
25'
Bitvu o míč ve středu pole vítězí domácí.
23'
Getafe právě vstřelilo branku!
Z dálky natáhl ke střele BORJA MAYORAL a se štěstím se po odrazu od stopera balon snesl přesně za záda Rajkoviće! 0:1.
21'
Nadějný centr Morlanese odvrací jeden z bránících stoperů.
19'
Domácí se brání jen dlouhým odkopem.
18'
Pas Suáreze byl od kolena bránícího hráče vymrštěn vysoko do vzduchu a Getafe musí alespoň na chvíli své snažení pozdržet.
17'
Lee byl podražen, ale podle hlavního sudího se o faul nejednalo.
16'
Při tvrdém hlavičkovém souboji dostal Muriqi naloženo a zřejmě si chvilku i poleží.
15'
Vzadu zapracoval skvěle de Galarreta a otáčí hru.
14'
Suárez skvěle získal balon ve středu pole a míří směrem na Rajkoviće.
12'
Mayoral si skvěle naběhl na střílený centr, ale hlavičkoval jen mimo.
10'
Centr Morlanese byl odvrácen jedním z bránících hráčů.
8'
Po chybě hostů ve středu pole může vpřed uhánět Morlanes.
6'
Na nečekanou přihrávku Milly domácí obrana skvěle zareagovala a okamžitě hru obrací.
4'
Po zachycení centru si Dakonam pomáhá v kombinaci s gólmanem.
2'
Z hranice vápna napřáhl ke střele Ndiaye a nutno říci, že na začátek pořádně protáhl Soriu.
1'

RCD Mallorca: Rajković – A. Sánchez, Valjent, Raíllo (C), Hadžikadunić, Maffeo – Morlanes, de Galarreta, I Kang-in – Muriqi, Ndiaye.
Náhradníci: Greif, Román – Baba, Copete, J. Costa, Jose. Gayá, Grenier, Kadewere, Prats, D. Rodríguez, Án. Rodríguez.
Trenér: Javier Aguirre

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias – L. Milla, Maksimović, al-Haddádí – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: D. Conde, Casilla – Aleñá, G. Álvarez, Amavi, Angileri, Latasa, Mata, Mitrović, Portugués, Seoane, G. Villar.
Trenér: Quique Flores

Rozhodčí: Pablo González Fuertes.
RCD Mallorca

Fotbalisté Mallorcy se drží v klidném středu tabulky La Ligy, drží si i vyrovnanou bilanci výher a porážek. Zajímavým úkazem jsou červené karty v utkáních ostrovanů. Za posledních pět utkání nedohráli hned tři hráči. Nejprve to byl Merino z Realu Sociedad, poté Copete z Mallorcy a nakonec i Mallo z Celty Vigo. Zvládnou dnes oba celky dohrát v 11?

Getafe CF

Na svého dnešního soka ztrácí Getafe šest bodů. V posledních pěti zápasech má ale naprosto stejnou bilanci výhry, porážky a tří nerozhodných stavů. Velkým překvapením byla bezgólová remíza s fotbalisty Barcelony. Posune se Getafe blíže ke středu tabulky, nebo naopak Mallorca dotáhne první osmičku?

Getafe 0:0 Barcelona
Real Sociedad 2:0 Getafe
Ath. Bilbao 0:0 Getafe
Getafe 2:0 Sevilla
Cádiz 2:2 Getafe
Krásný nedělní podvečer, vítám vás u psaného komentáře z utkání mezi fotbalisty Mallorcy a Getafe. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.