La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Real Sociedad - 12. března 2023   14:00

Mallorca
50' I Kang-in (Prats)
1:1
(0:1)
Real Sociedad
3' C. Fernández  (D. Silva)
Mallorca
Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa (46. Prats) – D. Rodríguez (67. Án. Rodríguez), Baba, de Galarreta (82. Battaglia), I Kang-in (82. A. Sánchez) – Kadewere (46. Ndiaye).
Román, Greif – Hadžikadunić, Copete, Augustinsson, Grenier, Morlanes.
J. Martínez – Barbero, M. Martínez
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
Remiro – Gorosabel, Le Normand, J. Pacheco, Rico – Merino, Zubimendi – Méndez, D. Silva (81. Kubo), Oyarzabal (C) (70. Cho) – C. Fernández (64. Sørloth).
Zubiaurre – Turrientes, Sola, Illarramendi, Barrenetxea, A. Muñoz, Zubeldia, R. Navarro, Guevara.

To je pro tento zápas vše. Přeji pěkný zbytek nedělního odpoledne.
Zápas odstartoval gólem ve 3. minutě Carlos Fernández. Odpověď na jednobrankovou ztrátu hledali domácí až do 50. minuty, kdy srovnal I Kang-in. Zápas plný faulů a soubojů přinesl pár dalších šancí, které ale nedokázali hráči proměnit. Duel mezi Mallorcou a Realem Sociedad vítěze nepoznal.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 19:20.
90+5'
90+5'
Alexander Sørloth je dalším hráčem, jenž obdržel žlutou kartu.
90+4'
Alexander Sørloth a Antonio Raíllo začali na hřišti mírnou potyčku. Hlavní arbitr řeší tento konflikt slovní domluvou.
90+4'
Real Sociedad přesto, že hraje v deseti, drží míč ve své moci. Hra se však pohybuje kolem středu hřiště.
90+2'
Jeden z obránců hostí prodloužil míč směrem k vlastní bráně. Álex Remiro zastihl míč na poslední chvíli na hrací ploše a udržel ho pod kontrolou.
90+1'
Faulovaný Prats se ujme zahrání standardní situace.
90'
Mikel Merino za surový zákrok na Pratse míří do sprch. Hosté budou dohrávat v deseti!
89'
Nepřesný centr z pravé strany od Kuba skončil v zámezí. Odkop provede Predrag Rajković.
88'
Faulován byl Pablo Maffeo. Hvizd Martíneze znamená, že Sociedad bude pokračovat s míčem na kopačkách.
87'
Mohamed-Ali Cho dokázal odcentrovat, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připraven na přední tyči.
85'
Mallorca byla blízko rozdílové branky! V pokutovém území se míč dostal k volnému Ndiayemu, který z prvního doteku poslal míč do tyče!
84'
Útočný faul je odpískán na Babu. Dalekým odkopem uvedl míč do pohybu Predrag Rajković.
83'
Přihrávkou za obranu hledal Maffeo Ndiayeho. V Ndiayeových silách ovšem nebylo tento prudký balón zachytit.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Antonio Sánchez,
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Rodrigo Battaglia.
82'
Nepřesnosti na obou stranách zbrzdili hru. Míč nakonec končí v zámezí.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází David Silva, přichází Takefusa Kubo.
80'
Iddrisu Baba se svíjí na trávníku v bolestech. Ve vzdušeném souboji obdržel úder do oblasti hlavy.
78'
Giovanni González vidí za držení protihráče žlutou kartu.
77'
Mallorca se po zisku míče vydala do rychlého protiútoku. Zakončení se ujal Pablo Maffeo, ale jeho přízemní ránu zneškodnil Álex Remiro.
76'
Přetažený centr na zadní tyč hledal v náběhu Merina. Mikel Merino v těžké pozici hlavičkoval pouze do náruče Rajkoviče.
74'
Ricův pass za obranu zachytil Antonio Raíllo. Míč poté ihned poslal do ofenzivních řad.
73'
Dobrou kombinací se dostali hosté před pokutové území, odkud Merino nevhodným centrem pozastavil akci Realu.
71'
Rychlou rozehrávkou využili domácí rozhozené obrany Sociedadu. González nachystal míč ve vápně Pratsovi, jenž po krátké kličce si míč ukopl příliš daleko.
70'
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Mohamed-Ali Cho.
69'
Martín Zubimendi se došel pro faul. Viníkem byl Amath Ndiaye.
68'
Mnoho odrazů u středu hřiště neumožňuje ani jednomu z celků přejít do útoku.
67'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Ángel Rodríguez.
65'
Hosté by po kontaktu na Pratse chtěli pokutový kop. Rozhodčí Martínez jim tuto radost nedopřeje, jelikož je jiného názoru.
64'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Alexander Sørloth.
63'
Už to vypadalo, že Mikel Oyarzabal bude mít jednoduchou práci, ovšem své tomu řekl Predrag Rajković, který výborně vyběhl a vychytal kapitána hostů.
62'
Na druhé straně mohli síť rozvlnit domácí, kdy na centr ze standardní situace se natahoval jeden z hráčů Mallorcy. O kousek míč pouze proletěl kolem brány Remira.
60'
Na centr z rohového kopu si vyskočil Robin Le Normand a skvěle míč poslal k levé tyči. Radost hostů po chvíli skončila, jelikož si Le Normand při výskoku pomohl faulem.
59'
Ricův centr na zadní tyč nenašel nikoho ze spoluhráčů. Po odrazu se hosté dostali ke střele, z které vyplynul roh.
57'
Sociedad přišel o míč, čehož využil Abdón Prats. Mikel Merino nenechal protihráče zpracovat balón a za dopomoci faulu jej poslal k zemi.
55'
Hra se po srovnání Mallorcy více rozhýbala. Útočné výpady jsou k vidění na obou stranách. Doufejme, že v dnešním zápase padnou ještě další góly.
54'
Silva připravil míč ke střele Oyarzabalovi, jehož střelu pohotově zblokoval obránce.
53'
Giovanni González vysokým centrem hledal před bránou Pratse. I přes dobrý výskok Prats na balón nedosáhl.
52'
Centr ze standardní situace Sociedadu lapí Predrag Rajković.
50'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácím se podařilo hned po přestávce vrátit do zápasu a srovnat skóre. Dlouhý nákop prodloužil za sebe Prats. Rozběhnutý I KANG-IN využil podklouznutí obránce, a poté co obešel i brankáře, poslal míč do odkryté brány. 1:1
48'
Dani Rodríguez se šikovně zbavil obránce. Centr nedaleko rohového praporku skončil v rukavicích Remira.
47'
Pablo Maffeo vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho projektil nemířil mezi tři tyče.
46'
ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Amath Ndiaye,
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Abdón Prats.
46'
Míč do pohybu uvedli hosté.
46'
Druhá půle začne přibližně v 15:05.
První poločas odstartoval rychlým gólem Fernándeze, který úspěšně vymetl pravý dolní roh. Hosté pokračovali v aktivitě a byli více na míči, ovšem další šanci si nevytvořili. Mallorca měla pár náznaků, ale vyloženou příležitost fanouškům nenabídla.
45+5'
45+4'
Rodríguez poslal míč na hlavu Raillo. Domácí kapitán hlavičkou zády k brance neohrozil bránu Remira.
45+4'
Prudký centr pouze prolétl šestnáctkou, nikdo z domácích hráčů se nedokázal dostat do zakončení.
45+3'
Mallorca získala závěrem poločasu rohový kop.
45+1'
Tino Kadewere z ostrého úhlu vystřelil na přední tyč. Fanoušci už byli na nohou, ovšem Kadewere rozvlnil pouze boční síť.
45'
Carlos Fernández pospíchal ze přihrávkou za obranu. Míč na poslední chvíli zastihl na hrací ploše, zpětnou přihrávku však nahrál Silvovi nepřesně na paty.
44'
Hra je často přerušována. Dá se očekávat delší nastavení.
43'
Pablo Maffeo naprosto zbytečně fauloval ve výskoku Remira. V tomto případě ale nevolí Martínez potrestání žlutou kartou.
42'
Ošetřován je momentálně také David Silva. O vážné zranění se ale nejedná.
41'
Carlos Fernández nelítostně skluzem seslal protihráče k zemi. Sudí Martínez trestá žlutou kartou.
40'
Hosté drží míč pod svou kontrolou. Napadání Mallorcy donutilo Remira k odkopu. Hosté však vyhráli hlavičkový souboj a opět získali míč.
39'
Nešikovně si počínal Diego Rico, jenž svůj centr příliš dlouho odkládal až ho dostoupil obránce a o míč přišel.
38'
I Kang-in fauloval. Sociedad pokračuje s míčem na kopačkách.
37'
Rodríguez pláchl s míčem po levé straně. Centr z těžké pozice od rohového praporku se mu dát nepovedlo.
35'
Do vápna se s míčem prodral Oyarzabal a z čáry míč vracel před bránu. Pohotově zasáhl Predrag Rajković, když přihrávku vyrazil pryč z nebezpečných prostorů.
34'
Opět se ocitl hráč Mallorcy v postavení mimo hru, tentokrát to byl Tino Kadewere.
33'
Obecně je hra častokrát přerušována. Útočného faulu se dopustil Mikel Oyarzabal.
32'
Na zemi končí David Silva. Od domácích je to několikátý faul v krátkém sledu, což se nelíbí především trenéru Aguirrovi.
31'
Do útoku se hnal Silva s Oyarzabalem. Silva nenačasoval svůj náběh správně, pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
29'
Na druhé straně se rýsovala příležitost domácích. Jaume Costa naváděl balón z levé strany, přičemž jako řešení zvolil centr na zadní tyč. Provedení tohoto kopu se mu vůbec nepovedlo, a nikoho ze spoluhráčů tudíž nenašel.
28'
Silva vyměřil krásnou přihrávku za obranu na Merina. Mikel Merino měl problém se zpracováním, a nakonec tak o míč přišel.
27'
Autové vhazování získali hosté nedaleko pokutového území Mallorcy. Z této akce ale střela nevzešla.
26'
I Kang-in si pomohl při napadání rukami. Píšťalka Martíneze signalizuje faul.
25'
Oba hráči jsou v pořádku. Hra může pokračovat!
23'
Ošetření potřebuje také Kadewere. Hra je stále přerušena.
22'
Nepříjemné chvíle prožívá Robin Le Normand. Po vzdušném souboji dopadl bolestivě na trávník.
21'
V ofsajdu se ocitl Dani Rodríguez. Útočné snažení domácích je tak přerušeno.
20'
Dlouhý nákop Rajkoviče skončil po prodloužení v rukavicích Remira.
19'
Mallorca se zatáhla do hlubokého obranného bloku. Hosté mají problém defenzívu domácích překonat. Sráží je také nepřesné přihrávky, té poslední se dopustil Andoni Gorosabel.
18'
Kombinace hostů skončila na nepřesnosti Rica. Odkopávat bude Predrag Rajković.
16'
Ukázalo se, že střela Rodrígueze byla tečována. Mallorca si tak přijde na další rohový kop.
15'
Dani Rodríguez si zpracoval míč na prsa a poté z voleje vypálil. Jeho nebezpečný pokus minul pravou tyč brány Remira.
14'
Diego Rico se provinil proti pravidlům. Mallorca bude zahrávat přímý kop nedaleko půlící čáry.
13'
Brais Méndez zvolil jako exekutor rohového kopu centr na přední tyč. Kop se mu ale nepovedl podle představ, jelikož míč skončil v zámezí.
12'
Mikel Merino využil odraženého balónu a ihned pálil. Jeho střelu zblokoval jeden z obránců Mallorcy. Hosté budou kopat rohový kop.
11'
Dani Rodríguez dohrál Zubimendiho příliš tvrdě. Za tento čin vytahuje rozhodčí Martínez první žlutou kartu zápasu.
10'
Obrana Sociedadu si poradila s touto situací a dokázala odvrátit balón do bezpečí.
9'
Mallorca začíná pomalu kousat. Teď to zkoušel po levé straně Dani Rodríguez. Jeho centr stihl srazit Robin Le Normand na rohový kop.
8'
I Kang-in si udělal na pravé straně prostor s míčem a následně také odcentroval. Jeho pass odhlavičkoval první obránce.
7'
V postavení mimo hru se ocitl Tino Kadewere. Vše pozorně odmával pomezní rozhodčí.
5'
Mallorca se dnes musí obejít bez jejího nejlepší střelce. Vedat Muriqi si totiž odpykává trest za pět žlutých karet.
4'
Domácí se dnes představili v červených dresech. Real Sociedad zvolil sadu modrobílou.
3'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají rychlého vedení! Dobrou průnikovou přihrávku obdržel David Silva, jenž následně propasíroval míč ke kopačkám FERNÁNDEZE. Ten svou levačkou napřáhl a uklidil míč přesně do pravého dolního rohu.
2'
Hned na úvod utkání mohli jít hosté do vedení! V šanci se ocitl Mikel Oyarzabal, ale svou střelou trefil pouze dobře stojícího Rajkoviče.
1'
Hvizd hlavního rozhodčího zahájil dnešní utkání. Úvodního výkopu se ujala Mallorca.
1'
Nástup hráčů už máme pomalu za sebou. Zápas za pár okamžiků začne!

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa – D. Rodríguez, Baba, de Galarreta, I Kang-in – Kadewere.
Náhradníci: Román, Greif – Prats, Hadžikadunić, A. Sánchez, Copete, Augustinsson, Grenier, Battaglia, Ndiaye, Morlanes, Án. Rodríguez.
Trenér: J. Aguirre

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Le Normand, J. Pacheco, Rico – Merino, Zubimendi – Méndez, D. Silva, Oyarzabal (C) – C. Fernández.
Náhradníci: Zubiaurre – Turrientes, Sola, Illarramendi, Barrenetxea, Kubo, A. Muñoz, Sørloth, Zubeldia, R. Navarro, Cho, Guevara.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad stále drží svou čtvrtou příčku, zaručující prestižní Ligu mistrů, ovšem bodový náskok na pronásledovatele se stále tenčí. Můžou za to nekonzistentní výsledky, které v posledních zápasech zastihly klub z města San Sebastian. Z posledních 5 klání si připsali pouze 5 bodů, což je pro kouče Alguacila neuspokojivé.

Ve čtvrtek vyjel tým ze San Sebastian na osmifinále Evropské ligy. Poté co AS Řím vyřadil Salzburg, byl právě Real Sociedad nalosován jako další soupeř tohoto italského celku. Real Sociedad tvrdý boj na italské půdě nezvládl a v odvetě bude muset dohánět dvoubrankové manko.
RCD Mallorca

Mallorca čítá v letošní sezóně solidních 31 bodů. Vítězná bilance 9:4:11 stačí na průběžné 10. místo. Na pohárové příčky ztrácí Mallorca pouze 6 bodů, ovšem tyto ambice jsou pro trenéra Aguirrea spíše nereálné.

Mallorca se tímto zápasem představí v domácím prostředí po třinácté. Před vlastním publikem se týmu z Baleárských ostrovů v posledních zápasech daří náramně. Hned 5 soupeřů v řadě odjelo ze stadionu Visit Mallorca s prázdnou. A nebyly to jen tak ledajaké kluby – šlo o Real Madrid, Atlético, Villarreal a další. Tuto lichotivou bilanci přerušil poslední vyzyvatel, a to překvapivě trápící se Elche (0:1).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. V tomto textovém přenosu se společně zaměříme na duel mezi Mallorcou a Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.