La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Valladolid - 7. ledna 2023   18:30

Mallorca
90+4' Prats (I Kang-in)
1:0
(0:0)
Mallorca
Rajković – G. González (62. Maffeo), Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa (84. Cufré) – D. Rodríguez (62. I Kang-in), Baba, de Galarreta – Muriqi (84. Prats), Ndiaye (76. Kadewere).
Greif – Battaglia, Grenier, Nastasić, Án. Rodríguez, Russo, A. Sánchez.
Gómez – Escabosa, Peiró
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
Valladolid
Masip (C) – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq (65. Feddal), Rosa – Aguado, Monchu, Mesa (57. Kenedy) – Plata (57. K. Pérez), Guardiola (65. Weissman), Plano (84. J. Sánchez).
Aceves – Malsa, Narváez, Olaza, L. Pérez, D. Torres.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:17.
Je konec. Mallorca nakonec v celkem nudném utkání dokázalo zvítězit a brát všechny body. Největší šanci v prvním poločase měl v šesté minutě Dani Rodríguez, ale jeho zakončení letělo vedle levé tyče. Ani druhá půle nepřinesla nic moc atraktivního. V 63. minutě se ovšem Kike Pérez opřel do míče z otočky a trefil břevno domácí svatyně. V samém závěru nastaveného času Mallorca získala volný kop, který skončil na hlavě Pratse a ten překonal brankáře Masipa.
90+4'
90+4'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí celek bere tři body! I Kang-in poslal z volného kopu skvělý centr do vápna, který skončil přesně na hlavě ABDÓNA PRATSE a ten překonal gólmana Jordiho Masipa. Nakonec celé vyvrcholení utkání čekalo na samý závěr zápasu. Asistence: I Kang-in.
90+3'
Kenedy podrazil Pabla Maffea a uviděl žluté varování v nastaveném čase. Mallorca bude zahrávat volný kop z pravé strany a tohle je šance na rozhodnutí utkání.
90'
Domácí celek získal ke konci utkání rohový kop z pravé strany, ovšem ten odhlavičkovala pozorná defenzíva soupeře.
88'
Pablo Maffeo centroval z levé strany, ale míč pouze proskákal vápnem k protihráči.
86'
Álvaro Aguado svou přihrávkou našel pouze protihráče a opět tak je k vidění jen další nepřesnost.
84'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Braian Cufré,
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.

Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Javier Sánchez.
82'
Hosté jsou poslední minuty aktivnějším celkem, ale nedaří se jim prodrat do zakončení.
81'
Následně se Real opět dostal dopředu, ale centr Ivana Fresnedy skončil v rukou Predraga Rajkoviče.
80'
Standardní situace Realu se ovšem vůbec nepovedla a nakonec pod tlakem přišel míč až k brankáři Masipu.
79'
Nyní hosté získali teprve svůj druhý rohový kop v tomto utkání a mohou zvrátit osud celého zápasu.
77'
Opět se hraje převážně ve středu hrací plochy bez něčeho vážnějšího, pestřejšího. Zápas tak kráčí k bezbrankové remíze.
76'
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Tino Kadewere.
73'
Mallorca získala další volný kop, ale ani tentokrát nebyl příliš nebezpečný.
72'
Jaume Costa hledal na levém křídle svého spoluhráče, ale opět jsou k vidění nepřesnosti.
70'
I Kang-in sice poslal dobrý centr, ale hlavička Iddrisua Baby nebezpečná nebyla.
69'
Kike Pérez se dopustil nedovoleného zákroku, za který uviděl žluté varování a navíc Mallorca získala volný kop z levé strany.
67'
V držení míče nadále vede hostující celek, ovšem to vůbec nic neznamená, neboť nyní Mallorca získala rohový kop z pravé strany.
65'
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Shon Zalman Weissman,
ze hřiště odchází Džawád al-Jámiq, přichází Zouhair Feddal.
64'
Neúspěšný centr domácího mužstva z levé strany skončil jen u soupeře.
63'
Monchu se nepovedla střela, ale míč se ideálně odrazil přesně k noze Kikeho Péreze, který z otočky vypálil do břevna! Největší šance Valladolidu v tomto utkání.
62'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází I Kang-in,
ze hřiště odchází Giovanni González, přichází Pablo Maffeo.
61'
Nyní José Manuel Copete a Ivan Fresneda uviděli kartu žluté barvy za nesportovní chování.
61'
Ivan Fresneda se z pravé strany dostal do zakončení, ale to zblokoval skluzem obránce Mallorcy.
60'
Máme za sebou hodinu utkání a na gól stále marně čekáme. Bohužel k vidění nejsou ani žádné velké šance.
58'
Trochu důraznější souboje nyní sudí pustil, ale další moment už faul domácího hráče odpískal.
57'
ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Kike Pérez,
ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Kenedy.
55'
Mallorca kombinovala u postranní čáry, ale míč skončil jen v zámezí.
54'
Domácí mužstvo získalo rohový kop z pravé strany, po kterém se do míče opřel Amath Ndiaye, ale jeho střela letěla několik metrů vedle brány.
52'
Martin Valjent musel zabrat směrem dozadu, což dokázal a přihrál tak míč svému gólmanovi před dotírajícím se útočníkem Realu.
51'
Mallorca standardní situaci rychle rozehrála, ale následný centr skončil jen bezpečně v rukou gólmana Masipa.
50'
Nedovolený zákrok na domácího hráče Jaume Costu, kterého doslova zbořil Ivan Fresneda.
48'
Valladolid se také prezentoval pouze nepřesným pasem a míč tak skončil v zámezí.
47'
Vedat Muriqi se snažil dostat k centru a zakončení, ale míč byl příliš dlouhý a skončil jen u gólmana Masipa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
První část utkání je za námi a branky jsme se v tomto duelu mezi Mallorcou a Valladolidem nedočkali. Největší šanci měl v šesté minutě Dani Rodríguez, ale jeho zakončení letělo vedle levé tyče. Posléze diváci mohli vidět velmi vyrovnanou bitvu, ovšem bez jakýchkoliv nebezpečných šancí. Doufejme, že druhá půle bude zajímavější.
45+1'
43'
Antonio Raíllo tvrdě dohrál Guardiolu uprostřed hřiště, ale žlutou kartu neobdržel.
41'
Vypadá to, že první poločas tohoto klání nám gólovou radost nepřinese. Opět se totiž hraje převážně ve středu hrací plochy.
39'
Ivan Fresneda šel příliš lehce k zemi uvnitř vápna a může být rád, že neuviděl žluté varování za simulování.
37'
Vedat Muriqi se snažil prodrat po pravém křídle, ale ani nyní se fanoušci na Visit Mallorca Estadiu nedočkali ničeho.
36'
Nyní se domácí celek snaží vytvořit střeleckou příležitost, neboť krouží okolo šestnáctky soupeře, ale zatím z toho není nic nebezpečného.
35'
Amath Ndiaye centroval z levé strany, ale ani tentokrát balón neskončil na hlavě jeho spoluhráče.
33'
Ani jednomu týmu se nyní nedaří vymyslet něco smysluplnějšího a míč končí u gólmana Masipa.
32'
Další nedovolený zákrok ze strany Mallorcy, která je nyní v obranném bloku připravená čelit standardní situaci.
31'
Martin Valjent jako první hráč v tomto utkání obdržel kartu žluté barvy, když v hlavičkovém souboji zasáhl Óscara Plana loktem.
30'
Půl hodina utkání je za námi a čekáme na nějaké vážnější chvíle. Největší šanci měl v šesté minutě Dani Rodríguez, ale ten zamířil jen vedle brány soupeře.
28'
Dani Rodríguez byl čistě zastavený Lucasem Rosou, ale Valladolid opět jen podržel míč a nikam se nežene.
26'
José Manuel Copete bojoval o míč u postranní lajny, ale rozhodčí přisoudil autové vhazování Realu, což se samozřejmě domácím příliš nelíbí.
25'
Roque Mesa si jednoznačně přidržel Daniho Rodrígueze, ale kartičky zatím zůstávají v kapsičce sudího Gómeze.
24'
Nepřesný nákop ze strany hostů a balón skončil bezpečně v rukou gólmana Predraga Rajkoviče.
22'
Hráči Mallorcy se ovšem sami zahnali do zámezí a následuje jen odkop od svatyně Jordiho Masipa.
21'
Domácí tým nyní získal autové vhazování na polovině soupeře, o které se postaral Giovanni González.
19'
Sergi Guardiola v pádu dokázal zakončit, ale míč šel zhruba metr vedle levé tyče a Predrag Rajković jej pouze kontroloval.
18'
Gonzalo Plata skvěle vystihl přihrávku soupeře a založil brejk Realu, ale ten ani nyní nepřinesl nic vážnějšího.
17'
Zatím nám toho zápas moc nepřináší a odehrává se přesně ten taktický boj, který byl dopředu avizovaný.
16'
Gonzalo Plata se podle sudího provinil faulem, když podrazil Iñiga Ruiz de Galarreta.
14'
Hostující mužstvo se nyní snažilo dostat rychle po pravém křídle, ale to bylo okamžitě zavřené.
12'
Poprvé se ke střele na bránu dostali hosté, ale rána Gonzala Plata letěla přímo doprostřed.
11'
Amath Ndiaye se snažil zakončit, ale balón se mu zamotal pod nohama a jeho pokus tak nebyl vůbec nebezpečný. Mallorca ale je z rychlých brejků velmi nebezpečná.
10'
Celou akci ovšem zastavil pomezní rozhodčí, neboť se domácí útočník nacházel v ofsajdovém postavení.
9'
Valladolid se zatím nemůže dostat blíž ke svatyni domácího celku a nyní musí bránit další protiútok.
7'
Mallorca má opět balón na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet bezpečně na své polovině hrací plochy.
6'
Dani Rodríguez se dostal k odraženému míči uvnitř vápna a vystřelil, ovšem jeho pokus skončil vedle levé tyče vyběhnutého brankáře Masipa!
5'
Real vstoupil do zápasu aktivněji, ovšem zatím stále čekáme na nějaké přiblížení se brance soupeře.
3'
Další nepřesnost na straně Valladolidu a míč se tak dostal k brankáři Predragu Rajkovičovi.
2'
Antonio Raíllo se dopustil faulu, když seslal k zemi Monchu.
1'
Hosté se snažili o přenesení hry na levou stranu, ale balón skončil jen v zámezí. Následuje tak autové vhazování Mallorcy.
1'

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – D. Rodríguez, Baba, de Galarreta – Muriqi, Ndiaye.
Náhradníci: Greif – Battaglia, Cufré, Grenier, Kadewere, I Kang-in, Maffeo, Nastasić, Prats, Án. Rodríguez, Russo, A. Sánchez.
Trenér: Javier Aguirre

Real Valladolid: Masip (C) – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq, Rosa – Aguado, Monchu, Mesa – Plata, Guardiola, Plano.
Náhradníci: Aceves – Feddal, Kenedy, Malsa, Narváez, Olaza, L. Pérez, K. Pérez, J. Sánchez, D. Torres, Weissman.
Trenér: Pacheta

Rozhodčí: Gómez – Escabosa, Peiró.
Mallorca se momentálně nachází na 11. pozici s počtem 19 bodů a skóre 13:15. Naposled se ve španělském poháru utkala s Pontevedrou na její půdě. Základní hrací doba ovšem branku nepřinesla a šlo se do prodloužení. V tom se prosadil nejdříve Prats a posléze Muriqi. Mallorca tak zvítězila 2:0 a postoupila do další fáze Copa del Rey.

Real Valladolid se také zúčastnil poháru a to na stadionu Alavése. Už v 5. minutě obdržel červenou kartu Feddal a hosté šli do deseti. O pár minut později se navíc prosadil domácí Sylla. Posléze už gól nepadl a Valladolid prohrál 0:1.
V 16. kole Španělské LaLigy se proti sobě utkají týmy RCD Mallorca a Real Valladolid. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru roku 2020 na půdě Mallorcy. Zde ovšem Real zvítězil těsně 1:0 brankou Unala. Dnes se bude opět hrát na Visit Mallorca Estadiu. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.