La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Barcelona - 16. října 2022   16:15

Real
12' Benzema  • 35' Valverde (Mendy) • 90+2' Rodrygo
3:1
(2:0)
Barcelona
83' F. Torres  (Lewandowski)
Real
Lunin – Carvajal (88. Rüdiger), Militao, Alaba, Mendy – Modrić (78. Camavinga), Tchouaméni, Kroos – Vinícius Júnior (85. Rodrygo), Benzema (C) (88. Asensio), Valverde.
Caňizares, López – Díaz, Nacho Fernández, Hazard, Odriozola Arzallus, J. Vallejo, L. Vázquez.
Sánchez – Hernández Hernández, Pérez del Palomar
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Barcelona
ter Stegen – S. Roberto, Koundé, Eric García, Balde (60. Alba) – de Jong, Busquets (C) (60. Gavi), Pedri (83. Kessié) – Raphinha (60. F. Torres), Lewandowski, Dembélé (73. Fati).
I. Peña, Tenas – Alonso, Piqué, Torre.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:14.
Skončil nám krásný zápas 9. kola LaLigy mezi Realem Madrid a Barcelonou. Ze zisku tří bodů se nakonec radují domácí, kteří vyhráli asi zaslouženě 3:1. Real se dostal do dvoubrankového vedení a dlouho se zdálo, že výsledek 2:0 dotáhne až do závěrečného hvizdu. Jenže Barcelona prostřídala a vrhla všechny síly do ofenzivy. V 83. minutě se po parádní akci prosadil Ferrán Torres a ze zápasu bylo rázem drama. Až v nastavení pak definitivně rozhodl Rodrygo, který proměnil pokutový kop po faulu na svou osobu.
90+4'
90+4'
Domácí samozřejmě zápas dohrávají v euforii.
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
RODRYGO poslal ze svého pohledu balon k pravé tyči a přestože si gólman ter Stegen na balon lehce sáhl, nedokázal ho vytěsnit mimo – 3:1!
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Rodrygo byl ve vápně přišlápnutý Ericem Garcíou a přestože se následně pokračovalo ve hře, po zásahu VAR je tu pokutový kop!
90'
Penalta pro Real!
88'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Antonio Rüdiger,
ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Marco Asensio.
87'
Obrovská šance hostů! Po centru do vápna se míč odrazil k Fatimu a ten musel zakončovat hodně akrobaticky. Balon z jeho kopačky prolétl snad půl metru vedle levé tyče Luninovy brány!
85'
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
85'
Domácí malinko znervózněli a čekají je asi perné chvilky.
83'
Barcelona právě vstřelila branku!
A je zaděláno na pořádné drama. Přihrávku z levé strany Lewandowski lehounce tečoval patou tak dobře, že se balon dostal až ke zcela osamocenému FERRÁNU TORRESOVI a ten do odkryté brány v pohodě zakončil.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pedri, přichází Franck Kessié.
82'
Gaviho střela byla tečovaná, následuje roh pro hosty.
81'
Gavi sestřelil tak trochu zbytečně Tchouaméniho a dostává žlutou kartu.
80'
Hráči Barcelony hrají nadále na maximální riziko.
79'
Do vápna si naběhl na přihrávku Lewandowski, jenže tísněn Militaem nezakončil dostatečně tvrdě a Lunin si balon v pohodě pokryl.
78'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Eduardo Camavinga.
78'
Tchouaméni ztratil balon před vlastním vápnem, následná jedovatá rána Fatiho prolétla těsně mimo!
77'
Domácí hrají v těchto fázích hry v defenzivě naprosto skvěle. Pokud neudělají chybu, bude to mít Barcelona velmi složité.
76'
Hosté hrají již na hranici rizika a tempo hry se tak začíná zvyšovat.
75'
Modrič na polovině hřiště fauloval Pedriho a dostává žlutou kartu.
74'
Po kontaktu s Carvajalem padl k zemi ve vápně Lewandowski, pokutový kop se ale nepíská.
73'
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Ansu Fati.
72'
Lewandowski napálil balon jen do břicha Tchouaméniho, který stál ve zdi. Domácí se následně nadechovali k protiútoku, ten ale zastavil Jordi Alba, který u lajny stáhl Kroose.
71'
Dembélé si chystal balon na střelu a nohu mu do cesty vložil Tchouaméni. Je pískáno a následuje přímý kop pro Barcelonu. Je to velmi zajímavá střelecká pozice.
70'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Lewandowski. Byl ale ve velmi složité pozici a těžko mohl Lunina ohrozit. Míč přeci jen nasměroval na bránu, Lunin ale v pohodě stáhl balon do rukavic.
69'
Domácí jsou nadále při chuti tlačí se k vápnu soupeře. Barcelona je pod tlakem.
68'
První centr Modriče byl krátký, pak ale přišel ještě jeden centr a ten musel ter Stegen boxovat mimo.
67'
Real nyní opět krásně kombinoval. Balon se dostal k Modričovi, který ho okamžitě kolmým pasem poslal na Benzemu. Toho ale odclonil García. Nakonec z toho ale bude roh pro Real.
66'
Militao si chvilku poležel na trávníku, nakonec se ale nenechal ošetřit a pokračuje se ve hře.
65'
Hosté už opět kombinují na polovině Realu, faulu se ale dopustil Lewandowski, který na hranici vápna srazil Militaa.
64'
Benzema vyslal do vápna přihrávku na nabíhajícího Viníciuse, tomu ale dobře pod nohy skočil ter Stegen.
63'
Pro kolmý pas středem hřiště si došel výborně Lunin, domácí se ubránili.
62'
Ti ale o balon rychle přišli a nyní se musí opět bránit.
62'
Skvěle se nyní vrátil Vinícius, který skvěle odebral balon Dembélému. Následně Gavi fauloval Viníciuse a míč mají domácí.
61'
Hosté teď hodně obměnili sestavu. Uvidíme, jestli trenér Xavi zvolil dobře.
60'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ferrán Torres,
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Jordi Alba,
ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Gavi.
59'
Kombinace hostů k ničemu nevedla, míč doputoval až k Luninovi.
58'
Domácí fanoušci si užívají vedení svého týmu. Hraje se před velmi dobrou atmosférou.
57'
Teď jsou to konečně hosté, kteří mají balon ve své moci. Snaží se dostat k zakončení, avšak Real se dobře brání.
55'
Kroos vysunul dlouhým pasem do úniku Viníciuse, ten si ale balon příliš předkopl a následně ho již nedostihl.
54'
Ve vápně se balon dostal k Benzemovi, ten se ho snažil obloučkem dostat na nabíhajícího Modriče. Oblouček byl ale příliš vysoký a Modriče přelétl.
53'
Domácí pokračují v útočném snažení. Hosté jsou teď pod tlakem.
52'
Domácí se radovali již z třetí branky, ta ale nakonec neplatí, protože po pasu z levé strany na pravou byl v těsném ofsajdu následný střelec gólu Karim Benzema.
51'
Následně po rozehrávce Lewa u postranní čáry fauloval Mendyho a balon mají znovu domácí.
51'
Benzema měl na levé straně hodně prostoru. Zpětnou přihrávkou našel Kroose, ten ale zamířil nad bránu.
50'
Busquets teď pro změnu na polovině hřiště fauloval Viníciuse. Míč tak budou mít domácí.
49'
Hned několik nepřesností teď předvedli i domácí a míč snadno získávají hosté.
48'
Kombinace hráčů Barcelony jsou ale zatím nepřesné.
48'
Hosté začali druhý poločas aktivně. Logicky, nemají jinou možnost.
47'
Benzema ve snaze získat balon poslal k zemi Busquetse, rozehrávat mohou hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:17.
Skončil první poločas zápasu mezi Realem Madrid a Barcelonou. Sledujeme velmi pohledný fotbal a spokojenější budou pochopitelně jednoznačně domácí fotbalisté. Ti vedou díky brankám Benzemy a Velverdeho 2:0. Hosté se dostávali spíše jen do náznaků šancí, opravdu těžký zákrok si brankář Lunin za celý poločas nepřipsal.
45+1'
45+1'
Hosté měli možnost v podobě rohového kopu, centr Raphinhy nebyl nebezpečný.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Již běží poslední minuta normální hrací doby první půle.
44'
Teď si ale za obranu nabíhal Carvajal. Už se skoro zdálo, že balon stihne před brankovou čárou. On ho tedy nakonec stihl, ale ve skluzu ho prakticky jen zastavil pro protihráče z Barcelony. Hosté budou mít poslední šanci ohrozit bránu Realu.
44'
Domácí očividně chtějí poločas dohrát v klidu.
43'
Po centru do vápna vracel Busquets balon zpět do ohně. Tam byl ale zdvojený Lewandowski a v tísni zakončil hlavou jen mimo.
42'
Po faulu Modriće na Busquetse budou rozehrávat hosté. Je to ale daleko na přímé zakončení.
41'
Domácí teď nechávají svého soupeře hrát. Barceloně se ale nedaří dostat se až do zakončení.
40'
Raphinha se snažil přejít přes Mendyho, ten ale celou situaci dobře ustál a barcelonský útočník se utopil ve vlastních kličkách.
39'
Teď jsou to opravdu hosté, kteří se tlačí k vápnu soupeře.
38'
Už se pomalu zdálo, že se Vinícius dostane do další šance po zaváhání defenzivy. Vše pro Barcelonu zachránil Raphinha.
37'
Hosté opět zkoušejí odpovědět. Chvilku po gólu na 1:0 měli tlak, teď už ale potřebují opravdu zabrat a snížit.
35'
Domácí zvyšují na 2:0 po dalším rychlém protiútoku. Vinícius dobře poslal balon na levou stranu na Mendyho a ten zpětným pasem za vápnem našel osamoceného FEDERICA VALVERDEHO a ten tvrdou přízemní ranou zvyšuje na rozdíl dvou branek!
35'
Lewandowski rukou zasáhl Modriće do obličeje, je pískáno proti hostujícímu týmu.
34'
Raphinha se pokoušel skoro až od brankové čáry odcentrovat. Do cesty mu ale vstoupil dobře se vracející Kroos, od kterého se balon odrazil zpět k Raphinhovi a od něj do zámezí. Následuje odkop.
33'
Hosté jsou již opět nastěhovaní na polovině bílého baletu.
31'
Domácí už opět hodně vysoko napadají rozehrávku soupeře, Barcelona se jen těžko dostává k vápnu Realu.
30'
První žlutou kartu v zápase dostal domácí Vinícius Júnior. Ten nesouhlasil s verdiktem rozhodčího, který na polovině hřiště odpískal faul Kroosovi.
29'
Alaba ve výskoku tvrdě loktem zasáhl Lewandowského, faul se ale nepíská. Následně byla hra přerušena, Lewa se ale nechal ošetřit.
28'
Hosté po několika zajímavých akcích ožili a jsou nyní aktivnějším týmem. Domácí se musí bránit.
26'
Po centru z pravé strany byl na zadní tyči v obrovské šanci Lewandowski, jenže ve skluzu poslal balon nad břevno a navíc byl patrně v ofsajdu. Takže by gól s velkou pravděpodobností ani neplatil.
24'
Z levé strany centroval Dembélé, avšak jeho přetažený centr nebyl povedený a de Jong měl co dělat, aby ho u postranní čáry zastavil na hřišti.
23'
Busquets při snaze odehrát balon kopl do podrážky Valverdeho. Je to šlapák uruguayského forvarda, míč budou mít hosté.
22'
Domácí po získání balonu nikam nespěchají. Jejich největší doménou jsi rychlé kombinace nebo protiútoky.
21'
Fotbalisté Barcelony se sami vytlačili skoro až k ter Stegenovi.
20'
Hosté se zkoušejí dostat k bráně soupeře, zformovaná defenziva Realu je ale zatím velmi pozorná.
18'
Stoper Militao se vydal na ofenzivní výpad. K nevoli domácích fanoušků mu byl při napadání odpískaný útočný faul. Bylo to přísné rozhodnutí, míč mají ale fotbalisté Barcelony.
18'
Balon je opět u Kroose, což je vždy pro soupeře velké nebezpečí.
17'
Domácí jsou nadále při chuti. Hosté se musí velmi pozorně bránit.
16'
Bílý balet předvedl nyní skvěle načasovaný presink, po kterém Real získává autové vhazování.
14'
Útočná kombinace Barcelony skončila ofsajdem, ve kterém byl Rodri.
13'
Na tahu jsou teď tedy hosté. Ti dostali teprve druhý gól v letošní sezoně LaLigy. Teď musí ale také nějaký dát.
12'
Domácí se po rychlém protiútoku dostávají do vedení! Busquetsem faulovaný Kroos dokázal na polovině hřiště vysunout ideálně do úniku Viníciuse, kterého ještě skvěle vychytal Ter Stegen. Balon se ale odrazil přímo k noze KARIMA BENZEMY a ten v pohodě poslal balon do brány – 1:0!
11'
Už se skoro zdálo, že se hosté dostanou do šance, domácí ale dobře zakombinovali ve vlastním vápně.
10'
Vinícius rychle vnikl do vápna Barcelony, avšak zakončit se neodhodlal. Balon vrátil zpět a po následném pasu na pravou stranu byl v ofsajdu Carvajal.
10'
Hosté kombinují dost živelně. Balon létá zleva doprava, avšak k vápnu Realu se ne a ne dostat.
9'
Domácí jsou v defenzivě velmi dobře zformovaní. Takto to budou mít Katalánci velmi složité.
8'
Po rohovém kopu se domácí k zakončení již nedostali. U balonu jsou opět hráči Barcelony.
7'
Dobře se do šance dostával Vinícius, jeho rána byla ale zblokovaná na rohový kop.
6'
Balde dobře zvládl tlak Carvajala a následně založil rychlý protiútok hostů. Barcelona se dostala do zajímavých pozic, avšak po zblokované střele Lewandowskiho je pískaný ofsajd.
6'
Domácí si ale rychle balon vzali zpět a na pravé straně je u míče Carvajal.
6'
U balonu jsou opět fotbalisté Barcelony. Hraje se ve středu pole.
5'
První střelecký pokus zápasu zaznamenal Raphinha. Jeho rána doprostřed brány Lunina nezaskočila. Ukrajinský gólman balon v pohodě lapil.
4'
Do lehkých problémů se dostal nyní po přihrávce od Militaa gólman Lunin, v tísni ale odkopl tak dobře, že tečovaný míč skončil v zámezí a právě Militao může vhazovat.
3'
Domácí rychle získali balon zpět a již kombinují na polovině Barcelony.
2'
Vinícius při první útočné snaze lehce podklouzl skoro až u brankové čáry Realu. Po lehounkém kontaktu s Koundém chtěl odpískat faul, hlavní rozhodčí byl ale naprosto v klidu a následuje odkop.
1'
Kolmou přihrávku mezi stopery pokryl Alaba, který následně poslal balon zpět k Luninovi.
1'
O výkop se postarali hostující fotbalisté.
1'
Domácí mají svému soupeři co vracet. Poslední zápas zde v Madridu skončil výhrou Katalánců 4:0. Domácí udělají vše pro to, aby se tento ostudný výsledek dnes neopakoval.
Hráči nastupují na stadion za zvuků hymny Realu Madrid. Atmosféra je úžasná.
Estadio Santiago Bernabéu se dnes oblékl do bílo-fialové. Právě fialová je v posledních sezonách doplňkovou barvou Realu Madrid. Zápas se bude hrát před stále rekonstruovaným stadionem, bude zaplněný do posledního místa. Právě kvůli rekonstrukci je kapacita částečně snížena, přesto přímo v ochozech bude téměř 80 tisíc diváků.
Start nedělního šlágru 9. kola LaLigy se rychle blíží. Do zápasu chybí posledních pár minutek. Domácí se musí i dnes obejít bez své brankářské jedničky Thibauta Courtoise. Příležitost tak poprvé v El Clásicu dostane mladý ukrajinský gólman Andrij Lunin.

Real Madrid CF: Lunin – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Modrić, Tchouaméni, Kroos – Vinícius Júnior, Benzema (C), Valverde.
Náhradníci: Caňizares, López – Asensio, Camavinga, Díaz, Nacho Fernández, Hazard, Odriozola Arzallus, Rodrygo, Rüdiger, J. Vallejo, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

FC Barcelona: ter Stegen – S. Roberto, Koundé, Eric García, Balde – de Jong, Busquets (C), Pedri – Raphinha, Lewandowski, Dembèlé.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Alba, Alonso, Fati, Gavi, Kessié, Piqué, Torre, F. Torres.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Sánchez – Hernández Hernández, Pérez del Palomar.
Zápas mezi Realem a Barcelonou slibuje skvělou podívanou. Oba celky jsou ve velmi dobré pohodě a je jasné, že i hostující Barcelona přijede do Madridu bojovat o tři body. Vzhledem k dosavadnímu průběhu sezony je naprosto jasné, že není rozhodně bez šancí a že oba týmy budou mít před úvodním hvizdem k vítězství stejně daleko.
Real Madrid začal sezonu famózně a dlouho držel sérii výher na všech frontách. Po vydařené letní přípravě vyhrál evropský Supercup a spolu se zápasy Ligy mistrů držel sérii osmi výher v řadě. První ztráta přišla až na začátku října v domácím utkání proti Osasuně. Tým Carla Ancelottiho měl sice v zápase převahu a navíc za stavu 1:1 kopal deset minut před koncem pokutový kop Karim Benzema. Avšak gól tehdy nedal a bílý balet pak nedokázal využít ani početní výhody a Osasuna ukopala nesmírně cenný nerozhodný výsledek. Zatímco v úvodu sezony se Real prezentoval jako skvěle namazaný stroj, v posledních zápasech již tolik nedominuje. Tento týden hrál v Lize mistrů na půdě Šachtaru a alespoň bod za remízu 1:1 zachraňoval v úplném závěru utkání Antonio Rüdiger. Dva předešlé zápasy vyhrál Real nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem.
FC Barcelona prožívá fotbalové obrození. Tým trenéra Xaviho ztratil body pouze v úvodním zápase sezony, kdy doma remízoval 0:0 s Rayo Vallecano. Od té doby všechny zápasy vyhrál a na svém kontě má tak 22 bodů za sedm výher a jednu remízu. Velmi zajímavý je pohled také na střelecké skóre, protože Barcelona nastřílela letos v LaLize 20 gólů a pouze jedenkrát inkasovala. Právě velmi pozitivní skóre ji řadí v tabulce před druhý Real Madrid. Katalánci spoléhají především na svou novou střeleckou hvězdu – zkušený útočník Robert Lewandowski devět gólů vstřelil a na další dva nahrál.
Hezké nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Španělsko se dnes s velkým očekáváním těší na šlágr 9. kola LaLigy, který přinese přímý souboj o první příčku tabulky. Tento souboj se odehraje v rámci tradičního El Clásica, tedy souboje mezi Realem Madrid a Barcelonou. Zatímco v loňské sezoně Barcelona dlouho bojovala sama se sebou a na konečné druhé místo tabulky se protrápila až v samotném závěru sezony, letos je vše jinak. Do dnešního ligového derby půjdou jako v tabulce lépe postavený celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.