La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Elche  - 15. srpna 2022   21:30

Real Betis
29' B. Iglesias (Fékir) • 40' Juanmi (Carvalho) • 60' Juanmi
3:0
(2:0)
Real Betis
R. Silva – Ruibal (80. Delgado), Pezzella, E. González, Á. Moreno – Gu. Rodríguez (87. Akouokou), Carvalho – Rodri (87. Miranda), Fékir (C) (64. Rober), Juanmi – B. Iglesias (80. Loren).
Martín I – Ruiz.
G. Cuadra (ESP)
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
50622 diváků
Elche
Badía – Donald, Roco (47. D. González), Bigas – Palacios, Mascarell, Gumbau (76. Alfaro), Mojica – P. Milla (65. Josan), Martí (65. Ponce), Fidel (C) (47. Morente).
Werner, Lopez – Clerc, Collado, Lirola.

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 10:18.
Zápas je u konce. Druhý poločas probíhal v podobném duchu, jako ten první. Elche mělo nějaké šance, ale zvratu výsledku moc naproti nešlo. To naopak Betis si toho vytvořil dost, ale proměnil jen jednu šanci. Nakonec tak zvítězil 3:0 a připsal si ve svém prvním zápase letošní sezóny své první tři body.
90+4'
90+3'
Akouokou, který přišel teprve šest minut zpět, se mohl krásně předvést gólem. Dostal totiž míč do volného prostoru ve vápně, měl spoustu času a místa, ale pálil přímo do brankáře.
90+2'
Estadio Benito Villamarín v Sevilli již žije radostí a úspěchem svého týmu, který za chvíli po třígolové výhře oslaví zisk tří bodů.
90+1'
Sudí ještě nastaví pár minutek k tomuto poločasu. Budou to tedy nejméně tři minuty.
90'
Po žluté kartě Mojicy následoval volný přímý kop Betisu, který byl ale zahozen. Provedení nebylo dobré a míč se pak jednoduše dostal k Badiovi.
89'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Johan Mojica).
88'
Nyní se ještě pískal faul na Edgara Gonzaleze, který bylo sražen při pohybu s míčem ve vlastním vápně. K zemi šel i soupeř, který fauloval.
87'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Rodri, přichází Juan Miranda.
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Paul Akouokou.
86'
Moreno je v závěru jedním z mála opravdu hodně aktivních hráčů. Nyní byl vytlačen ze hřiště, ale ještě předtím nakopl míč do soupeře, a získal tak autové vhazování.
85'
Moreno krásným naznačením a následnou kličkou poslal soupeře "na párek". Následně rozehrál na svého spoluhráče, který ale míč po chvíli ztratil.
84'
Poslední minuty už ubíhají velice pomalu. Oba týmy se zas tak moc nesnaží a jde vidět, že už odpočítávají minutky do odchodu do kabin.
83'
Elche vybojovalo míč a hnalo se rychle dopředu. Josan na levé straně ale nestihl odcentrovat před vnější brankovou čarou a ve sprintu ani zabrzdit, a tak skončil v reklamních bannerech i s míčem.
82'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Josan).
81'
Betis využil ošetřování Josana k vystřídání. nyní už je na hřišti několik nových hráčů, kteří si můžou vychutnat posledních deset minut plus krátké nastavení, a zároveň se předvést trenérovi.
80'
ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Fran Delgado.
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
79'
Faulovaný Josan, kterému Juanmi při běhu před chvíli šlápl na Achillovu šlachu, leží na zemi v obležení lékařů. Nevypadalo to opravdu hezky.
78'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Juanmi).
77'
Domácí se nyní zatáhli k brance, kde jsou na míči a přihrávají si v rámci své defenzivní linie. Soupeř nenapadá, vypadá už dost odevzdaně.
76'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Alejandro Alfaro.
75'
Velká šance Sevilly končí nakonec jen neúspěchem. Moreno přitáhl míč k brace, ten se po bloku soupeře odrazil k volnému hráči Betisu, kterému se ale do cesty připletl ještě Juanmi a tak nakonec ani nedošlo na střelu na volnou branku.
74'
Nyní už má Badia konečně míč pevně v náručí. Bude rozehrávat dlouhým odkopem až k vápnu soupeře, kde se přesunula většina hráčů v bílých dresech.
73'
Další střela na branku Badii nakonec končí rohovým kopem, když jeden z fotbalistů míč odpálil do boční sítě hostující branky.
73'
Palacios po rohovém kopu skvěle zasáhl, když vykopl centr, který mířil na protihráče u levé tyčky branky Elche.
72'
Betis po další akci získal alespoň rohový kop, ke kterému už se nyní jeden z hráčů staví. Sudí ale ještě něco řeší s oponentem.
71'
Rodriguez předvedl hezké sólo, když obešel dva hráče, ale na tom posledním ztroskotal, a tak se žádné ohrožení branky nekonalo.
69'
Betis se hned po výkopu zmocnil míče a už zase s ním kombinuje kolem středové linie. Přestože o výsledku je rozhodnuto, jde vidět, že hráči ze Sevilly rozhodně nechtějí posledních dvacet minut odkopat a co nejdříve odejít.
68'
Alex Moreno pálil z bezprostřední blízkosti z první a přední nohou, ale trefil se přímo do brankáře Elche! Jeho případný gól by ale stejně kvůli ofsajdu neplatil.
67'
Dnešní utkání sleduje 50622 diváků.
65'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Ezequiel Ponce.
ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Josan.
64'
ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Rober.
64'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Roger Martí).
63'
Alex Moreno si doběhl na levou stranu k tyči, kde následně dokázal míč poslat na druhou stranu před volnou branku, ale Rodri se k němu nedokázal dostat.
60'
Real Betis právě vstřelil branku! Domácí zvyšují svůj náskok už na tři branky. JUANMI svůj gólový účet rozšířil na dva zásahy. Tentokrát po chybě brankáře Badii, který po předchozím centru míč neukryl v náruči, ale na zemi ho jen vyrazil. Dostal se k němu právě Juanmi, který si doběhl k prázdné brance a míč do ní uklidil. Bez asistence.
58'
Fékir dostal dlouhou přihrávku na levé křídlo. Ovšem naběhl si výš, než přihrávka směřovala, a pak už jen nepovedeně vypálil.
57'
Týmy se nyní v držení míče během pěti sekund asi osmkrát vystřídaly. Obrovské zmatky ve středu hrací plochy už se ale uklidnily a hraje Elche.
56'
Ten jeden vykartovaný hráč v obraně Elche opravdu chybí. Potvrdil ose to jak u prvního, tak u druhého gólu. A nyní taky, ovšem tato situace nakonec skončila pro tým v bílých dresech dobře.
55'
Hosté míč znovu získali, ale stáhli si ho pomalu až k vlastní brance. Pak ho nabídli Badiovi, který rozehrál dlouhým výkopem.
54'
Betis se nyní dostal do nebezpečné pozice, kdy soupeř rozehrál rohový kop a míč v rychlém sledu hlavičkovali dva hráči Elche. Kulatý nesmysl nakonec zamířil do tyče, od které se ale odrazil do pole.
53'
VAR nyní ještě potvrdil předchozí ofsajdovou pozici Iglesiase. Ten byl totiž faulován na hranici vápna, a tak by v úvahu připadala penalta. Ta se ale kvůli ofsajdu nepotvrdila.
52'
Hosté se dostali do šance, tu ale likvidoval stoper Betisu, který předvedl parádní skluz a odebral míč z útočníkovy kopačky.
51'
Sudí ještě dlouho diskutoval s Badiou, následně pak ještě i s jiným fotbalistou Elche. Nyní už se ale opět hraje.
50'
Z následujícího záběru se navíc potvrdilo, že se jednalo o ofsajd. A proto z prostoru před vápnem rozehraje brankář Elche, místo volného přímého kopu pro Betis.
49'
Elche v kombinaci často zbytečně ztrácí míč a soupeř se tak dostává do výhodných pozic. Nyní se do jedné takové dostal Iglesias, který byl faulován.
48'
Morente prověřil gólmana Silvu hlavičkou. Nebyl to ale těžký zákrok pro domácího gólmana. Ten míč chytil do náruče a okamžitě ho rozehrál.
47'
ze hřiště odchází Fidel, přichází Tete Morente.
ze hřiště odchází Enzo Roco, přichází Diego González.
46'
45+5'
První poločas je minulostí. Jeho, ale i celý zápas ovlivnila červená karta Donalda, která padla již v sedmnácté minutě. Ta oslabila tým, který pak obdržel dvě branky, a to ve 29. minutě a čtyřicáté minutě. Real byl i statisticky lepší a mač ovládal.
45+4'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Fidel).
45+4'
Elche tak mělo k dispozici ještě další rohový kop. Ten ale nevyužilo. Míč se sice dostal k hostujícímu fotbalistovi, ale ten nedokázal vypálit skrze obranu Sevillských.
45+3'
Roger Marti měl velkou šanci ke snížení, když dostal centr do velkého vápna, kde si na míč naběhl a vypálil na volnou branku. Jeho šanci ale zneškodnil protihráč ve skluzu.
45+1'
Oba týmy už chtějí do kabiny, je to znát. Zároveň stále vidíme velké množství tvrdých, a hlavně i dost zbytečných faulů, které sudí řeší domluvou.
45'
Sudí k tomuto poločasu nastaví ještě čtyři minutky nad standardní hrací dobu.
43'
Nabil Fékir si vzal na starost rohový kop, ale centrovaný míč nenašel nikoho z jeho spoluhráčů. Ba naopak zamířil rovnou na kopačky soupeře,
42'
Elche spáchalo další faul, který byl kandidátem na žlutou kartu. Sudí ji ale tentokrát pošetřil a hráči jen výrazně domluvil.
40'
Real Betis právě vstřelil branku! Domácí již vedou o dva góly! JUANMI dostal dlouhou přihrávku od Carvalha před vápno. Míč si dokázal opravdu skvěle zpracovat a následně taky procedit přes bránícího Roca. Pak už jen jednoduše zakončil. Asistence: William Carvalho.
39'
Po několika minutách se konečně zase hraje. Milal pokračuje na křídle Elche a je již plně v běhu. Zranění tak asi nakonec přece jen vypadalo hůř, než ve skutečnosti bylo.
38'
Tak nyní se zase mění stav faulovaného hráče. Ten má obvázanou už i ruku a jeden z prstů. Je ale na nohou a odkráčel za postranní čáru.
37'
Možná tomu tak nakonec nebude. Tete Morente se šel v rychlosti rozcvičovat k postranní čáře a další lékaři mezitím přinesli nosítka.
36'
Milla je stále ošetřován, obvazem má ovázanou část nohy a již na trávníku sedí. Hrát tedy asi bude, ale bude to ještě chvíli trvat. Mezitím Pellegrini domlouvá Fékirovi, který faul spáchal.
35'
Tohle nevypadá nejlépe. Milla se na zemi svíjí v bolestech a je v obležený týmových lékařů. Zatím není jasné, jestli bude pokračovat. Co ale nyní nepokračuje je hra.
34'
V signalizované výhodě se Betis pustil dopředu od půlící čáry, ale akce skončila zbytečným útočným faulem na hráče Millu.
33'
Domácí dále pokračují v oblehání pokutového území hráčů v bílých dresech. Ti jsou v posledních minutách poměrně bezradní.
32'
První půlhodinka je pryč. Real Betis potvrdil svou herní převahu, která z části pramení i červenou kartou pro Donalda, který ji obdržel v 17. minutě.
30'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Gerard Gumbau).
29'
Real Betis právě vstřelil branku! Domácí využívají početní výhodu poprvé ve 29. minutě. Fékir ukradl míč z kopačky Rocovi a běžel k brance z levé strany. I přes dotírajícího hráče dokázal míč naservírovat před volnou branku, kde u pravé tyče akci uzavíral BORJA IGLESIAS, který ho jednoduše dokopl do volné svatyně hostů. Asistence: Nabil Fékir.
28'
Fékir se hnal do vápna za hráčem, který od Badii přijal rychlou přihrávku. Chtěl ho obrat, ale podrazil ho, a sudí tak byl nucen odpískat faul.
27'
Dnešní zápas už je opravdu vyostřený a hrubé zákroky jsou viděny často. Nyní znovu na hráče Betisu, který rychle rozehrává udělený nepřímý kop.
26'
Palacios přijímal dlouhý vzdušný pas, ale míč na prsou moc nezkrotil. Ten mu odskočil až za postranní lajnu do zámezí a následuje tak autové vhazování.
25'
Juanmi se na levém křídle přiťukl s Carvalhem, ale poslední dotyk byl moc silný a míč utekl až za vnější brankovou čáru. Bude následovat pouhý odkop brankáře Badii.
24'
Volný přímý kop nakonec nebyl rozehrán centrem do vápna, ale přihrávkou před něj. Pak měla přijít střela, kterou už ale obrana domácího celku nepřipustila.
23'
Vyostřený zápas pokračuje dalším volný přímým kopem. Tentokrát ale proti svatyni domácího Realu Betis. Ten tak pyká za předchozí podrážení Ruibala.
22'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Aitor Ruibal).
21'
Juanmi se prokličkoval ve vápně až ke střele, která se mu nakonec moc nepovedla. Brankář ale úspěšný zákrok nepřidá, protože křídelník Betisu byl navíc při přijímání přihrávky ještě v ofsajdu.
20'
Volný přímý kop ale nakonec nepřinesl žádné ohrožení branky, a tak se pokračuje za stejného stavu ve skóre, ovšem v jiném počtu hráčl na hřišti.
19'
Hra se hodně dlouho zdržovala, několik hráčů diskutovalo se sudím, který ale protesty hostů rázně odmítal. Pak se pokračovalo volným přímým kopem proti brance hostů.
17'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pere Milla).
17'
Červená karta pro tým Elche CF (John Donald).
17'
Elche přebralo míč a obrana ho okamžitě dlouhým nákopem vyslala na Martiho. Ten si naběhl, ale byl v ofsajdové pozici již od začátku akce, a tak sudímu nezbývalo nic jiného, než odpískat.
16'
Real je stále aktivnějším týmem. Často kombinuje ve vzdálenosti nějakých deset metrů od pokutového území, ale nedaří se mu vymyslet žádný kloudný průnik dovnitř šestnáctky.
15'
Elche se vůbec nerozumělo kousek od svého vápna a poslalo míč do autu. Soupeř ale rychlého vhazování blízko branky nevyužil a poslal míč na kopačky hostů.
14'
Sevillští to zkusili znovu přes dlouhý nákop k brance. Tentokrát se za míčem hnal Iglesias a už to vypadalo nadějněji, no nakonec přece jen zasáhla obrana Elche.
13'
Nabil Fékir předvedl velmi dobrý sprint podél levé lajny až k vnější brankové čáře, ale míč nedostihl a následoval klasický odkop od branky.
12'
Betis dlouho zdržoval rozehrávku autového vhazování kousek od protivníkovy šestnáctky. Sudí už jednoho z fotbalistů popoháněl. Soupeři se za toto zdržovaní dost naštvali, což bylo vidět na jejich reakcích.
11'
K vidění byl další faul, tentokrát se provinil Marti, který oponentovi přišlápl při běhu nohu. Sudí neměl k sáhnutí po kartě žluté barvy daleko, ale nakonec ji netasil.
10'
Míč drží na kopačkách znovu Betis, který si znovu přihrává na vlastní polovině. Jeden z hostů navíc podrazil svého protihráče, a tak sudí ještě hru na chvíli přerušil.
9'
Zakončovatelem první větší šance zápasu byl Fidel z týmu Elche. Silva si připsal první úspěšný zákrok. Fidel totiž dostal dlouhou přihrávku na levou stranu a z křídla provedl neúspěšný střílený centr.
8'
Manuel Pellegrini, bývalý hráč a kouč například Realu Madrid či Manchesteru City, se kterým vyhrál ligový titul, zatím není s hrou svých nynějších svěřenců moc spokojen. Hráčům v zelenobílém udává pokyny velice emotivně.
7'
Betis Sevilla nyní rozehrává akce od branky, ale dostane se většinou jen k půlící čáře. Dál už neví jak, tak míč zase nakopne zpět ke gólmanu.
6'
Fékir poslal v hlavičkovém souboji soupeře loktem k zemi. Jasného faulu si všiml sudí, který naprosto správně udělil žlutou kartu. Kdyby šel loket ještě trochu výš a trefil hlavu, tak už by se červenalo.
5'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Nabil Fékir).
4'
První střela, která ovšem nešla na branku, vyšla z kopačky Rodriho. Ten pálil z pravé části vápna. Možná to měl být spíše centr, každopádně míč zapadl kousek od levé tyče.
3'
Ruibal vyvezl míč po pravém křídle a následně ho servíroval do vápna. Nikdo z jeho spoluhráčů si ale na něj nedokázal dosáhnout.
2'
Úvodní výkop byl proveden a hráči obou týmů již bojují o míč. Nyní ho mají na kopačkách fotbalisté Betisu, který se dostává do první útočné akce.
1'
Elche CF

Elche je menším španělským klubem, který v minulé sezóně obsadil třinácté místo. S podobným umístěním ve středu tabulky by jistě byli v Elche spokojení i v nové sezóně. V letním přestupovém okně prozatím Elche opustili Antonio Barragan, Pablo Piatti, Guido Carrillo nebo Manu Justo. Elche naopak posílilo o Ezequiela Ponceho, Carlose Clerca, ROgera Martiho a Lautara Blanca. Z šesti přípravných utkání Elche rovnou polovinu prohrálo a druhou půlku zase vyhrálo.
Real Betis

Betis má v této sezóně velké ambice a má rozhodně na co navazovat, protože v minulé sezoně se po letech radoval ze zisku trofeje, když ovládl domácí pohár. V domácí lize skončil na skvělé pátém místě a čeká ho tak základní skupina Evropské ligy. Během léta Betis o některé své hráče přišel, odešli například Hector Bellerín, Joel Robles, nebo Israel Cano. Novými posilami se naopak stali Luiz Henrique a Luiz Felipe. V přípravě Betis odehrál šest utkání s bilancí jednoho vítězství, tří remíz a dvou porážek.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání LaLigy mezi týmy Real Betis a Elche CF. Zápas se odehraje Estadio Benito Villamarín v Seville.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.